» »

Prvi resni Office

Prvi resni Office

dynr la ::

Zanima me, kateri je bil prvi "resni Office", torej da je imel prvič funkcije, ki jih poprej ni bilo se pravi nwm izdelava tabel wordart in podobno? Zanima me, ker delam en projekt za šolo.

Hvala

bluefish ::

WordArt in resni Office nekako ne greta skupaj.

Drugače imaš na Wikiju changelog bistvenih lastnosti.

Matev ::

wordstar

nato pa word2 in kasneje direkt word6

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Mavrik ::

Matev je izjavil:

wordstar


To pa ne bo držalo - WordStar ni bil nikoli del Office paketa. Ne zavajaj prosim.

Drugače pa je že prvi Microsoft Office for Windows imel precej prednosti pred konkurenco zaradi Excela (ki je prišel z MacOS-a).
The truth is rarely pure and never simple.

Matev ::

To pa ne bo držalo - WordStar ni bil nikoli del Office paketa. Ne zavajaj prosim.


a je rekel MS office?

msilim da ne
Zanima me, kateri je bil prvi "resni Office"

ZaphodBB ::

Prve 'sodobne' razpredelnice so bile Lotus 1-2-3.

Highlag ::

Mislim, da so začetki bili takšni, da so bili posamezni programi in ne paket. Vse skupaj je potem povezal in prodal kot offiec M$. Potem so sledili še ostali.
Never trust a computer you can't throw out a window

Matev ::

Prve 'sodobne' razpredelnice so bile Lotus 1-2-3.


in pa Quattro Pro
Quattro Pro @ Wikipedia

JohanP ::

Calc je imel prve razpredelnice.

Tody ::

Treba bo kake mejnike postavit če se bomo hotel kej pametnega zmenit :) Kaj je sodobno in kaj ni?

"
Microsoft originally marketed a spreadsheet program called Multiplan in 1982. Multiplan became very popular on CP/M systems, but on MS-DOS systems it lost popularity to Lotus 1-2-3. Microsoft released the first version of Excel for the Macintosh on 30 September 1985, and the first Windows version was 2.05 (to synchronize with the Macintosh version 2.2) in November 1987.[48] Lotus was slow to bring 1-2-3 to Windows and by 1988 Excel had started to outsell 1-2-3 and helped Microsoft achieve the position of leading PC software developer. This accomplishment, dethroning the king of the software world, solidified Microsoft as a valid competitor and showed its future of developing GUI software. Microsoft pushed its advantage with regular new releases, every two years or so."

korenje3 ::



tega se jaz še spomnem, sam ne vem zakaj sem ga imel na pcju :p
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

Mavrik ::

V resnici je bila prva razpredelnica VisiCalc.
The truth is rarely pure and never simple.

Karen ::

Tvoje vprašanje ni prav natančno.
Najbolj razširjen DOS urejevalnik besedila je bil dolgo Word Star. IBM se je vmes (do nedavnega - par let nazaj so jih imeli še na sodišču) nekaj silil z Displaywrite-om, tudi pod DOS-om, ampak prvi je bil bolj popularen.
Pod Windowsi (3.1) je bil prvi res normalen urejevalnik Word 2.0, potem je bil preskok na Word 6.0, če se prav spomnim so pa potem padli ven že z Office-om, torej paket vsega. Word 2.0 in 6.0 sta imela že grafične možnosti ala Wordart ipd.

mihagr ::

Karen,v dosu je bil še eden - WordPerfect in kasneje v win3.1 tudi in še do nekaj let nazaj, recimo 2005
je večina ameriške administracije uporabljala v win tudi WordPerfect.
1. primer: By release 5.1 in 1989, WordPerfect had become a de facto standard in the DOS market.
2. primer: a major sale to the United States Department of Justice in 2005.

vir: WordPerfect @ Wikipedia

Barbarian ::

faking google it.

Word processor @ Wikipedia
http://www.stanford.edu/~bkunde/fb-pres...
http://www.ehow.com/about_6463863_evolu...



Projekt za šolo pa tak. pojdimo na forum in zastavimo vprašanje, bodo že drugi naredili namesto mene.


google -> evolution of word processing program

Zgodovina sprememb…

smetko ::

še en članek na to temo:
25 years of office software
No comment


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft pokazal Office 2016 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
5027813 (21815) srnjak
»

Novell sme tožiti Microsoft za 15 let nazaj

Oddelek: Novice / Tožbe
83490 (3043) Aston_11
»

OpenOffice neodvisen od Oracla, po novem LibreOffice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
12634650 (29892) Icematxyz
»

Kateri Microsoft Office paket kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
284099 (3553) ender
»

Je OpenOffice.org za slovensko državno upravo predrag? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
42139973 (31436) jype

Več podobnih tem