» »

Verjamete v karmo?

Verjamete v karmo?

«
1
2 3

shadeX ::

Najprej kaj sploh karma je (kopirano iz wikipedie):

Kárma je izraz, ki označuje ezoterični pomen vzrokov in posledic, ki sledijo vsakemu dejanju. Karma zaobjema pravzaprav vse, kar počnemo, smo počeli in bomo počeli. Gre za dejanja v preteklosti, sedanjosti in prihodnosti. Dejanja, ki jih počnemo danes namreč določajo našo prihodnost, dejanja, ki smo jih opravili v preteklosti pa določajo našo sedanjost.


Karma je pač kot ena "roka" pravice in jaz v karmo verjamem. Če bom danes storil nekaj dobrega verjamem, da se mi bo tisto dobro tudi vrnilo nazaj ( čeprav večinoma tega ne pričakujem ). Ubistvi skoraj ga ni primera ko bi naredil kaj dobrega (ali slabega), da se mi potem to ne bi vrnilo. Recimo dam primer:

1. Po delu sem enkrat šel na kebab in tisti ubog človek, ki dela po cele dneve tam v okrepčevalnici mi je vrnil nazaj 10 eur preveč. Sicer denar sem spravil v denarnico ker mi ni takoj "potegnilo", vendar ko sem prišel ven sem vedel da nekaj ne štima. Še enkrat pogledam v denarnico, se obrnem in mu dam denar nazaj in povem njegovo zmoto. Ne boste verjeli kako je bil človek zadovoljen (Tukaj je bila že nekakšna karma prisotna, ker sem se tudi jaz počutil odlično).
No nekaj dni je minilo in do mene pristopi na firmi nek človek (ni bil uslužbenec naše firme) in me prosi če mu nekaj postorim na hitro. Zamotil sem se 2-3minute in nakar zadovoljen seže v žep in mi reče: Na, hvala za prijaznost in mi v roko potisne 20 eur. Zelo sem bil presenečen ker kaj takega se mi še nikoli ni zgodilo.

2. Ne dolgo tednov po tem, grem v trgovino kupit nekaj hrane, nakar ženski ki je ravno zapuščala trgovino pade iz roke 10 eur. Jaz sem to opazil, denar poberem in ji ga izročim. Niti ne vem če se mi je zahvalila vendar jaz verjamem da naslednjih 20 eur ki sem jih dobil potleh ( in niso pripadali nobenemu ), so čakali ravno name kot nekakšno zahvalo za to ker sem naredil nekaj dobrega.

3. Tri tedne nazaj sem iz nesebičnosti daroval 10 eur, nakar me par dni po tem pokliče prijatelj in me vpraša če želim eno stvar po dobavni ceni. Sicer jaz je nisem potreboval vendar sem jo kupil, ker sem si rekel da mogoče jo bom pa prodal. In res, čez nekaj dni me kliče nekdo ki je tisto potreboval. Lepo sva se zmenila, prodal sem mu po malo višji ceni ( vendar še vedno veliko cenej kot v trgovini ) in tako sem lepo zaslužil nekaj cekinov čisto brez nič. Sicer po tem ko je človek pošilko prejel me je še klical kako je zadovoljen in je bil čisto vesel da je naletel prav name.

Sicer primerov mam res ogromno. Tudi ko nisem kaj prav naredil, verjamem da ko se mi je potem zgodilo nekaj slabega, se mi je prav zaradi tega. Primerov je res ogromno. Lahko bi tukaj napisal 10 strani, čeprav sem v zgornjih točkah naštel samo materialne ( denar ).

Ne vem, vsak verjame v svoje stvari, vendar jaz mislim da nekaj je na tem in vsakega prej ali slej doseže dobro ali slabo.

Zanimivost: Sicer že prej sem vedel da nekaj je na tem, vendar na karmo sem postal bolj pozoren po ogledu tega:




Kaj pa vi?

ahac ::

Verjameš v pravljice in iščeš povezave tam kjer jih ni.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

SplitCookie ::

Porihtam komp prijatelju: Od njega dobim 'nož' v hrbet
Rihtaš kompe zastonj: Folk je začel zadevo izkoriščati

Yeah, karma.

