» »

Nori voznik trčil v policijsko vozilo in nadaljeval pot

Nori voznik trčil v policijsko vozilo in nadaljeval pot

1
2
3

Berserker ::

Nakladaš pač. Po tvojem bi morali prehitre voznike pustit pri miru, saj bi drugače peljali hitreje. Kakšna neumnost. Pri takšnih primerih je ustavitev na silo edina opcija.

Ne vem čemu dramatiziranje, za spremembo ni bilo civilnih žrtev, delo pa so opravljali profesionalni pristojniki, za psa pa RIP.

strup121 ::

Res me zanima na kak bolj primeren način bi ti zaustavil oz. izsledil voznika ki beži pred policijo. Vsak zna kritizirat, učinkovito rešitev pa je težko podati. Ko je treba kakšno trditev argumentirat se pa vsak takoj skrije za besedami, "to je pač moje mnenje". Bravo.

amigo_no1 ::

Ne vem čemu dramatiziranje, za spremembo ni bilo civilnih žrtev, delo pa so opravljali profesionalni pristojniki, za psa pa RIP.

Ona dva ranjena policaja sta vodnika službenih psov, ne "Cobra 11 enota".
Ko so "profesionalci" lovili onega Avstrijca iz Dunaja v Prekmurju je le-ta na koncu umrl zaradi alergije na plinski razpršilec.Res profesionalci ;((.
Kako se je že končala zgodba, ko so lokalni šerifi lovili onega lokalca brez čelade na motorju (okolica Ptuja) ? Na eni njivi so ga povozili.

http://www.slovenskenovice.si/crni-scen...
Ko so lovili tega, so naredili en kup zelo nevarnih situacij, samo sreči se gre lahko zahvaliti, da se ni zgodilo kak trk.


Skoraj vedno, ko se lovi voznika se zadeva konča s hudimi posledicami, ker začnejo voziti še dosti bolj hitro kot so prej.

Angleži npr. helikopter v zrak, in ga spremljajo na daleč, voznik bo nekje moral ustaviti (gorivo).Potem pa začneš pisati položnice.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

amigo_no1 je izjavil:

Ne vem čemu dramatiziranje, za spremembo ni bilo civilnih žrtev, delo pa so opravljali profesionalni pristojniki, za psa pa RIP.

Ona dva ranjena policaja sta vodnika službenih psov, ne "Cobra 11 enota".
Ko so "profesionalci" lovili onega Avstrijca iz Dunaja v Prekmurju je le-ta na koncu umrl zaradi alergije na plinski razpršilec.Res profesionalci ;((.

Torej morajo naslednjič pred špricanjem testirati idiota glede alergij?

strup121 ::

amigo_no1 je izjavil:


Ko so "profesionalci" lovili onega Avstrijca iz Dunaja v Prekmurju je le-ta na koncu umrl zaradi alergije na plinski razpršilec.Res profesionalci ;((.
Kako se je že končala zgodba, ko so lokalni šerifi lovili onega lokalca brez čelade na motorju (okolica Ptuja) ? Na eni njivi so ga povozili.
Skoraj vedno, ko se lovi voznika se zadeva konča s hudimi posledicami, ker začnejo voziti še dosti bolj hitro kot so prej.
Angleži npr. helikopter v zrak, in ga spremljajo na daleč, voznik bo nekje moral ustaviti (gorivo).Potem pa začneš pisati položnice.

LoL. Res je policisti niso bili profesionalni ko so uporabili plinski razpršilec saj bi morali vedeti da je oseba nanj alergična. Oz. naj bi bila, glede na to da nikjer tega niso potrdili, temveč zgolj izpostavili kot možnost.
Glede na tvojo trditev da se skoraj vedno ko se lovi voznika zgodi "konec" s hudimi posledicami, bi te prosil če lahko to kako podkrepiš s kakšno statistiko koliko je bilo pregonov, koliko se jih je zaustavilo normalno in koliko se jih je tragično končalo. Oz, če me lahko vsaj usmeriš nekam iz kjer je to razvidno. Razen seveda če ni vse to plod tvoje očitno bujne in proti policiji usmerjene domišljije.

