» »

windows 8 (nakup)

windows 8 (nakup)

MrStein ::

Kako "pečete" USB?
A isti ključek na drugem PC dela?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Paramedic ::

MrStein je izjavil:

Kako "pečete" USB?
A isti ključek na drugem PC dela?

Obstaja nek uradni MS tool za naredit bootable USB in kopirat nanj Windows iz DVD-ja, ampak mi ni všeč, ker rabi namestitev in .NET. Tako da sem uporabljal tole:
Windows 8 USB installer maker - samo izbereš črko, kjer imaš USB ključek in pokažeš kje je ISO od Windowsa.
End transmission.

Massacra ::

Zadeva uspešno aktivirana! Prvoten usb ključek je imel napačen boot (iz enega ključa samo enostavno skopiran na drugega - in to ni bil OK postopek).

Unavailable ::

Imam inštalirano Consumer Preview (eng) verzijo win8, kolikor sem razumel, lahko upgrejdam na licencirano verzijo za 30€.
Ko pa dol prenesem tisti čarovnik za upgrade/nakup, mi pravi da "sorry, windows 8 isn't available for online purchase in the country/region you're in"
Kako je vam uspelo to napravit?

roCkY ::

Mislim da prek Customer Preview ne gre. Nadgradiš lahko le aktivirano starejšo verzijo.

Isotropic ::

ce kupim win 8 sedaj, ko so pac poceni in jih nalozim na racunalnik sele okoli junija, ko bom nabavil novega, bi to slo oz. bo kljuc takrat se vedno aktiven? :)

cekr ::

Isotropic je izjavil:

ce kupim win 8 sedaj, ko so pac poceni in jih nalozim na racunalnik sele okoli junija, ko bom nabavil novega, bi to slo oz. bo kljuc takrat se vedno aktiven? :)

Bi moral bit.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

carota ::

cekr je izjavil:

Isotropic je izjavil:

ce kupim win 8 sedaj, ko so pac poceni in jih nalozim na racunalnik sele okoli junija, ko bom nabavil novega, bi to slo oz. bo kljuc takrat se vedno aktiven? :)

Bi moral bit.

Če je to le "upgrade" verzija, ni vezan na hardware? Sem v podobni situaciji in tudi mene zanima.

Isotropic ::

v vsakem primeru je vezan na hardware, kolikor mi je znano

Lonsarg ::

Upgrade verzija ie OEM neglede na to, kaj je bila prejsna verzija, torej vezana na hardware.

carota ::

Sem malo pobrskal in našel tole. Bistvo: lahko preselim Windows 8 iz enega računalnika na drugega, samo iz prvega ga je treba najprej od-instalirati (in najbrž ne le formatirati diska) ter ga potem na novo namestiti na drugi računalnik oz. virtualko. Slednje bom naredil.

Lonsarg ::

Ampak to velja samo, če si kupil Windows 8 posebaj, torej NE za OEM. Upgrade verzija windowsov je pa OEM.

MrStein ::

carota je izjavil:

samo iz prvega ga je treba najprej od-instalirati (in najbrž ne le formatirati diska)

Kako "od-instalirati" Windows?

Potrebujem sam, ker imam eno licenco na preveč PC-jih uporabljeno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

carota ::

Lonsarg je izjavil:

Ampak to velja samo, če si kupil Windows 8 posebaj, torej NE za OEM. Upgrade verzija windowsov je pa OEM.

Stric na ZDnet piše:
In other words, you can remove the Windows 8 upgrade from an original PC and then install it on another PC, assuming the new PC has a license that qualifies it for an upgrade. Likewise, you can completely remove the PUL System Builder software from a self-built PC, a VM, or a partition and then install it in a new physical or virtual PC.

Mogoče jaz ne štekam prav. V prvih petih odstavkih to piše. Ni dosti branja, če se še komu da pogledat.

Azgard, prav imaš, licenca tega ne dopušča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: carota ()

Massacra ::

Lonsarg je izjavil:

Ampak to velja samo, če si kupil Windows 8 posebaj, torej NE za OEM. Upgrade verzija windowsov je pa OEM.


Nakup za 30 EUR + nakup inštalacijskega cd-ja za 15 EUR odpravlja ta problem (najbrž ne, ampak vseeeno vprašam).

cekr ::

Če naročiš DVD nisi prav nič pridobil. Samo en kos plastike. Status je isti.

