» »

Verjamete v karmo?

Verjamete v karmo?

1
2
3

jype ::

Znanstveno nepismeni ljudje pogosto uporabljajo besede iz besednjaka znanosti, ne da bi se jim sanjalo, kaj v resnici pomenijo.

Magic1 ::

Je lep pregovor:
No good deeds go unpunished

Kar pa ne pomeni, da ne smeš pomagat, ko to lahko. Moraš pa včasih mal prtisnt, ko hočeš da ti nekdo vrne uslugo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Vajenc ::

jype je izjavil:

Avtomobili ne izsiljujejo - samo vozniki so oblivious to their surroundings. Because they can.


Road rage karma is a bitch :)

Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

vir ::

Včasih so vsi ljudje *verjeli* da je zemlja ploska pa nič ni pomagalo-zemlja je ostala okrogla. Dejstva so ostala dejstva in bodo ostala.
*Vera* je stvar tistih, ki ne vejo oz. ne razumejo.
Ko človek *ve*, vera izgubi pomen.

Bananovec ::

jype je izjavil:

Ne, nič od napisanega ne drži.

Za kar pa nimaš nobenih virov, niti nisi prof. niti dr., v bistvu nisi nič. In tebi naj verjamemo bolj kot njemu?

figula je izjavil:

Ti rabiš razlog, ne jaz. Karma ni enako logika.
Karma = iracionalno,
logika = iracionalno ali racionalno.


Napača .... in kup nametanih besed.

Ne rabim vzroka. Zakaj bi ga? Vzrok sem jaz in moje odločitve. Da delam dobro, da ne škodim in maham samo do tujega obraza. Ne po njem.

Kar bi bili fino - so posledice. Enako z enakim. Pa občasno še z boljšim. Za rezervo. To rabim :)

Tega posta ne razumem. Nič od napisanega ni napača.
Razen če misliš, da je večina ved dandanes napača, samo potemtakem tvoj avto ne poganja gorivo, ampak Božja energija.

Karma je isto, kot če rečem Jezus ali pa Mohamed ali pa Janša (ali pa navsezadnje tudi jupi)
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

Bananovec ::

figula je izjavil:

Ti rabiš razlog, ne jaz. Karma ni enako logika.
Karma = iracionalno,
logika = iracionalno ali racionalno.


Napača .... in kup nametanih besed.

Ne rabim vzroka. Zakaj bi ga? Vzrok sem jaz in moje odločitve. Da delam dobro, da ne škodim in maham samo do tujega obraza. Ne po njem.

Kar bi bili fino - so posledice. Enako z enakim. Pa občasno še z boljšim. Za rezervo. To rabim :)

In kaj je ta tvoj jaz? Ta tvoj jaz se je rodil brez potrebe po karmi, katera tudi ni bila prirojena. Ta tvoj jaz jo je vzel za svojo verjetno za izpolnitev "duševnih potreb".
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

jah statističnio je mogoče celo kaj na tem. če delaš neke stvari , pritegneš zgled etc... mogoče drobno premakneš tehtnico v nek pol. ampak da bi stem neposredno vplival na lastni račun pa ne gre vrjet.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Manu ::

Karma je indijski izraz za zakon vzroka in posledice. Tako, kot obstajajo fizikalni zakoni, tako obstajajo zakoni na ravni zavesti o katerih pa nič ne vemo. Naši predniki so o karmi govorili iz svojih izkušenj in so tako nastali pregovori, kot: "vse se vrača, vse se plača", "kar želiš, da drugi delajo tebi, to delaj ti njim", "kdor jamo koplje sam vanjo pade", itd... To je to. To je karma.

Problem pa je, da zakon vzroka in posledice ne deluje ravno tako, kot si mi to predstavljamo. Ne zgodi se ravno iz danes na jutri. Včasih se nekaj nabere in se ti potem vrne nazaj, ko si že na to zdavnaj pozabil in potem se sprašuješ: zakaj se mi je to zgodilo.

