» »

Nisem dobil plačila za delo, ki sem ga opravil

Nisem dobil plačila za delo, ki sem ga opravil

«
1
2 3 4

menjalnik ::

Kaj storiti v tem primeru? delal sem preko študentske napotnice, denar mi je bil obljubljen in sem ga prvi mesec res dobil, zdaj pa ne več. Govoril sem osebno z direktorjem in za to sploh noče slišat, rekel mi je le kdaj imam čas, da opravim naslednjo nalogo in sem rekel, da najprej želim denar nato se bom pogovarjal naprej... Gre za honorarno delo

gddr85 ::

Sporočiš študentskemu servisu?

Furbo ::

Vsaj jajca imaš zavrniti nadaljevanje neplačanega dela.

Obrni se na servis, so vsaj izpolnili in vrnili napotnico?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

negotiator ::

menjalnik je izjavil:

Kaj storiti v tem primeru? delal sem preko študentske napotnice, denar mi je bil obljubljen in sem ga prvi mesec res dobil, zdaj pa ne več. Govoril sem osebno z direktorjem in za to sploh noče slišat, rekel mi je le kdaj imam čas, da opravim naslednjo nalogo in sem rekel, da najprej želim denar nato se bom pogovarjal naprej... Gre za honorarno delo


Mogoče se je pa ne študentu zavleklo?
All easy problems have already been solved.

Phantomeye ::

negotiator je izjavil:

menjalnik je izjavil:

Kaj storiti v tem primeru? delal sem preko študentske napotnice, denar mi je bil obljubljen in sem ga prvi mesec res dobil, zdaj pa ne več. Govoril sem osebno z direktorjem in za to sploh noče slišat, rekel mi je le kdaj imam čas, da opravim naslednjo nalogo in sem rekel, da najprej želim denar nato se bom pogovarjal naprej... Gre za honorarno delo


Mogoče se je pa ne študentu zavleklo?



študentski servis obicajno založi...

menjalnik ::

Prvo plačilo sem dobil na roke, drugo naj bi dobil preko napotnice. Piše, da napotnica še ni vrnjena:|

eric_cartman ::

Piše, da napotnica še ni vrnjena


In to ti bo pisalo lahko še pol leta, ali pa kar za stalno. Gre se zato, da očitno ŠS ne zalaga temu podjetju, v katerem delaš. To pomeni, da ŠS čaka na njegovo plačilo.

ŠS običajno pošlje neke vrste opozorila, ki so bolj kot ne neuporabna. Mislim, da se direktorji čisto nič ne sekirajo za ta opozorila, ker lahko komentirajo tvoje delo kot neuspešno in te zato niso dolžni plačat. To je potem težko dokazovat za obe strani, kdo ima prav.


Skratka bodi z njim v kontaktu..Je pa res, da se na žalost direktorji ne odzivajo dobro na ultimate..Tako pač je pri nas. Zakon pa bolj ščiti njega kot pa tebe.

chucki ::

Zob za zob, če ne bo v kratkem nakazila... Upam, da ne boš odšel s sklonjeno glavo.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Nummy ::

Se zgodilo meni pred leti nazaj, servis ni hotel založiti, ker delodajalec ni bil "poznan", model pa mi ni plaču zadnje plače, takrat okoli 600€.

Kot študent se lahko samo obrišeš pod nosom, denarja ne boš videl!

detroit ::

ti kar naredi naslednjo nalogo samo ne pozabi (če je koda) kak trigger pustit pa po možnosti če imaš voljo še kakšno nalogo naprej....trust me that company is soooo gone;D
Skero

Bones ::

Najprej od delodajalca zahtevaj izpolnjeno napotnico za delo, ki si ga opravil. Na ŠS jo lahko odneseš kar osebno. Izpolnjena napotnica je pogoj za zahtevo izplačila iz rezervnega sklada, katerega morajo imeti vsi študentski servisi. Možnost izplačila iz rezervnega sklada servisi seveda veselo prikrivajo.
V kolikor izpolnjene napotnice ne dobiš ti ostane le tožba.

