» »

odprtje s.p-ja

odprtje s.p-ja

christinchy ::

imam par vprasanj. razmisljam o odprtju popoldanskega s.p.-ja. sem redna studentka, ki ima do konca studija se predvidoma 1 leto.
- ali to pomeni, da ce odprem s.p., da ne smem vec delati preko studentskih napotnic, ampak izkljucno preko izdanih racunov?
- kako je z uveljavljanjem kot vzdrzevanega druzinskega clana? ce odprem s.p. ali to pomeni, da me starsi ne smejo vec uveljavljati v dohodnini?
- kaksni so stroski ali drugo, kar moram vedeti? vem, da je potrebno placevati 30 eur na mesec.
- kako je z dohodnino? ali potem placam dohodnino od studentskih napotnic + dohodnino od zasluzka z spjem?
Hvala za odgovore, res bi mi pomagali!
christinchy
www.christinchy.com

LuGi ::

BigWhale ::

Dohodnino vedno placujes od vseh svojih prihodkov. :) Kako je z napotnicami in SPjem ne vem. Edino prav bi bilo, da se jih ukine, ce imas SP :>.

Enkrat na leto moras narediti bilanco in jo oddati. Potem je tukaj se DDV ce si zavezanec za DDV.

PS: A kamero ze imas? ;>

christinchy ::

BigWhale kamero za? o_O what am i missing?

kako je z bilanco? kaj je treba notri prikazati? a morem to dat kam v racunovodstvo al lahko to naredim sama? kaj pomeni bit zavezanec za ddv? prednosti in slabosti?
christinchy
www.christinchy.com

jype ::

christinchy> kaj pomeni bit zavezanec za ddv? prednosti in slabosti?

Če zaračunaš (to ni isto kot zaslužiš!) več kot 25.000 evrov na leto avtomatično postaneš zavezanec za DDV.

Prednosti so te, da pri nakupu storitev in opreme DDVja ne plačaš, slabosti pa, da ne moreš več voditi enostavnega knjigovodstva in da postane računovodstvo precej bolj natančna, praviloma mesečna zadeva.

Če imaš kot "popoldanski obrtnik" več kot 25k prometa letno, ti država pobere že kar precej od vsega, kar zaslužiš.

christinchy ::

ne bom imela 25k prometa letno. racunam nekje okoli max. 5k eur.

sp bi odprla zato, ker sodelujem v nekem projektu in mi lahko placajo le preko firme ali kot avtorski honorar. za slednjega baje drzava pobere ogromno in se vec, ce pa grem preko firme, pa mi more le-ta nekako izplacat, kar pa je mozno le v obliki studentskih napotnic. ce pa gledamo s tega vidika, bi padla kar se tice napotnic nekje na tistih 26% (ali nekaj takega) davka, koliko ga pac pobere drzava pri dohodnini. ce grem v sp, placam nekje 16% glede na dobicek baje.
christinchy
www.christinchy.com

christinchy ::

PS: A kamero ze imas? ;>


>:D:D

Kamera bo sla na sluzbene stroske, seveda, da bo gradivo potem lahko zaracunano. :P
christinchy
www.christinchy.com

jype ::

christinchy> placam nekje 16% glede na dobicek baje.

To velja samo če v celem letu _vseh dohodkov_ nimaš višjih od nekega cenzusa, ki je trenutno okoli 12.000 evrov.

Pa če se ukvarjaš z resnim knjigovodstvom lahko stroške pravilno prikažeš in se ti odštejejo od osnove, iz katere se računa davek.

Skratka, račun za kamero spravt, pa registrirat snemanje filmov!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

christinchy ::

aha, kaj pa v nasprotnem primeru? mene namrec daje, ker bom imela na napotnice kar visok znesek. :S
christinchy
www.christinchy.com

Blinder ::

Sam a pol boš rabil licenčne windowse? Ker riskiraš kazen 40.000€ al bogve kolko :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

jype ::

christinchy> aha, kaj pa v nasprotnem primeru? mene namrec daje, ker bom imela na napotnice kar visok znesek. :S

Imaš dve možnosti - v s.p. prikažeš stroške, ki so dovolj visoki, da je osnova dovolj nizka, ali pa plačaš dohodnino višjega razreda na presežek.

