» »

pasivno hlajen mini server

pasivno hlajen mini server

Grozd ::

Rad bi si sestavil en mini računalnik, najraje bi na osnovi miniITX osnovne plošče, tak da bi zadeva bila tudi fizično čimmanjša in čimbolj tiha.

Rad bi da opravlja naslenje funkcije:
- priklpljen bi bila mrežo, od koder bi delal backupa določenih zadev z vseh računalnikov ki jih imam v mreži
- deloval bi kot domači cloude
- na njem bi bili filmi, slike....
- povezan bi bil preko HDMIja s TVjem, s katerega bi potem gledal filme
- mora imeti vsaj 5.1 zbočno
- 3TB disk (torej prostor za 3.5" disk
- zadeva bi naj bila popolnoma tiha.... torej če je le možno zunanji napajalnik ali vsaj pasivni notranji in pa pasivno hlajen procesor


malo kolebam med matičnimi z integriranimi atomi... fajn je ker je tiho, ne vem pa koliko so ti procesorji sposbni za predvajanje filmov... drug probem je, da so na teh matičnih dokaj slabe integrirane zvočne kartice, ponavadi samo stereo....

druga varianta je itx matična z lga1150 na katerega bi lahko dal i3 4130t....
zdaj kolikor jaz vem, pride ta procesor s stock coolerjem z ventilatorjem... samo glede na to da je max moč 35W, se zadeva sama po sebi ne greje pretirano, tak da ne vem če bi bilo možno zadevo tudi z izključenim ventilatorjem uporabljat

in druga zadeva, neka itx ohišja z zunanjim napajanjem sem gledal, ampak tisti napajalnik je samo 65W.... je sploh mogoče s tako nizko močjo met neko itx matično z tem i3 pricesorjem in 3.5" sata diskom, vsaj 5.1 zvokom in gledat filme.... ?

Grozd ::

v glavnem, ima kdo kakšne predloge, ideje, nasvete, glede tega kako sestaviti tak računalnik?

je mogoče kdo tu že sestavljal takšno zadevo?

Hayabusa ::

http://geizhals.at/eu/?fs=bay+trail&in=
J1900 je trenutno najhitrejša izvedba.

http://geizhals.at/eu/gigabyte-ga-j1900...

ali "intel nuc".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

kr?en ::

Teli novi Atmocki oziroma Celeroni so imo zakon za en home server. Sem tudi sam razmislal v tej smeri, da bi si ga nabavil.

matejmesar ::

Ali obstaja kaj podobnega z vsaj 3 sata porti?

Kako bi se J1900 obnesel pri enkripciji celega diska oziroma RAID polja z 2 diski?

kr?en ::

Je jeba, ker imajo te plate bolj malo sata portov (enega ali dva). Bi moral razsiritveno sata kartico na PCIe-ju nabavit (ce zadeva sploh gre notri), ce bi hotel furat RAID5 ali kaj podobnega.

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mitja73 ::

Če hočeš čisto tiho zadevo pozabi navaden disk, ker boš slišal "škrabljanje" diska.
Moj predlog je Intel NUC DN2820FYKH v dnevni pri TV in pa ločen NAS ki ga skriješ preko mreže nekam v kako shrambo.

Grozd ::

hm.. no ja to z diskom je res... zdaj 3TB SSD je še utopija, pa cena bi bila verjetno prevelika za kaj takega...
tak da preko brnenaj diska bo treba nekak it...

drugače pa hvala za nasvete, tista gaigbyte J1900N zadeva mi je ful všeč

edino to ne vem, kolko močen napajalnik rabiš za tako zadevo

ker gledal sem eno ohišje z zunanjim napajlanikom 65W... bi to bilo dovolj?
maš pa takšna z notranjim z 200W, samo majo potem takoj ventilator in glede na to da je itx ohišje je majhen napajlnik z malin ventilatorjoem... tak da predvidevam da je stvar potem takoj kr glasna...

MeGreat ::

Kaj pa če namestiš kakšen tihe ventilatorje. Sam sem zamenjal ventilator v psu-ju z http://www.mlacom.si/ventilatorji-in-pr...

Ogromna razlika

Grozd ::

ok, zankrat gledam kombinacijo teh dveh zadeva:
http://geizhals.at/gigabyte-ga-j1800n-d...

http://www.pcplus.si/strojna-oprema/ohi...

zgleda kr solidno in pocni, zraven še ram in disk in je zadeva rešena, popolnoma pasivno hlajena, tiha, hdmi izhod, 5.1 oz. 7.1 audio, usb3, 1Gbs lan....
vse ustreza temu kar sem hotel imet



me pa zanima še ena zadevica
glede na to da bi stvar rad imel priklpljeno na TV in gledal filme...
bi se z kakšnimi dodatnimi kraticami dalo stvar naredit tudi tako da bi delovala kot videorekroder? pač da bi lahko recimo gledal nekaj na TVju pa bi to poslen na disk?

neres ::

Če je TV signal DVB-* lahko uporabiš primeren (USB) sprejemnik za PC in potem gledaš TV preko PCja v "media center" programu (ki ga boš itak verjetno uporabljal za gledat filme).

111111111111 ::

Grozd je izjavil:

ok, zankrat gledam kombinacijo teh dveh zadeva:
http://geizhals.at/gigabyte-ga-j1800n-d...

http://www.pcplus.si/strojna-oprema/ohi...

zgleda kr solidno in pocni, zraven še ram in disk in je zadeva rešena, popolnoma pasivno hlajena, tiha, hdmi izhod, 5.1 oz. 7.1 audio, usb3, 1Gbs lan....
vse ustreza temu kar sem hotel imet



me pa zanima še ena zadevica
glede na to da bi stvar rad imel priklpljeno na TV in gledal filme...
bi se z kakšnimi dodatnimi kraticami dalo stvar naredit tudi tako da bi delovala kot videorekroder? pač da bi lahko recimo gledal nekaj na TVju pa bi to poslen na disk?