Kar se tiče tvoje izjave glede angležev pa tako, odprl sem youtube in glej ga zlomka začuda sem našel veliko videov ki negirajo tvojo trditev... Zgleda da je zopet domišljija na delu...

A bo polna luna mogoče kmalu?

amigo_no1 ::

jest10
To je dobro in težko vprašanje; če boš ti poškropil nekoga z alergijo in bo le ta umrl boš fasal kazensko ovadbo za umor in verjetno pripor.
Ko so to naredili policaji se je zaenkrat končalo z ugotovitvijo "vse so delali po reglcih" ;((.
Upam da bodo njegovi svojci našli dobre odvetnike.

Zgodovina sprememb…

Berserker ::

Glede profesionalnosti sem mislil na to, da so te osebe izurjene za takšno delo recimo kot rečeš danes poklicnemu vojaku da je profesionalni vojak ali pa vsaki osebi v svoji stroki. Predvsem je to mišljeno, da delo ta oseba pričakovano opravi bolje kot random osebek, zajebejo pa lahko itak vsi.
Sicer pa ne pričakujte da bodo policisti igrali varuške, tako da bolje razpršilec kot pa pokol razgrajačev.

Zgodovina sprememb…

AndrejS ::

O strokovnosti naših policajev bi se dalo na dolgo razpravljati. Problem je bil čas ko je lahko vsak s 3 letno šolo naredil tečaj in postal policaj. In ti šerifi naj bi bili usposobljeni sedaj - zato sploh ni čudno da prihaja do takšni primerov.

St235 ::

Lahko razpravljamo o temu, samo ne na konkretnem primeru. Razen seveda, če ima kdo razen pravlic o zaledovanju s helikopterjem, še kakšen predlog kako naj bi ravnali?

amigo_no1 je izjavil:

jest10
To je dobro in težko vprašanje; če boš ti poškropil nekoga z alergijo in bo le ta umrl boš fasal kazensko ovadbo za umor in verjetno pripor.
Ko so to naredili policaji se je zaenkrat končalo z ugotovitvijo "vse so delali po reglcih" ;((.
Upam da bodo njegovi svojci našli dobre odvetnike.


dokler boš zoper nekoga upravičeno uporabil solzilec, ne bo sankcij. Lahko pa nas seveda razvesliš še z kakšno svojo zgodbico. Če bo tokrat podkrepljena še z kakšnim virom toliko bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

miraldi ::

Nevem zakaj sta čakala v avtu čepral 6km stran os stingerja. Kakor, da nimajo walkiw-talkija pa bi jim javil, da se vozilo še vedno ni ustavilo in naj spokajo iz avtomobil. Boga psa. Zarad neumnih policistov.

Tega Avstrijca bi blo pa treba zapret, da malo razmišlja o tem kar je naredu. Pa dokler ne odplača vse škode, ki jo je naredil nema Avstrije.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

amigo_no1 ::

dokler boš zoper nekoga upravičeno uporabil solzilec, ne bo sankcij. Lahko pa nas seveda razvesliš še z kakšno svojo zgodbico. Če bo tokrat podkrepljena še z kakšnim virom toliko bolje.

Trdiš da Janez Novak ne bi fasal ovadbe za umor ?

Sriple Tix ::

Stala sta na izvozu z avtoceste, da mu fizično preprečita izhod z nje ter posledično ogrožanje ljudi na okoliških cestah, kar jima je tudi uspelo. Najbrž (to predvidevam) so tisti, ki so že lovili Avstrijca, poklicali vse razpoložljive patrulje v okolici, da jim priskočijo na pomoč in ena je bila pač patrulja s psi.

dzinks63 ::

Me prav zanima, koliko se je dotični vozil ob prvi ugotovitvi prehitre vožnje na ac? 150-180km/h, to je normalen pojav na naših ac. Je pač imel smolo in je bil ujet. Mogoče se mu enostavno ni imelo smisla ustavit, da bi kao plačal za prekršek v tuji državi in to v Slovenji, za Avstrijce približno tako, kot za nas yuga in je le odpeljal dalje. Naši policisti pa v zrak, da se nek "švabo" ne ozira na njih in ajmo gasa po njemu z vso artilerijo.

