» »

Fitnes

Fitnes

Kleemen ::

Zanima me katere vaje priporočate za trebušne mišice doma, ne v fitnesu? Poleg navadnih trebušnjakov seveda..

Invictus ::

Prank, sklece, dvigovanje na drogu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Izaso ::

toe touches, zapiranje knjige,...

Klemen86 ::

Predvsem uravnoteži prehrano. Trebušne mišice so precej sramežljive (se rade skrijejo pod maščobo) :)

facepalm ::

Za ojacanje so super vaje na drogu (ko dvigujes trup, delaj istocasno se dvig nog - bomba combo in pa razno dvigovanje nog..)
Ne pozabit na bocne - trebusne (6 pack ni vse).

Da pridejo misice do izraza (ko so ze natrenirane) pa bos moral narediti dosti na prehrani.
Obroki naj bojo manjsi in naj jih bo vec. Ukini enostavne hidrate (kruh, pasta, sladkor..). Zaradi njih se ti nabira voda okoli pasu.
To je to.. in se posebej dosti dosti dosti cardio vaj, da skuris vse kar imas trenutno okoli trebuha:)

Invictus ::

Trebušne mišice, se za razliko od drugih, delajo v kuhinji.

Obvezno se prav prehranjevati ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Buddah ::

Invictus je podal najbolj točen odgovor. Six pack se dela v kuhinji in ne v fitnesu. Body fat mora pasti na dokaj nizko raven da mišice na trebuhu ugledajo luč sveta.
Dvigovanje nog odsvetujem...je izjemen napor za zadnji del hrbta oz. za križ. Večino dela tako ne opravijo trebušne mišice ampak križ. Govorim iz lastnih izkušenj. In ko te enkrat začne zafrkavati križ...ni fino.
Point je v pravilni izvedbi vaj. Trebušnjaki, zapiranje knjige kjer premikaš samo noge ter stranski dotiki pet so povsem dovolj. Vse ostalo je prehrana+kardio. Definitivno pa priporočam yogo kjer gre za relativno statične vaje in mišico res začutiš ker vse skupaj delaš počasi in se tako izogneš navoru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buddah ()

facepalm ::

Buddah je izjavil:

Invictus je podal najbolj točen odgovor. Six pack se dela v kuhinji in ne v fitnesu. Body fat mora pasti na dokaj nizko raven da mišice na trebuhu ugledajo luč sveta.
Dvigovanje nog odsvetujem...je izjemen napor za zadnji del hrbta oz. za križ. Večino dela tako ne opravijo trebušne mišice ampak križ. Govorim iz lastnih izkušenj. In ko te enkrat začne zafrkavati križ...ni fino.
Point je v pravilni izvedbi vaj. Trebušnjaki, zapiranje knjige kjer premikaš samo noge ter stranski dotiki pet so povsem dovolj. Vse ostalo je prehrana+kardio. Definitivno pa priporočam yogo kjer gre za relativno statične vaje in mišico res začutiš ker vse skupaj delaš počasi in se tako izogneš navoru.


omenjas probleme s krizem in mu nato svetujes, da naj dela trebusnjake? srsly?
ravno zato, jaz odsvetujem trebusne in priporocam drog, kjer vso delo delajo misice in ne sklepi.
jaz uporabljam drog skoraj 10 let. 6 pack je viden, problemov s hrbtenico se nisem imel, kljub temu, da 2 leti delam v pisarni 8h na dan na neprimernem stolu in mizi.
zadnje trebusne pa ne vem kdaj sem naredil.. mogoce kake 3 leta nazaj :)

Buddah ::

Seveda. Odkar sem naredil 2 treninga s fitnes trenerjem (s certifikatom), ki mi je pokazal kakšen je pravilen range of motion pri trebušnjakih me križ ne boli več. Pred tem sem sledil raznim youtube fitnes stranem in online fitnes guideom. Estetski rezultati so prišli vendar pa z njimi tudi bolečine v križu, komolcih, zakrčenost sprednjega dela itd. Predvsem je razlika v tem da sedaj dvigam trup le do te mere da dvignem lopatice od tal, prej sem pa delal vse mogoče...
Thumbs up za drog...sem tudi sam uporabnik in fan pull-upov itd.

Definitivno priporočam pogovor z nekom, ki je resno izobražen v tej smeri, da ti vsaj osnovno logiko razloži :) jaz govorim z druge roke in iz svojih izkušenj...ne trdim da je to ultimativna resnica :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buddah ()

anketar ::

buddah najbrž dela crunche in ne sit-upe (trbušnjake)

Kleemen ::