Poleg tega je na ravni zavesti še dosti drugih zakonitosti, ki se sočasno dogajajo in včasih nekaj napačno pripišemo "karma ne obstaja, poglej kako dober sem pa se mi slabo vrača". Eden izmed takih zakonitosti je sinhronost itd...

Če koga zanima:

Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Lion29 ::

sej to sem jaz razlagal... govoril sem o karmi zavesti, oz. bolje, podzavesti... kar pa nima nobene veze z naravnim avnovesjem.. vse se vraca vse se placa.
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jype ::

Manu> Včasih se nekaj nabere in se ti potem vrne nazaj, ko si že na to zdavnaj pozabil in potem se sprašuješ: zakaj se mi je to zgodilo.

Včasih je pa kdo asshole celo življenje in nikoli nima smole in umre srečen. Good for him.

Gladi ::

Manu je izjavil:

Karma je indijski izraz za zakon vzroka in posledice. Tako, kot obstajajo fizikalni zakoni, tako obstajajo zakoni na ravni zavesti o katerih pa nič ne vemo. Naši predniki so o karmi govorili iz svojih izkušenj in so tako nastali pregovori, kot: "vse se vrača, vse se plača", "kar želiš, da drugi delajo tebi, to delaj ti njim", "kdor jamo koplje sam vanjo pade", itd... To je to. To je karma.

Čisti bullshit.

Vsem se pač dogajajo pozitivne in negativne stvari in ta ljudska "modrost" samo povezuje neka dva dogodka med sabo z napačno povezavo. Ostalo v kar vrjameš je pa pač na ravni verovanja v katerokoli religijo. Pač, slepo verovanje.

judoka ::

Gladi je izjavil:

.... Ostalo v kar vrjameš je pa pač na ravni verovanja v katerokoli religijo. Pač, slepo verovanje.



Tako kot verovanje v kaos in naklučja, ie nastanek zemlje in življenja.

Je pač tako, da si določene tematike znamo razložit zgolj z verovanjem.
Ali verjameš religijam ali znanosti...same shit....nobody knows:))

AmokRun ::

No daj, razloži karmo vsaj tako dobro kot je razložen nastanek Zemlje in življenja. Če je že vse same shit ...

Lion29 ::

zanimivo, kako tisti kvazi intelektualci izrabljajo znanost in pravijo da nekaj obstaja, ampak da znanost se tega ne zna ppojasnit ali pa se ni odkrila :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

figula ::

@Bananovec
Napača je v tem, da si me določil, da rabim vzrok in si me določil, da verujem v karmo.

In tudi opisi pri ostalih kot so: verjeti, verovati, .... so nam mnogim čisto pretirani. Verujem v skoraj nič in tudi verjamem vedno manj :). Pa naj bodo karme, alieni, duhovi, krščanstvo ali znanost. Vse je samo odraz nekih limitov razumevanja, nič več. Ko bodo odkrite nove zakonitosti, se bodo pisale nove znanosti.

Mi pa ni težko se o stvareh pogovarjat in debatirat o možnostih, to je vendar zabava življenja. Kaj pa če oziroma kaj pa če ne .... who cares .... glavno, da je zabavno in zanimivo. Sprejemam vse, razen tistega, kar/česar zaradi osebnega nabora vrednot ne toleriram (o tem pa kdaj drugič).

Seveda sem pri karmi jaz vzrok in začetek. Razen če naj bi plačevala tudi za grehe svojih prednikov? Se duša čisti individualno ali družinsko? 8-)

judoka ::

AmokRun je izjavil:

No daj, razloži karmo vsaj tako dobro kot je razložen nastanek Zemlje in življenja. Če je že vse same shit ...



Kolega, obstaja kar nekaj stvari, ki ti jih ne bo znal nihče razložit po principu a-b-c, ker pač zahtevajo lastno vloženo energijo, lastno opazovanje
in predvsem odprto, nezaklenjeno glavo. Če imaš do nečesa po defoltu mnenje, da je to pravljica, potem te itak nobena razlaga ne prepriča. Po drugi strani
pa sam zelo verjetno verjameš v par pravljic. Imaš svoj sistem.

