» »

Lahko zaradi fitnesa dobim kilo (pruh)?

Lahko zaradi fitnesa dobim kilo (pruh)?

c0dehunter ::

Treninge izvajam vsak drugi dan že nekaj mesecev, sedaj pa me je zaskrbelo, da bi lahko od vadbe dobil kilo oz. po domače pruh.

Trening sestavljajo variacije sklec, trebušnjakov in dviganja uteži, pri čemer me najbolj skrbi pri trebušnjakih, saj jih trenutno naredim okoli 120 na trening - pa da ne bom s tem storil več slabega kot dobrega. Ko sem malo pogledal naokoli sem opazil fitnes pase. Bi si ga moral omislit ali so same trebušne mišice dovolj in me ne rabi skrbeti?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

jype ::

Odvisno od teže in načina izvajanja trebušnjakov.

Načeloma ne, je pa vprašanje čemu bi jih želel delat po 120.

c0dehunter ::

Tehtam 76kg, trebušnjake pa skušam izvajati čimbolj pravilno. Seveda jih ne naredim 120 naenkrat, ampak v serijah po 20 ali 15.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Assass1n ::

Nima ti bit kaj, če bi pretiraval deadlift ali pa prost počep mogoče do česa pride. Če si ogret ne skrbi.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

_IKE_ ::

jype je izjavil:

Odvisno od teže in načina izvajanja trebušnjakov.

Načeloma ne, je pa vprašanje čemu bi jih želel delat po 120.



Zato ker jih nekateri lahko naredimo toliko v enem šusu.....


Avtorju teme ....pruh boš fasal zaradi nepravilnega dviga nekega težjega predmeta...

Pri trebušnjakih pa te možnosti nimaš, tudi z nepravilno izvedbo, bo zaradi nepravilne izvedbe prej popustilo kaj drugega

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

jype ::

c0dehunter> Seveda jih ne naredim 120 naenkrat, ampak v serijah po 20 ali 15.

Ah, pol pa sploh ni panike.

stock ::

Pruh je nateg mišice tega pa dobiš ob preveliki obremenitvi. Sploh pri trebušnjakih je to zelo teško možno, prej dobiš pri benču ali z dvigovanjem nad glavo oz. močan potisk z nogami. Torej vaje pri katerih napneš trebuh a ob enem ga raztezaš. Pri trebušnjakih tega torej ni. Tudi večje uteži si lahko držiš za vratom na klopci brez problema.

DimmniBurek ::

Pomoje je res še največji problem pri NEPRAVILNEM dvigu prevelikih kil. Še to bolj kak počep, ki je zelo zajebana vaja, sploh ker so večje teže prisotne in pa kakem deadliftu.
Načeloma je tako: Če ne znaš, vprašaj, ali trenerje v fitnesih (ki so roko na srce ponavadi veliki gumpci) ali pa kakega močnejšega člana fitnesa. Ni vrag, da ti nebi kdo pokazal pravilne izvedbe.

S trebušnjaki pa kile ne boš dobil, če le ne boš delal neumnosti
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

_IKE_ ::

nepravilni dvig težkega predmeta povzroči da predmet dvigneš z trebuhom in ne s hrbtom tako kot pravilno moral ( ok če je teža res prevelika pa bo najebal hrbet, amapak tedaj pa govorimo o težah občutno večjih kot žakelj cementa )


Kot že rečeno, tudi pri nepravilni izvedbi trebušnih ( recimo na rimski klopi , po možnosti z dodatno utežjo na prsih ali za glavo ) boš prej poškodoval vse drugo kot trebušne mišice...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

DimmniBurek ::

_IKE_ je izjavil:

nepravilni dvig težkega predmeta povzroči da predmet dvigneš z trebuhom in ne z nogami ali s hrbtom tako kot pravilno moral ( ok če je teža res prevelika pa bo najebal hrbet, amapak tedaj pa govorimo o težah občutno večjih kot žakelj cementa )


Kot že rečeno, tudi pri nepravilni izvedbi trebušnih ( recimo na rimski klopi , po možnosti z dodatno utežjo na prsih ali za glavo ) boš prej poškodoval vse drugo kot trebušne mišice...

There :)
There Is No Stronger Drug Than Reality

_IKE_ ::

dimni hvala za popravek .:)..

WarpedGone ::

Pruh je nateg mišice tega pa dobiš ob preveliki obremenitvi.

Ne.
Pruh je poškodba trebušne prepone, ki nosi črevesje. Zaradi prevelikega pritiska v trebušni votlini ta lahko poči in nekaj črev pogleda skozi.
Pruh nastani zaradi prevelike nenadne obremenitve, lahko tudi ob zelo močnem kašlju al pa kej podobnga. Pri fitnesu so tipični kandidati dvigovanje iz počepa, trebušnjaki niti ne.
Zbogom in hvala za vse ribe

gendale ::

teoretično lahko dobiš kilo pri kateri koli dejavnosti, ki veča pritisk v trebušni votlini

vendar jo najpogosteje dobijo ljudje s predobstoječimi šibkimi točkami v trebušni steni (prirojene, posledica kake operacije, ..)

če nimate v družini problemov s tem, nisi bil nikoli operiran in postopoma povečuješ obremenitve, je tveganje minimalno
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

cordoba ::

Pri trebušnih bi res moral pretiravati , da bi dobil kilo, kot moj kolega, ki se mu je ravno to zgodilo. Ampak je res pretiraval! Moj oče pa je dobil kilo po samo 1. mesecu v fitnesu. Priporočam pri težkih vajah (počepi, mrtvi dvig...) uporabo pasu.
Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trebušnjaki

Oddelek: Šport
203158 (2244) sandmat
»

Fitnes

Oddelek: Šport
293144 (2294) fosil
»

trebušne mišice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12618852 (11960) demon#666
»

Pivski trebuh (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5912982 (10027) globoko grlo
»

Zdravje - bildanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27730317 (20427) Avenger

Več podobnih tem