» »

Fallout 4

Fallout 4

««
5 / 59
»»

Tr0n ::

Še bo treba čakat na Android verzijo Shelterja. :)

https://twitter.com/BethesdaStudios/sta...

PARTyZAN ::

S tem so si pridobili minus pike.

Zmajc ::

Kar konkretne.

Furbo ::

Saj ni kaj prida igra. Sicer pa itak vse pride na android z zamudo, ne vem zakaj taka drama.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zmajc ::

Furbo je izjavil:

Saj ni kaj prida igra. Sicer pa itak vse pride na android z zamudo, ne vem zakaj taka drama.


Že kar nekaj časa je standard da vse pride na obe platformi istočasno. Da o tem da ima Android dosti večji user base sploh ne bomo govorili.

oo7 ::

Fallout Shelter is number one game on App Store with 70M play sessions a day 8-)
http://www.vg247.com/2015/06/25/fallout...

Izi ::

Najnovejši dražilnik za Fallout 4



Posnetki so direkt iz igre.
Ko pridemo ven iz Vaulta 111 in začnemo raziskovati ...

fireX88 ::

Epic...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Furbo ::

Do sedaj sem namesto power armorja fural kar light armorje, ni bilo bistvene razlike, vidim, da se bodo zdaj stvari temeljito popravile.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

oo7 ::

Fallout 4 voice actors recorded over 13,000 lines of dialogue in two years
https://www.pixeldynamo.com/news/gaming...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Furbo ::

Očitno močan priliv denarja in gredo v ekstreme z vsem, nekaj bomo res morali početi, medtem ko bomo čakali naslednji skyrim. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

oo7 ::

Men pa Skyrim ni preveč všeč. Prvo sem ga igral na računalniku in kmalu nehal potem sem ga pa kupil še za PS3 in igral okoli 10 ur in me je spet minilo in igro prodal naprej.
Fallout 3 sem pa preigral 2x in Fallout NV tudi 2x :D

Furbo ::

Meni tudi precej manj od Fallouta, ampak morda bo pa tudi tu podoben napredek in ga bo prav tako zanimivo igrati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BorutK-73 ::

Epic video. Bo treba grafično menjat jeseni.;((

Furbo ::

Pri toliko vsebine verjetno tudi SSD, sem vedel da bo 256 premalo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

oo7 ::

Jaz sem se odločil, da bom kupil kar škatlasto verzijo :) Saj po moje bo skoraj sigurno samo za Steam ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Isotropic ::

potem pa še 10 dlcjev
yeah right

Zvezdica27 ::

hm. zelo malo klasičnega RPG vidim tu. Bo pa veliko ljudi zasvojenih s tem, sam pa pogrešam F2, tole nima nobene veze s F1 in F2.

zz

oo7 ::

Zvezdica27 je izjavil:

hm. zelo malo klasičnega RPG vidim tu. Bo pa veliko ljudi zasvojenih s tem, sam pa pogrešam F2, tole nima nobene veze s F1 in F2.

zz



Zato pa ima več veze z Fallout 3 in Fallout New Vegas :)

Če bi rad igro kot je F1 in F2 potem probaj Wasteland 2 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Furbo ::

Wasteland 2 je beden, ker ne moreš furati samo enega človečka, ampak celo druščino.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

todman74 ::

Furbo je izjavil:

Wasteland 2 je beden, ker ne moreš furati samo enega človečka, ampak celo druščino.


Oprosti, ampak tale tvoj "argument" je pa smešen. W2 in pa recimo DA ne bi bili nič vredni, če ne bi imel druščine za upravljat. Moje mnenje.

Furbo ::

Meni pač ni všeč, da se moram ukvarjati z druščino, v vseh frpjkah se znebim vseh članov skupine razen enega. Tudi v falloutih nikoli nimam raznih followerjev in podobne nesnage, s svojo neumnostjo samo kvarijo izkušnjo.

Wasteland 2 je samo še en primer igre, ki dejansko ne podpira različnih poti čez igro, kar moraš ti nadomeščati s skupino, ki mora imeti prav vse veščine, ki si so jih avtorji izmislili.

