» »

Optimalna rešitev ob padcu letnika?

Optimalna rešitev ob padcu letnika?

someoneyoudk ::

Zanima me, kaj bi bila zame najboljša rešitev v primeru da mi ne uspe narediti letnika na visoki soli fakultete v Ljubljani. Pred tem sem obiskovala ze visjo solo, ki sem jo zakljucila v prvo brez zapletov. Kot vem ce se ponovno vpises v letnik, obdrzis status studenta vendar se ti stipendija zamrzne in ce ti ponovno ne uspe narediti letnika moras stipendijo vracati nazaj kar je zelo slaba novica. Mene sedaj zanima kaj bi bila zame najbolj optimalna in cenejsa resitev poleg tega da se potrudim narediti...

BivšiUser2 ::

Povprašaj (kolege) če (ne)uradno lahko delaš obveznosti za naprej. Ne fe uradno 2 predmeta lahko delaš(samo pa mora bit plac, ker ekstra skupine ne delajo).
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

A110 ::

na fmf lahko naredis vnaprej skoraj cel letnik z izjemo kaksnega predmeta. someoneyoudk če ti v 2 letih ne uspe narediti prvega letnika je brezveze da se sploh vztrajas in pojdi raje delat (glede na to da ze imas visjo solo) in pac vrnes stipendijo. kar si sposodis pac moras vrniti ce se ne drzis svojega dela pogodbe. ne razmisljaj kaj bo ko/ce ne naredis ampak si reci jebiga ni mi uspelo, bom pac drugo leto naredil in je to to

jbj__ ::

someoneyoudk je izjavil:

Zanima me, kaj bi bila zame najboljša rešitev v primeru da mi ne uspe narediti letnika na visoki soli fakultete v Ljubljani. Pred tem sem obiskovala ze visjo solo, ki sem jo zakljucila v prvo brez zapletov. Kot vem ce se ponovno vpises v letnik, obdrzis status studenta vendar se ti stipendija zamrzne in ce ti ponovno ne uspe narediti letnika moras stipendijo vracati nazaj kar je zelo slaba novica. Mene sedaj zanima kaj bi bila zame najbolj optimalna in cenejsa resitev poleg tega da se potrudim narediti...


ja ob prvem ponavljanju se zamrzne.

štipendijo zgleda da moraš vrnt, če ne izkoristiš takoj drugega rednega vpisa. (da se ne vpišeš takoj naprej, iz lastnih izkušenj, davčna trka na vrata za osebne premičnine)
se pravi, če ne narediš letnika, se moraš ponovno vpisat takoj, ker te lahko doleti vračanje štipendije.

ne razumem, kako je naprej, če recimo, narediš tisti letnik par let kasneje. (če bi bil nek fair play, bi ti oprostili vračilo štipendije, ampak žal ni tako)
v bistvu je zakonodaja jasna, tudi če kasneje nardiš letnik, moraš vrnit štipendijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jbj__ ()

someoneyoudk ::

Ok torej je najboljša opcija, da se ponovno vpišem v 1. letnik in se ga potrudim narediti.
V primeru, da bi se že sedaj izpisala ali bi v tem primeru plačala manjši znesek kot v primeru če bi ponavljala letnik in mi ga ne bi uspelo narediti (ali je potem znesek dvokraten)?

jbj__ ::

someoneyoudk je izjavil:

Ok torej je najboljša opcija, da se ponovno vpišem v 1. letnik in se ga potrudim narediti.
V primeru, da bi se že sedaj izpisala ali bi v tem primeru plačala manjši znesek kot v primeru če bi ponavljala letnik in mi ga ne bi uspelo narediti (ali je potem znesek dvokraten)?


imaš še možnost zamrznitve štipendije, ampak samo za 1leto. (pavziranje)
(kar mi je sicer osebno zelo mimo, lahko bi bila neka daljša razumska doba)
recimo, da sem sin bogatunov, in bi ob padlem letniku, se odločil za bluzenje po svetu za par let.
in se potem nazaj vpišem redno naprej. (naprimer)


znesek vračaš samo za 1leto, saj ob ponavljanju ne dobiš nobenih $.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jbj__ ()

someoneyoudk ::

jbj__ je izjavil:

someoneyoudk je izjavil:

Ok torej je najboljša opcija, da se ponovno vpišem v 1. letnik in se ga potrudim narediti.
V primeru, da bi se že sedaj izpisala ali bi v tem primeru plačala manjši znesek kot v primeru če bi ponavljala letnik in mi ga ne bi uspelo narediti (ali je potem znesek dvokraten)?


imaš še možnost zamrznitve štipendije, ampak samo za 1leto. (pavziranje)
(kar mi je sicer osebno zelo mimo, lahko bi bila neka daljša razumska doba)
recimo, da sem sin bogatunov, in bi ob padlem letniku, se odločil za bluzenje po svetu za par let.
in se potem nazaj vpišem redno naprej. (naprimer)


znesek vračaš samo za 1leto, saj ob ponavljanju ne dobiš nobenih $.

