» »

Nakup nove grafične kartice (pri celeronu 830Mhz)

Nakup nove grafične kartice (pri celeronu 830Mhz)

DixieFlatline ::

Sedaj imam celerona 633 navitega na 830Mhz, šlo bi še kakih 100 več. Imam pa geforca 2mx 32mb, premišljujem pa o nakupu geforca 4 ti4200. Nakup mislim narediti predvsem zaradi iger. Nekateri pravijo, da je procesor prepočasen za tako grafično. Je to res? Kaj mi priporočate. Saj je za današnje igre najpomembnejša grafična kartica? Tu mislim predvsem na 3d streljanke.
Prosim če me malo "poučite o tem".:D

Hvala.

San ::

GF2 Ti bo vrh glave na tak proc. Za današnje igre rabiš predvsem uravnotežen sistem, bolj pa ti bo pomagal hitrejši proc. , kot huda grafa.

DixieFlatline ::

Katere dele je pa treba uravnotežiti, hitrost procesorja in GPUja? Pol sm ga pa nejebov, kre bo treba za hitrejši procesor menjat plato in potem to potegne ogromn sranja za sabo. Tko da grem lahk kupovat nov computer..;((
No vseeno hvala.

Dead_Eye ::

gf4 ti 4200 ti bo res spala pri tem celeronu, samo če misliš v prihodnosti kupit še ploščo in proc....
drugače pa mislim da bi kak 4MX bla nekje uredu

btw ni res da danes pomaga bolj hitrejši proc - jaz bi reku da prej grafična

globoko grlo ::

vsekakor se bl splača kupt proc kot pa grafo, če maš oboje bl v pizdy

San ::

O tem kaj pomaga bolj proc. ali grafa je že veliko besed bilo in proc. ,kot je nekdo napisal podpira še zmeraj tri vogale, pa še četrtega občasno.
Napiši sistem, ki ga imaš in razpoložljiv denar pa bomo napisal.

PlayTheGame ::

Hm, jst bi pa reku da dons vsaj kar se iger tiče odločilno vlogo igra dobra grafa in ne sistemski procesor. Sevede je tud ta pomemben ampak z dobro grafo se v igrah pridobi največ. Lep primer za to so benchmarki na Tom's Hardware Guide, ko so s sistemom z GF2 MX 400 in P4 3,06 GHz v 3D Marku dosegli borih 2900 pik --> mislm da to pove vse! In da sevede, GF4 Ti 4200 ti bo na obstoječem sistemu delala u redu, res pa je da ne bo izkoriščena do konca (še posebi če ti plata ne podpira AGPx4) kot bi bila na kakem P4 ali Athlonu XP. :\
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

DixieFlatline ::

Moj sistem:

Msi plata Ms-6309.
256 SDrama
intel celeron @830Mhz
Geforce 2mx 32mb
HDD 20 GB

Mislim da mi plata podpira AGP 4x, sam trenutno mi v sandri napiše da deluje pri 2x. Sem pa skoraj 100% da se je sedaj preklopil na 2x, ker sem navil procesor in se je mogla frekvenca na agp vodilu zmanjšat. Kako naj preverim, če mi plata podpira agp 4x?

Kakšno grafično mi torej svetujete, predvsem bi rad zaigral kak Deus ex 2 in C&C generals, z doomom 3 se ne mislim ubadat. :D

PlayTheGame ::

Plata že ni mogla sama od sebe preklopit na AGPx2. Pejt v BIOS in poglej, če imaš opcijo za vključit AGPx4. Pa ker chipset imaš na plati? Če maš slučajno VIA, pol obvezno inštalirat driverje 4 in 1! Drugač pa bi mogla vključitev v BIOS-u zadoščat (če to opcijo sevede maš)! ;)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

PlayTheGame ::

Aja sm pozabu, grafično kr lepo in brez problema lohk daš GF4 Ti 4200 ali pa kak Radeon 9500 PRO --> odvisno pač kolk ti finance dopuščajo. ;)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Boško ::

Punca ima zelo podobno konfiguracijo, not pa R9000, ki ga pa sistem ne more več polno zaposlit!

:))

L.p.

San ::

Žal se popolnoma motiš PlayTheGame - procesor je tisti, ki daje pogon grafi. Test na Tomu se ne more primerjati z tem kompom, tam so grafe bile izkoriščene do konca, v tem primeru pa bo grafa naravnost šepala za sistemom.
Sam imam na amd 900 grafo Herc 8500 in z zamenjavo za GF2 MX z 32Mb rama sem pridobil zgolj 1000 točk. Kolega, ki si je kupil novega amd 2000+, pa gladko pusti moj sistem na startu.