Don't be an idiot. Ni karme, nikoli je ni bilo. To je samo futer, da se lahko bedake še naprej izkorišča.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Poldi112 ::

To je filozofsko vprašanje oz. je stvar osebnega prepričanja, enako kot obstoj boga. Vernike enačiti z idioti pa ni ne lepo, ne inteligentno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

Seveda obstaja karma, a nč slashdota ne berete?

Bananovec ::

jupi, kaj ti ješ?
Ni karme, le neka logika, ki stoji za človeštvom.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

izbrisiracun ::

Če bi vsi verjeli v karmo, potem bi obstajala... ampak je dovolj 10% takih ki izkorščajo vse, ki radi pomagajo in karma se razblini...

Bananovec ::

izbrisiracun je izjavil:

Če bi vsi verjeli v loto, potem bi vsi bili bogati... ampak je dovolj 10% takih ki ne verjamejo v loto in bogastvo se razblini...

Ok, verjamem.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

bluefish ::

izbrisiracun je izjavil:

Če bi vsi verjeli v karmo, potem bi obstajala... ampak je dovolj 10% takih ki izkorščajo vse, ki radi pomagajo in karma se razblini...
Ne, to ni karma.

figula ::

Ni karme, le neka logika, ki stoji za človeštvom.


Torej praviš, da nekaj je, samo ti ni všeč ime. Karma ima negativni prizvok, logika pa pozitivnega in sprejemljivega?

Aston_11 ::

To je isto kot naša in ostale politike, ki si zmišljujejo nove davke. Vendar so bili ljudje nategnjevani od vselej. Velik uspeh žanjejo religije in druge bedarije,v katere je mogoče verjeti. Karma in duša sta eni izmed njih.

Metulj-1 ::

Sem pošten in vedno delam dobro in vedno potegnem takratko. To je karma.

ttommy ::

Metulj-1 je izjavil:

Sem pošten in vedno delam dobro in vedno potegnem takratko. To je karma.


Se podpišem!
Gamer

Aston_11 ::

Si pošten, delaš dobro, si pa tudi malčk tako tako in sprejemaš to, da delaš v svojo škodo. TO ni karma, to je neumnost. TI že paše tako.

mtosev ::

Metulj-1 je izjavil:

Sem pošten in vedno delam dobro in vedno potegnem takratko. To je karma.

haha. se je men že par krat zgodilo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

galu ::

Same Dalai Lame...

Zdej, ali lažete sami sebi ali pa karma ne obstaja. Ali pa oboje...
Tako to gre.

Metulj-1 ::

Aston_11 je izjavil:

Si pošten, delaš dobro, si pa tudi malčk tako tako in sprejemaš to, da delaš v svojo škodo. TO ni karma, to je neumnost. TI že paše tako.


To je bila sarkastična razlaga karme. Dejansko vprašanje se skriva drugje. Na kateri strani je problem.

Bananovec ::

figula je izjavil:

Ni karme, le neka logika, ki stoji za človeštvom.


Torej praviš, da nekaj je, samo ti ni všeč ime. Karma ima negativni prizvok, logika pa pozitivnega in sprejemljivega?

Ti rabiš razlog, ne jaz. Karma ni enako logika.
Karma = iracionalno,
logika = iracionalno ali racionalno.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

oemdzi ::

Če karma obstaja sem za svoja leta (23) precej dementen :D

Seveda obstaja karma, a nč slashdota ne berete?


slashdot ? kaj je to ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Bananovec ::

Ne pozabi, da karma deluje v obe smeri. Če si ti dementen, so tudi ostali dementen. Tako bo v primeru, če boš zaradi svoje dementnosti odvrgel nuke na napačen kraj, vsi preživeli dementno pozabili, da si poklal "over 9000" njihovih sodržavljanov.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Lion29 ::

Poldi112 je izjavil:

To je filozofsko vprašanje oz. je stvar osebnega prepričanja, enako kot obstoj boga. Vernike enačiti z idioti pa ni ne lepo, ne inteligentno.


mogoce ni lepo, je pa definitivno inteligentno


ne verjamem v karmo ampak menim, da ni lih tako preprosto in ne moremo na hitro tako zakljucit...

