» »

Neračunalniško vprašanje ali kako se barvajo cote

Neračunalniško vprašanje ali kako se barvajo cote

gevara ::

ojla. mene pa zanima, ali je kdo že barvu oblačila z barvami za tekstil?
Torej slišu sm d se lohk kup npr. črna barva za textil(kje se kupi->muller,dm...?) ter ali lahko z temi barvami obnoviš že obstoječa barvna oblačila-->nekoč črne kavbojke (zdej bol sivkaste) spet postanejo čist črne?

Ful bi mi prou pršla info. Hvala ;)

matobeli ::

točno za črno ti lahko povem, barve sem kupil v milerju (mogoče tudi obi, ali dm), ena izmed teh trgovin jih ima veliko ceneje kot drugje druge, recmo ene 5-7€. mislim da rabiš zraven še kis (alkoholni brezbarvni) in pa sol.

Potem pa samo slediš navodilom na etiketi, pralni stroj je potrebno potem enkrat sprati da odnese ostanke. To sem delal prvič in skoraj ni možno zajebati

Barva pa rata spet čisto črna, skratka, splača se in reeees ni težko :D

gruntfürmich ::

kaki kis, ne se hecat. to je kao za potem, za ponovno pranje.
rabiš samo sol in barvo iz milerja. vrečke prereži z olfa nožem po celem, ne vsebine ven zlit, sol kar vsuj noter, in daj normalno prat, kakšen ne preveč dolg program.
pazi edino pri količini barve; tu se lahko grdo zajebeš: če je je premalo ni pravega efekta in si vrgel 5€ stran, ker boš za željeno barmo moral znova dat večjo količino barve not. da je večja koncentracija barve v stroju je pomembno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Primorec ::

Ja tudi jaz sem že farbal majice, če se dobro spomnim uporabiš sol za oboje (sintetika in bombaž), kis pa samo za bombaž (lahko se motim, preberi navodila)..Vic pa je kje to delaš, za pralni stroj moraš uporabit skoraj kilogram soli, če barvaš v loncu pa par žlic (zaradi večje količine vode v pralnem stroju). Pralni stroj je jeba nato očistit, par pranj je boljše da ne pereš belega perila..Pa še program brez vmesnega izpiranja moraš izbrat, ali ustavit stroj in preskočit izpiranje, drugače bo premalo časa barva delovala, vem da je bil en catch tule...

Aja, še to imel sem eno jopo iz bombaža, šivi pa so bili iz enega drugega materiala, bombaž je lepo prebarvalo v črno, nitko v šivih pa ne, tako da je bil to fail..Če pa rabiš samo za osvežit osnovno barvo ne vidim problema..

Pa dobro splakni po barvanju cunje, ostanek barve gre ven še po treh pranjih, pa še zdrava ni ta farba..

Šimpanz ::

Jaz sem enkrat farbal ene zbledele kavbojke, potem pa so bile takšne barve ko delavski pajaci. Nikoli jih nisem več oblekel.

gevara ::

a pri temu naprimer tisk tut prebarva če je npr. bele barve? Milsm jst bi rad sam majce prebarvu ne pa tut tiska gor ;)

Nagi Bator ::

Obarva ti v glavnem bombaz oz. le materijale, ki lahko barvo vpijejo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358155547 (3799) IL_DIAVOLO
»

Pralni stroj - preveč programov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8011083 (8324) Furbo
»

Pranje oblačil (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510239 (8220) kuglvinkl
»

Kavbojke se perejo ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7513269 (9923) Buggy
»

Kvalitetna/nekvalitetna oblačila (kratke majice, hlače)

Oddelek: Loža
82492 (2188) bosmla

Več podobnih tem