» »

Patriot box office

Patriot box office

«
1
2

strle12 ::

LP

Kupil sem patriot box office tko en mesec nazaj in je deloval enkratno!
Včeraj pa sem ga zagnal in mi je samo tho en zaslon ratal PBO CORE in neugasne.
Lučke na patriozu gorijo edino mrežna utriple prej so pa kr vse nekaj!
Vidim da se nezažene, drugače bi ga videl preko mreže(ga ni), neodziva se na dalinc, če izpulim in ponovno uklopim kabel je vedno ista zgodba Zaslon PBO CORE kaj nrdit je že kdo ime take izkušnje a pozna kdo koga ki bi tole imel , ga zna kdo popravit?
kkšen nasvet
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

strle12 ::

Jaz sem mojega patriota rešil in izboljšal!

Prvo sem sledil informacijam na tem linku
Firmware sem dobil tukaj
Kabel sem kupil tukaj
USB kabel CA-42
Izdelava in priprava kabla tukaj
Potem sem pogruntal da imam malce drugačen ca-42 kabel sem dobil info sledeč:
V linku priprave kabla je zamešana bela in zelena barva žic
Link:
BLACK --> GROUND
RED --> VCC
WHITE --> TXD
GREEN --> RXD

Moj kabel:

Gnd to Gnd
VCC 3.3V to 3.3V
TXD to RX
RXD to TX
Po proceduri v linku zgoraj sem pobrisal spačeno verzijo oziroma brikneno verzijo firmwarea in potem sem na pripravljenem fat32 usb ključku imel že predhodno naložen dober firmware image.iso, utaknil sem ga v prednji usb vhod in ponovno zagnal patriota in po določenem času je našel firmare na usb-ju in si ga samodejno poinstalliral! To je to

Pol sem še na njega preko teleta Uporabniško ime je pri vsakem: root gesla ni samo Enter
Link
in dobil gor še nekaj lepih IMS-ov vključno z Youtube
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

marko192 ::

LP

Kupil sem omenjeno napravo. Imam problem, da mi noče prejemat torrentov iz partisa.
Napravo imam priključeno preko routerja canyon z UTP kablom.

Kakšen nasvet

strle12 ::

A si odpl porte na ruterju?
Na prtisu se moraš logirat?
Nisem še siguren glede trackerjev!
Bom probal tud jaz in ti sporočim!

LP
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

marko192 ::

Portov na ruterju nism odpru, kako to narediš?
Torent poberem preko PC-ja in ga posljem na napravo. A je to pravilno?

lp

strle12 ::

Probej iz teh linkov:link 1
link2
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

marko192 ::

Iz obeh linkov si nisem dosti pomagal. Naložu sem novo verzijo firmwera. Še vedno potrebujem pomoč pri nastavitvah rutarja, da mi bo PBO pobiral torrente brez uporabe PC-ja, to je bil tudi eden razlogov zakaj sem ga tudi kupil.

Še eno vprašanje, PBO mi ne predvaja šumnikov pri podnapisih.

lp

ttommy ::

V podnapisih moraš nastavit na Eastern Europe.....
Gamer

marko192 ::

Podnapise sem uredu, hvala za pomoč.

Kako se odpre porte na rutarju.

lp

strle12 ::

Kateri router imaš?
Drugače v routerju glej port forwarding!
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

noraguta ::

sej kabl itak nucaš sam če brikneš kišto. z mosom mi siol tv dela sicer čist normalno samo kaj ko player ne zna direkt prestavljat kanalov, tko , da stvar niti ni plug and play zadeva.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

strle12 ::

Ja kabel je itak samo za k življenju spravit Box office patriot!
Če kdo rabi box-a zrihtat kr nej pove mu ga lahko jaz popravim ker mam že firmware in kable pa to vse poštiman!
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

marko192 ::

Še nekaj vprašanj:

Na rutarju sem odpru porte ( nastavu ip, porte od 1-5000) Nikjer nisenm našu točnega porta PBO, še vedno ne dela, na aplikaciji ( neighbor web) piše downloding, samo hitrost je 0kb.
Torent poberem iz Partisa in ga uvozim v PBO - je to dovolj?
Imam Canjon rutar CN WF514

A komu to deluje, prosim, če kdo napiše bolj podrobna navodila.
Hvala

lp

strle12 ::

Jaz sem zdej tole probal in deluje!
Instaliral sem transcoding server
iz partisa em prenesel shranil torent na comp in ga iz compa tudi odprl potem je zadeva začela zelo hitro vlečt in to je to. Nisem odpiral nobenih portov vleče full speed!
Dej mi povej kako si ti to točno installiral!!
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

marko192 ::

Priklopu sem PBO preko rutarja, naložu nov firmwere, inštaliral transcoding server, na rutarju odpru porte.