Najlepša hvala vsem za pomoč in nasvete. Droga nimam doma, si bom pa zrihtal, verjetno najbolj enostavno med vrati.. Sicer pa da n bo kdo narobe razumel imam dokaj vitko postavo, edini problem je to da se mi počasi začenja delat trebuh verjetno zaradi nepravilne prehrane (preveč kruha), vse ostalo je v mejah normale in me sploh ne skrbi zaenkrat. Tudi trebušnjakov ne bi delal zaradi six-packov ampak samo zato da malo izgubim to "maščobo" in imam normalen raven trebuh, tudi če ni mišic. Verjetno drog (vsaj dvigovanje nog) in skleci vsak dan postopoma bi bilo čisto dovolj? Kateri trebušnjaki so najbolši? Navadne zelo težko delam, če si ne dam opore pri nogah, pa tudi če jih delam več me začne boleti križ in trtica, pa potem vedno obupam.. :)

anketar ::

za vamp začni laufat, redko vidš kkšnega fat fucka k teče maratone

facepalm ::

anketar je izjavil:

za vamp začni laufat, redko vidš kkšnega fat fucka k teče maratone


se strinjam. ce si suh in imas nekaj kondicije, bos opazil hitro rezultate (teden, dva).
sam sem tekel po 1 uro (cca 12km), ker sem ugotovil, da mi tak tempo pase (boljsa definicija TAKOJ po teku). drugi trenirajo po pulzu, ker se tako "baje" topi najvec mascobe.
jaz domnevam, da ima OP v trebuhu vodo in ne mascobo (ker pravi da je dosti kruha in ker je suh), tako da s tekom, bo to toliko lazje izgubil.

je pa res, da je vsak posameznik drugacen. jaz vem kaj je dobro zame, kar ni nujno da bo enako pri OPju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Xserces ::

"Navadni" trebušnjaki ki smo jih v šoli delal za tiste butaste teste niso pravilni. http://www.vitja.si/ - tukaj si malo poglej
Drugače pa za topit maščobo probaj HIIT.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Kleemen ::

Verjetno je to res ja glede vode.. Ker tudi kg imam normalno glede na mojo višino.. 75kg in 180cm nič posebnega, normalna postava, samo zadnje pol leta leto se mi je naredil kar trebuh, res pa da nič ne gledam na prehrano in kruh jem praktično vsak dan, res pa da v zmernih količinah, ampak vseeno.. Teka nisem nikoli maral, sem pa pred leti veliko hodil po hribih in imel top postavo (mišic niti ne, kondicije in trebuha pa nič :D) tako da verjetno bi vsaj 1-2x tedenska hoja v hribe tudi kar pomagala, ker je vseeno malo večji napor kot po ravnem..

Xserces ::

izgubil mišično maso in pridobil maščobo? Okrog trebuha se jo je najtežje losat :P

Drugače je hoja v hrib top.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

facepalm ::

ce bi ze rad delal trebusnjake, pa priporocam nekaj v tem stilu:



ampak glavno je, da uredis prehrano, da izlocis vodo oz stopis mascobo.
velik korak je ze ta, da namesto belega kruha, pojes pirin ali polnozrnat. te bolj nasiti, ne vzbuja lakote in ga posledicno pojes manj. jaz sem pristal iz cca 500g belega kruha na dan, na cca 100 - 150g pirinega, brez da bi imel kakrsenkoli obcutek lakote oz, da sem na dieti. brez kruha pa ne gre, zaradi pomanjkanja casa za 5 normalnih obrokov dnevno:)

Invictus ::

Kleemen je izjavil:

Verjetno je to res ja glede vode.. Ker tudi kg imam normalno glede na mojo višino.. 75kg in 180cm nič posebnega, normalna postava, samo zadnje pol leta leto se mi je naredil kar trebuh, res pa da nič ne gledam na prehrano in kruh jem praktično vsak dan, res pa da v zmernih količinah, ampak vseeno.. Teka nisem nikoli maral, sem pa pred leti veliko hodil po hribih in imel top postavo (mišic niti ne, kondicije in trebuha pa nič :D) tako da verjetno bi vsaj 1-2x tedenska hoja v hribe tudi kar pomagala, ker je vseeno malo večji napor kot po ravnem..

Nehaj jesti kruh, a ne. Sam sem ga precej skenslal, in se počutim precej bolje. Tudi manj testenin pojem, BTW. Kar se kruha tiče, si kupujem Lidlov ajdov kruh. Ga niti ne moreš pojesti veliko ...

Drugače so pa maščobe precej lahka zadeva glede na volumen. Veliko lažje (mislim da okoli 3x) od mišic. Nič se ti ne zadržuje v trebuhu voda, ampak špeh. Od kje vam te bedarije. To je samo tolažba debelih pičk, ki mislijo da bodo v savni shujšale ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

ProGo ::

Invictus je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Verjetno je to res ja glede vode.. Ker tudi kg imam normalno glede na mojo višino.. 75kg in 180cm nič posebnega, normalna postava, samo zadnje pol leta leto se mi je naredil kar trebuh, res pa da nič ne gledam na prehrano in kruh jem praktično vsak dan, res pa da v zmernih količinah, ampak vseeno.. Teka nisem nikoli maral, sem pa pred leti veliko hodil po hribih in imel top postavo (mišic niti ne, kondicije in trebuha pa nič :D) tako da verjetno bi vsaj 1-2x tedenska hoja v hribe tudi kar pomagala, ker je vseeno malo večji napor kot po ravnem..