Ljudje načeloma ne spreminjamo belief sistema.

FlyingBee ::

kot eni še vedno verjamejo, da pri ruleti imajo s kakšnim "čaranjem" kaj več možnosti kot vsakič ali črna ali rdeča ali 0

ripmork ::

"verjamete v karmo?"


koncept mi je všeč, a ne morem pritrditi da verujem. skeptik sem.
Gre za čisto razumljivo pristno željo ljudi po tem, da je svet "pravičen"

Problem pa je, da zakon vzroka in posledice ne deluje ravno tako, kot si mi to predstavljamo.

Exactly. Vprašanje če deluje tako, kot si nekateri razlagajo (zakon privlačnosti in podobno).

Zadeva je v bistvu imo zelo lepo razložljiva.
Ljudje smo vsakodnevno bombardirani z miljardami bitov novih senzoričnih informacij. Nemogoče je vse sprocesirati, kaj šele zapomniti si.
Zato si vsak človek, na podlagi preteklih izkušenj, ustvari (in vsak moment znova ustvarja in dopolnjuje) filter, preko katerega sprejme le tisto, kar se mu zdi pomembno, naj bodo to misli o sebi ali vsemu nasploh. Zato pa je lahko sto ljudi prisotnih na istem dogodku, pa ti bo kasneje vsak povedal povsem unikatno, drugačno izkušnjo. Ves čas laufa tokokrog sočasnega kreiranja filtra percepcije, posledica je nova izkušnja, ki spet nekoliko spremeni percepcijo, ki... and so it goes.

Pseudo-znanstveni heci učinkujejo, ker se ljudje začnejo poigravati s svojim, običajno precej rigidnim "filtrom" informacij in lahko naenkrat vidijo zadeve drugače, kot bi jih sicer. Kar zna bit super. Potem se pa iz tega razvijejo nore teorije, ki se mikavno slišijo, a v končni fazi niso nič drugega kot poskus ubesedit občutke ob spremembi filtra za procesiranje informacij. Inception, takorekoč :)

my 5 cents

edit:typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

AmokRun ::

judoka:
Kolega, ti si trdil, da je verjeti znanosti same shit kot verjeti religijam. Zdaj se pa izkaži. Znanost za svoje razlage ponuja dokaze, ki jih potem še neprestano preverja. Ker nimam zaklenjene glave bi zdaj rad videl ta same shit.:D

Ali pa morda verjeti religijam ali znanosti ni same shit, ker religije samo nabijajo v tri krasne?:D

judoka ::

Rekel sem: "Je pač tako, da si določene tematike znamo razložit zgolj z verovanjem."

Kakšni znanstveni dokazi obstajajo za:

1. Kako je nastal človek.
2. Kako je nastalo življenje.

Upam, da razumeš razliko med dejstvom in med teorijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

[D]emon ::

Keep an open mind and people will throw a lot of garbage in it.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

AmokRun ::

1. Kako je nastal človek.
2. Kako je nastalo življenje.

Prvo razlaga evolucija, drugo pa abiogeneza. Katere znanstvene teorije ali hipoteze pa razlagajo karmo(same shit pa to :D)?

Upam, da razumeš razliko med dejstvom in med teorijo.

Znanstvena teorija je, laično rečeno, dejstvo.

T-h-o-r ::

Verjamete v karmo?


ne
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Lion29 ::

AmokRun: nima smisla nasedat trolom, pusti jih v tri krasne, naj verjamejo v razlage z verovanjem...

ugotovil sem, da si ne zasluzijo mojega dragocenega casa in zivcev... ko jih sljivi
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

korenje3 ::

karma je samo izraz za nek pojav. enako kot "sreča".
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

AmokRun ::

Lion29, saj vem ...:D

globalna80 ::

jype je izjavil:


Manu> Včasih je pa kdo asshole celo življenje in nikoli nima smole in umre srečen. Good for him.