VolkD ::

Tožba je prav zadnja stvar, kar lahko narediš. Močno odsvetuje, dokler niso izčrpana vsa ostala sredstva.
In tik pred tožbo je še ena možnost. Lahko ji preprosto rečemo nadlegovanje, čeprav strogo pravno gledano to ni. Dokler še ni vroče, pridobi dovolj informacij o e-mailih, telefonih, etc,....
Pote se pa loti in kliči na dve ure in pri tem bodi sila prijazen, vedno vprašaj le kdaj bo plačilo, vedno povej, da pogovor snemaš,....
Spočetka gre to na dva dni, proti koncu pa na dve ure. Prosi prijatelje, če lahko pokličeš z njihovega telefona,....
Nadaljuješ lahko tako, da človeku na email ( ne s svojega maila) pošlješ zgolj števlko ( kolikor ti je dolžan). Tako številko lahko pošlješ tudi po pošti, lahko jo pustiš pred vrati, lahko ,.... stvar domišljije.
Verjemi da je osebni mir dragocenejši od ene plače, ki ti jo je nekdo dolžan.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

MrBrdo ::

Če ni napotnica bila potrjena na ŠS s strani podjetja, potem tega denarja skoraj zagotovo ne boš videl. Se je tudi že meni zgodilo.
MrBrdo

sthep ::

Kaj pa če ŠS (dobi) potrdi napotnico in delodajalec vseeno ne plača? Izplača potem ŠS ali se lahko kje zakomplicira?
E6750@2,66MHz //asus 8800gts 320mb//patriot 2X1024 MB //Pinnacle TV tuner

Invictus ::

Pridobi dokazilo o opravljenem delu, dokaz imaš o delu na črno, itn.

Potem pa na FURS in izvršbe ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Alexius Heristalski ::

sthep je izjavil:

Kaj pa če ŠS (dobi) potrdi napotnico in delodajalec vseeno ne plača? Izplača potem ŠS ali se lahko kje zakomplicira?

Če podjetje vrne napotnico, si že zmagal. Pomeni dokaz, da si delal, torej ti pripada izplačilo iz servisovega rizičnega sklada, namenjenega ravno takih primerom. Z izterjavo pa naj se zajebava ŠS. Izplačilo iz rizičnega sklada dobiš na podlagi vloge, ki jo vložiš pri ŠS. Notri napišeš, kje si delal, koliko so ti dolžni in podaš zahtevo po izplačilu iz sklada. ŠS ti je dolžen odgovoriti. Če so sredstva sklada letos že porabljena, prideš na vrsto naslednje leto, ko se oblikuje nov rizični sklad. Zatorej ne odlašaj, vloži vlogo čim prej.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

alexa-lol ::

menjalnik je izjavil:

Kaj storiti v tem primeru? delal sem preko študentske napotnice, denar mi je bil obljubljen in sem ga prvi mesec res dobil, zdaj pa ne več. Govoril sem osebno z direktorjem in za to sploh noče slišat, rekel mi je le kdaj imam čas, da opravim naslednjo nalogo in sem rekel, da najprej želim denar nato se bom pogovarjal naprej... Gre za honorarno delo


Vztrajaj na stališču "najprej plačilo, potem pa naprej" ker če ti zdaj ni plačal kaj ti garantira da ti bo čez 1 mesec?

Za ta mesec mogoče kaj dobiš od SŠ, kaj pa za naslednji?

Zgodovina sprememb…

Nummy ::

Invictus je izjavil:

Pridobi dokazilo o opravljenem delu, dokaz imaš o delu na črno, itn.

Potem pa na FURS in izvršbe ...

Ti pa si talent.
Prvo kot prvo kako bo dokazal, da je sploh kaj delal? Delodajalec preprosto reče, da pri njemu ni bilo nobenega študenta.

Drugo kot drugo, za take majhne zneske se ponavadi na pravnih osebah ne dela izvršb, ker tudi tožbe ne bo dobil zaradi točke 1, ker itak ne more dokazat, da je kaj delal...

Če je model pameten, bo pobral šila in kopita in šel delat drugam, kjer ga bodo plačal in na denar lepo preprosto pozabi.

RejZoR ::

Bad press is bad. Če te bo še naprej na vse pretege nategoval, enostavno pejt k novinarjem, pa naj se ve katera je to firma, ki nateguje študente. Pa ne bojo dobil nobenega novega študenta več, ker se jih bojo vsi izogibal. Itaq radi objavijo vsako tako stvar kjer se nateguje male ljudi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

detroit ::

Nummy če bo pobral šila in kopita bo našel še par takih kerlcov in jih nategnil. Moj pristop je boljši:) make him pay
Skero

drola ::

detroit je izjavil:

ti kar naredi naslednjo nalogo samo ne pozabi (če je koda) kak trigger pustit pa po možnosti če imaš voljo še kakšno nalogo naprej....trust me that company is soooo gone;D


Tole je pljuvanje v lastno skledo iz mnogoterih razlogov. Če vsi legitimni načini izterjave odpovejo, je bolje pozabiti na teh par 100€ kot pa biti na koncu še tožen.
https://drola.si

Invictus ::

Nummy je izjavil:


Drugo kot drugo, za take majhne zneske se ponavadi na pravnih osebah ne dela izvršb, ker tudi tožbe ne bo dobil zaradi točke 1, ker itak ne more dokazat, da je kaj delal...

