» »

Ponovni vpis v šolo

Ponovni vpis v šolo

Rotaidal ::

OK. Stvar je takšna. V šolskem letu 2005/06, sem se vpisal na višjo šolo. Ker mi ni šlo sem se po nekaj mesecih odločil, da bom povziral in da bom delal preko študenskega servisa. Vendar se iz šole nisem izpisal.

Sedaj (2007/08) pa se želim ponovno vpisat v višjo šolo vendar ne enako. Zdaj pa me nekaj zanima.

Ali se jaz zdaj sploh lahko vpišem na novo šolo ali so kake ovire? Ali bi se moral izpisat?:( Ker nimam pojam kako je na stvari.

Rotaidal ::

Res nihče ne ve kako je na tem?

Goldee ::

V obdobju študija lahko enkrat pavziraš + se enkrat prepišeš ali enkrat ponavljaš - govorim za redni študij. Se pravi, če se ti letos nisi izpisal iz faksa, se smatra, da si to leto redno hodil, tako da si že zapravil eno leto (brezveze?). Za naslenje leto ti sicer ostane, da letnik ponavljaš, oz. se prepišeš na drugi faks. S tem si pokuril svoj bonus. Potem ti ostane samo še eno leto pavziranja.

Upam, da sem dovolj jasno napisal, čene pa vprašaj, če ti še kaj ni jasno.
LP

/edit Typo
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

whatever ::

Ni res, pavziraš lahko neomejeno, torej večkrat. In ne le zaporedoma.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

garv ::

Ehm, pred vpisom na novo šolo se je treba nujno izpisati iz prejšnje oziroma sedanje šole. To pomeni da lahko vseeno oddaš prošnjo za vpis, samo se moraš potem izpisati vsaj do dejanskega dneva vpisa (to je ponavadi nekje septembra). No, to sem jaz izvedel ravno na dan vpisa na nov fax, tak da sem moral potem iti na prešnji fax da so me izpisali, ker drugače te na novem faxu nočejo vpisati, pač birokratske zadeve.

Goldee ::

Ni res, pavziraš lahko neomejeno, torej večkrat. In ne le zaporedoma.

Imaš prav, vendar, če pavziraš v nedogled, ti poteče pravica do rednega študija - ko presežeš starost 27 let.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Rotaidal ::

Jaz nisn v šolo več hodil od Februarja 06. Delal pa sem do Januarja 07,( naprej itak nemoremo povzerji delat, zaradi novega zakona). Torej kljub temu da se nisem pokazal na faksu letu dni, morem izpisat Iz stare šole? Jaz sem še tam kao vedno vpisan?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

whatever ::

Imaš prav, vendar, če pavziraš v nedogled, ti poteče pravica do rednega študija - ko presežeš starost 27 let.

Tudi to ni res.
Ko dosežeš (ne presežeš) starost 27 let, ti poteče pravica do rednega vpisa v 1. letnik študija, ne pa pravica do nadaljevanja rednega študija (vpisa v 2., 3., 4.,... letnik). Kar je edino logično, saj se v primeru, da se želiš z naprimer dopolnjenim 23. letom starosti prvič redno vpisati v 1. letnik štiriletnega študijskega programa, le-tega potem ne bi mogel nikoli dokončati, ker bi še preden bi postal absolvent dosegel mejo 27 let, četudi bi delal vse v rednem roku.

Glede višjih šol in fakultet, pa mislim, da je takole: Če si redno vpisan v višjo šolo, se lahko vpišeš magari hkrati tudi na fakulteto ali obratno (torej - si vpisan na faks, pa se hkrati vpišeš tudi na neko višjo šolo in za to ni treba se iz ene stvari (bodisi faksa bodisi višje šole) izpisati, ker sta to dokaj neodvisni zadevi). Vendar s tem pokuriš možnost ponavljanja oziroma prepisa. Skratka, lahko si hkrati vpisan na višješolskem zavodu in na fakulteti in se ni treba izpisati ne iz enega ne iz drugega, toda v tem primeru nimaš več možnosti ponavljanja ali prepisa še kam drugam.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

buttcrack ::

do kdaj je rok za oddajo prošenj za vpis?

na faxu mi fali samo še diploma, pa bi se vpisl še na en fax za status (mogoče ga celo zaključu, če me spustijo v 3. letnik).

Goldee ::

@Whatever, Tinček

Očitno sem nekaj pomešal. Se opravičujem za dezinformacije.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Rotaidal ::

Pravkar sem dobil domov obvestilo, da se redno ne morem vpisat ampak samo izredno.

Piše pa, glede na dosedanji redni študij se ne morete več resno vpisat, zakaj pa ne, pa nea piše. :'(

Rotaidal ::

Sem že uredil zadevo.:)

Nodestiny ::

Kako si pa uredil? (sem v isti situaciji)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198248 (37065) Filip8
»

Kako najceneje do statusa študenta?

Oddelek: Loža
2535486 (12518) Blinder
»

Vpis kar nekam zaradi statusa

Oddelek: Loža
249691 (8213) jeti51
»

Info o vpisu na drug fax

Oddelek: Šola
282674 (2143) stromar
»

Prestopanje med študijskimi programi

Oddelek: Šola
91591 (1398) berta

Več podobnih tem