Ne vem, kaj se s tem sploh obremenjujete. Še pri MS se ne. Zato so pa postavili takšno ceno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

destiny ::

Včeraj sem kupil Win8 (15€ varianta) in ga pretankal na mašino z XP-ji. Problem pa je, ker mi Upgrade Assistent ne ponudi opcije "Install by creating media", ampak imam samo Install now in pa Install later from your desktop. Install now mi ne odgovarja, ker bi inštalacijo XP-jev obdržal, osmico bi pa inštaliral na nov disk. A obstaja kakšen workaround oz ima kdo link do kakega "čistega" torrenta za win8 pro 32bit?

fosil ::

Na tej strani najdeš SHA kode za vse MS medije.
Tako lahko preveriš, če je medij, ki si ga dobil iz alternativnih virov res "čist".
Tako je!

destiny ::

Hvala, sem našel pravi torrent po sha1 :)

ŠKOREC ::

Živjo. Mene zanima če komu še dela windows8 kupljen za cca 30 eur, ki ga je nalagav na piratski windoes7. In ali se da 8mico naložit na čisto. Lp

MrStein ::

Verzija za 15 EUR je šla iz nule instalirat. Glej moja prejšnja sporočila.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Joze_K ::

Hm, tudi meni se je naložil Win8 32 bitni (na XPje)...
kako naj sedaj pridem na 64 bitne (je RAMa precej več kot ga sedaj vidi)...
pa nimam pojma kaj naj iščem na podlagi prejšnjih nasvetov (SHA kode?)

in pa drugo,...kako naj pridem do SLO verzije?
Hvala, Jože

vostok_1 ::

A ve kdo kje dobit legit consumer preview win8? Na uradni strani MS ga ni več.

Lonsarg ::

Serijske za CS najbrž ne bodo več dolgo mesecev veljavne, tako da čisto vseeno, če raje naložiš zastonj Enterprise 90dni trial, če hočeš testirat.

carota ::

vostok_1 je izjavil:

A ve kdo kje dobit legit consumer preview win8? Na uradni strani MS ga ni več.

The Consumer Preview is set to expire on January 15, 2013.

petzup ::

Na faksu smo dobili brezplačno licenco za Windows 8 in me zanima ali lahko licenco uporabim samo enkrat oziroma lahko uporabim samo na enem računalniku oziroma kakšen je princip z temi licencami? Če recimo na leptopu inštaliram, ga zrušim nanovo inštaliram lahko zopet uveljavim licenco? Lahko potem tudi na navadnem računalniku inštaliram in tam uporabim licenco?

Assass1n ::

Ko prvič aktiviraš se ta licenca shrani na ta računalnik. Formatiraš lahko 5x potem pa je to končano, edino če pokličeš na pomoč na Microsoft slovenija pa naj bi ti zresetirali. Ne moreš pa to licenco uporabit na dveh ali več računalnikih.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

petzup ::

Na kak način se dejansko shrani licenca v računalnik? Shrani kak strojni naslov oziroma kaj točno recimo shrani, da v primeru zamenjave recimo plate nebi mogel uporabljat več te licence?

vostok_1 ::

Consumer preview ne rabim za testirat, ampak za upgrejd. ;)

Če kdo zna kje bi dobil pravo verzijo, se priporočam.

vostok_1 ::

Sm najdu en link na https://iso.esd.microsoft.com

Je to legit stran?

Hayabusa ::

Je.

Samo nameščati "ReleasePreview" verzijo je bv, ko imaš RTM zunaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

vostok_1 ::

8ka je super. Hitra in za nujne zadeve dostopna. Na trenutke rahlo neintuitivna, amapk i'm quite happy.

Ne grem več nazaj. Priporočam.

carota ::

vostok_1 je izjavil:

8ka je super. Hitra in za nujne zadeve dostopna. Na trenutke rahlo neintuitivna, amapk i'm quite happy.

Ne grem več nazaj. Priporočam.

Katero verzijo si uporabil za legalen upgrade?

MrStein ::

Se še komu dogaja, da da "Varno odstrani USB ključ", gre vse po pravilih, po eni sekundi pa spet "mounta" zadevo, torej se spet pojavi med spiskom diskov in lahko spet dam "Varno odstrani..." (in to se ponavlja).


