» »

Poostren nadzor nad zlorabo študentskih napotnic

Poostren nadzor nad zlorabo študentskih napotnic

Gokeiken ::

Pozdrav,

govoril sem z kolegom glede zlorabe študentske napotnice in sicer, da nekdo drug dela preko tuje napotnice. Pravi, da je slišal, da naj bi se sedaj s septembrom začelo to vse skupaj bolj kontrolirati in enako za tiste, ki imajo status samo za to, da lahko delajo preko študentske napotnice. Kaznovali naj bi vse udeležene v tej goljufiji (podjetje, dajalca napotnice in uporabnika napotnice).

Zanima me, če ima kdo kaj več informacij o tem in kakšna je dejanska možnost, da te dobijo.

Sicer sem našel en članek, vendar ne pove kaj dosti:
http://www.id.gov.si/fileadmin/id.gov.s...

Se splača (še) tvegat ali je vse skupaj uporabljeno bolj kot strašilo za nas male ovčke?

LP

Gladi ::

Je že skrajni čas da se ta zadeva uredi.

PaX_MaN ::

Odvisno kako se bodo tega lotil. Do sedaj so jih dobival kak ducat na leto, kar je skoraj nič.

Malajlo ::

Eh, če ukinejo šd in vpeljejo malo delo, smo zmagal. Vizjak napoveduje ostrejšo pokojninsko, bo pa pri študentih kompenziral. Je penzionistov in delavskega naroda vseeno več, granita pa ne bodo metali v parlament, ker ni denarja za to.

Alencica ::

Zakaj v naši državi vedno rabimo "poostren" nadzor?!? Zakaj navadni nadzor ne dela tako kot bi moral?

Fault by design.

RockyS ::

Smo že imeli podobno temo na slotechu, za inšpektorji je ogromno birokracije, ki onemogoča pravi nadzor in kaznovanje.

P.S.
in ne glede na vrsto nadzora, vpisa samo zaradi statusa ne moreš dokazat.
Tudi če me ni na nobenem izmed predavanj mi oni ne morejo nič. Izpiti so vsake pol leta...

NeMeTko ::

Študentsko delo ukiniti, nadomestiti z obliko dela, ki bi jo lahko legalno koristil kdorkoli, ne glede na status. Stvari normalno obdavčiti, študentom pa kakšno davčno olajšavo dat pri dohodnini. Brezposelnim enako dati davčne olajšave do nivoja zajamčene plače, nad tem pa krčiti socialno podporo (da ne bo služil, potem pa še podporo vlekel).

Stvari je treba tako urediti, da se inšpektor samo še s tem ukvarja, ali nekdo dela na črno ali legalno.
Nima se pa kaj ukvarjati s tem, ali ima takšen ali drugačen status. S tem naj se ubada davkarija, ki ima vse te podatke na voljo in lahko statusu primerno dodeljuje davčne olajšave.

Absurdno je, da inšpektor za preverbo enega študenta na koncu porabi 4 ure, ko bi v tem času lahko naredil kompletno inšpekcijo v dveh firmah in polovil delavce, ki so dejansko na črno zaposleni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nisem dobil plačila za delo, ki sem ga opravil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15137312 (19541) Furbo
»

Malo delo - referendum (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Problemi človeštva
1466198182 (169546) Mipe
»

Popolna ukinitev študentskega dela: DA/NE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25321709 (16921) bluefish
»

odprtje s.p-ja

Oddelek: Loža
476335 (5602) Okapi
»

Študentsko delo obdavčeno v amen ? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20015565 (11288) gGiF

Več podobnih tem