» »

ASROCK -ION 330

ASROCK -ION 330

«
1
2 3

OK.d ::

http://www.asrock.com/nettop/spec/ION%2...
sicer že mesec dni kar je zunaj je pa lahko neposredni konkurent predvajalnikom ala popcorn, extreamer in podobnim se pa lahko kupi tudi z že vgrajenim blu-ray-em;)
LPOK.d

lithium ::

Sam ga imam že kakšne tri tedne, povsem sposoben kot domači PC za net in office, ter predvajanje HD vsebin. Windows 7 deluje dobro.

Deluje tiho in minimalno porabi štroma.

Lithium

OK.d ::

ali si se že kaj igral z navijanjem, mislim z tistim programom na njihovi strani?
LPOK.d

lithium ::

Ja, sem, ampak mi je tišina ventilatorja pomembnejša, tako da furam sedaj nenavito mašino.

Je pa zraven tudi orodje, de se v win boota v 4 sekundah, ampak je neumnost, ker pri vsakem shutdownu naredi celo proceduro reboota, preden se ugasne...

Lithium

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lithium ()

misek ::

lithium, povej malce več o tem programčku za boot v 4s. Lahko najdem to kje na Internetu opisano?

Je to t.i. Instant Boot? Mhm, ne razumem, kaj so to pogruntali. A pri vsakem shutdownu naredi reboot?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

OK.d ::

daj še povej kako je z hdmi-jem, to mislim če gre skozi tudi zvok
LPOK.d

lithium ::

Ja to je instant boot. Preden se ugasne, se reboota, potem pa naredi neko hibernacijo. Ko ga vključiš je v 4 sekundah desktop pred tabo.

Glede zvoka in HDMI - to pa nisem probal, ker imam zvok speljan na Yamaha receiver. Bom preveril, če se čuje tudi na TV ;)

Lithium

kuglvinkl ::

To si si poklikal, al si pri nas kupil? In kolk si dal?
Your focus determines your reallity

l0g1t3ch ::

Kakšna je zmogljivost v primerjavi z Athlonom XP 2500+ in 1Gb rama ? Bi mogoč zamenjal kišto od staršev.

misek ::

lithium, še eno vprašanje glede Instant Boota: A ta čas 4 s velja tudi, če izvedeš ta postopek ugašanja in ga nato odklopiš iz elektrike? Ali pa mora biti vedno pod napajanjem? Ker ko gledam po slikah na mojem linku čas 3~4 sec velja za Fast Mode, ko gre računalnik v stanje S3 (sleep mode), kjer pa določene komponente še vedno potrebujejo napajanje (predvsem RAM).

lithium ::

Da se postavi v 4 sekundah, mora biti še vedno pod napajanjem. V glavnem tega fast boota sploh ne uporabljam ;)

V windows 7 zbere 3.3 točke (najšibkejši člen je CPU). To je brez navijanja. Če to komu pomaga pri primerjavi z ostalimi sistemi.

Kupiš ga pa lahko tukaj:
http://www.ultrastore.si/index.php?str=...

Lithium

l0g1t3ch ::

Kolk se pa kej navije, verjetno bi se kar mogu glede na to d je cpu 45nm in precej varčen.

lithium ::

Jaz sem ga navil na 2.1Ghz - to pa enostano narediš kar v biosu, kjer obstaja opcija EZ overclocking ;)

Lithium

OK.d ::

Ja to je instant boot. Preden se ugasne, se reboota, potem pa naredi neko hibernacijo. Ko ga vključiš je v 4 sekundah desktop pred tabo.

Glede zvoka in HDMI - to pa nisem probal, ker imam zvok speljan na Yamaha receiver. Bom preveril, če se čuje tudi na TV ;)

Lithium

a si že kaj priklapljal na tv?
LPOK.d

lithium ::

Sem ja.
Zvok sicer je, ampak zanič (možno, da bi moral kakšne driverje nadgradit).

Tu sem našel temo s tem problemom:
http://www.avforums.com/forums/home-cin...

Lithium

SubOrbit ::

@lithium: mi lahko poveš, ali dela analogni 5.1 surround - torej preko 3 audio jackov (speakers, line in, mic)?

OK.d ::

Sem ja.
Zvok sicer je, ampak zanič (možno, da bi moral kakšne driverje nadgradit).

Tu sem našel temo s tem problemom:
http://www.avforums.com/forums/home-cin...

Lithium

ups to me pa malo skrbi zaradi downmixa, ker imam še en star prologic reciver in nujno rabi stereo signal, lithium daj še povej kateri program in codece uporabljaš za gledanje 1080 mkv. filmov ter ali vsi v redu delajo ali pa kateri tudi šteka?
LPOK.d

lithium ::

@SubOrbit: nastaviti se da v HD audio sw-ju, tako da verjetno dela.