Dovolj bi bila provida, da ga posname in izstavi račun. Na ac brez provide kontrolirati promet itak nima smisla. Torej hajka se je začela, noreli vsi po vrsti, mu preluknjali gume, mu vzeli ves ponos, ker mu je bilo jasno, da sedaj jim pa res ne bo ušel, je iz čistega obupa, objestnosti, škodoželjnosti, češ, če so njemu uničili avtomobil, bo pa še on drugim in se namerno zaletel v policijski avtomobil, tudi s kančkom samomorilnosti, češ, če že tako hočete, tu me imate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Sriple Tix ::

Ustaviti so ga želeli v Hrastjah pri Kranju, od tam jim je pobegnil na avtocesto, kjer je trčil v policijsko službeno vozilo, ki ga je želelo ustaviti s prisilnim manevrom (policist upočasnjuje vožnjo in poizkuša "stisniti voznika v kot") ... potem se je začelo.

connel ::

Lahko je biti general po bitki,...
Najbolje da drugič tujce, no pa še domače, da ne bo razlik, kar pustijo ane, je pač ušel,...

mtosev ::

amigo_no1 je izjavil:

Ne vem čemu dramatiziranje, za spremembo ni bilo civilnih žrtev, delo pa so opravljali profesionalni pristojniki, za psa pa RIP.

Ona dva ranjena policaja sta vodnika službenih psov, ne "Cobra 11 enota".
Ko so "profesionalci" lovili onega Avstrijca iz Dunaja v Prekmurju je le-ta na koncu umrl zaradi alergije na plinski razpršilec.Res profesionalci ;((.
Kako se je že končala zgodba, ko so lokalni šerifi lovili onega lokalca brez čelade na motorju (okolica Ptuja) ? Na eni njivi so ga povozili.

http://www.slovenskenovice.si/crni-scen...
Ko so lovili tega, so naredili en kup zelo nevarnih situacij, samo sreči se gre lahko zahvaliti, da se ni zgodilo kak trk.


Skoraj vedno, ko se lovi voznika se zadeva konča s hudimi posledicami, ker začnejo voziti še dosti bolj hitro kot so prej.

Angleži npr. helikopter v zrak, in ga spremljajo na daleč, voznik bo nekje moral ustaviti (gorivo).Potem pa začneš pisati položnice.
tipo se ni htel umiriti. njegov problem, če je bil alegričen. itak je bilo povedano na TVju da je bil duševno bolan. tipo je sam kriv za to kar se je zgodilo.dobro da še nikogar ni ubil in btw lovila ga je slovenska in avstrijska policija
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jest10 ::

amigo_no1 je izjavil:

dokler boš zoper nekoga upravičeno uporabil solzilec, ne bo sankcij. Lahko pa nas seveda razvesliš še z kakšno svojo zgodbico. Če bo tokrat podkrepljena še z kakšnim virom toliko bolje.

Trdiš da Janez Novak ne bi fasal ovadbe za umor ?

Trdiš da bi ta Janez Novek tudi dejansko še sedet?

34054 ::

amigo_no1 je izjavil:

Upam da bodo njegovi svojci našli dobre odvetnike.


In upam da bo Slovenija našla dobre odvetnike in v imenu ljudstva tožila njegove svojce ker so na svet spravili takšnega debila, ki je s svojim ravnanjem ogrožal veliko število ljudi. Fer?

Ne želim reči da je prav da kdorkoli umre (tako niti ne mislim), lahko pa rečem da si je v tem primeru bil tale čudak sam kriv. Sreča da ni na drugi svet s svojim neodgovornim ravnanjem potegnil še koga drugega.

Kar pa se tiče profesionalnosti naših policistov pa takole. Dan po božiču sva s punco šla na en krajši izlet in pri tem zavila tudi malo preko naše severne meje (v bistvu sva se držala bolj na obrobju meje). Še deset minut nisva bila v Avstriji ko se je za nama pojavil policijski avto, naju naglo prehitel, vključil modre luči in naju ustavil. Dali so mi pihati, preverili če mar v prtljažniku ne prevažam, ... kdo ve česa,... in mi na koncu napisali kazen ker s sabo nisem imel osebne.
Ne pritožujem se - moja napaka. Kar me moti je odnos, če bi nekje stali in ustavljali promet bi še razumel; da pa se spustijo za mano z modrimi lučmi, ker mi pač na tablici piše "MB", pa je kratko malo bolno in da, povsem neprofesionalno. Toliko o tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 34054 ()

amigo_no1 ::

Trdiš da bi ta Janez Novek tudi dejansko še sedet?