To je res. Vendar če gledaš iz vidika reinkarnacije oziroma ponovnega utelešanja potem dobiš dolg za odplačat - karmo v naslednjih življenjih. Lahko imaš tudi dobro karmo - nagrade, dober splet okoliščin, sreča itd...

To ne govorim na pamet, kot sem že napisal lahko vsak opravi regresijo v prejšja življenja in se spomni prejšnjih življenj in tudi sedanjega - lahko se spomni že pozabljenih dogodkov iz otroštva ali pa podoživi lepe spomine. :)
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

judoka ::

AmokRun je izjavil:

1. Kako je nastal človek.
2. Kako je nastalo življenje.

Prvo razlaga evolucija, drugo pa abiogeneza. Katere znanstvene teorije ali hipoteze pa razlagajo karmo(same shit pa to :D)?

Upam, da razumeš razliko med dejstvom in med teorijo.

Znanstvena teorija je, laično rečeno, dejstvo.



Teorija=dejstvo? Od kdaj?

Nastanek življenja iz neživih snovi...To ne zahteva verovanja? Je to dejstvo?
Človek nastane neposredno iz opice in posredno iz enoceličarjev....To ne zahteva verovanja? Je to dejstvo?
Vprašal sem te, kateri dokazi obstajajo, ki bi 99% razložili nastanek življenja in človeka. Brez faktorja "verjeti".

Znanost ne razlaga karme. Znanost in religija sta od egipčanov naprej ločena subjekta. Sodeč po stanju planeta, to očitno ni najboljše.



Lion29 je izjavil:

AmokRun: nima smisla nasedat trolom, pusti jih v tri krasne, naj verjamejo v razlage z verovanjem...

ugotovil sem, da si ne zasluzijo mojega dragocenega casa in zivcev... ko jih sljivi



Ljudje ki gledajo na svet drugače kot ti so troli? Si lahko še bolj aroganten?

jype ::

globalna80> Vendar če gledaš iz vidika reinkarnacije

Ki ne obstaja,

globalna80> oziroma ponovnega utelešanja

ki tudi ne, potem ja, je povsem verjetno, da se vse izide pravično. Navsezadnje je vesolje veliko in čeprav celega nikoli ne bomo videli nam vedno ostane tolažba, da je nekje onkraj našega dogodkovnega horizonta en revež, ki ga zdaj tepe to, da je sestrici pojedel liziko.

Lion29 ::

ah kje... seveda ne... ljudje kot si ti, so troli...

in ja, sem lahko se bolj aroganten

sam vas nekako dojemam v isti meri... kot ce bi mi rekel pedofil:

"a ti mislis, da ker nimas spolnih fantazij nad otroci, da si boljsi?"

se ti zdi, da bi bil aroganten, ce bi rekel, da ja?

pa sorry, nikakor vas ne mecem v isti kos kot pedofile, le point sem zelel predstavit
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jype ::

judoka> Ljudje ki gledajo na svet drugače kot ti so troli? Si lahko še bolj aroganten?

Komot sem: Ljudje, ki se posmehujejo znanstvenim teorijam, hkrati pa si drznejo govoriti o duhovnem, nimajo nobenega stika z realnostjo.

Aston_11 ::

Sploh ni mislil nate. Pointa pa ni razumjivo predstavil.

judoka ::

Point je bil zgolj ta, in ta očitno zadane v živec, ker nekateri v temu najdete trolanje in posmehovanje (podobnost z verskimi fanatki je nenaključna):

Pri DOLOČENIH vprašanjih ti ne preostane drugega, kot to da verjameš. Ali verjameš v znanstvene teorije ali
v main stream religiozne "razlage". V obeh primerih ne veš. In če ne veš, je posmehovanje iz drugačnih mnenj, zgolj odraz lastne
arogance, egota in nezrelosti.