V vsakem primeru nima smisla da se preveč jebeš z izogibanjem davku, ker to vzame precej energije, pa če te davčna inšpekcija pride pregledovat lahko postane račun še precej višji.

Okapi ::

Za 5 k € malo dvomim, da se splača pretirano komplicirat, če gre samo za enkraten projekt.

Bilance ne boš znala narediti sama, ampak ti jo bo moral nekdo narediti in bo stalo recimo kakšnih 50 € (razen, če ne poznaš koga, ki to zna narediti, potem bo manj, ker z bilanco, v kateri je en sam posel, ne bo imel praktično nič dela).

Ampak vsi stroški in komplikacije skupaj po mojem niso vredni toliko, kot bi več plačala davka, če bi delala prek avtorske pogodbe. Še posebno, če pri tem delu ne boš imela kakšnih posebnih stroškov.

O.

Blinder ::

Sam računovodstvo ma tut svojo ceno. Vsaj ene 40-50€/mesec, pa 100€ za bilanco.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Okapi ::

Če imaš en sam izdan račun, niti ne.

O.

christinchy ::

torej kaj naj naredim? naj dobim kar preko napotnice in pac padem v tisti razred z 26% davka za dohodnino?
christinchy
www.christinchy.com

jype ::

christinchy> torej kaj naj naredim? naj dobim kar preko napotnice in pac padem v tisti razred z 26% davka za dohodnino?

Od teh 26% bos večino dobila nazaj naslednje leto, ker 26% velja samo za presežek cenzusa.

Okapi ::

Malo si pač preračunaj konkretne številke, pa boš videla, koliko več v resnici plačaš, če greš na napotnice ali avtorsko pogodbo. Takole na pamet bi rekel, da se za manj kot 500 € razlike ne splača komplicirati z s.p.

O.

Yohan del Sud ::

AFAIK, je popoldanski sp, kot smo ga poznali ukinjen ene dve leti nazaj. Tehnično gledano se ta naziv uporablja le še za sp-je, ki jim nekdo drug plačuje prispevke (stalna zaposlitev in to) in ne več oni sami. Tistih 30 eur dodatne položnice je samo davek na ta način dela. Res pa ne vem, kako to rešujejo osebe s študenskim statusom. Idi na občino. Ampak če mene vparašaš, status dveh stolov - študent, ki vleče podporo in bi hkrati služil ne da bi plačal cesarju - ni jako možen, ali je pa vsaj resno otežen...
www.strancar.com

Vikking ::

imam par vprasanj. razmisljam o odprtju popoldanskega s.p.-ja. sem redna studentka, ki ima do konca studija se predvidoma 1 leto.
- ali to pomeni, da ce odprem s.p., da ne smem vec delati preko studentskih napotnic, ampak izkljucno preko izdanih racunov?
- kako je z uveljavljanjem kot vzdrzevanega druzinskega clana? ce odprem s.p. ali to pomeni, da me starsi ne smejo vec uveljavljati v dohodnini?
- kaksni so stroski ali drugo, kar moram vedeti? vem, da je potrebno placevati 30 eur na mesec.
- kako je z dohodnino? ali potem placam dohodnino od studentskih napotnic + dohodnino od zasluzka z spjem?
Hvala za odgovore, res bi mi pomagali!