Ne, dobil bi predsedniško odlikovanje in državno pokojnino.
Rant off.


VxMxPx
Če greš v EU, moraš imeti osebni dokument s sabo, naj bo to osebna, nova vozniška (kartica), potni list.
Bi ti "naši" napisali enako (in precej dražje).

Mtošev, zaradi takih, ki razmišljajo kot ti, bo Slovenija še ze dolgooo en kup gnoja.
//Nothing personal.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

amigo_no1 je izjavil:

Trdiš da bi ta Janez Novek tudi dejansko še sedet?

Ne, dobil bi predsedniško odlikovanje in državno pokojnino.
Rant off.

Daj no, vsaj malo se potrudi

mtosev ::

amigo_no1 je izjavil:

Trdiš da bi ta Janez Novek tudi dejansko še sedet?

Ne, dobil bi predsedniško odlikovanje in državno pokojnino.
Rant off.


VxMxPx
Če greš v EU, moraš imeti osebni dokument s sabo, naj bo to osebna, nova vozniška (kartica), potni list.
Mtošev, zaradi takih, ki razmišljajo kot ti, bo Slovenija še ze dolgooo en kup gnoja.
//Nothing personal.

kdo je ta Mtošev ga ne poznam
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

34054 ::

amigo_no1 je izjavil:

VxMxPx
Če greš v EU, moraš imeti osebni dokument s sabo, naj bo to osebna, nova vozniška (kartica), potni list.
Bi ti "naši" napisali enako (in precej dražje).


Ne pritožujem se - moja napaka. Kar me moti je odnos, če bi nekje stali in ustavljali promet bi še razumel; da pa se spustijo za mano z modrimi lučmi, ker mi pač na tablici piše "MB", pa je kratko malo bolno in da, povsem neprofesionalno. Toliko o tem.

Aja, pa še to: imel sem vozniško ki v Slo. velja kot osebni dokument torej kazni tukaj ne bi dobil. Se pa je zgodilo da je kolega pozabil tudi vozniško (in presenečenje) - ni dobil nobene kazni! (Se pač zgodi!) Torej to da bi "naši" napisali enako in še dražje, mogoče, ni pa nujno. :) Sicer pa kot sem že rekel, je nekaj druga kar me moti pri vsej stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 34054 ()

strup121 ::

amigo_no1 je izjavil:

dokler boš zoper nekoga upravičeno uporabil solzilec, ne bo sankcij. Lahko pa nas seveda razvesliš še z kakšno svojo zgodbico. Če bo tokrat podkrepljena še z kakšnim virom toliko bolje.

Trdiš da Janez Novak ne bi fasal ovadbe za umor ?


LoL, če bi vedel kaj je sama dikcija kaznivega dejanja Umora nebi pisal takih bedarij. Še en dokaz več, da pišeš nekaj na pamet iz čistih frustracij do policije. Je pa res, da takšne zgodbice dobro palijo za šankom kakšne beznice.

PaX_MaN ::

Glugy ::

Uboga psa :/ Upam da bodo policisti drugič bolj pazili na svoje pse ...

alexa-lol ::

Mogoče imajo kako foro v teh Avstrijskih psihiatričnih bolnišnicah, da se pacienti medseboj nahujskajo, češ "ne upaš si", on pa "Seveda si" in gre.
Na isti princip, k se grejo kolegi stavt, da če zgubi stavo da nag po mestu teče.

amigo_no1 ::

strup121 je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

dokler boš zoper nekoga upravičeno uporabil solzilec, ne bo sankcij. Lahko pa nas seveda razvesliš še z kakšno svojo zgodbico. Če bo tokrat podkrepljena še z kakšnim virom toliko bolje.

Trdiš da Janez Novak ne bi fasal ovadbe za umor ?


LoL, če bi vedel kaj je sama dikcija kaznivega dejanja Umora nebi pisal takih bedarij. Še en dokaz več, da pišeš nekaj na pamet iz čistih frustracij do policije. Je pa res, da takšne zgodbice dobro palijo za šankom kakšne beznice.