Torent sem shranu na pc,preko aplikacije ( neighbor web) sem naložu torent na PMO in mi ne deluje.

V PMO sem tudi namestil 500Gb disk, na katerega lahko dostopm preko mreže.

Med nameščanjem sem zamenjal ip PMO, ker je bil isti kot ip rutarja. 192.168.2.1 - rutar, 192.168.2.2- PMO

Ne vem, kaj sem spustu, prosu bi za postopek korak za korakom, tako, da bi ponovno še enkrat inštaliral.

lp

strle12 ::

V tvojem primiru:
ip tvojga compa:192.168.2.3(sigurno morajo biti IP-ji definirani)
subnet mast:255.255.255.0
gateway:192.168.2.1
verjetno imaš siol so DNS-ji
dns1:193.189.160.13
dns2:193.189.160.23

Patriot:
IP:192.168.2.2
subnet mask:255.255.255.0
gateway:192.168.1.1
DNS:193.189.160.13(samo prvega lahko vneseš)
prvo preveri te kombinacije IP-ji morajo biti definirani pravilno
tvoj pc:193.168.2.3
vsi naslednji pcji in wireles mogoče kakšni mobilci od 3 naprej
router si rekel da je 192.168.2.1
pbo oatriot naj bo 192.168.2.2
za začetek to preglej
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

marko192 ::

Nimam Siola, imam UPC Telemach, na PC-ju imam nastavljeno vse na samodejno, verjetno moram točno nastavit.

Kaj mi lahko pošlješ DNS od Telemacha

lp

strle12 ::

UPC Telemach
DNS1: 213.143.65.11
DNS2: 213.143.65.12
je morš met definirane al pa daj patriota recimo na 192.168.2.10
tako moraš gledat da se ti IP-ji nepodvajajo drugače pride do konfiktov med njimi!
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

strle12 ::

UPS zajebal tile zgleda da so tapravi
DNS

Telemach:
Primarni strežnik DNS: ns1-cust.telemach.net, 84.20.224.66
Sekundarni strežnik DNS: ns2-cust.telemach.net, 213.143.65.40


Območje Maribora (Triera):
Primarni strežnik DNS: ns1.triera.net, 213.161.0.10
Sekundarni strežnik DNS: ns2.triera.net, 213.161.0.20

Drugače pa se logiraj v router in so vidni pod status internetne povezave
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: strle12 ()

marko192 ::

To dela.

Najlepša hvala za pomoč.

Imel sem napačen DNS na PBO. Zdaj dela super.

Še eno vprašanje: PMO podpira bluraye in če se da preko PBO gledat Youtube?

lp

strle12 ::

Za Youtube in podobne
odpri cmd upam da ga znaš start-run-cmd
pol napiš: telnet 192.168.2.2
uporabniško ime je root gesla ni pritisni samo enter
pol napiši tole: # cd /usr/local/etc/ && wget http://dl.dropbox.com/u/15169815/P61_IM... && sh P61_IMS_installer.sh

ampak točno tko mora bit!!!!
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

marko192 ::

# cd /usr/local/etc/ && wget http://dl.dropbox.com/u/15169815/P61_IM... && sh P61_IMS_installer.sh

do tukaj sem prišel pol mi napiše cd/usr/local)etc/: not found

kaj v tistem tekstu so presledki ali pišem vse skupaj'

strle12 ::

presledki ti glej da bo točno tako do vsake pikice
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

marko192 ::

mi ne uspe, bom še enkrat poiskusu jutri.

hvala za pomoč

lp
marko

marko192 ::

Ponovno potrebujem pomoč pri PMO. Umesnik neighbor web mi ne dela več, če dam osveži, ne napiše nič, ni označeno kaj mi prenaša, hitrosti itd. V total comanderju vidim disk, pri aplikaciji neighbor web pa mi ga ne označi in ne dovoli novih torentov.