Od kje ti pa ta idiotizem? Da za majhne zneske se pa pravni oseb ne terja?

Če ima dokaz o delu in neplačilu, potem lahko poda ovadbo. In sodišče jo je primorano obdelati.

Če zraven poda še izvršbo, se bo ta tudi izvršila. Pa čeprav za 1 EUR. Seveda če je upravičena.

Saj ima najbrž napotnico da je bil tja napoten na delo. Pa ja folk ni toliko kretena da gre nekam delati na lepo besedo? Nehajte se zakajat, in si pridobite vse potrebne papirje ko nastopite službo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ShowDown ::

V skrajnem primeru delodajalca prijavi zaradi dela na črno.

Sami ::

Sem imel podoben problem par let nazaj, delal sem en teden v Rutarju, potem pa so trdili da pri njih spol nisem delal in seveda niso hoteli plačati. Takoj sem obvestil študentski servis in jih prijavil, denar sem imel na računu v roku enega tedna.

Če se ne motim jih potem študentski servis terja oz. založi plačilo, vsekakor se obrni na študentski servis.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

harmony ::

Ja pa obvezno sem nalimati o katerem podjetju je govora, namrec bo pomagalo drugim studentom, da se takega nateguskega podjetja izognejo.

spirit ::

Vem da se bo slišalo nesramno ampak kriv si tudi sam ker si nek del plačila sprejel na roke, skoraj vsi mučkarji se enkrat ali večkrat opečejo pri takih zadevah, tisti pa ki vedno želimo denar po napostnici,.. se redkeje (jaz se na srečo nisem, brat se pa je, večkrat, na različne načine, ker bi stalno nekaj mučkal).
Kaj ti je za narest so tri napislai, pojdi na ŠS in povej da ti noče plačat, imaš kakšno dokazilo o tem da si delal (štemplanje, podpis v knjigo prihodov, podpis kakih dokumentov...), vse take stvari ti lahko pomagajo, sploh če greš tja in tako stvar slikaš (npr, svoj podpis v knjigi, kjer so podpisani še drugi zaposleni, ali ap tvoj podpis na nekem dokumentu podjetja...)

Furbo ::

Jaz bi šel spet tja, kao delat in si odnesel kak spominek v vrednosti terjatev domov. Ampak to samo razmišljam, nič ne priporočam. >:D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ZaphodBB ::

Furbo je izjavil:

Jaz bi šel spet tja, kao delat in si odnesel kak spominek v vrednosti terjatev domov. Ampak to samo razmišljam, nič ne priporočam. >:D

In si pridobil ovadbo? Bravo.

LeQuack ::

Sej ni mogel on ukrast če uradno ni sploh delal tam ane?
Quack !

Nummy ::

Invictus je izjavil:

Nummy je izjavil:


Drugo kot drugo, za take majhne zneske se ponavadi na pravnih osebah ne dela izvršb, ker tudi tožbe ne bo dobil zaradi točke 1, ker itak ne more dokazat, da je kaj delal...

Od kje ti pa ta idiotizem? Da za majhne zneske se pa pravni oseb ne terja?

Če ima dokaz o delu in neplačilu, potem lahko poda ovadbo. In sodišče jo je primorano obdelati.

Če zraven poda še izvršbo, se bo ta tudi izvršila. Pa čeprav za 1 EUR. Seveda če je upravičena.

Saj ima najbrž napotnico da je bil tja napoten na delo. Pa ja folk ni toliko kretena da gre nekam delati na lepo besedo? Nehajte se zakajat, in si pridobite vse potrebne papirje ko nastopite službo.


To ni idiotizem.. povej mi od koliko pravnih oseb so izterjal take majhne zneske?

Tudi če ima dokaze in vse in bo šel na sodišče, bo sodišče mlelo 1350+ dni kolikor je pri nas praksa, vmes če ima direktor veze in poznanstva še zadevo večkrat spusiš in za odvetnika zagonil več kolikor je sploh dolg in na koncu bo še sam plačeval še sodne stroške!

Že 100x povedano: nima nobenega dokaza, da je tam delal, tudi napotnica ni dovolj dober dokaz, če bo direktor rekel da pri njem ni nikoli delal bo obveljala njegova.

Vse kar lahko stori je to, da gre na študentski servis in tam pove da ni dobil plačila in če lahko oni kaj naredijo in potem čaka in upa, da bo študentski servis tako neumen, da mu bo založil plačo in potem sam terjal denar od delodajalca.