Zgleda, da imajo še nekaj "ostrih robov za zgladit".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Paramedic ::

Meni se dogaja, da če je bil prenosnik v spanju, se po obuditvi drži varčevalne sheme, tako da samo mežiknem, pa že spet zaspi nazaj :D Pa nočem zato varčevalne sheme popravljat, edino restart reši.
End transmission.

vostok_1 ::

carota je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

8ka je super. Hitra in za nujne zadeve dostopna. Na trenutke rahlo neintuitivna, amapk i'm quite happy.

Ne grem več nazaj. Priporočam.

Katero verzijo si uporabil za legalen upgrade?


Release preview.

joze ::

Obstaja kakšna varianta, da se še kupi win 8 za 30 evrov za svežo namestitev ali je edina opcija dat 150 evrov?

bdoxx ::

mislim da je do konc mesca upgrejd za 30€

carota ::

joze je izjavil:

Obstaja kakšna varianta, da se še kupi win 8 za 30 evrov za svežo namestitev ali je edina opcija dat 150 evrov?

Downloadaš Enterprise varianto (3,3 GB), ki je 90 dnevni trial in od tam poženeš kupiš. Nisem še probal, ker se mi še downloada. RTM verzije nisem našel.

klinker ::

Ok rabim malo pomoci pri tem nakupu.
Sem zagnal ta upgrade assistant izpolnu vse, placal preko paypal itd...zdaj pa je to upgrade assistant okno odprto ampak prazno.
Wtf zdaj, dobim kak link za dl na mail al kako dalje?

joze ::

Nič ne boš dobil. Očitno imajo neko težavo z regionalnimi nastavitvami. Prej si imel drsnik iz katerega si izbral Slovenijo, zdaj pa moraš tam državo vpisat ročno. Ko prideš do konca postopka in ko želiš plačat, ti samo napiše, da naročila ni bilo mogoče sprocesirati. Ali ti bo pobralo denar z računa boš še videl. Kliči tehnično pomoč, če bodo znali pomagat.

klinker ::

V bistvu je slovenija ze bla vpisana in tudi placijo sem normalno sprocesiral preko paypala in od njega dobu tudi mail, ki pa sicer pravi da se ni blo nic odvzeto iz racuna in je na cakanju. Uni asisstant je tam odprt in nic drugega. Jebemu pa taki bullshit postopki...dej da placam, poslji mi link in kodo za DL, konec.
Pa se na njihovem pejgu nic uporabnih navodil ni...bom kot zgleda res mogu poklicat.
Drugace pa vseeno svaka jim cast za tako akcijo...ce bi se po defaultu prodajali po takih cenah vsaj za home userje bi meli prodanega ohoho

joze ::

Iz katerega OS si pa nadgrajeval?

klinker ::

win 7

opeter ::

Ali se še da dobit varianto za 15 €?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

lopov ::

Še se da -- pravkar sem namestil na en HP laptop "consumer preview" in nabavil verzijo za 15 eur.

Po vsej verjetnosti bom vzel še 2 licenci za 30 eur čeprav ne bom (še) delal nadgradnje. Časa za premislek imam(o) do 31. januarja :)

Lonsarg ::

Ali je kdo nedavno probaval uporabit različen računalnik za kupiti upgrade(dobiti serijsko) od tistega, kamor je potem windows tudi naložil. Vem da naj bi to skoz delalo, sam da niso slučajno zdaj za zadnji mesec kaj spremenili.

carota ::

lopov je izjavil:

Še se da -- pravkar sem namestil na en HP laptop "consumer preview" in nabavil verzijo za 15 eur.

Po vsej verjetnosti bom vzel še 2 licenci za 30 eur čeprav ne bom (še) delal nadgradnje. Časa za premislek imam(o) do 31. januarja :)

Kje pa se ISO dobi? Key sem si takrat spravil imam, a DVDja ne najdem nikjer. :(

klinker ::

poskusi v google napisat windows 8 consumer preview ;)

vostok_1 ::

Hmm...mene tudi zanima, če je možen nakup upgrejd verzije brez, da moreš drug pc met. Vzel bi si še eno licenco just in case. Za take pare da talajo 8ko mislim, da ni kaj dost za razmišljat! Kupil bi ga recimo za bodoči laptop, ker OEM verzije naj bi bile nepraktične za reinštalacijo.



Edit: Virtualka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70191296777 (3452) MIHAc27
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490417722 (1361) jedateruk
»

Windows 10 prihaja 29. julija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16663578 (50936) MrStein
»

Windows 8 je tu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27062475 (46408) HupChup
»

Windows 8 RTM nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8821757 (17175) Sc0ut

Več podobnih tem