Okusi so pač različni.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

todman74 ::

Furbo je izjavil:

Wasteland 2 je samo še en primer igre, ki dejansko ne podpira različnih poti čez igro, kar moraš ti nadomeščati s skupino


Nisi se ti dosti poglobil v to igro...ravno zaradi druščine je možnih več različnih poti skozi igro. Da ne omenim nekaterih duhovitih opazk, ki jih spravijo ven naši kompanjoni...se prav nasmejiš včasih.

todman74 ::

...da ne omenjam različnih scenarijev za skoraj vsako lokacijo, ki so posledica tvojih dejanj (oziroma tvoje druščine).

Izi ::

Mešate RPG in ARPG žanre. Bistvena razlika je, da ima RPG skoraj vedno druščino, ARPG pa skoraj vedno brez druščine, je pa seveda tudi nekaj izjem.
Igre ko so Fallout, Witcher, Skyrim, Diablo in podobne zadeva so Akcijski RPG-ji (ARPG). To je mešanica med RPG in streljačinami.
ARPG-ji so večinoma brez druščine, čeprav je tudi tukaj nekaj takih z druščino, na primer Mass Effect.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

BigWhale ::

Po mojem je bolj kolicina zgodbe tista, ki neko rec nardi malo manj ali pa malo bolj akcijsko. :)

Isotropic ::

v falloutu imaš s kompanjoni tut dodatne perke in queste.

BorutK-73 ::

Isotropic je izjavil:

v falloutu imaš s kompanjoni tut dodatne perke in queste.

Plus inventory slots.

Furbo ::

Za tist en quest se že potrpi, perki so bv, je lik itak že premočen sam po sebi, če vsaj malce veš kaj delaš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zvezdica27 ::

lp,

kakor komu, ni lih NWN ali Baldur, a Fallout je zame RPG, vsaj 1 in 2. In predvsme 2 je lepo uravnovešena, niti pod razno nisi premočen, res pa je, da vsi smo šli unima dvema stražarjema krast bozarje, dokler ni ratalo, pol pa si pač potolkel kogar si hotel... ali pa oni bug ko si dobil Adv. power armor brezveze hitro... Druščina pa je bla čist kul, sam mal švoh so bli. Pa glede na to da si imel turne itd, kot v pravih RPG... Je pa res, da ni blo logike, da si se na 2/3 malo hitro nabildal, do zadnje oil rig je blo u easy, tam pa je blo spet na nivoju.

fantje, tactics in vse naprej enostavno ni prava zadeva... molžnja licence se temu reče, nič narobe s tem, sam ni to to.

zz

bambam20 ::

Tole izgleda veliko bolje kot F3..

Bo treba novo mašino nabavit.

oo7 ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,



fantje, tactics in vse naprej enostavno ni prava zadeva... molžnja licence se temu reče, nič narobe s tem, sam ni to to.



Kakor komu >:D

Jaz sem igral Fallout ,Fallout 2 ,Fallout 3 in Fallout New Vegas in meni osebno sta Fallout 3 in Fallout NV najboljši igri v seriji tudi nasplošno sta mi eni izmed najboljših iger kar sem jih igral :)

Zvezdica27 ::

f3 ni bil švoh, sploh ne, sam čez f2 pa nikakor ne ge. Mal sem star že... tale trailer pa ... rajš igram urban terror pol...

zz

Furbo ::

Hja trailerji ne bodo kazali 'dolgočasnega' klikanja po perkih in SPECIALu.. vsekakor pa to ne sme manjkati v igri.
Če bo pa to samo še ena streljačina, potem jih pa nekaj gleda.

Ampak streljačine ne potrebujejo na tisoče vrstic posnetih dialogov in podobnih zadev, tako da jaz imam kar upanje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Izi ::

Za datum izida še vedno velja 10. november 2015.

Brez skrbi. Fallour 4 bo imel kar precej RPG-ja v sebi: več delni armor, gradnja struktur, dinamični dialogi, globok crafting sistem,...

