» »

Fakulteta

Fakulteta

Quantum ::

Sem študent prvega letnika fakultete za družbene vede. Zanima me sledeče: do pogoja v drugi letnik mi manjkajo štirje izpiti, ki jih bom opravljal konec tega meseca. Sedaj pa ne vem, kako se lahko vpišem v drugi letnik oz. Ne vem če bom sploh naredil vse izpite in opravil pogoje za napredovanje. Zanima me tudi kdaj se lahko ponovno vpišem v prvi letnik? Zanima me tudi kako je z štipendijo? Ali jo bom moral vračati ali se mi zamrzne za eno leto v tej smeri študija? Namen se imam vpisati tudi na višjo šolo za elektroniko, pa me zanima če lahko tudi za to smer zaprosim za štipendijo? To smer grem letos prvič. Zanima me tudi glede študentskega doma? Do kdaj traja nastanitvnega pogodba, oz. Kako lahko prekinem bivanje v domu. Sedaj sem v veliki dilemi in bi lepo prosil za odgovore!


Lepo se vam zahvaljujem!

Lp sašo!

genesiss ::

Pokliči v referat

Kakšno štipendijo imaš?
Ne, ne boš dobival dvojne štipendije.
Pogodba s študentskimi domovi traja dokler imaš status (oziroma nisi notri preveč let). Prekineš tako da se izseliš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

ejQ ::

Na FDVjevi strani piše:

- Vpis (v višji letnik ali ponavljanje) bo potekal predvidoma od 20. avgusta do 30. septembra 2012. Zadnji rok za vpis je 30. september 2012; po tem datumu vpis ne bo več mogoč razen za tiste, ki boste dobili odgovore na morebitne prošnje ali pritožbe na negativno rešene prošnje (tak vpis bo potekal do 10. oktobra 2012).

- Pogojev za ponavljanje ni, morš jim pa željo sporočit v pisni obliki -> Obrazec

Zakaj se boš vpisu še na višjo šolo, če boš itak na FDVju ponavlju (če padeš)? Al si tok zagret študent :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: ejQ ()

žana ::

V kolikor ponavljaš oz. se prepišeš na drugo fakulteto naslednje šolsko leto, ti gre štipendija v mirovanje za 1 leto.. Če ne narediš, jo moraš vrniti z obrestmi.
Play music with real instruments.

Quantum ::

Hvala za pojasnila:)

Quantum ::

genesiss je izjavil:

Pokliči v referat

Kakšno štipendijo imaš?
Ne, ne boš dobival dvojne štipendije.
Pogodba s študentskimi domovi traja dokler imaš status (oziroma nisi notri preveč let). Prekineš tako da se izseliš.
Imam državno štipendijo, pa sem samo mislil, če mi lenika ne uspe narediti v prvo oz. do izpolnitve pogojev. Zavedam se, da se mi bo štipendija za to smer eno leto zamrzne.(eno leto bom imel časa za dokončanje pogojev). Zanima me, če lahko zaprosim za štipendije za višjo šolo,kakor vem sta višja šola ter univerzitetni študij čisto drugo. Zato me zanima ali bom dobival štipendijo ali en?

Hvala za odgovor!

žana je izjavil:

V kolikor ponavljaš oz. se prepišeš na drugo fakulteto naslednje šolsko leto, ti gre štipendija v mirovanje za 1 leto.. Če ne narediš, jo moraš vrniti z obrestmi.

Žana, zadeva je sledeča, prvo hvala ti za pojasnilo glede štipendije, tega se zavedam. Zanima pa me ali mi dobo odobrili štipendijo tudi za višjo šolo. Saj grem na višjo šolo letos prvič. Kakor vem sta univerzitetni študij in višja šola čisto ločena drug od drugega. Imam pa tudi možnost, da se vpišem na fakulteto za informacijske študije v novo mesto. Kjer mi bodo priznaali večina predmetov, ter se bom brez problema vpisov v drugi letnik. Prosim za pojasnila hvala! Programa sta skora enaka.

Lp sašo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quantum ()

ejQ ::

žana je izjavil:

V kolikor ponavljaš oz. se prepišeš na drugo fakulteto naslednje šolsko leto, ti gre štipendija v mirovanje za 1 leto.. Če ne narediš, jo moraš vrniti z obrestmi.
Če na sedanji fakulteti ne opraviš pogojev za napredovanje v višji letnik in se prepišeš na drugo fakulteto (prenehanje štipendijskega razmerja), morš štipendijo vračat.

Če pa letnik ponavljaš, ti miruje za eno leto.

Quantum je izjavil:

Zanima pa me ali mi dobo odobrili štipendijo tudi za višjo šolo. Saj grem na višjo šolo letos prvič. Kakor vem sta univerzitetni študij in višja šola čisto ločena drug od drugega. Imam pa tudi možnost, da se vpišem na fakulteto za informacijske študije v novo mesto. Kjer mi bodo priznaali večina predmetov, ter se bom brez problema vpisov v drugi letnik. Prosim za pojasnila hvala! Programa sta skora enaka.
Lp sašo

Štipendije na višji šoli ne morš prejemat ker velja, da ni mogoče prejemati štipendije za nižjo stopnjo izobraževanja kakor je tista, za katero si jo že prejemal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917474388 (14116) History
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198177 (36994) Filip8
»

Optimalna rešitev ob padcu letnika?

Oddelek: Šola
142313 (1684) tryhard
»

Vračanje štipendije, si lahko kaj sami vzamejo z računa ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7833524 (13727) next3steps
»

Ponovni vpis v šolo

Oddelek: Šola
122719 (1693) Nodestiny

Več podobnih tem