seveda kot sem rekel, ne verjamem v to splosno prepricanje o karmi, verjamem pa, da je nasa psiha in nase mentalno stanje zelo mocna stvar...

ce si ti v zavesti vesel, optimisticen... miren, svoboden, etc...potem tudi tako zivis in to navzven izzarevas.... in na vsako tvojo reakcijo na okolico to tudi vpliva...

ce si ti zamorjen, poklapan, v depresiji... tako tudi reagiras na okolico...

in ce ti naredis neka dobra dela, je tvoj ego in tvoje "dusevno" stanje malo boostano... in pac vse je na to povezano...

pac cisto osnovna fizika in nobenih globokih astralnih pravic
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Metulj-1 ::

Sam kaj ko ni samo fizika.

T0RN4D0 ::

Karma je, če ljudje verjamejo v njo. :) V osnovi so dve skrajnosti; Če bi se vsi obnašali dobro do drugih, se nasplošno vsem dogajajo lepe stvari in pride tudi nazaj do tebe. . In ni nujno, da te to kaj stane, na koncu imajo po tem sistemu "vsak svoje" in vsak kako uslugo v dobrem.

Če se vsi obnašajo kot presice, je logično da se tudi ta krog enkrat sklene in pride nazaj do tebe. Tudi v takšnem svetu bi imel na koncu "vsak svoje", in kakšno zamero v dobrem. Ko zgubiš denarnico je ne dobiš nazaj, ko jo najdeš je pa vse tvoje.


Problematična je pa realnost, kjer se ti dve skupini ljudi mešajo. Torej ko ti nekdo naredi uslugo rečeš hvala lepa, ko mu jo narediš nazaj pa rečeš 50€. In realnost je takšna da se po logiki bolj splača bit on the dark side in se tudi čedalje več ljudi prestavlja v to skupino, ker drugače se finančno ne izide. Kar je OK, ker po novem ti "prijatelj" pač za uslugo izstavi račun, ko mu jo vračaš mu ga pa ti.

Čisti računi pa to bi se lahko reklo, edino ena slabost se pojavi pri menjavi sistema "usluga za uslugo" v "10€ na uro"- država bi rada kakšno tretjino pobrala če le lahko dobi prste vmes. Tako si pri izmenjavi usluge za uslugo puhnil še 30% za brezveze. :]


Meni je še vedno bolj všeč sistem zaupanja in uslug, kot pa da je vse na nož. Tudi če mi kdo ostane dolžan kakšno uslugo, jst jo pa morda komu drugemu. Ma se nakoncu vse pogliha, samo nevoščljivosti ne sme biti preveč.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Bananovec ::

ll, psihologija ravno ne deluje tako.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

gzibret ::

Karma je enostavna kavzalnost dogodkov. Vzrok-posledica. Samo Hindujci gredo tukaj bistveno dlje in globlje, kot moderna fizika. Samo kaj, ko nimajo dokazov za njihove trditve.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

jype ::

Bananovec> jupi, kaj ti ješ?

"Karma" se imenuje sistem točkovanja, po katerem se na določenih spletnih portalih ločijo dobri komentarji od slabih.

Bananovec ::

In kaj nas zanimajo portali, ki prodajajo bučke?
jupi?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

FlyingBee ::

pred dnevi enega opozoril, da mu je padlo 10 EUR na tla in mi je bil hvaležen, ker očitno ni videl ... če karma obstaja potem? bomo videli, poročam

theBill ::

SplitCookie je izjavil:

Porihtam komp prijatelju: Od njega dobim 'nož' v hrbet
Rihtaš kompe zastonj: Folk je začel zadevo izkoriščati

Yeah, karma.

Don't be an idiot. Ni karme, nikoli je ni bilo. To je samo futer, da se lahko bedake še naprej izkorišča.


Za kaj drugega pa naj uporabijo zagrenjenega geeka?

jype ::

Bananovec> In kaj nas zanimajo portali, ki prodajajo bučke?

Karmo imajo, torej obstaja.

theBill> Za kaj drugega pa naj uporabijo zagrenjenega geeka?