Bi pa rad vedel..ne verjel.

globalna80 ::

A je že kdo bil na regresiji v prejšnja življenja? Jaz osebno jih kar dosti poznam, znancev. Večinoma so bolj izobraženi, večinoma ženske, ki pravijo, da so bile tudi moški, saj zavest oziroma duša nima spola in se utelešaš v različna telesa glede na stanje zavesti in glede na izkušnje, ki ti še manjkajo.
Vodniki tvoje skupine duš ti pa pred rojstvom dajo na izbiro nekaj osebnosti, ki ustrezajo tvoji nalogi/karmi in še mankajočim izkušnjam itd...
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

Arto ::

Conformation bias in en tak ogromen post hoc ergo propter hoc. To je to, to je "karma".

@globalna, prejšnja življenja si si v regresiji enostavno izmislil.

Lion29 ::

ma dej globalni, ni treba vsako temo zasmetit s svojim sranjem... tukaj ni govora o regresiji, reinkarnaciji in dusi, ampak o karmi

so cut the crap
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jype ::

Aston_11> Sploh ni mislil nate. Pointa pa ni razumjivo predstavil.

Ti bi se spet rad s kolesom vozu?

judoka> Pri DOLOČENIH vprašanjih ti ne preostane drugega, kot to da verjameš. Ali verjameš v znanstvene teorije ali

Ne, to ne drži. Pri vseh vprašanjih imaš na voljo tudi odgovore, ki nekaterim (predvsem tistim, ki znanosti ne razumejo) niso všeč:

- Ne vemo še.
- Ne vemo, če bomo kdaj lahko vedeli.
- Vemo, da tega ne moremo vedeti.

judoka> Bi pa rad vedel..ne verjel.

Ne moreš hkrati vedeti položaja in energije osnovnega delca. Verjamem, da laik to težko sprejme, a tako je.

globalna80> A je že ... še manjkajočim izkušnjam itd...

Nič od tega ne drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

dstr17_ ::

judoka je izjavil:


Pri DOLOČENIH vprašanjih ti ne preostane drugega, kot to da verjameš.

No kar navedi ta vprašanja.

globalna80 ::

Prejšnja življenja, regresijo in spomine si nisem izmislil, kar poguglaj malo in sam preveri.
Tudi znana slovenka se ukvarja s tem in je regresijo odkrila po naključju, ko je želela pomagati osebi s travmatično izkušnjo v preteklosti in je odkrila, da to ne izvira iz tega življenja.

In ni oftopic, ker se vse to navezuje na zakon karme! Utelešamo se pa zaradi karme in ne zaradi nekega naključja in nekih nepotrjenih teorij big banga.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

Kenpachi ::

Arto je izjavil:

Conformation bias in en tak ogromen post hoc ergo propter hoc. To je to, to je "karma".


Well said, friend. Sam sem hotel napisati en algoritemček, ki ga imenujem the vicious cycle of religious thinking:

1 a = selektivni spomin;
2 slabo vrednotenje dogodkov a (iskanje povezav, ki jih ni);
3 goto 1;
Zaraki Kenpachi.

Lion29 ::

@globalni: odstreli si tisto svojo desno polovico mozgan, pls
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jype ::

globalna80> Prejšnja življenja si nisem izmislil, kar poguglaj malo in sam preveri.

Hvala, se preveč dobro spoznam na biologijo ljudi, da bi se mi zdelo pametno zgubljati čas s tako obscenimi koncepti kot so "duša", "reinkarnacija", "znana slovenka".

globalna80> In ni oftopic, ker se vse to navezuje na zakon karme! Utelešamo se pa zaradi karme in ne zaradi nekega naključja in nekih nepotrjenih teorij big banga.