Povej kaj uporabnega ali nehaj bloditi.

Odgovor na postavljeno vprašanje je da ali ne ?

strup121 ::

odgovor vsakega vsaj malo razgledanega človeka bi bil da, Janez Novak ne bi fasal ovadbe za umor, in tak odgovor je moj.
Povedal sem pa to kar je očitno resnica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: strup121 ()

amigo_no1 ::

You are wrong.

PaX_MaN ::

amigo_no1 je izjavil:

You are wrong.

amigo_no1 je izjavil:

Povej kaj uporabnega ali nehaj bloditi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

amigo_no1 ::

Nekdo je mrtev, kdo bo odgovarjal zanj ?

strup121 ::

LoL
se vdam. Eni so pač brezupni.

Martin Krpan ::

amigo_no1 je izjavil:

Nekdo je mrtev, kdo bo odgovarjal zanj ?

Ponavadi pač sam odgovarjaš za posledice svojih dejanj. Kdo pa naj bi?

m0LN4r ::

Duševno prizadeta oseba in oseba, ki je bila duševno prizadeta, nebi smela imeti dovoljenja za vožnjo.
Al vožnjo brez nadzora.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

einstein :P ::

m0LN4r je izjavil:

Duševno prizadeta oseba in oseba, ki je bila duševno prizadeta, nebi smela imeti dovoljenja za vožnjo.
Al vožnjo brez nadzora.



ja in kaj, če v avtošoli niso vedeli, da je duševno prizadeta oseba?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

m0LN4r ::

Zato obstaja oz. bi moral obstajat zdravniški pregled valda.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

einstein :P ::

ja lahko pa se na zdravniškem pregledu v redu obnaša, včasih pa se mu utrga ane?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Berserker ::

Pa saj ni must da je bil celo življenje umsko bolan.

Baltazar-x ::

So mar imeli srečo, da se je osumljenec zaletel v policiski avtomobil in ne v civilnega z x otroki?
Jsano je, da v primiru bega (tud če policija ne gre za njim) osumljenec pospeši in to nadaljuje dokler nima občutka da je na "varnem". Sam sem mnenja, da se neveranost poveča v primiru zasledovanja osumljenca, obenem pa to "kompenzacijo" razumem kot sporočilo javnosti v smisu "ujeli te bomo za vsako ceno". Ajd ne rečem za znanga kriminalca, za navadne prekrškarje bi blo dovolj provida.......

Mal heca
Če voziš sumljivo in ti pobeg ne uspe si duševno bolan

BaToCarx ::

RIP kužka :'(


p.s. Kokr se spomnim je strup121 policaj/kriminalist tako da nekaj vseeno ve. fyi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

MadMax ::

BaToCarx je izjavil:

p.s. Kokr se spomnim je strup121 policaj/kriminalist tako da nekaj vseeno ve.

Pa res, večina njegovih postov se začne z "lol", kar vliva občutek, da ga nekaj drži par nadstropij nad navadnimi smrtniki, ja. Hecno, ane?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

BaToCarx ::

Ja hecno al ne, nevem. Jaz recimo tudi dosti lol streljam, samo ne tukaj, večinoma niti ne odgovorim, tudi če vem. Pa verjamam da nas je dosti takih na ST, ki se nam večinoma več ne da niti lol napisat, pa samo preberemo kaj se kregate. Tukaj so me pač kužki dotaknil. Smo pa vsi smrtniki no worriez. Pa saj tvoj podpis pove vse. :D

moat ::

Pri velikih hitrostih je težko ustavljati vozilo voznikov, da bi bilo to čim bolj varno (če je to sploh možno) in z najmanjšimi možnimi posledicami. Hitro se lahko zalomi in žrtve so tukaj, na obeh straneh. Zato je bil postopek policistov, ki so poizkušali sprva zmanjšati hitrost voznika pravilen. Pri velikih hitrostih ne pride v poštev, da voznika enostavno zrinejo s ceste. In v takšnih primerih je tudi uporaba stingerja (bodečega ježa) običajna praksa.
Ni mi pa najbolj jasno, kaj sta delala policista v vozilu, ko sta blokirala cesto? Zakaj sta ostala v vozilu? Blokada bi se po neki logiki morala opraviti s praznim vozilom, da ni nepotrebnih žrtev. Zakaj temu v tem primeru ni bilo tako, je pravo vprašanje? Mogoče nista imela časa, da vozilo zapustita in zavarujeta psa? Mogoče situacije nista sama ocenila pravilno? Mogoče pa nista imela pravilne ocene situacije s strani komunikacijskega centra? Dejstvo pa je, da bi vozilo, s katerima sta blokirala vozilo psihičnega bolnika, moralo biti prazno. Policista bi morala poskrbeti za svojo varnost. Ne bi bil presenečen, če bi direktor policije odredil notranji nadzor, da se ugotovi kaj se je dejansko dogajalo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moat ()