- Popoldanski s.p. se po novem imenjue DOPOLNILNA DEJAVNOST. "popoldanski" s.p. pomeni da si nekje že redno zaposlena (če ga lahko odpreš tudi ko imaš status študenta nevem). Se pravi moraš biti že redno zaposlena (za status študenta se pozanimaj) da lahko imaš "popoldanski" s.p.. Pri "popoldanskem" s.p.-ju se plačujejo pavšalni pispevki, to je: Mesečni prispevek za pokojninsko in invalidsko zavarovanje cca. 25 EUR in Mesečni prispevek za zdravstveno zavarovanje cca. 3 EUR.
- Pri s.p.-ju so prispevki za zdravstveno zavarovanje in pokojninsko invalidsko zavarovanje cca. 225€ mesečno. Zatorej pazi pri sklepanju pogodbe s podjetjem za katerega delaš, da si boš pravilno obračunala tvojo urno postavko. Znesek bo večji kot je sedaj prišlo delodajalca preko napotnice s prispveki.
Poleg prispevku cca. 225€ mesečno, moraš odpreti še poslovni račun. Poišči banko ki je ugodna zate. Nekatere banke ponujajo 1 leto zastonj poslovanja (Banka Koper npr.). Zelo priporočam uporabo elektronskega bančništva, zato poišči banko kjer bo mesečno poslovanje in elektronsko bančništvo najcenejše. Oziroma banko ki hkrati tudi ni na drugem koncu Slovenije. Stroški nekje 10-20€ mesečno. Stroški računovodstva so nekje od 20€ naprej mesečno. Odvisno od obsega tvojega poslovanja. Kakšen račun mesečno bi moral biti znesek minimalen. Bilance, napovedi itd.. se računajo posebej. Če delaš s tujino bo še dražje.
- Dohodnino imaš kot pravna oseba in kot fizična oseba. Računovodstvo mora oddati dohodnino za s.p. če imaš zaposlene, in si izplačevala plače, če želiš uveljavljati posebne olajšave za vzdrževane družinske člane, dohodke iz avtorski in podjemnih pogodb.
- Pojdi na zavod za zaposlovanje ter se pozanimaj glede nepovratnih sredstev, ki jih lahko porabiš samo za prispevke. Dejvnost naj bi bila odprta vsaj 2 leti, opraviti moraš tečaj za dodelitev nepovratnih sredstev, ko se prijaviš na zavodu pa dobiš v roku 120 ta sredstva. Ampak mislim da moraš biti brezposelna da se lahko poteguješ za ta sredstva, ko odpreš s.p.

Prvo pojdi na zavod za zaposlovanje da si pridobiš vse informacije kite zanimajo vključno z nepovratnimi sredstvi. Če se odločiš odpreti s.p. ter ostale napotke pa se obrni na območno obrtno zbornico. Kjer ti bodo pomagali registrirati dejavnost. Ko se registriraš kot s.p. dobiš po pošto od AJPES-a izpis, s katerim si lahko daš delati štampiljko. S tem se greš prijavit na ZZZS z m1/m2 obrazcem, nato odpreš poslovni račun, ter nato greš na zavod za zaposlovanje da ti odobrijo sredstva. Vsa ta navodila boš tudi dobila od OZS-ja in zavoda za zaposlovanje. Vsekakor boš naletela na kar nekaj uradnih oseb, ki te bodo sprejela prijazno ali pa zelo osorno. Ti bodo zelo pomagali ali pa te odpravili za 5 minut. Ne obupat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Furbo ::

torej kaj naj naredim? naj dobim kar preko napotnice in pac padem v tisti razred z 26% davka za dohodnino?


Najbolje, ker po napisanem jasno vidim, da ne veš v kaj se spuščaš s s.p. in bo za tistih bogih 5 jurjev s s.p. več stroškov, kot pa prihranjenega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

christinchy ::

furbo, res ne vem, v kaj se spuscam, ker se nimam nobenih izkusenj s tem. in za mene 5 jurjev ni lih bogo, no. ce jih ze zasluzim, ne bi rada, da mi pol drzava vec kot pol pobere.
christinchy
www.christinchy.com

SasoS ::

Država pobere svoj kos pogače tako ali tako...
Zate najbolj ugodna možnost je, da najdeš nekoga ki bo firmi izstavil račun, tebi pa izplačal prek napotnic. Če je to dovolj dober znanec da ti naredi uslugo brezplačno, potem si s tem na najboljšem. Kot druga možnost se mi avtorska ne zdi slaba...ravno tako gre v dohodnino, sp. ima prednost le da si lahko znižaš osnovo za prikazane stroške (kar pa ne pričakujem da jih imaš dosti, ubistvu lahko direktne stroške prikažeš tudi pri avtorski...) in pa slabost to da imaš takoj komplikacije z računi, računovodstvom, odvajanjem prispevkov...
Za en posel vzami avtorsko ali pa napotnice...če pa se želiš vreči v podjetniške vode in nadaljevati to tudi po koncu študija, potem pa SP all the way! :D

christinchy ::

ja, imam nekoga, ki bi mi to uslugo naredil, da se nakaze njemu in mi potem on izplaca preko napotnic. samo problem je potem ker bom jaz letno zasluzila toliko, da bom naslednje leto placala huuuu dohodnine. kako je pa sploh s tem, da ce bi on meni nakazal na eno napotnico nekaj, pa ce ti drzava takoj trga, a dobis to drugo leto nazaj al ne?
christinchy
www.christinchy.com

