» »

seagate garancija

seagate garancija

commissar ::

Kdo ve kdo je uradni uvoznik za seagate, kjer lahko uveljavljam garancijo ne glede kje (v sloveniji) sem disk kupil?
Ker trgovina kjer sem kupil je zelo površna kar se tiče izpolnjevanja garancijskih dolžnosti.

lp

Assass1n ::

Za slo ne vem, v najslabšem primeru boš moral disk poslati v se mi zdi da avstrijo. Poglej na Seagate strani kako poteka RMA postopek. Poštnine bo dobrih 10€ .
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

medenko ::

saj ti piše na garancijskem listu.

RejZoR ::

commissar je izjavil:

Kdo ve kdo je uradni uvoznik za seagate, kjer lahko uveljavljam garancijo ne glede kje (v sloveniji) sem disk kupil?
Ker trgovina kjer sem kupil je zelo površna kar se tiče izpolnjevanja garancijskih dolžnosti.

lp


Zakaj bi se ti jebal če je to njihova naloga in dolžnost? Kera trgovina pa je? Demise PC ? Ne bi bilo prvič...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fosil ::

Uvoznik ti ne bo pomagal, če disk ni bil nabavljen prek njega.
Trgovine, ki komplicirajo z garancijo pogosto same nabavljajo robo v tujini.
Tako je!

tony1 ::

Na spletni strani proizvajalca sproži RMA postopek, disk jim vrneš z navadno pošto (če hočeš bit ziher: priporočeno). Daleč najhitreje in čisto enostavno.

commissar ::

trogvina je solo.si
ok, tnx bom pogledal glede rma
solo.si se pa na telefone ne javljajo :S

Riff ::

ja potem se pa pri njih oglas če se ne javljajo

NeMeTko ::

Na Seagate straneh najprej preveri, če sploh še imaš garancijo na disku, potem pa izpolni RMA zahtevek (na spletu). Tam ti tudi izpiše točen naslov kam poslati disk.

Postopek traja kakšne 3 tedne. Jaz sem pred kratkim poslal dva diska na Dunaj, nazaj so mi pa druge poslali iz Nizozemske...

lukamagic ::

Kako si pa zapakiral diska? Ker v navodilih na polno komplicirajo...

NeMeTko ::

Vsakega v svojo antistatično vrečko, nekaj pene za pakiranje (narediš 'sendvič') in vse skupaj daš v kartonsko škatlico - bistveno da vse skupaj notri ne more skakat in plesat.

fosil ::

Tukaj imaš lepo napisano.
Tako je!

lukamagic ::

Vem kako je za WD, sem že pošiljal.

Seagate ma pa spet neke svoje fore: - Secure each unit in 2 inch-thick foam rubber in a corrugated box. Do not use peanuts, bubble wrap or newspaper. If packaging more than one drive, use a separate container for each drive.

Upam, da bojo imeli to peno na pošti,ponavadi je bila kriza že s temi mehurčki.

darkolord ::

Ma kot že rečeno, ne komplicirajo, če je kolikor toliko normalno zapakirano, to je da je disk v antistatični vrečki ali škatli in zaščiten, da ne pleše po škatli.

fosil ::

Saj je isto za vse proizvajalce.
Jaz sem tudi seagatu poslal v mehurčkih in stiroporju in je bilo kul.
Pena je sicer boljš, ampak zna bit kr draga.
Tako je!

solatko ::

Pojdi na stran Seagate-a, v okence odtipkaj številke diska, ti odprejo stran s testnim programom, če je disk še v garanciji, ko daš na testiranje, ti v primeru okvare, sam program (če imaš internetno povezavo), napiše kodo okvare in sproži postopek za RMA. Dobiš številko reklamacijskega postopka (poslati jim moraš nek veljaven e-mail naslov) in kompleten postopek, izključno z možnimi naslovi za pošiljanje (jaz se vedno odločim za DHL - Dunaj). Oni potem pošljejo disk na Nizozemsko, od tam pa dobiš na mail odgovor, kdaj in preko koga, ti bodo poslali nov (popravljen) disk.
Cel postopek je končan v cca 10-12 dneh, od takrat, ko boš disk poslal.

Če disk ni več v garanciji proizvajalca, boš moral prisilit Solo.si, da ti disk zamenjajo, ali pa se od diska poslovi.
Delo krepa človeka

amigo_no1 ::

Garancija proizvajalca je ponavadi daljša od garancije trgovine 8-).

solatko ::

Pri vseh proizvajalcih, so diski za množično uporabo, dani na 2 leti garancije, nič več 3 ali 5.
Kako je z garancijo proizvajalec/trgovina, je odvisno, koliko časa je disk ležal po skladiščih - slovenski uvozniki, ne dobijo vedno frišno robo.
Sem že menjal matično ploščo, ki ji je garancija proizvajalca potekla, preden je bila v SLO prodana. Na srečo ni bilo problemov z zamenjavo.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

spletna trgovina solo.si (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Kaj kupiti
786116574 (47915) r3dkv1c4
»

Seagate servis na štajerskem ali v bližnji Avstriji

Oddelek: Kaj kupiti
191484 (1242) SmeskoSnezak
»

Garancija pri nakupu komponent v Avstriji

Oddelek: Kaj kupiti
121526 (891) zavajon
»

Garancija

Oddelek: Kaj kupiti
131820 (1527) RejZoR
»

RMA za WD disk

Oddelek: Strojna oprema
164141 (3796) ender

Več podobnih tem