Sriple Tix ::

Izhod z avtoceste je precej širok in osebno vozilo ga ne more popolnoma blokirati, pa tudi s svoje poti bi ga ubežnik zlahka zrinil (svoj avto nasloni na policijski zadnji del, ki je lažji in nato polno po plinu). Z vožnjo v kotu med njim in izhodom, bi mu policista preprečila izhod z nje. Po zgolj in predvsem mojem predvidevanju je bilo policijsko vozilo v gibanju, kajti nalet s 130 km/h v stoječ avto, bi za seboj pustil še večji masaker.

strup121 ::

MadMax je izjavil:

BaToCarx je izjavil:

p.s. Kokr se spomnim je strup121 policaj/kriminalist tako da nekaj vseeno ve.

Pa res, večina njegovih postov se začne z "lol", kar vliva občutek, da ga nekaj drži par nadstropij nad navadnimi smrtniki, ja. Hecno, ane?


Večina mojih postov tu je bila namenjena enemu in istemu osebku tu gori in glede na to kakšne bedarije je pisal, mi drugega kot lol res ni preostalo napisati. Določenim se res lahko samo nasmejiš.

In še enkrat, v temu primeru ni šlo za blokado, saj je nesmiselno postavljati blokado na enem pasu od treh. Pač sta čakala da bo voznik šel mimo da se mu priključita, ker glede na to da je prevozil stinger je vprašanje kje so bila zasledovalna vozila, lahko da so morala upočasnit oz. se zaustavit če se stinger ni takoj potegnil dol s ceste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: strup121 ()

Berserker ::

Itak nam je večini jasno da ga ni blokiral, pač smolo sta imela da je v njih priletel. Meni ni jasno zgolj to kako je taka oseba pobegnila iz umobolnice, dobila bmw ter kaj je sploh delal tu.

PaX_MaN ::

Pobegnit na Hrvaško - ker ni v EU oz. Shengnu se jih ne more tko uizi dokapčit?

vorantz ::

moat je izjavil:

Pri velikih hitrostih je težko ustavljati vozilo voznikov, da bi bilo to čim bolj varno (če je to sploh možno) in z najmanjšimi možnimi posledicami. Hitro se lahko zalomi in žrtve so tukaj, na obeh straneh. Zato je bil postopek policistov, ki so poizkušali sprva zmanjšati hitrost voznika pravilen. Pri velikih hitrostih ne pride v poštev, da voznika enostavno zrinejo s ceste. In v takšnih primerih je tudi uporaba stingerja (bodečega ježa) običajna praksa.
Ni mi pa najbolj jasno, kaj sta delala policista v vozilu, ko sta blokirala cesto? Zakaj sta ostala v vozilu? Blokada bi se po neki logiki morala opraviti s praznim vozilom, da ni nepotrebnih žrtev. Zakaj temu v tem primeru ni bilo tako, je pravo vprašanje? Mogoče nista imela časa, da vozilo zapustita in zavarujeta psa? Mogoče situacije nista sama ocenila pravilno? Mogoče pa nista imela pravilne ocene situacije s strani komunikacijskega centra? Dejstvo pa je, da bi vozilo, s katerima sta blokirala vozilo psihičnega bolnika, moralo biti prazno. Policista bi morala poskrbeti za svojo varnost. Ne bi bil presenečen, če bi direktor policije odredil notranji nadzor, da se ugotovi kaj se je dejansko dogajalo?