SasoS ::

ja, koliko plačaš takoj akontacije in koliko dobiš potem dohodnine nima veze. Akontacija je samo zelo groba ocena države koliko bi morala plačati na koncu leta...če pride tvoja skupna dohodnina manj kot plačane akontacije dobiš nazaj, drugače pa doplačaš.
Kot že rečeno, pri SP-ju ne plačaš nič manj dohodnine (je enaka lestvica) edina prednost je da lahko prikazuješ stroške...se pravi če lahko davčni obrazložiš, da si za svoje delo potrebovala nov laptop, pa kup drage programske opreme, mogoče pisalno mizo ali kaj drugega, ti to potem zniža davčno osnovo. Če pa denar porabiš za počitnice ali potovanje, potem pa pri SP-ju plačaš tudi davek po dohodninski lestvici.

christinchy ::

aha, torej lahko recem, da rabim nov laptop! :D sej sem vedla! ;)

hvala SasoS in Vikking!

se bom odlocila in potem sporocim odlocitev.
christinchy
www.christinchy.com

LapD ::

Jst nevem zakaj ne bi prek napotnice, če imaš možnost... Pri 5k EUR res ne plačaš velik potem pri dohodnini. Razen če maš enih pet takih biznisov v planu.
web&motion designer

fosil ::

Laptopa ne moreš dat kar direkt v stroške, ampak ga moraš amortizirat in dat potem amortizacijo v stroške.

Dohodnine plačaš vedno enako, ker ti davčna sešteje prihodke iz vseh virov in potem izračuna dohodnino. Drugače bi vsi prihodke razdrobili na več virov in potem ne bi nihče plačeval dohodnine.

Prednost sp-ja je v tem da si torej lahko obračunaš določene stroške in pa da se mogoče lahko z delodajalcem zmeniš za nekoliko višje plačilo, toliko kot znaša provizija študentskemu servisu.

Slabost je pa seveda v tem, da so z sp-jem določeni stroški.
Tako je!

SasoS ::

do 500 EUR gre lahko direktno v stroške...drugače pa je pri računalniški opremi največja 50% amortizacija kar v najslabšem primeru pomeni pol letos in pol naslednje leto v stroške...

Furbo ::

aha, torej lahko recem, da rabim nov laptop! :D sej sem vedla! ;)


Ni vse tako rožnato, poleg stroškov ki si jih sama nabijaš imaš tudi druge. Moraš voditi knjige, imeti poslovne prostore oz. dobiti dovoljenje od lastnikov zgradbe kjer živiš da lahko opravljaš dejavnost tam, tega je precej. Varstvo pri delu. Tisti prenosnik se lahko vzame, kak telefon, potem je pa konec. Ker bi s.p. potem hotela čimprej zapreti, ti bodo pa vso to neamortizirano opremo spet nabili v dobiček.

Brezveze.

Glede na to, da tistih 5k relativno z lahkoto zaslužiš, se pač sprijazni s tem, da bo šlo nekaj tudi stran. Če ne bo drugih dohodkov preko celega leta, ti tudi ne bodo pobrali kar polovico.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

christinchy ::

ok ze vidim, da je to hudo zakomplicirano. bom jaz kar lepo dala to na napotnice in bo najmanj komplikacij. hvala bogu imam moznost, da to meni nekdo izplaca iz ene firme. ocitno pa bo drzava v vsakem primeru hlastala, ne glede na to, kak mi to placajo.
christinchy
www.christinchy.com

Furbo ::

Ja pride čas, ko moraš dati državi tudi kaj nazaj in ne samo jemati kot doslej. Konec koncev te je država izšolala, da sedaj lahko delaš na omenjenem projektu ane. 8-)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Adrijan0 ::

Nekaj mi ni jasno, govoriš o 5k€ zasluška, pri mservisu si pa lahko do 8300€ neobdaučena?