Kakšna ideja?

ttommy ::

A so vaši PBO tudi glasni? Je že kdo poskusil zmanjšati vibracije?:

http://www.patriotmem.com/forums/showth...
Gamer

strle12 ::

Jaz mislim da se je začel pri meni malo glasiti ventilator ko ga zalaufam!
Verjetno ga bi bilo potrebno predelat!

A si ga ttommy že kej predelal?
Če si že našel link do novega fan-a mi povej al pa bom probal še kej jaz poiskat!
Verjetno bi bilo potrebno mal večji ventilator kupiti in še kak fanmate zdraven montirat
pa bo boljši kot nov!!!
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

ttommy ::

Nisem še nič poskušal,bom pa enkrat ko bo čas.Je kar moteče,ko je v filmu tišina in ventilator brni....
Gamer

ttommy ::

Zdaj sem poskusil samo ohišje dol vzet in ko sem ga držal v rokah je bil skoraj neslišen.Torej so vibracije na ohišje tiste,ki povzročajo hrup. Zaenkrat sem prilepil samo filc na nogice in je malenkost tišji.Najbrž bi bilo bolje, če bi bilo tovarniško ohišje iz plastike....
Gamer

strle12 ::

Pri mojemu je pa zaribal ventilator bom moral pa novega kupit!
Brenči in zglea tko kot da bi ležaj zaribal noter.

A kdo ve kje se jih ugodno kupi po ugodni ceni?
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

ttommy ::

Ni več pod garancijo?
Gamer

strle12 ::

žal sem jo nekje izgubil in račun tudi!
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

polde66 ::

Mam PBO in do prednedavnim dela super, nakar se naprava spomni in ni več slike preko HDMI kabla. Mel sem ga prikopljenega na LCD projektor Acer K11. Prej je delalo zdej ne dela. Ok probam zadevo preko samsungovega LE32C530 in dela. Prinesem domov priklopim na mojega LCD LG 37LH5000 zadeva spet ne dela. Nesem drugam priključim na LG 32LH2000 in zadeva deluje. Mislm. Zamenjal sem par HDMI kablov in to ne vplia na prenos. Naložil najnovejši firmwere, starejši firmwere ,malce vmesni firmwere in zadeva deluje enako (nekje ja nekje ne.)Slika pa v vseh primerih gre preko navadnih činč kablov.

Men nč jasn.
polde

sosed9 ::

Živjo


Ewo imam problem ker mi PBO ne bere podnapisov...ne vem kaj sem naredil narobe....v istem direktoriju imam film + nek srt podnapis...ko gledam ni podnapisov. Ko grem na subtitles so na OFF in jih ni možno prižgati..kaj sedaj?

hvala za odg.

lp

ttommy ::

Isto ime mora imeti film in podnapis.
Gamer

sosed9 ::

Hvala za prejšnji odgovor.

Zdej imam drug problem. Ker sem nadgradil FW (da bojo podnapisi!!) sedaj sicer PBO pingam, vendar se ne morem več povezat nanj preko My computer. n.pr \\192.168.1.65 to vpišem pa se nič ne zgodi. Moral bi ga videt kot disk da kaj skopiram nanj. Sicer iz PPBOja vidm moj PC, vendar se ne morem logirat gor. Vpisal sem admin login\geslo pa ne pomaga...

mogoče kašen hint...


lp
S

ttommy ::

Ne morem pomagat, ker nimam povezanega s PC. Kaj imaš v PBO trdi disk? Sam tudi razmišljam, da bi si kakšnega 1TB naročil...
Podnapisi bi pa morali tudi z originalnim FW lavfat- pač se včasih res zgodi, da jih ne začne brati, potem je pa treba na daljinci kliknit tipko Subritle in nato v menuju kliknit Subtitle, ter potem s smerno tipko izbrati podnapis, ter ga potrditi. Text encoding pa mora biti na Central european.
Gamer

Gibbs007 ::

A na ideo.si ga je kdo kupil? Ker je namreč najcenejši, okrog 62 z Wi-Fi klučem. Me pa zanima a je kakšna razlika med http://www.ideo.si/a/multimedijski_pred... in http://www.ideo.si/a/HD_predvajalnik_BO.... Ter če je Wi-Fi b oz. g al samo n.

