» »

Pranje oblačil

Pranje oblačil

1
2
»

737 ::

Razišči, kaj so ftalati in kako so se v vrtcih obnesle prve PVC talne obloge.

Glugy ::

APPluk je izjavil:

Kako pa perete trenirke?
Imam doma adidas in nike trenirke (original iz TomasSporta in Adidas shopa), pa jih perem na 30, na sport program (malo umazano perilo, nov gorenjev pralni stroj) in narobe obrnjene, pa trenirke po 2 mesecih postanjo na sprednji sprane-oranžne (rjave), v pranju pa so vsak teden (ker se umažejo) in so primerne le še za domačo uporabo:|! Kaj priporočate oz. kaj delam narobe?


Najboljš je da jih greš po elektronski pošti/facebook-u/po telefonu/v trgovini vprašat. Po možnosti vse našteto; in jim povej kakšna je situacija. Da pač ne mislš kupovat novih trenirk pri njih če se ti po 2 mesecih že spere. Da je možn da kej narobe perš ampak da ne veš. Da naj ti povedo kako prat pa s kakšnim pralnim praškom.
Če ti pač nočejo povedat kak pralni prašek uporabt jim pač poveš da uporabljaš tega pa tega.

Glede na to koliko denarcev ta oblačila stanejo bi ti mogl pomagat. Ni butast vprašat nekaj tako osnovnega ker gre za dost velik dnar pa ker gre za totalno prekratko življenjsko dobo oblačil ; celo za današnje hitre potrošniške čase prekratko.

Aja pa če dobiš odgovor; me prov zanima v čem je bil trik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

nodrim ::

Sušenje in uporaba v direktni sončni svetlobi ti bo vedno spremenilo barve in učinek bo še najbolj opazen na temnih oblačilih. To ti bo precej bolj vplivalo na barve kot pa pranje (razen obarvanja zaradi drugih oblačil).

gruntfürmich ::

737 je izjavil:

Razišči, kaj so ftalati in kako so se v vrtcih obnesle prve PVC talne obloge.

no, saj sem vedel da se lažeš. eno so stare ali poceni talne obloge, drugo so mehčalci za perilo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bambam20 ::

nodrim je izjavil:

Sušenje in uporaba v direktni sončni svetlobi ti bo vedno spremenilo barve in učinek bo še najbolj opazen na temnih oblačilih. To ti bo precej bolj vplivalo na barve kot pa pranje (razen obarvanja zaradi drugih oblačil).


Vzel si mi z misli, da samo pranje tudi črnih oblačil ne razbarva. Barva zbledi zaradi sušenja zunaj na soncu.

To pišem zato, ker živim v bloku in sušim perilo v stanovanju in imam črno perilo, kjer ni opaznega bledenja barve.

kuglvinkl ::

Že pred nekaj časa smo nehali uporabljati mehčalec. Pri belem perilu dodam pa kis. Stvar navade glede trdih brisač in posteljnine, ki ne diši.
Your focus determines your reallity
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura in potenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
569586 (5514) Ganon
»

Pralni stroj - preveč programov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8011087 (8328) Furbo
»

Kavbojke se perejo ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7513275 (9929) Buggy
»

Smrdi perilo in pralni stroj?

Oddelek: Loža
4925207 (23443) gruntfürmich
»

Pranje perila

Oddelek: Loža
269654 (8894) gruntfürmich

Več podobnih tem