Z nobeno karmo ni nikoli nihče pojasnil, čemu Merkur (planet v našem osončju) okrog sonca luta po tako čudni orbiti. Poskušali so tudi z drugimi rečmi, pa jim ni uspelo, dokler se ni od nekje znašla prekleta znanstvena metoda in stvari postavila na svoja mesta.

dstr17_ ::

Kar se tiče raznoraznih šarlatanskih izmišljotin tipa "karma", "reinkarnacija", "regresija", ipd, pa je stvar enostavna: James Randi ponuja 1.000.000$ nagrade komurkoli, ki bi pod skupaj dogovorjenimi pogoji za testiranje pokazal kakršenkoli dokaz za kakršenkoli nadnaravni pojav.

Do danes še nikomur ni uspelo priti niti čez preliminarno fazo (ki je le zelo ohlapna verzija pravega preizkusa, da se vidi kaj bi kandidat sploh rad pokazal) in to je pravzaprav vse kar je o tematiki sploh vredno povedati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

jype ::

domen_> pa je stvar enostavna

Ne, ni, ker to so duhovni ljudje, ki niso materialistično pohlepni (in jim torej nima smisla ponujati milijona dolarjev).

Jaz tistemu, ki mi dokaže katerokoli od teh reči, ponujam nirvano in razsvetljenje (pa se začuda tudi nihče ne javi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

globalna80 ::

Uradna znanost je danes dekla kapitala in dela bolj ali manj za interes. Je tudi dosti cenzurirana. Dosti dokazov zaplenjenih in uničenih. ZAKAJ? ZAradi interesa! Dokler bo interes peščice omejeval znanost boste tudi verniki v znanost prikrajšani, saj boste verovali v verovalni sistem ZNANOST, ki se omejuje in je povrhu cenzura.

Vse kar ni v skladi z uradno religijo ZNANOST pa verski ekstremisti nestrpno zavračajo in so nestrpni do drugače mislečih!
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

haha, ti ti ZNANOST!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Arto ::

globalna80 je izjavil:

Uradna znanost je danes dekla kapitala in dela bolj ali manj za interes.

Ja! Za razliko od raznih akupunkturistov, vedeževalcev, zdravilcev, ki svoj denar služijo na pošten način!

dstr17_ ::

Ne, ni, ker to so duhovni ljudje, ki niso materialistično pohlepni (in jim torej nima smisla ponujati milijona dolarjev).
Seveda jim je do denarja, saj za svoje šarlatanske storitve mastno zaračunajo (seveda le kadar jim nihče ne gleda pod prste). Npr. ameriška vojska je kupila nekaj deset bajalic za odkrivanje min v Iraku (vsaka je stala 70.000$). Seveda niso delovale in kar je še huje: nekateri ameriški vojaki so pri tem izgubili življenje.

jype ::

Mhm, ker dohtarji vsako leto zato k ne gledajo na čakre pa energijo zašuštrajo tolk enga folka, pol pa homeopati vse pozdravjo!

domen_> Seveda jim je do denarja, saj za svoje šarlatanske storitve mastno zaračunajo

Ah, to pa že ne, no! Ti tega ne razumeš!

No, al pa oni niso tolk bukovi, da bi šli vzet miljon k vejo da ga ne morjo dobit, pa zgubil miljardn scam biznis.

globalna80 ::

Ne verjamete zaradi tistih fake na TV. To je tudi namen. Prikazati v slabi luči.

Tistih nekaj jasnovidnih oseb, ki jih poznam skrivajo svoje sposobnosti in ne zaračunajo ničesar. Ena ženska je večino življenja skrivala svoje sposobnosti. Čez čas je zvedela družina in nato še okolica. Zdaj nima miru pred obiskovalci, ki si želijo ozdravitve ali napovedi prihodnosti.

Zdaj razumem, zakaj se je skrivala. Ne zaračuna pa nič in ne želi ničesar od ljudi. Pravi, da je to dobro delo - dobra KARMA!
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dokazati klasičnega Boga? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
935141448 (100219) next3steps
»

Vraževerje kot ključ do sreče (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15527395 (24205) jype
»

Christopher Hitchens (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6611398 (10300) Matako
»

Reinkarnacija, prejsnja zivljenja, all of the rest... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
826399 (1921) Poldi112

Več podobnih tem