» »

VLC stream

VLC stream

Mare2 ::

Imam optiko 20/20, fiksni IP, delujoč VLC in SIOL TV na računalniku, na namiznem PC, win XP. Vendar pa grem včasih od doma in bi rad preko prenosnika gledal kak TV program, ki se vrti doma.

Rabim natančna navodila.


Hvala.

srus ::

Na domačem računalniku poženi VLC, odpri playlisto in preklopi na želeni kanal. Z desno tipko klikni na kanal v playlisti, izberi Stream, Next, za New destination izberi HTTP, klikni Add, za Port pusti 8080, pusti tudi obkljukan Activate Transcoding, za Profile izberi Video WMV + WMA (ASF), klikni Stream in to je na serverju vse.

Na prenosniku v playlisto vnesi:

#EXTINF:0,1 - Moja TV
http://fiksniIP:8080

Ne pozabi tudi odpreti porta 8080 na obeh firewalih. Zgoraj omenjene nastavitve (HTTP in Video WMV + WMA) mi delujejo brezhibno. Poizkusil sem tudi z drugimi IP protokoli in kodeki, pa je bilo vedno kaj narobe.

Če je povezava med računalnikoma slabša, lahko desno od izbranega profila s klikom na orodje spreminjaš parametre kodiranja npr. omejiš bitni pretok, zmanjšaš velikost slike ipd.. V primeru težav poženi wireshark na obeh straneh in opazuj podatkovni promet. Dodatno si lahko dogajanje v VLC pogledaš preko menija View - Add Interface - Debug logging.

pino ::

Da ne odpiram nove teme. Naredil po TEM in zgornjem postu stream prek VLC.
Firewall odprl na obeh kompih, pravilno vpisal port in vse ostalo, pa mi stvar ne dela Sploh ne strema.
Ma kdo se kako idejo zakaj stvar ne gre. Nimam vec nobene ideje kako in kaj.
LP Pino

jedateruk ::

Bom kar tu napisal o ace stream programu. Ta mi že 2 tedna ne dela, stalno napiše "cannot load transport file". Ko sem šel na njihovi strani na feedback, da bi napisal, kaj me muči, pa dobim stalno "internal error". Po mojem je problem pri teh Rusih, ki delajo ace stream, vseeno me zanima, če komu dela.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL TV na PC - Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5224486 (8645) slitkx
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105463 (21830) jurre
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483123082 (47282) Looooooka
»

IPTV stremanje

Oddelek: Omrežja in internet
123132 (2624) preem
»

IE 7 ali FF ne predvaja nekaterih video vsebin (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
538187 (7268) HitriPepe

Več podobnih tem