Bi bil zelo vesel informacije o končni ceni tegale tvojega serverčka, mogoče bi tudi sam enega nabavil.

Grozd ::

kolko sem gledal bi nekak tak stalo
matična s procesorjem - 60 eur
ohišje 55 eur
4gb rama - 35 eur
3TB disk - 110 eur

torej nekje 260 eur + poštna oz. poštnine
ni to zdaj računalnik za igrice nabijat, je pa bistveno boljša oz. bolj vsestranska zadeva, kot pa racimo da bi kupil nek že ststavljen mali nettop pa nas disk.... zadeva bo vse to zmogla v enem, za razliko od mnogih nettopov bo čisto tiha in sposbna imet 3.5" disk oz 3TB ker teh v fizično manjši obliki še ni



samo zaenrkat še malo preverjam zadeve, če bo dejansko to vse tako funkcioniralo
- moral bi preverit koliko je ta pasivni hladilnik na procesorju visok, da se nebi zgodilo potem da bi ohišje bilo premalo
- preverit morem če ima to ohišje z zunanjim napajlnikom znotraj tapravi konektor.... vem da ma notri potem obične kable za napajanje komponent, samo morem videt da ma res tapravi konektor za to matično
- pa malo se morem glede ramov pozanimat.... ker na proizvajalčevi strani priše da sprejema DDR3L SO-DIMM 1333mhz rame 1.35V ... v slvoeniji pa sem opazil da teha splho ne prodajajo tega... edino če ne pišejo v imeu direktno DDR3L... mogoče bi blo fajn če mi zna kdo povedat če ni tega L-ja v imenu če je zadeva v resnci enaka? Ker na strani od proizvajalca matične pa začuda nikjer ni liste katere rame konkretno podpira
- no pa preverit morem še malo glede napajanja, če bi 65W res dovolj, sicer mislim da bo, ker matična s procesorjem porabi max10W, disk pa tudi nekaj manj kot 10W... tak da mislim da sicer nebi smelo bit problema
- in pa software morem dobit tapravi, torej kakšne programčke kibodo avtomatsko elali bakup, ki bodo zadevo premenili v domači cloude, da bom preko neta lahko tudi z oddaljenih krajev dostopal do stvari...
- pa verjetno bom nabavil še kakšnega pilota za računalnik, al pa kak tisti app za androuda, ko lahko potem telefon uporabljaš za krmiljene VLCplayerja pa kot touchpad in tipkovnico...


v glavenm ja, treba preverit če bo res vseskup pasalo kot je treba

če ma kdo kake informacije oz če mi lahko kdo svetuje kaj glede teh zadev ki me še matrajo, bom zelo vesel

Grozd ::

neres je izjavil:

Če je TV signal DVB-* lahko uporabiš primeren (USB) sprejemnik za PC in potem gledaš TV preko PCja v "media center" programu (ki ga boš itak verjetno uporabljal za gledat filme).



Aha...
samo zdaj doma imamo digitalno televizijo, pa ma tisto dekodersko kartico notri...

če bom kupil ta usb sprejemnik (saj to si milil kak tv tuner ne?)... bom moral kupitoz bit naročen na še eno kartico, al bi lahko nekak že dekodiran kanal s TVja prenesel v računalnik?
kao da bi TV mel recimo nek HDMI izhod in rečunalnik kak HDMI vhod?
Pa da bi potem lahko snemal zadeve na računalniku?

drugače pa ne, niti se ne gre toliko za filme, filme se tak posvod dobi, bolj kakšne oddaje, dokumentarce, tekme... pač nekaj ko je na TVju pa bi si človek rad posnel... sploh po možnosti če bi software omogočal celo da lahko nastaviš sam čas kdaj začne snemat....

pač po domače, da bi ta računalnik še kot vidorekotrder funkcioniral.... to bi bla res zmaga... potem več res ne rabiš čisto nobene namenske naprave

neres ::

Hm, ne vem kakšno dekodersko kartico imaš in iz kje dobi signal. Kabelska? Če je to plačljiva zadeva se stvar mogoče zakomplicira. Obstajajo tudi kartice za zajemanje dekodiranega signala, ampak s tem nisem na tekočem.

Jaz sem imel v mislih DVB-T/DVB-C... dekoder/tuner, ki ima koaksialni (antenski) vhod, in potem gledaš TV signal na računalniku (oz. preko HDMIja na TV), v istem programu kjer gledaš filme iz diska.
Poglej si media center programe, kot so WMC, XBMC ipd. Ti so malo bolje optimizirani za TV kot VLC in lahko z njimi delaš vse bolj enostavno (snemaš TV, gledaš filme itd.). Zraven paša še primeren IR daljinec (lahko tudi Android aplikacija).

111111111111 ::

JAz bom pa mogoče počakal na tole: Klik


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mini ITX računalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10422363 (18231) Dr_M
»

Ohišje miniITX

Oddelek: Kaj kupiti
193197 (2437) kuglvinkl
»

Nakup računalnika za starejšo osebo

Oddelek: Kaj kupiti
354480 (3978) nyler
»

Kateri NAS? (Network Attached Storage) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19365576 (54007) levaky
»

wi-fi disk, večje kapacitete (5-10TB, recimo)

Oddelek: Pomoč in nasveti
211693 (1318) Alen T 1978

Več podobnih tem