» »

Kako najbolje izdelati TV-streamer-kino pri T-2

Kako najbolje izdelati TV-streamer-kino pri T-2

B-king ::

Pozdravljeni!

Prosim vas za nasvet, kaj je bolje za sprejem TV.
Poleg TV-ja bi rad imel neko napravo, ki bi mi omogočala predvajanje sprejem prejetega signala iz omrežja T-2.
V mislih imam podobno napravo kot je Motorola od ponudnika T-2, le da bi ta moja naprava omogočala še priklop USB ključev, zunanjih diskov, da bi imela lastni notranji disk, na katerega bi lahko iz stacionarnega PC-ja preko hišne mreže prenesel divx film. Naprava naj bi dovoljevala tudi brskanje po internetu in gledanje kakih videospotov iz youtube, ogled fotografij iz diska, poslušanje glasbe iz T-2 in interneta.... Torej hočem nekakšen media Center
Sam sem iskal in našel sledeči napravi (Popcorn Hour A-400) in naprava (xTreamer prodigy), za kateri pa ne vem če sta dobri, oziroma dovoljujeta vse to.
Poznate kaj boljšega?

Pred časom sem imel tudi v mislih, da bi to storil s pomočjo majhnega računalnika, na katerega bi naložil linuxe, dobro grafično kartico in dobro zvočno kartico, katerega bi zložil v micro ohišje (oblika kakšnega hišnega kina). Ni mi pa jasno katero verzijo linuxov bi bilo dobro uporabljat za to zadevo.

Prosim vas za nasvet, kaj in kako bi vi stvar izdelali oziroma kako naj stvar izvedem.
  • spremenil: B-king ()

bukev ::

vzemi ohišje za htpc, noter komponente po želji (in potrebi), nato pa naloži xbmc media center software na katerikioli os (ubuntu, windows ali mac)

refosk ::

aiko ::

xbmc nima iptv podpore out of the box. Potrebuješ še Mediaportal da stvar dela. in še ko dela deluje okorno. Raje ločena aplikacija za iptv.

misek ::

aiko, saj tvheadend podpira multicast streame. Tukaj je nekaj navodil od thehijacker-ja.

B-king ::

Hvala za pomoč in vase odgovore.
lep pozdrav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljši budget komplet za Kodi

Oddelek: Kaj kupiti
367899 (5823) Modri dirkač
»

Siol Box-a Media Center

Oddelek: Omrežja in internet
206492 (3386) moat
»

pasivno hlajen mini server

Oddelek: Strojna oprema
162423 (1762) 111111111111
»

ASROCK -ION 330 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11218104 (9279) OK.d
»

HTPC sestava in programska oprema (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
41759313 (21379) umexteacher

Več podobnih tem