QuakeWorld.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Gokeiken ::

Lepo bi bilo, če bi karma delovala vendar je nažalost to le besda, ki jo uporabljam v primeru, ko nekdo naredi nekaj slabega, minuto zatem se pa nekaj slabega njemu zgodi (ali kontra dobro/dobro). V tem primeru rečem: " Ah, karma", čeprav ne verjamem vanjo :)

globalna80 ::

Ne gre se za verjeti ali ne verjeti ampak se gre za vedeti. Za tiste, ki jih to zanima lahko povem, da na regresijo v prejšnja življenja zvedo vse kar jih zanima. Spomnete se prejšnjih življenj, svojega poslanstva, dejanj in karme, ki jo oddelate po obrokih v vsakem življenju. Spomnete se svojih skupinskih duš, veste v katerih telesih se trenutno nahajajo in dost drugih zelo zanimivih stvari.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ne, nič od napisanega ne drži.

Yohan del Sud ::

Karma 100% obstaja na ravni celotnega neskončnega vesolja. Tam nekje nerazumljivo daleč. To kar se je OP-ju zgodilo pa ni karma, to je kismet. :D
www.strancar.com

Cacamas ::

Če vrjameš v karmo, verjameš v boga.

I don't.

Poldi112 je izjavil:

To je filozofsko vprašanje oz. je stvar osebnega prepričanja, enako kot obstoj boga. Vernike enačiti z idioti pa ni ne lepo, ne inteligentno.


I beg to differ.

http://blogs.wsj.com/speakeasy/2010/12/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cacamas ()

PacificBlue ::

Tretji Newtonov zakon o vzajemnem ucinku:)

Glugy ::

Nič ne izgine, vse le spreminja lokacijo in obliko.

Itak si bl srečn če delaš dobr kt slabo na dolgi rok, manj si pod stresom bolj si zadovoljen s sabo. In ja to se potem kaže skozi vse tvoje življenje, nekje manj nekjeveč defenitvno pa ima to učinek povsod. Mogoče imaš res nekaj manj materialnih stvari ampak jih tudi manj rabiš ker te hitreje zadovolji več nematerialnih stvari ki so poleg vsega še "brezplačne" če se tako izrazim.

Vsak je samo človk, tud če ma debelo kožo pa tud če ne bo nikoli priznal da je nardil kaj slabega se bo to tudi nekje odražalo. Morda v nesproščenosti, napetosti, mogoče celo zdravju na dolgi rok. Defenitivno vpliva povsod, nekje manj nekje več.

Ultimativno pa to ravnotežje dobro:slabo vpliva na nas in včasih z malenkostmi pride do velikih sprememb. Najbolj banalen primer je ko si npr živčen in narediš napako ki te stane življenja ali zdravja. Ni jih malo električarjev ki so kdaj pozabili izključiti varovalke ob delu in tako, v najboljšem primeru, če so imeli veliko sreče samo z ožgano kožo, v naslabšem pa umrli od cvretja možganov in srca. Ne pravim da je tak človek 100% bil zelo slab, je bil pa morda malce neuravnotežen v mislih. In včasih je to že dovolj da narediš največje neumnosti na svetu za katere ne bi nikoli pričakoval da jih boš naredil.

Samo v opozorilo: če se ti kaj takega zgodi, da narediš kako velko neumnost in da si pri tem nepoškodovan, oškodovan, kakorkoli. Pomeni da pač ti manjka neki dobrih del. Pozor to nima direktne učinka da boš zdej kr na enkrat velik sreče imel, to sam pomeni to da si se znebil nekaj slabe sreče.

Buggy ::

PacificBlue je izjavil:

Tretji Newtonov zakon o vzajemnem ucinku:)


imel sem cel teden slabe karme, ni stvari, ki nebi mogla iti slabse tisti cas in ko sem ze mislil da je to poden...sem dobil novo dozo in mi je crknila centralna kurjava :D

o stilu in metli mi je govorila ze babica in njej tudi njena babica in jaz vsem verjamem, ker imam rad pravljice, zato se drzim nacela da nikoli nic zalega nikomur in ce se le da pomagam...pa ni panikie...13 je moja srecna stevilka, pa tudi pod lojtro mi ni hudega it!

