» »

IDE v AHCI po inštalaciji W8 (Ne dela)

IDE v AHCI po inštalaciji W8 (Ne dela)

DoberDan ::

Tole vprašanje vem da je pogosto na številnih forumih, vendar mi do sedaj, kljub vsem možnim navodilom ni uspelo prestaviti kontrolnika iz IDE v AHCI.

Inštaliran imam W8 pro. V Biosih pa je primarno nastavljeno na IDE. Sedaj želim prestaviti v AHCI, v ne gre.

Posodobil sem vse gonilnike, inštaliral tudi AHCI RAID AMD controller, v registru spremenil na 0 "ErrorControl" in "StartOverride/0", v BIOSih naštimal na AHCI.
...in go sem prižgal, se je začetna ikona W8 prikazala, čez 15 sekund pa le za 1sek žalostne smajli in ponovni zagon.


Prej sem imel inštaliran W7 in se je dalo spremeniti v AHCI po namestitvi windowsev.. Matična je Asrock 970 Extreme 3, sistem pa je naložen na SSD disku Corsair Force 3 240GB, oba SSD diska in HDD disk imajo updejtan firmware na latest.


Kaj naj? Sistema RES ne bi rad nalagal ponovno. Če pa že, se da sistem ponovno naložiti na AHCI in pri tem uporabiti varnostno kopijo sistema, ki je bila ustvarjena za IDE?

DoberDan ::

Kdorkoli? :(

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

DoberDan ::

ALELUJA! Hvala za pomoč! :)

Tole je pomagalo:

"Click the Restart button with Shift key and follow the prompts for "Advanced Options" through several screens. Eventually, you end up at a screen that tells you upon reboot you will be able to so many things including starting in Safe Mode. The only button will be a "Restart" button on this screen.
Reboot. BEFORE Windows starts, enter BIOS setup.
Change the SATA mode in BIOS to whatever you would like: IDE, AHCI or RAID(XHD).
Boot into Windows. Step 1 configured Windows to ask you what type of boot options you would like to use. #4 is Safe Mode. This will get the proper drivers for the BIOD setting loaded on the system, into memory, and the registry configured correctly for you. No other configuration is required.
Reboot Windows in normal mode. Windows will use the configuration that it automatically self-fixed in step 4.
"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716837 (10329) opeter
»

SSD in AHCI mode

Oddelek: Strojna oprema
386052 (4043) AC_DC
»

IDE - AHCI

Oddelek: Pomoč in nasveti
6648 (586) mykie
»

RAID, IDE ali AHCI?

Oddelek: Operacijski sistemi
61342 (1275) ABX
»

Kako dodati XP k že naloženi visti z AHCI v biosu

Oddelek: Operacijski sistemi
193160 (2137) Gutjerez

Več podobnih tem