@OK.d: daj mi na PM link do MKV torrenta, ki ti ga naj stestiram (zvok..) ;)

Bom poskusil čez vikend upgrejdat fw (je že precej novejši zunaj) in driverje, da vidim, kaj bo potem s hdmi zvokom, pa poročam.

Lithium

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lithium ()

OK.d ::

ok, ko najdem kakšnega zahtevnega dobiš, sicer DTS kodiranje
LPOK.d

Buggy ::

A kaksen daljinec, ki bi drzal roko nad vecino funkcionalnosti bi se dalo implementirati na to cudo?

logout ::

Da se, a škatla nima vgrajenega IR sprejemnika v ta namen, kar bi bilo najbolj praktično.

L.p., Kloko

joulf ::

Zvok preko HDMI dela. Imam priklopljen na LCD-TV. MKv preko media player classic - home cinema. Nastaviš v opcijah, poišči z googlom kako :)!
Uporabljam M$ IR daljinec (trenutno ne vem kateri tip). Uporaben v media centru. Brezžično tipkovnico in miša.
Računalnik je hiter, tih in dovolj majhen, da mi ženska ne teži (kaj maš pa to eno škatlo spet)!
...
Jabolka mi je spremenila življenje!

hojnikb ::

Jaz sem ga navil na 2.1Ghz - to pa enostano narediš kar v biosu, kjer obstaja opcija EZ overclocking ;)

Lithium

Zgleda da se ta z Nvidinem chipsetom bolš navija.Mojga s330 (model z intel grafiko) sn spravu na 1.95Ghz.
#brezpodpisa

BlaY0 ::

A je kdo na ta mlinček že stlačil Linux z XBMC-jem ali MythTV-jem? Zanimam me predvsem zvok in VDPAU podpora.

OK.d ::

LPOK.d

BlaY0 ::

Tenks za link.

Tole sem potem našel.

Kaj pa kdo s tega foruma se je že igral kaj v tej smeri?

OK.d ::

vprašaj lithiuma on ga ima
LPOK.d

lithium ::

Z XBMC sem se igral ja, ampak samo preko VGA na monitorju. Vmesnik je zelo všečen, špilalo je vse možno, le JPEG slike so se mi zdele prikazane malo slabše kvalitete.

Se mi je pa ustavilo (beri zmanjkalo časa) pri vzpostavitvi WLANa z ralink čipsetom, mam pač tole kitajsko čudo z dodatno anteno, da bolje vleče v mojem kotičku :)
http://www.dealextreme.com/details.dx/s...

Lithium

Tomas 33 ::

Katere kodeke in predvajalnik uporabljate za full HD mkv filme?
Z VLC se mi video zatika, z CCCP paketom kodekov in MPC dela vredu, problem pa nastane pri celozaslonskem predvajanju, ko začne zaostajati zvok.

5er--> ::

Coreavc

joulf ::

Uporabljam http://mpc-hc.sourceforge.net/
iščem nastavitev, sem že pozabil kaj sem spremenil.
Vklopi matroska filtre ...
Jabolka mi je spremenila življenje!

jonny77 ::

Kako je kaj s tem sedaj?
Še je vreden EUREUREUR ali je kakšen podoben stroj boljši.

Lp

Spock83 ::

Katere kodeke in predvajalnik uporabljate za full HD mkv filme?
Z VLC se mi video zatika, z CCCP paketom kodekov in MPC dela vredu, problem pa nastane pri celozaslonskem predvajanju, ko začne zaostajati zvok.


Jaz imam podoben problem. Meni MPC ne dela čisto tekoče. Čez nekaj časa se zna grafični driver sesuvati. Imam Windows 7 32-bit in zadnje ION driverje.

Edit: Se da usposobiti, da MPC uporablja coreAVC?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

m0LN4r ::

En moj kolega namerava kupit asrock ion in ga zanima kakšen ram je notri, od kerega proizvajalca? Da bi dokupil še 2gb pa bi vzel čimbolj podobne...
Jst sem mu rekel da je to vseeno...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Tomas 33 ::

Sta dva slota in oba zasedena. Če bo želel, bo moral kupiti 2x2GB ali 1x4GB RAM-a.