SasoS ::

Samo v primeru da ni vzdrževan član. Drugače to pade na 3K kolikor je študentske olajšave, drugo pa ne dobiš nič :)

jype ::

Furbo> Ni vse tako rožnato, poleg stroškov ki si jih sama nabijaš imaš tudi druge. Moraš voditi knjige, imeti poslovne prostore oz. dobiti dovoljenje od lastnikov zgradbe kjer živiš da lahko opravljaš dejavnost tam, tega je precej. Varstvo pri delu. Tisti prenosnik se lahko vzame, kak telefon, potem je pa konec. Ker bi s.p. potem hotela čimprej zapreti, ti bodo pa vso to neamortizirano opremo spet nabili v dobiček.

To velja za polnopravni s.p., ne pa za dopolnilno dejavnost (poleg rednega študentskega statusa). Za mirno pisarniško dejavnost ne potrebuješ nobenih dovoljenj ali soglasij, tudi poslovnih prostorov ne, pa tudi za varnost pri delu ni več nobenih ekstra stroškov.

Je pa upravičen pomislek o zapiranju s.p. in prikazovanju stroškov - če hočeš stroške pravilno prikazat, moraš voditi knjige.

christinchy ::

Ja pride čas, ko moraš dati državi tudi kaj nazaj in ne samo jemati kot doslej. Konec koncev te je država izšolala, da sedaj lahko delaš na omenjenem projektu ane. 8-)


Ce bi me izsolala drzava, bi blo malo drugace. Moj projekt nima nobene veze z mojim studijem, razen to, da je moj sef pac tudi profesor. To kar morem naredit za ta projekt, se ucim zdaj in imam deadline cez 2 meseca. In tega definitivno ne ucijo na faxu.
christinchy
www.christinchy.com

fosil ::

Ni te izšolala država?

A potem si 8 let osnovne in 4 leta srednje šole sama plačala iz svojega žepa? ;)
Tako je!

Adrijan0 ::

SasoS, vem.. ampak a ni bolše, da nisi uzdrževan kot pa da odpiraš s.p.

jini ::

Tudi pri delu prek ŠS lahko uveljavljaš dejanske stroške povezane z opravljanjem dela in ne samo 10%, kolikor ti jih prizna država. Moraš pa jih utemeljiti. Denimo, da si iz Prekmurja, delo je pa v Portorožu in se vsak dan pelješ na tej relaciji 2x. V enem letu kilometrina ali pa javni prevoz naneseta kar konkreten znesek, ki ti zmanjša dohodek. Če si vzdrževani član, lahko izračunaš tudi, če se staršem morda ne izzide, če te uveljavljajo le del leta, tebi pa potem pripade preostali delež olajšave.

christinchy ::

fosil > to je res. priznam.

za solanje sem govorila v zvezi s tem projektom. nima namrec nobene zveze z mojim podrocjem studija, niti ne z nicemer, kar smo se morali nauciti v srednji oz. osnovni soli.
christinchy
www.christinchy.com

christinchy ::

torej, letos sem preko studenta zasluzila malo manj kot 2k eur. pricakujem se en denar, ki mi ga se niso izplacali, ki je 1,5k eur. in potem se teh 3k eur ki jih dobim za projekt. in pred mano je se polovica leta. definitivno bo drzava hotla marsikaj stran.
christinchy
www.christinchy.com

Gandalfar ::

fosil > to je res. priznam.

za solanje sem govorila v zvezi s tem projektom. nima namrec nobene zveze z mojim podrocjem studija, niti ne z nicemer, kar smo se morali nauciti v srednji oz. osnovni soli.


No ja. Znanje tujega jezika, logicno razmisljanje itd. Nase javno solstvo se ni cisto za odmet.

Vikking ::

christinchy: ne obupat. Vsekakor se pozanimaj na območni obrtni zbornici. Vprašaj jih vse kar te zanima, zaenkrat še nisem slišal da OZS ne bi pomagal potencialnim podjetnikom z vsemi možnimi nasveti.
Ne se odločit kar tako, na podlagi informaciji ki si jih prejela na tem forumu. Pod pod noge ter obiskati OZS.