vendar če ti zamrznejo štipendijo in v tem letu še vedno ne dokončaš tega letnika moraš zopet vrniti štipendijo right?

jbj__ ::

mogoče pa falirani študentje v letniku skoraj nikoli ne dokončajo šolanja.
da ima država tak hiter ukrep za vračanje štipendije.
najbrž bi se moral pozanimat na kakšni instituciji, ki dela statistične izračune (ala statistični urad RS)

someoneyoudk je izjavil:

jbj__ je izjavil:

someoneyoudk je izjavil:

Ok torej je najboljša opcija, da se ponovno vpišem v 1. letnik in se ga potrudim narediti.
V primeru, da bi se že sedaj izpisala ali bi v tem primeru plačala manjši znesek kot v primeru če bi ponavljala letnik in mi ga ne bi uspelo narediti (ali je potem znesek dvokraten)?


imaš še možnost zamrznitve štipendije, ampak samo za 1leto. (pavziranje)
(kar mi je sicer osebno zelo mimo, lahko bi bila neka daljša razumska doba)
recimo, da sem sin bogatunov, in bi ob padlem letniku, se odločil za bluzenje po svetu za par let.
in se potem nazaj vpišem redno naprej. (naprimer)


znesek vračaš samo za 1leto, saj ob ponavljanju ne dobiš nobenih $.

vendar če ti zamrznejo štipendijo in v tem letu še vedno ne dokončaš tega letnika moraš zopet vrniti štipendijo right?


nope,
oddaš vlogo, za zamrznitev 1 leto.
ampak se moraš potem NUJNO vpisat naprej (naslednje šolsko leto), ker te v nasprotnem primeru doleti skoraj sigurno vračanje štipendije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jbj__ ()

jbj__ ::

v glavnem če dobivaš štipendijo te država stiska z vračilom, če letnika ne dokončaš vsaj v 2-eh letih (zamrznitev štipendije za 1 leto, in ponavljanje letnika 2.leto)
ali če ponavljaš 1.leto in ti ne rata.
bo rekla država: vrati novce. (drgač ti pošlemo rubežnika v lastno stanovanje, ker imamo državo, ki je pravična do "mladih")
korupcija in podobne stvari so v domeni države in podjetnikov. (kamor tudi policija ne sme blizu) in raznorazne poslanske imunitete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jbj__ ()

jbj__ ::

čaki mal,
a jst vse narobe interpretiram,

a v sloveniji nekateri otroci bogatašev dobijo štipendije?

pviran3 ::

te so prvi...

jbj__ ::

pviran3 je izjavil:

te so prvi...


čaki mal, v zda, pa tut pametni nimajo denarja za študij?

LaTrinity ::

jbj__ je izjavil:

čaki mal,
a jst vse narobe interpretiram,

a v sloveniji nekateri otroci bogatašev dobijo štipendije?


Pri zoisovi štipendiji me nihče še nikoli ni prašal koliko zaslužim preko študenta, niti koliko zaslužijo starši.

TheBlueOne ::

Odvisno kaj zelis. Iz mojega zornega kota imas OK izobrazbo in lahko brez problema zacnes delat.

Jaz bi zical zamrznitev, zacev delati in istocasno poskusal nadokandit, kar je ostalo, ce je to mozno. Potem imas bolj fino odlocanje ali nadaljujes studij ali kariero.

Drugace so izgubljena leta v primeru neuspeha mnogo bolj slaba novica kot vracilo stipendije.

Verjetno pa odlocitev pade na podlagi tega, ali sama verjames, da bos koncala, ker konec koncev lahko v najslabsem primeru izbugis mnoga leta in se vracas stipendijo. Na drugi strani lahko v letu ali dveh prides ze na dosti dostojen dohodek, kjer ti vracilo niti ne bo imelo vpliva na zivljenjski standard.

Kar zelim povedati je, da ti nihce na tej tocki ne more svetovati kaj storiti. Podobno vprasanje je "Ali naj menjam sluzbo?". Te zadeve vidi vsak posameznik drugace, fino pa je, ce svoje zivljenje vzames v svoje roke in ne isces odlocitev s pomocjo svetovanja drugih, se posebej takrat, ko so odlocitve v veliki meri odvisne od specifik tvoje situacije.

tryhard ::

Sam izpis ti avtomatično pomeni vračanje štipendije, pa čeprav se v istem trenutku vpišeš nazaj na isti program.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračanje štipendije, si lahko kaj sami vzamejo z računa ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7833540 (13743) next3steps
»

Vračanje štipendije ?

Oddelek: Šola
296344 (3180) sandmodnigga
»

Vračilo štipendije

Oddelek: Loža
112259 (1853) Lola11
»

Vračanje štipendije-da/ne?

Oddelek: Šola
166433 (5425) NotSpecial
»

Fakulteta

Oddelek: Šola
62304 (2196) ejQ

Več podobnih tem