» »

Tipkovnica v cirilici

Tipkovnica v cirilici

Ramon dekers ::

kako bi lahko naredil tipkovnici v cirilici (ruski). Vem da se jo da spremeniti v windowsih pri -- tipkovnici -- odstrani-- dodaj samo so vsi znaki nekako pomešani, pa nič nevem kje je kaj. kakšen predlog?

EDIT:kako bi lahko sploh prišel do tipkovnice na zaslonu z cirilico? so samo naši znaki...tudi če vse spremenim

logout ::

Če uporabljaš tisto v Windows vgrajeno tipkovnico na zaslonu pod pripomočki za invalide, je zadeva takšna da je poleg razporeda znakov treba izbrati tudi primeren font za prikaz tipk. Torej ruski razpored znakov in pisava v cirilici.

L.p., Kloko

chittax ::

Kar se tiče ruske tipkovnice uporabljam en mali programček, ki ti premeče ruske črke na takšne mesta, kot so pri slovenski tipkovnici, razen ya, ki je na -, yu, ki je na Q in e (ne ye), ki je na W, ter trdi in mehki znak, ki sta na y oz x.
Ta programček obsega le nekaj kB in ti ga lahko pošljem, vendar ne vem načina, ker mail ne omogoča pošiljanje .exe datotek.

Lep pozdrav
chittax

Ah ja pa še šč, je na ć-ju, drugače so pa vse črke vklučno s šumniki na enakih mestih na tipkovnici, kot pri slovenski tipkovnici, tako da je tipkanje ruskega besedila res enostavno.

edit: dodal še nekaj teksta.
edit2: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chittax ()

Ramon dekers ::

kako pa je ime programčka?res bi mi zadeva prišla prav.

hvala!

Valentin ::

chittax je izjavil:


Ta programček obsega le nekaj kB in ti ga lahko pošljem, vendar ne vem načina, ker mail ne omogoča pošiljanje .exe datotek.


Začasno spremeni končnico v txt.

chittax ::

Programčka po mojem mnenju ne boš našel nikjer na spletu, ker sem ga jaz dobil osebno, od enega poslovnega partnerja, ko sem delal prvi projekt v Rusiji.
Daj mi e-mail ali skype, pa ti ga pošljem z upoštevanjem Valentinovega posta, ti pa potem spremeni končnico nazaj iz .txt v .exe pa verjetno mora delati.
Še eno opozorilo. Programček ima pa eno slabost: onemogoči delovanje "caps lock" za ruske črke, kar pomeni, da moraš za velike črke držati "shift", kar pa mene osebno niti ne moti preveč, ti pa sam oceni, če ti bo vseeno uporaben ali ne.

Lep pozdrav

chittax

samo ime programčka je pa ruska_E.exe samo za info...

edit: dodal zadnjo vrstico

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chittax ()

Ramon dekers ::

najlepša ti hvala! sem ti poslala na zs mail. res mi bo zadeva prišla prav!

lexios ::

Rusko tipkovnico je pa težko dobit?

chittax ::

Na rusko tipkovnico pa se moraš naučiti tipkati, ker je vrstni red črk popolnoma drugačen.

lexios ::

Sj zato pa maš oči...

chittax ::

Če imaš čas vsakih nekaj sekund natipkat en znak je to tudi v redu, se strinjam.

Ramon dekers ::

ok ko kliknem tvoj file se mi izpiše tole:
e is not a valid key name within a hotkey label

nikjer znaka o kakšni inštalaciji.pa v googlu sem dobil vse v cirilic?

chittax ::

Lahko poveš kateri sistem imaš in kater jezik imaš nastavljen?

Ramon dekers ::

win xp. jezik slovenščina

chittax ::

Drugače se program nič ne inštalira ampak se le zažene.

Ramon dekers ::

no saj se tudi zagnati noče

chittax ::

Meni dela na xp-jih na več računalnikih čisto ok.
Imaš mogoče možnost poskusiti na katerem drugem računalniku?

Ramon dekers ::

bom poskusil

chittax ::

javi rezultat!

Ramon dekers ::

bom. hvala vseeno

chittax ::

Evo sem probal pri dveh sodelavcih.
Če ima računalnik vse področne in jezikovne nastavitve v slovenščini se je program uspešno zagnal, če pa je imel jezikovne nastavitve v ruščini pa ne, (podobno sporočilo, kiot pri tebi...)
Preglej še enkrat nastavitve jezika.

Zdaj me ne bo več online, ker grem na fax na izpit, se slišiva mogoče zvečer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chittax ()

ZLOky ::

A si mogoče kaj probal na Googlu poiskat? Jaz sem marsikaj našel:

Programčki, postavitev tipk...
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

kkk7 ::

jst za pisanje uporabljam tole: http://www.mail.ru/kb

chittax ::

Tole je fino z kakšen mail napisat, za kakšnih 20 strani tehničnega poročila pa .....

chittax ::

@Moris
Evo, sem zdaj doma poiskusil na eee-ju, kjer sem imel win xp nastavljeno na angleško vse jezikovne in področne nastavitve razen tipkovnice, ki je bila nastavljena na slovensko in mi je napisalo enako napako, kot tebi, ko si zagnal programček. potem pa sem vse regijske in jezikovne nastavitve dal na slovensko (tudi tisto pod advanced / language for non-unicode programs) in programček se je zagnal brez problema, je pa po teh nastavitvah bil potreben ponovni zagon računalnika.
toliko v pomoč, če se še sploh hočeš ukvarjati s tem programčkom, ki pa meni res pomaga pri tipkanju ruskih tekstov, saj jh tipkam skoraj enako kot slovenske.

Upam, da ti ga bo uspelo usposobiti.

Lep pozdrav
chittax

Ramon dekers ::

uf najlepša hvala za tvoj trud. Sprva sem hotel spreminjati nastavitve v goooglu, da dam vse pod rusko in tako dobim rusko tipkovnico. Tipkovnico sedaj potrebujem izključno za pisanje besed v google translate, saj v teh naših slovarjih 50% besed ki jih iščem ni tam!!Bo pa kasneje super prišlo za pisanje besedil!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Učenje ruskega jezika/tečaji

Oddelek: Loža
164256 (3942) DonMatejo
»

ruska cirilica na slo ikovnici nastavitve?

Oddelek: Loža
81308 (1083) [D]emon
»

Rusija dobila cirilsko vrhovno domeno

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
298721 (7835) MrStein
»

OLPC G1G1 prihaja v Evropo

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
333785 (2885) zee
»

Varnostna luknja v večini brskalnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
10113020 (10227) Trinitron

Več podobnih tem