Sam sem nabavi tegale in zadeva deluje. Mam pa 32 bitne windowse in ga prepozna le 3,25 GB.

m0LN4r ::

Aja torej je v ionu po 2x 1gb rama? To pa nisem vedel.Hvala za info.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Spock83 ::

Mislim, da na tej palti lahko imaš max. 4GB rama. Tako, da bi jaz vzel 2x 2GB.

jonny77 ::

Katere kodeke in predvajalnik uporabljate za full HD mkv filme?
Z VLC se mi video zatika, z CCCP paketom kodekov in MPC dela vredu, problem pa nastane pri celozaslonskem predvajanju, ko začne zaostajati zvok.


Jaz imam podoben problem. Meni MPC ne dela čisto tekoče. Čez nekaj časa se zna grafični driver sesuvati. Imam Windows 7 32-bit in zadnje ION driverje.

Edit: Se da usposobiti, da MPC uporablja coreAVC?


Tudi meni se začne sesuvat grafični driver pri Winows 7.

Pa prek HDMI je slabša slika v Win 7 kot prek VGA kabla.

Prav tako mi rahlo trokira pri gledanju filma velikosti 6,5Gb, sicer piše da je 720p, pa je pomojem 1080.
Prek VLC ni bil za gledat-sami zmazki, WMC je kar trokiral, Media player classic pa je špilal kar OK.

So krivi gonilniki za grafično?

Kakše ideje za te probleme?


Lp

Tomas 33 ::

Kar se kvalitete slike tiče, je pri meni ravno obratno, tako da je pri tebi verjetno problem v kvaliteti kabla (vem, da je moj VGA kabel slab - slabša slika tudi z drugim PC, imam pa priklopljenega na TV)

Kar se tiče kodekov in gonilnikov, pa ti ne vem povedati, ker kaj več kot stestiral nisem.

tico ::

Johnny77 pri meni isti problemi.
kvaliteta slike prek HDMI kabla zanic, to upam da je kriv kabl.
Drugi problem da je slika na TV "prevelika" in se ne vidi start vrstice.
Kar se tice predvajanja 1080 filma je pa isto kot pri tebi.

Danes probam se fresh win 7 instalacijo pa mogoce se xbmc. Ce nebo delalo vredu gre kista nazaj.

Tomas 33 ::

Kar se tiče prevelike slike imaš v Nvidia nastavitvah možnost da po vertikali in horizontali nastviš sliko, da je celotna vidna na zaslonu.

Pri meni je dejanska resolucija 1824x1028 na FulHD TV-ju.

Spock83 ::

Kar se tiče prevelike slike moraš to nastaviti v LCD-ju. Recimo pri mojemu Sony-ju se mora nastaviti na pixel mapping 1:1 in je potem vse OK. Pionner ima nekaj v stilu, da izbeređ video signal "PC"...

@Tomas 33: Nič ne nastavljaj v driverjih. Boš samo sliko pokvaril.

Recimo naveza WMP in coreAVC mi nič ne sesuva driverje. In precej bolj gladko deluje v primerjavi MPC-HC & CCCP.

Spock83 ::

Bo potrebno še to preizkusit. http://nunnally.ahmygoddess.net/watchin...

Tomas 33 ::

Recimo pri mojemu Sony-ju se mora nastaviti na pixel mapping 1:1 in je potem vse OK.


Napiši, kje v meniju si nastavil, da mi ne bo potrebno iskati po navodilih 8-).

Spock83 ::

Uf doma bom šele po 20h :|

m0LN4r ::

Em je kdo navijal grafično v biosu? Jaz sem včeraj za 50mhz gpu pa 50mhz shaderje pa dela brezproblemov... Slučajno veste kolko je minimalna voltaža za 2ghz?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dario14 ::

Zanima me če kdo uporablja ta PC za gledanje IPTV. Nameravam ga uporabljati predvsem za gledanje SIOL TV in me zanima kako se obnese pri predvajanju HD kanalov. Bojim se da je procesor prešibki in da nebo zmogel predvajanja HD kanalov.

slawc ::

saj ima grafiko.
LP, Slawc

Spock83 ::

Kako boš z VLC-jem pospeševal HD preko grafike??

slawc ::

Če VLC in bedni driverji ne znajo izkoristit hw podpore, potem jih pač ne uporabi. V tej temi je nekaj linkov do forumov, kjer so uporabniki tega sistema podali veliko koristnih informacij o predvajanju fullHD vsebin.
LP, Slawc
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTPC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27855978 (32703) Netrunner
»

Zotac ZBOX in 1080p?

Oddelek: Zvok in slika
81796 (1501) chiuaua2
»

720p in 1080p ne popolnoma gladko

Oddelek: Zvok in slika
323394 (2746) OK.d
»

Kateri player za mkv fajle (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
628077 (6402) gibaj
»

CoreAVC in W7

Oddelek: Operacijski sistemi
272520 (2102) m0LN4r

Več podobnih tem