- Imeli bomo spremljevalca (psa), ki ne bo mogel umreti.
- Pogled bomo lahko preklapljali med prvo in tretjo osebo.
- Šli bomo lahko kamorkoli in govorili s komerkoli.
- Orožij bo okoli 50 različnih, ki jih bomo lahko nadgrajevali z okoli 700 modifikacijami.
- Power armor bo tokrat drugačen in bo deloval bolj v stilu bojnega vozila kot pa zaščitne obleke. Ga bomo pa seveda tudi nadgrajevali.
Razdeljen bo na več delov in za vsak del posebej bomo ločeno izbirali tip zaščite, dodali pa bomo lahko tudi dodatke kot na primer jetpack.
- Nekatere objekte, hiše, strukture v igri bomo lahko predelali in zgradili nove strukture.
- Mesta in vasi so napajana z dinamičnim električnim sistemom, kar pomeni, da bo možno priklapljati in odklapljati elektriko. Brez elektrike ne bo nič delovalo.
- Trgovci bodo lahko naselili vasi, ampak samo če bomo prej poskrbeli za varnost, hrano, elektriko in celo vodovod.
- Okoli naselij bomo lahko zgradili tudi različne obrambne sisteme, zidove, avtomatske mitraljeze, pasti, ki bodo naselje zaščitile pred naključnimi napadi.

- Seveda bomo na roki imeli svojega Pip-Boya, ki je ročni računalnik preko katerega bomo dostopali do menijev, nastavitev, zemljevidov, statistik, inventarja, ...
- Naokoli se bo našlo kar nekaj razčičnih "game cartridges", s katerimi bomo lahko igrali tudi igre na Pip-Boyu :))
- Streljali bomo lahko direktno, kar ni zelo učinkovito ali pa z uporabo Vault-Tec Assisted Targeting System (V.A.T.S.)
V.A.T.S. upočasni boj, kamero lahko premikamo naokoli in lahko določamo kateri del sovražnikovega telesa bomo ciljali. Zadetek v glavo je takojšnja smrt, v nogo ga upočasni, v roko ga razoroži, če seveda zadanemo. Možnosti za zadetek so prikazane v procentih.
- Kritični zadetki ne bodo več naključni, kot je bilo prej ampak ga bomo izbrali vnaprej, bo pa po takem kritičnem strelu potreben "recharge".

Začetek Fallot 4 zgodbe:
Kot vemo se je vojna za življenske vire končala z jedrskim holokavstom, ki je izbruhnil leta 2077.
In igra se pravzaprav začne 23. oktobra 2077, točno na dan ko začno padati jedrske bombe. Mi (glavni junak) se skupaj z družino zatečemo v Vault 111 ...
Potem pa se zjutraj skrivnostno zbudimo 200 let v prihodnosti, nič postarani :O in zgroženi ugotovimo, da smo edini preživeli v Vaultu 111 ...
V istem času 200 let po jedrski katastrofi, leta 2277 se je dogajal tudi Fallout 3. Se pravi da bomo v F4 naokoli vandrali približno v istem času kot smo pred 7. leti to počeli v F3.
Bomo pa tokrat vandrali po okolici Bostona, Massachusettsa in drugih območjih Nove Anglije (New England), ki je znana kot Commonwealth.

oo7 ::

200 let spanja in nič postaran mogoče se kaj navezuje na Vault 112 iz Fallout 3?

Furbo ::

Izi je izjavil:

- Imeli bomo spremljevalca (psa), ki ne bo mogel umreti.

Kar imajo naj tisto ščene, vse ostalo se pa sliši kar zabavno.

Fino bi bilo kakim sovragom pred napadom izključiti štrom 8-)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Izi ::

oo7 je izjavil:

200 let spanja in nič postaran mogoče se kaj navezuje na Vault 112 iz Fallout 3?

Zgodovina:

Vault-Tec Corporation je uradno zgradila 112 Vaultov. Neuradno pa 122 plus še nekaj zasebnih. Gradili so jih od leta 2063 do 2074. Zadnji uradno zgrajeni Vault je bil Vault 112 in je bil zgrajen junija 2074. Številke ne gredo po vrsti po območjih ampak so razmetani po celi ZDA, nekaj pa jih je menda celo v Kanadi.
Vsak Vault naj bi zmogel gostiti 1000 ljudi, "life support" pa naj bi predvidoma deloval 900 let brez napake.
Pričakovana življenjska doba ljudi v pravilno vzdrževanem Vaultu naj bi bila 92,3 leta.