Gibbs007 ::

Pa še nekaj. A predvaja DVD-je iz VIDEO_TS mape.? Sej menu ni pomemben, temveč cel film in podnapisi.

ttommy ::

Itak da predvaja zelo dobro, kot bi vstavil DVD pološček v DVD predvajalnik. Vpraša te, če bi rad predvajal datoteko, ali bi jo rad raziskal.. Predvaja čisto vse, kar vtakneš noter. No, do zdaj sem imel par filmov, kjer je bila črna slika in sem jih moral z Mkvtoolnix prekodirat, sicer pa zadeva dela super. Edino moteče je rahlo brbnenje, samo pri filmih, ko je glasnost višja, ni moteče...
Gamer

kmetek ::

ste zadovoljni z PBO?

ttommy ::

Beri moj zadnji post. Nasploh smo vsi, ki jih poznam in imajo ta player zadovoljni.
Gamer

polde66 ::

Sem že skor pozabu, pa sem dolžan še obvestilo o napaki HDMI-ja. Skratka nesel v zagrabi.si, tam odnesli na Izid v servis. Servis nadgradil obstoječi firmwere in ga pošlje takoj nazaj kao dela. Bil vikend frej tako, da sem imel čas sprobat vse. No po parih operacijah spet hdmi ne dela. Nesem nazaj. Se bolj pregovarjam kot pogovarjam z glavnim serviserjem v Izidu. Povem vse kako in kaj, da bo pač človeku lažje. ne morm verjet, da taki ljudje delajo s strankami, groza. Obup od servisa, sem se odličil, da kar bom kupil pa če piše gor da servisira Izid to ne bo prišlo v mojo last. No po malce grožnjah in podobnim sem dobil nov PBO.
polde

komentar ::

Ali ta predvajalnik podpira DVB-T

ttommy ::

Ne. Nobenega TV vhoda. Ima pa Lan vhod.
Gamer

komentar ::

Kateri pa podpira v rangu do 100 €

ttommy ::

A je tak problem iskati?
Tu imaš vse sorte na Mimovrste.com, pa poišči:
http://www.mimovrste.com/katalog/2589/m...
Gamer

Slielay ::

Pozdravljeni.
Imam težavo s Patriot Box Officem. Povezan je preko WiFija na router, kamor sta povezana tudi dva računalnika. Iz katerega koli predvajam 720p ali 1080p, film "šteka" (beri: zatika, če daš pavzo, leti par sekund v redu, potem se spet začne zatikat). DivXi delujejo normalno. Če dam 1080p film preko USBja na PBO, tudi predvaja normalno.
Torej predvidevam, da je lahko težava samo v routerju? Imam "Brezžični N usmerjevalnik CISCO Linksys E1500", ki bi naj imel hitrosti do 300 Mb/s, tako da hitrost ne bi smela biti faktor. Moram na routerju kaj nastavit? Posodobljen je na zadnjo verzijo, prav tako PBO.
Vsaka ideja je dobrodošla. Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slielay ()

Lucio ::

Preko brezžične povezave HD lahko pozabiš!!!
Nujno kabel ali pa predhodno prenesi film na interni disk če si ga montiral.

Slielay ::

Hvala za odgovor.
Sem zdaj s pomočjo drugega foruma prišel do ugotovitve, da mora biti kriv Patriotov USB Adapter (ogromno komentarjev, da je zelo počasen).
Zanima me, če misliš, da ne bo delovalo preko WiFI tudi, če naročim USB Patriot Wireless-N HighPower WMM MIMO adapter za BOX Office? Ima morda kdo kakšne izkušnje s tem?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux Share network connection

Oddelek: Pomoč in nasveti
71069 (945) hojnikb
»

Open DHCP Server - ni dhcp leasov

Oddelek: Pomoč in nasveti
81205 (1014) AC_DC
»

LG 3D SMART TV in nedelujoči podnapisi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
529332 (8126) ttommy
»

Belikn Wireless G Router

Oddelek: Strojna oprema
153112 (2952) MitkoVIP
»

Windows 2000 server

Oddelek: Operacijski sistemi
251561 (1160) _Dejan_

Več podobnih tem