Furbo ::

Veliko sreče na OZS.

Najbolje bi bilo, da se punca spravi k kakem doo ali s.p. kjer je kak družinski član šef, če kaj takega obstaja in oni izdajo račun. Samo tudi tu bo potrebno hitro zapravljati, narediti cel kup mikro stroškov, recimo nakupov do 400€, kar gre lahko v potrošni material in se lahko takoj v celoti amortizira. Torej, netbook, dober gsm, printer, itd itd. Potrebno se je odločiti ali ti več pomeni nekaj manj keša ali kopica krame, ki tudi naglo izgublja na vrednosti. Nikjer ne boš prišla ven s celo cifro.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

ali kopica krame, ki tudi naglo izgublja na vrednosti.

Kupovati stvari, samo zato, da bo davek manjši, je precej nesmiselno, ampak če potrebuješ nov prenosnik, fotoaparat, kamero ... pa je seveda zelo dobrodošlo, če lahko daš v stroške (še bolj pa, da lahko kupiš brez DDV).

O.

Vikking ::

ali kopica krame, ki tudi naglo izgublja na vrednosti.

Kupovati stvari, samo zato, da bo davek manjši, je precej nesmiselno, ampak če potrebuješ nov prenosnik, fotoaparat, kamero ... pa je seveda zelo dobrodošlo, če lahko daš v stroške (še bolj pa, da lahko kupiš brez DDV).

O.


Potem se mora prostovoljno registrirati kot zavezanec za ddv, drugače davka ne bo dobila povrnjenega. Kar pa za sabo potegne dražje računovodske storitve ter ostale stroške. Če za podjetje potrebuje veliko osnovnih sredstev, ter bo kupvala zadosti materiala se splača. Kar pa glede na njeno dejavnost tega ne bo.

Okapi ::

Kar pa za sabo potegne dražje računovodske storitve ter ostale stroške.

Ne bi rekel. Majhni podjetniki moramo vsake tri mesece izpolnit oni preprost obrazec na e-davkih, in če imaš malo računov, je to 10 minut dela. Brez problema lahko to narediš tudi sam, sicer pa dvomim, da bi ti računovodja to ob tako majhnem obsegu poslovanja sploh kaj dodatno zaračunal, če že, pa minimalno. Prijava sama te pa tudi nič ne stane. Tako da vse skupaj, tudi če so kakšni dodatni stroški pri računovodji, zelo hitro pokriješ z nižjimi cenami materiala in opreme.

Edino pravo vprašanje je le, s kom posluješ. Če so tvoje stranke fizične osebe ali pravne, ki niso zavezanci za DDV, potem je morda bolje, če tudi ti nisi. Drugače pa ne vidim vzroka, zakaj se ne bi takoj sam prijavil kot zavezanec.

O.

Furbo ::

ali kopica krame, ki tudi naglo izgublja na vrednosti.

Kupovati stvari, samo zato, da bo davek manjši, je precej nesmiselno, ampak če potrebuješ nov prenosnik, fotoaparat, kamero ... pa je seveda zelo dobrodošlo, če lahko daš v stroške (še bolj pa, da lahko kupiš brez DDV).

O.


Potem se mora prostovoljno registrirati kot zavezanec za ddv, drugače davka ne bo dobila povrnjenega. Kar pa za sabo potegne dražje računovodske storitve ter ostale stroške. Če za podjetje potrebuje veliko osnovnih sredstev, ter bo kupvala zadosti materiala se splača. Kar pa glede na njeno dejavnost tega ne bo.


Jaz sem predvideval, da se obesi na kak obstoječi doo ali sp.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Jaz sem predvideval, da se obesi na kak obstoječi doo ali sp.
To je vsekakor precej bolj smiselno za tak enkratni projekt.

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16440051 (14926) Recordman
»

informacije glede ustanovitve podjetja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10619304 (16841) wind
»

s.p. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013401 (8889) Vikking
»

Se splača ustanovit s.p.?

Oddelek: Loža
3510003 (8630) @nny
»

Postal bom podjetnik, kako naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5522964 (17596) K0K0

Več podobnih tem