Uradna Ameriška razlaga je bila, da so Vaulti namenjeni kot jedrska zaklonišča v primeru vojne.
V resnici takrat nihče ni verjel, da bo do jedrske vojne res prišlo in glavni razlog za njihovo izgradnjo je bila socialni eksperiment na vnaprej izbrani skupini ljudi, da bi videli kako se obnašajo v izolaciji in stresnih razmerah in kako uspešno bi ponovno poselili Zemljo po odprtju Vaulta.

Kasneje se je izkazalo, da je od vseh 122 znanih Vaultov, bilo samo 17 namenjenih dejansko kot jedrsko zaklonišče, vsi ostali pa so bili namenjeni socialnemu eksperimentu, kamor so natrpali različno število skrbno izbranih ljudi in jih ves čas opazovali.

Vsak Vault je bil namenjen drugačnemu poskusu preživetja. Na primer nekje so se ljudje klonirali, nekje so se razmnoževali seksualno, nekje pa so preizkušali tudi Cryogenic sleep.

Eksperiment so začeli leta 2077, trajal pa naj bi 200 let. Se pravi leto 2277 je bilo predvideno za avtomatsko odpiranje vrat. Edino Vault 101 je bil predviden, da se nikoli ne odpre, da bi videli koliko časa bi šlo brez omejitev.
Ni treba posebej omenjati, da so vsi eksperimenti po vrsti prej ali slej doživeli klavrn konec. Večina Vaultov ni dočakala niti 80 let preden je šlo vse tako ali drugače k vragu.


Dosedanja Fallout zgodba:

Vault 13 bi verjetno dočakal leto 2277, če ne bi konec leta 2161, odpovedal čip na čistilnem vodnem sistemu in nadzorniku ni preostalo drugega, kot da odpre vrata in nekaj ljudi pošlje ven v puščavo, da najdejo nadomestni čip. To napako smo odpravili v Fallout 1.

V Fallout 2 smo štartali iz istega Vaulta 13, ampak 80 let kasneje leta 2241, kot potomci prvega junaka in iskali Garden of Eden Creation Kit (GECK).

V Fallout 3 smo bili prebivalec Vaulta 101, ki je bil edini predviden, da se nikoli ne odpre, ampak leta 2077 je nekdo v skrivnostnih okoliščinah izginil, kar je v Vaultu povzročilo paniko in uvedbo policijskega sistema. Nas, ki smo bili sin izginulega pa so poskusili ubili. Ni nam preostalo drugega, kot da si s silo izborimo pot na prosto.

Fallout: New Vegas je malo skrenil iz rdeče niti saj sploh nismo bili prebivalec Vaulta. Leta 2281, smo kot kurir raznašali pakete dokler nas ni nekdo ustrelil in nam ukradel paket. Po čudežu smo preživeli in nato jezni poklali polovico post apokaliptičnega sveta vmes pa obiskali kar nekaj Vaultov, kjer smo pri vsakem izvedeli kaj je šlo narobe med eksperimentom.

V Fallout 4 pa se spet vračamo na stari tir kot prebivalec Vaulta.
Tokrat smo v Vaultu 111. Nekega dne se zbudimo in ugotovimo, da smo v Vaultu sami in da je minilo že 200 let odkar smo vstopili vanj.
V trailerju vidimo, nas robotek zunaj prepozna kot isto osebo, ki je 200 let prej vstopila v Vault. Bi rekel, da so v Vaultu eksperimentirali z Cryogenic spanjem. Verjetno smo bili ves ta čas globoko zamrznjeni.
Leto 2277 je predvideno za konec eksperimenta in predvidevam da se Vault avtomatsko odpre in nas zbudi.
Toda kje so ostali prebivalci Vaulta 111? Kje je naša družina s katero smo bili skupaj v Vaultu? Je možno da so še živi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

oo7 ::

@Izi hvala za tole obsežno poročilo :)

Kar se tiče družine lahko, da so se vse ostale komore pokvarile ali pa so se že vsi prej zbudili in zapustili vault samo vprašanje zakaj niso zbudili še njega :)

St235 ::

Če koga zanima bolj poglobljeno so informacije zbrane tukaj:
http://fallout.wikia.com/wiki/Vault

Superboyy ::

Zaenkrat mi po videu zgleda bolj kot ne identično FO3.