Nehaj jesti kruh, a ne. Sam sem ga precej skenslal, in se počutim precej bolje. Tudi manj testenin pojem, BTW. Kar se kruha tiče, si kupujem Lidlov ajdov kruh. Ga niti ne moreš pojesti veliko ...

Drugače so pa maščobe precej lahka zadeva glede na volumen. Veliko lažje (mislim da okoli 3x) od mišic ...


Motiš se.

c3p0 ::

@Kleemen
>> Tudi trebušnjakov ne bi delal zaradi six-packov ampak samo zato da malo izgubim to "maščobo" in imam normalen raven trebuh, tudi če ni mišic.

Če delaš trebušnjake, ne boš nič prej ob maščobo na trebuhu, kot če bi delal kake druge vaje (spot reduction is a myth).

@Invictus
>> Kar se kruha tiče, si kupujem Lidlov ajdov kruh. Ga niti ne moreš pojesti veliko ...

Koliko pa je ajdove moke v njem, 10-15%?

Xserces ::

Riž, stročji fižol, krompir namesto kruha
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Invictus ::

c3p0 je izjavil:


@Invictus
>> Kar se kruha tiče, si kupujem Lidlov ajdov kruh. Ga niti ne moreš pojesti veliko ...

Koliko pa je ajdove moke v njem, 10-15%?

Če bi pozorno prebral, je fora v manjšem vnosu kruha v telo, ne v količini ajdove moke ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Že, a potem ne bi rabil niti izpostavljat ajdovega kruha, kjer je ajda notri le za okus, večina pa je še vedno pšenične moke.

facepalm ::

ce hoce kruh brez bele moke, ga bo moral pect sam doma.
kjer zivim, imamo malo morje "pekarn" in trgovin. edini kruh, ki ga dobim, brez psenicne moke, je rzeni (se za tega nisem 100%).
jaz kupujem pirinega v hofru (1.7eur za 300g strucko). skupaj z zeno, ga pojeva v dveh do treh dnevih. vem, da je notri tudi psenicna moka, ampak glede na strukturo kruha, dvomim, da jo je vec kot 20%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

c3p0 ::

Se strinjam. Sem pekel že cca. 80% ajdov kruh in je bil daleč od slabega. Precej gost in nasiten, a odličen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Kleemen ::

Imam tak šiht da jem skoraj vsak dan sendvič, ker pač najbolj nasiti in še na hitro se poje. Tako da brez kruha verjetno ne bo šlo, pirinega sem že probal pa mi je zanič, kaj šele da ga bi jedu vsak dan. :) Drugače pa hoja, trebušnjaki (epecar hvala za odličen video), skleci to bo verjetno to za začetek.

starboi ::

Kleemen je izjavil:

Imam tak šiht da jem skoraj vsak dan sendvič, ker pač najbolj nasiti in še na hitro se poje. Tako da brez kruha verjetno ne bo šlo, pirinega sem že probal pa mi je zanič, kaj šele da ga bi jedu vsak dan. :) Drugače pa hoja, trebušnjaki (epecar hvala za odličen video), skleci to bo verjetno to za začetek.


Za začetek se losajte raznoraznih sendvičev . Po prebranem vidim , da nimate veliko informacij glede zdrave prehrane , ker ste gladko prezrli nasvete, da se začne vse v kuhinji . Tako da sklepam, da se prehranjujete zelo nezdravo . Moj nasvet bi bil , da si preberete čimveč o zdravi prehrani in potem od tu naprej . Še enkrat ponavljam kot so napisali predhodniki , vse se začne z urejeno prehrano . Brez urejene prehrane , ne bo rezultatov . To naj vam bo za začetek ... Lp

Kleemen ::

Torej kaj naj jem na šihtu za malico v par minutah, če ne sendvič? :)

Epialt ::

Oreščke, sadje, tudi sendvič je lahko dober obrok, če ne vsebuje predelanih mesnin in če je kruh iz polnozrnate moke, vsaj tipa 1250.

fosil ::

S trebušnjaki se ne boš znebil maščobe na trebuhu.
Telo porablja maščobo enakomerno, ne samo na enem mestu, ne glede na to katero mišico obremenjuješ.
V resnici so vaje za trebušne mišice precej neučinkovite pri izgubljanju maščobe, ker so trebušne mišice relativne majhne.
Najbolj učinkovite vaje za izgubljanje maščobe naj bi bile HIIT vaje.
Za začetek lahko probaš tale 5 dnevni program
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fitnesiranje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12222525 (20498) egonk

Kako do vidnih six-packov (trebušnih mišic)

Oddelek: Loža
2511200 (10947) Gandalfar
»

Trebušne mišice + odstranitev maščobe na trebuhu

Oddelek: Loža
4921209 (18990) noraguta
»

trebušne mišice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12618852 (11960) demon#666
»

Po izgubi kilogramov?

Oddelek: Loža
434925 (3773) Tic

Več podobnih tem