...sam kaj ker me karma tepe s trenutno vlado jaz sem pa tako priden :P

WTF am I doing wrong?

od metle stil sem ze obcutil ...cakam boljse case >:D

SplitCookie ::

theBill je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

Porihtam komp prijatelju: Od njega dobim 'nož' v hrbet
Rihtaš kompe zastonj: Folk je začel zadevo izkoriščati

Yeah, karma.

Don't be an idiot. Ni karme, nikoli je ni bilo. To je samo futer, da se lahko bedake še naprej izkorišča.


Za kaj drugega pa naj uporabijo zagrenjenega geeka?


lol
Kakšno uporabnost imaš pa ti (če jo sploh imaš) ?
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

figula ::

Ti rabiš razlog, ne jaz. Karma ni enako logika.
Karma = iracionalno,
logika = iracionalno ali racionalno.


Napača .... in kup nametanih besed.

Ne rabim vzroka. Zakaj bi ga? Vzrok sem jaz in moje odločitve. Da delam dobro, da ne škodim in maham samo do tujega obraza. Ne po njem.

Kar bi bili fino - so posledice. Enako z enakim. Pa občasno še z boljšim. Za rezervo. To rabim :)

Vajenc ::

Karma je občutek po opravljenem slabem ali dobrem dejanju. Če si povprečen, ti dobra dela dajo zadovoljstvo, slaba pa skrbi. Če te prevečkrat zavede v slaba dejanja, prestopiš na "dark side" in se kot tak izogibaš dobrim ljudem in njihovih patetičnih navad, ravno tako obratno, če si na pravi strani sile se izogibaš nič vrednih negativcev. Vedno pa obstaja možnost po spreobrnitvi. Če ne verjamete, je verjetno čas, da si ponovno zavrtite vse epizode Star wars ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Vajenc ::

Upam, da do 2015 spacajo kaj bolj resnega, sicer ne bom več več believer ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Čudno, da v temi o karmi nekdo predlaga izbris. Kot da ne bi verjel v karmo.

oemdzi ::

Jype kako se pa karma odraža na biciklu oziroma ima to kaj veze s tem, da če si slab človek te avtomobili izsiljujejo:))

jype ::

Avtomobili ne izsiljujejo - samo vozniki so oblivious to their surroundings. Because they can.

(In jaz ne verjamem v karmo, samo nisem asshole, tako da jim tega niti ne zamerim.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Bananovec ::

Jupi, ti si dokaj razlgedan človek, a hkrati tudi reven. In pod reven ne mislim finančno.

Ko berem tvoje komentarje, se mi dozdeva, da sudoku ne rešujeh s števili, temveč z križci in krožci.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

jype ::

Ne rešujem jih. Nekaj veselja mora ostati tudi za druge.

[D]emon ::

No good deed ever goes unpunished.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

gruntfürmich ::

shadeX je izjavil:

Kaj pa vi?

enkrat sem enega nemca 'nategnil' preko ebaya ~40€. in čez par dni sam izgubim denar nekje od bankomata do kolesa ~70€. neverjetno pa se mi zdi to, da nisem nekdo ki bi kar pozabljal stvari, niti jih zalagal, za vsak € vem kam sem ga dal; ampak takrat sem pa bil ob 70€ kot bi mi nekdo spomin odrezal (ali pa mi je denar ukradel:)), čeprav nisem bil več kot 5m stran od kolesa, skos pa so bili okoli kolegi, ker smo bili v skupini). skratka neverjetna zadeva, ki kar kliče po poigravanju z mislijo na 'karmo':D:))
sem potem želel zgladiti zadevo in tipsona uprašal če sem kaj dolžan, ampak bilo je že prepozno...:))
skratka zanimiva naključja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

judoka ::

Karmo omeniš geekom, se jim scufa (ker diši po "duhovnosti"):))

Karma = Newtonov 3 zakon

Če ne registriramo večine subtilnih principov, preko katerih vesolje operira, še ne pomeni, da teh ni.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dokazati klasičnega Boga? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
935141421 (100192) next3steps
»

Vraževerje kot ključ do sreče (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15527389 (24199) jype
»

Christopher Hitchens (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6611398 (10300) Matako
»

Reinkarnacija, prejsnja zivljenja, all of the rest... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
826399 (1921) Poldi112

Več podobnih tem