Pa zgleda, da powerarmor še vedno ne vzbuja strahu v nasprotnikih, o čemer tarnam že od enke.

Furbo ::

Ja res je trapasto, da se te loti vsak klošar v razcapanih cunjah, pa tudi če ropotaš okoli v power armorju z minigunom pod roko.

Ampak kaj čmo, morda nekoč s pospeševalnikom za AI.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Izi ::

Furbo je izjavil:

Ja res je trapasto, da se te loti vsak klošar v razcapanih cunjah, pa tudi če ropotaš okoli v power armorju z minigunom pod roko.

"Kanonfuter" sovražniki so običajni tudi v resničnih vojnah.
Kakšen močan tank ali strojnično gnezdo je najlažje premagati, če mu direkt pred nos pošiljaš kanonfuter (pešadijo), ki toliko zamotijo sovražnika da se mu lahko nek specialec prikrade tako blizu, da nastavi bombo.
Zakaj pa misliš, da ima vsaka vojska 99% pešadije, ki s tistim svojim kalašnikom v roki, ne more v nobeni vojni nič spremeniti. Vsi ti so samo "hrana" za strateške sovražne točke, da lahko tistih par specialcev, ki resnično spreminjajo potek vojne, v miru opravi svoje delo.

Tudi tisti klošar v razcapanih cunjah, ki juriša nad tebe, junaka z minigunom, ima smisel, saj ti za nekaj sekund vzame pozornost na ostale in zmanjša zalogo tvoje municije za nekaj 10 krogel.
V igrah kot je Fallout, ki ni čista streljačina, je zaloga municije ponavadi zelo omejena. Je treba kar precej farmati, craftati in k trgovcem znositi tone robe, da nakupiš dovolj municije, ki jo potem nesmiselno zapraviš na enem klošarju v razcapanih cunjah od katerega ne boš dobil nobenega vrednega "loota" ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Furbo ::

Model, ne nabijaj no. Še v nobenem falloutu mi ni noben uletel za hrbet, medtem ko sem delal mleto meso iz klošarja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Izi ::

Furbo je izjavil:

Model, ne nabijaj no. Še v nobenem falloutu mi ni noben uletel za hrbet, medtem ko sem delal mleto meso iz klošarja.
Govoril sem o trošenju dragocene municije.
V vseh Falloutih je količina municije močno omejena. Lahkim sovražnikom se je najpametneje izogniti, ker od njih ni izkušenj, samo trošiš dragoceno municijo in si uničuješ opremo.
Če si delal mleto meso iz klošarjev si verjetno igral na "very easy" težavnosti pa še kakšen "cheat" za neskončno municijo si uporabljal.

Furbo ::

Pa kaj še, igram na najtežje, da je sploh približno zanimivo. Brez goljufanja.

Res vedno furam sneak + critical hits, municije je na tone, sploh če pridno pobiraš kramo iz pobitih sovragov in jo vlačiš k trgovcem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BorutK-73 ::

Pa še perki so za municijo. Meni je ravno farmanje in raziskovanje največji užitek v Fallout 3 in NV.

oo7 ::

BorutK-73 ::

steam preorder
http://store.steampowered.com/app/37716...

cena? samo 59,99€.;)

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()
««
5 / 59
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fallout 5 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10921122 (833) oo7
»

Fallout 76 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
35769371 (4689) oo7
»

Fallout 3 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Igre
43250643 (2585) oo7
»

The Outer Worlds - (Obsidian Entertainment) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20123678 (9625) oo7
»

Fallout: New Vegas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
25350669 (14804) oo7

Več podobnih tem