Če boš v kratkem dokupil nove dele, se ti splača vzet hudo grafo, drugače raje nabavi GF2Ti in kasneje z razliko boljši proc, pa boš zagotovo bolj zadovoljen, ker boš s tem pridobil mnogo več ali vsaj enako kot samo z GF4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: San ()

B-Stard ::

Sam imam Celeron 1200 256 cache,ter Gf2Mx 32,sem testiral 3dmark sem dobil 2400pik. Potem sem dal notr Radeon 9000 Pro ter se 1x testiral in dobil 6770 pik kar je očitna razlika. Kolega je probal na Celeronu 1700 128 cache ter je dobil z radeonom (istim) 6230 pik. Se vidi koliko pomaga 256 cacha.
Aja vse to laufam na Abit Bx133 se pravi Bx chipset :) Proc je predelan

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: B-Stard ()

PlayTheGame ::

No kakorkoli že, moje izkušnje so pa čist drugačne. Svoj čas sem imel Celerona 800, ko sem si omislu GF4 Ti 4200 - pred tem sem imel GF2 MX 400 64MB. Rezultat v 3DMarku z GF2 MX 400 je bil 2100 pik (pomisli - le 800 pik manj od P4 3.06 GHz 8-O ). Z GF4 Ti 4200 sem nato dosegel že dokaj solidnih 5300 pik in to je bilo kar 3200 pik več kot prej 8-O . Potem ko sem pa menjal procesor (iz Cel. 800 na Cel. 1200 Tualatin 256kC), sem pridobil le še 400 pik (5700 pik)! No res pa je, da dobim zdaj na Cel. 1.7 GHz 8100 pik, ampak to je bolj posledica boljšega chipseta oz. plate (prej sem imel VIA Apollo 133) in DDR ramov, ker vemo za pomankljivosti teh novih Celeronov, ki zaradi 128kC ;( niso nič kaj hitrejši od Tualatinov z manj MHz k majo 256 kC. Če je že torej kaj od procesorja odvisno, je to količina predpomnilnika in ne tako zelo megaherci. Tako je vsaj pri intelu, pr AMD-ju pa nevem kako je, verjetn ni dost drugač. In na konc še zmeri absolutno trdim, da ti dobra grafa tud na slabšem sistemu lahko zelo velik pripomore v igrah (in pikam v 3DMarku >:D ). ;)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

AngelOfDeath ::

Kot so že nekateri povedali je najpomembnejši še vedno procesor in se splača le tega nadgradit prej kot pa grafično. Playthegame pa kakšno korist bo mel od pikic v 3DMarku razen te da se bo lahko važil da jih ma 5k če mu to popolnoma nikjer ne koristi (razen za hvaljenje).

globoko grlo ::

no ti še enkrat povem, CPU ti bolj kristi kot pa GPU

zavedaj se da špili še vedno zeloooo nucajo CPU, šele nato GPU

tko da, če misliš kupt al proc al pa grafo, kup proc

če pa mislš čez mesec še ta drugo zadevo kupt je pa itak vseen

nodes ::

Pa človek bo kupil grafično za špile in ne za 3D Marke vrtet kot to počnete nekateri.

Na Celeronu zamenjaš GF2MX za GF 4200 in večino igre ne bo delal nič hitrej. Dobil boš še enkrat toliko 3D Makov, zato ker bo kartica sposobna odvrteti naturo z petimi fps, kar prej ni bila sposobna na. Nehajte uporabljat 3D mark 2001 za vse kartice od Voodooja naprej. Za starejšo kartico je potrebno izbrati ustrezen 3D tester in potem primerjat na obeh, bo bolj relativno.

V igrah ni obremenjen CPU samo s teksturam, kaj pa IQ, HD, CD, zvok, miška, tipkovnica........................

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

DixieFlatline ::

Ja mam viin chipset, bom pogledal v biosu če mam opcijo za agp 4x.

nodes ::

Lahko daš gor 4200, sam novejših iger ne boš igral.

DixieFlatline ::

Ja plata mi podpira agp 4x, je potem najbolj smiselen nakup kake 4200 kartice s 64 mb VRAMa? Ker keša nimam dovolj da bi zamenjal plato in procesor.

globoko grlo ::

no evo, zdej si še dva pametna odgovora slišol, upam da zdej veš

speed machine ::

Sej pravjo. Veriga je tok močna, koker je močn njen najšibkejši člen. jz sem sam disk menju pa se je to poznalo v igrah za 10fps, v 3d marku pa za 500 pik. Približno.