Če bi cajt, ki si ga porabil za pisanje tega neinformiranega spisa, vzel za prebiranje vsaj par relevantnih postov v tej temi...well...ne bi pisal takih neumnosti

St235 ::

strup121 je izjavil:

odgovor vsakega vsaj malo razgledanega človeka bi bil da, Janez Novak ne bi fasal ovadbe za umor, in tak odgovor je moj.
Povedal sem pa to kar je očitno resnica.


Škoda zgubljat čas. Amigo niti ne ve kaj pomeni umor. Največ kar bi lahko dobil je OVADBA za uboj iz malomarnosti. In če bi ga želeli obsodit bi mu morali dokazat, da je smrt neposredno poledica njegovega malomarnega ravnanja. Samoobramba z solzilcem nikakor ni dovolj za to. Šele če, bi mu usteli dokazat, da je šlo za prekoračen silobran (da je solzilec uporabil neupravičeno ali v prekomernih količinah) bi se lahko začel pogovarjat o temu.

AMpak kot že v 100 temah, amigo privleče neko floskulo in potem nabija o njej, pri čemer mu niti osnovna terminologija ni jasna. Razlog je seveda enostave: v njegovi predstavi je pač popolnoma vsako ravnanje policiej napačno, ker so popolnoma nesposobni idioti, ki nič ne delajo. So mastno plačani in zraven še zlroabljajo državljane, ogrožajo varnost in zgolj izstavljajo račune. Kratko povedano od njih ni nobene koristi.

Ko enkrat to dojameš, pač njegove poste mirno ignoriraš.

St235 ::

dzinks63 je izjavil:

Me prav zanima, koliko se je dotični vozil ob prvi ugotovitvi prehitre vožnje na ac? 150-180km/h, to je normalen pojav na naših ac. Je pač imel smolo in je bil ujet. Mogoče se mu enostavno ni imelo smisla ustavit, da bi kao plačal za prekršek v tuji državi in to v Slovenji, za Avstrijce približno tako, kot za nas yuga in je le odpeljal dalje. Naši policisti pa v zrak, da se nek "švabo" ne ozira na njih in ajmo gasa po njemu z vso artilerijo.

Dovolj bi bila provida, da ga posname in izstavi račun. Na ac brez provide kontrolirati promet itak nima smisla. Torej hajka se je začela, noreli vsi po vrsti, mu preluknjali gume, mu vzeli ves ponos, ker mu je bilo jasno, da sedaj jim pa res ne bo ušel, je iz čistega obupa, objestnosti, škodoželjnosti, češ, če so njemu uničili avtomobil, bo pa še on drugim in se namerno zaletel v policijski avtomobil, tudi s kančkom samomorilnosti, češ, če že tako hočete, tu me imate.


Po tej logiki, je najboljše da ukinemo policijo. Namreč vsakič, ko koga ustavljajo je riziko, da bo šlo kaj narobe (pri nas je tega v primerjavi z zahodno EU in ZDA še precej malo). Tvoja logika je torej, da če voznik ne ustavi, da ga mirno pustijo dalje in upajo, da se mu zgolj ni dalo ustavit in ne bo zaradi prevelike hitrosti/alkohola/XY razloga čez par km koga ubil?

Enostavno dejstvo je,da če je nekdo pripravljen bežat pred policijo, da je nekaj fino narobe z njim in ga je potrebno izločit iz prometa preden komu kaj naredi. Razplet tokratne situacije je sicer tragičen, ampak nič v primerjavi s tem, če bi taistega kot kaže psihično motenega voznika, pustili, da se odpelje naprej in bi se mu na primer obrnilo, ker biga v nekem križišču izsilila mamica z tremi otroci, ali bi se mu zabavno zazdelo zapeljat na napačen pas avtoceste, ali zgolj peljat 200 km/h na uro z zaprtimi očmi...

Scenarijev je 1001 in veliak večina je dosti slabša od tega, kar se je zgodilo.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neprimerno verbalno zelo grdo obnašanje Policaja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35548969 (39241) tryhard
»

Kazen za prometno nesreco (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8015738 (13382) NeMeTko
»

Prometni prekršek in denarna kazen...? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10318234 (15641) BlueRunner
»

Referendum o kaznih za prometne prekrške (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
549152418 (143662) BlueRunner
»

Novi radarji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7512823 (10646) BlueRunner

Več podobnih tem