PlayTheGame ::

Pa ej folk a vi ne razumete neki, da hoče človek igrat igre ;(( . Sej če bi računalnik v prvem planu uporablu za kej drugega bi mu tud jst svetoval nej kupi plato, procesor pa rame, ker vem iz lastnih izkušenj kaj pomeni dobra ali slaba plata itd. Tko pa... Pa to tud sploh ni res, da mu ne bojo igre delale kot je nekdo omenu ;( . Jst sem na Celeronu 800 in z GF4 Ti 4200 brez kakih problemov igral igre kot so GTA3, GP4, F1 2002 in še bi lohka našteval. Prej z GF2 MX 400 so mi vse naštete igre štekale. Dejstvo je, da je razlika med omenjenima grafama ogromna in v igrah se to pozna na takem ali drugačnem sistemu. Minili so tisti časi izpred večih let nazaj, ko sem še nažigu GP2 in imel Pentiuma 75. Takrat so bile igre pač pisane tako, da so karseda izkoriščale moč CPU-ja, grafični pospeševalniki niso prišli tako do izraza. In takratni preskok na Pentium 200 je bil dobesedno kvantni preskok. Danes žal (ali pa na srečo) je glavni faktor pri igrah grafična kartica. Sevede bo na slabšem sistemu slabo izkoriščena, ampak razlika je vseeno lahko tud 200% in več. Potem še nekaj o benchmarkih: Res da jih je ogromno, ampak pravi pokazatelj kako ti bojo vsaj približno delale igre je 3DMark pa če vam to je al pa ni všeč. In zato se sploh ne gre za tiste pike v tem smislu, da se bo postavlu pred kolegi al pa tuki na forumu. Je odraz, kaj sistem zmore v igrah.
DixieFlatline: Ker maš VIA chipset hitro naložit driverje 4 in 1, če jih še nimaš. Tud to "blagodejno" vpliva na grafo in sistem. ;)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Boky ::

Bi se kar strinjal z PlayTheGame. Ce pogledas na futuremark in primerjas sistem, ki ga imas sedaj in takega, z ti4200, vidis, da najhitrejsi ima v prvem primeru okrog 2500 pik, z gf4200 pa okrog 5500. Mozno da 3d marki niso vse, ampak ce dobis 5000 pik pol ne govorit, da je to samo maska in da 3d igre pa ne bodo nikamor sle. Navsezadnje je del 3dmarkov tudi simulacija parih iger. Vsekakor bo vecja pohitritev kot pa ce nabavis nov procesor( pa ceprav bo ta tiktakal z 3 Ghz).

DixieFlatline, po moje je najbolse da nalozis par 3d iger, ki jih mislis v prihodnosti igrati ter se odpravis v kako rac. trgovino in preiskusis, kako bi stvar laufala z novo kartico. Vem da, da vsak prodajalec ne bo navdusen nad tem, ampak sigurno obstaja kak, ki bi ti test omogocil. Se bolse pa ce imas kakega kolega, ki bi ti kartico posodil.
Ce bos z testi rezultata zadovoljen bos graficno vzel, ce ne pa pac ne!:D
Vsekakor ne pozabi naloziti 4 in 1 gonilnikov!!!

nodes ::

Ne verjeti....ne boš igral GP4...

DixieFlatline ::

No hvala vam za vsa mnenja. A mi lahko en pove kako naj vklopim agp 4x v windowsih, plata to 100% podpira, v biosu je tud vklopljen, viine 4 in 1 driverje sem dal dol, a v winsih mi sandra pokaže da mi dela sam na 2x58MHz.
Kakšna ideja?
:D

PlayTheGame ::

Upam najprej, da si dal gor najnovejše VIA 4 in 1 "Hyperion" 4.45 driverje! Če ti AGPx4 v winsih še zmeri ne dela je možno, da ti grafa, k jo trenutno imaš ne podpira AGPx4 (zdi se mi, da so bile prve verzije GF2 MX z AGPx2). Če to ni to, potem obstaja še neki rešitev v obliki t.i. "tweak" programov, kot npr. Geforce Tweak Utility, kjer lahko softwersko nastavljaš AGPx4 ali pa RivaTuner ampak slednji je bolj za navijat. Te programe dobiš na www.guru3D.com, potegn jih dol, sprobi in sporoči če je kej bolš!
Glede nove grafe pa tko kot je Boky reku. Sprobi zadevo na kakem servisu, da vidiš, da zadeva deluje! ;)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

DixieFlatline ::

Ja, hyperion driverje sem dal gor, zgleda je res stvar na grafični, ki ne podpira prenosa prek agp4x.
Hvala, pomagali ste mi, tema se lahko zapre.:D

SavoKovac ::

Ta problem bi lahko imel se druge vidike...

Ce ima graficna kartica HW podporo T&L in tudi igra to podpira, potem zadeva deluje tudi s slabsim procesorjem.
Graficna / igra brez strojne podpore T&L rabita vec racunske moci procesorja.
Glede locljivosti bi rekel: mocnejsa graficna - visja locljivost.

I.M.H.O. seveda

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d mark 2003 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Navijanje
56631435 (15582) R33D3M33R
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456672 (25404) LittleDevil
»

Nadgradite mi grafiko na mojem starem Celeronu :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
724654 (3851) jest10
»

Poraz grafe Asus FX 5900? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1337386 (5185) rap3r
»

Škart Inno GF 4 Ti 4200?

Oddelek: Strojna oprema
432364 (1308) LeQuack

Več podobnih tem