Kot študent si bolj kot ne samo nezgodno zavarovan in pravico imaš do malice, to je pa to. Drugih pravic nimaš, prav tako nimaš sklenjene nobene pogodbe ne ničesar.

Veliko folka (vključno z mano) je bilo v enaki situaciji in koliko od nas nas je na koncu dobilo denar??? Nobeden! Kaj misliš da bo pri njemu drugače, če se bo po sodišču pojal in dajal ene izvršbe? Ne bo.
Ko ti bo jasno, da pravna država ne obstaja več se zbudi in pridi nazaj.

ZaphodBB ::

LeQuack je izjavil:

Sej ni mogel on ukrast če uradno ni sploh delal tam ane?

Aja kraja je nekaj kar delajo izključno delavci? Nisem vedel. Sedaj sem razsvetljen.

Nummy je izjavil:

Invictus je izjavil:

Nummy je izjavil:


Drugo kot drugo, za take majhne zneske se ponavadi na pravnih osebah ne dela izvršb, ker tudi tožbe ne bo dobil zaradi točke 1, ker itak ne more dokazat, da je kaj delal...

Od kje ti pa ta idiotizem? Da za majhne zneske se pa pravni oseb ne terja?

Če ima dokaz o delu in neplačilu, potem lahko poda ovadbo. In sodišče jo je primorano obdelati.

Če zraven poda še izvršbo, se bo ta tudi izvršila. Pa čeprav za 1 EUR. Seveda če je upravičena.

Saj ima najbrž napotnico da je bil tja napoten na delo. Pa ja folk ni toliko kretena da gre nekam delati na lepo besedo? Nehajte se zakajat, in si pridobite vse potrebne papirje ko nastopite službo.


To ni idiotizem.. povej mi od koliko pravnih oseb so izterjal take majhne zneske?

Tudi če ima dokaze in vse in bo šel na sodišče, bo sodišče mlelo 1350+ dni kolikor je pri nas praksa, vmes če ima direktor veze in poznanstva še zadevo večkrat spusiš in za odvetnika zagonil več kolikor je sploh dolg in na koncu bo še sam plačeval še sodne stroške!

Že 100x povedano: nima nobenega dokaza, da je tam delal, tudi napotnica ni dovolj dober dokaz, če bo direktor rekel da pri njem ni nikoli delal bo obveljala njegova.

Vse kar lahko stori je to, da gre na študentski servis in tam pove da ni dobil plačila in če lahko oni kaj naredijo in potem čaka in upa, da bo študentski servis tako neumen, da mu bo založil plačo in potem sam terjal denar od delodajalca.

Kot študent si bolj kot ne samo nezgodno zavarovan in pravico imaš do malice, to je pa to. Drugih pravic nimaš, prav tako nimaš sklenjene nobene pogodbe ne ničesar.

Veliko folka (vključno z mano) je bilo v enaki situaciji in koliko od nas nas je na koncu dobilo denar??? Nobeden! Kaj misliš da bo pri njemu drugače, če se bo po sodišču pojal in dajal ene izvršbe? Ne bo.
Ko ti bo jasno, da pravna država ne obstaja več se zbudi in pridi nazaj.

Ne boš verjel, izterjave delajo in to fino.

http://www.carina.gov.si/si/izvrsbe_in_...

Še več, upnik lahko faše lepo kazen, če zapadlih terjatev ne prijavi pravočasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Alencica ::

>Veliko folka (vključno z mano) je bilo v enaki situaciji in koliko od nas nas je na koncu dobilo denar??? Nobeden! Kaj misliš da bo pri njemu drugače, če se bo po sodišču pojal in dajal ene izvršbe? Ne bo.

Ista demografija je protestirala proti malemu delu in reformi studentskega dela.
Razumi, kdor more.
Studentsko delo je treba reformirat. Oblika dela je samo ena in to je to, ne pa miljon podjemnih, avtorskih, studentskih itd ... Vse to se zajame in se ji enostavno rece - pogodba o delu.

harmony ::

LeQuack je izjavil:

Sej ni mogel on ukrast če uradno ni sploh delal tam ane?

Dejansko dober odgovor.

Smurf ::

harmony je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Sej ni mogel on ukrast če uradno ni sploh delal tam ane?

Dejansko dober odgovor.

Se pravi, ce jaz pridem na vaso firmo in nekaj vzamem je to vredu, ker itak ne delam tam?

menjalnik ::

Tudi, če grem na študentski servis in povem, da nisem dobil plačila bodo videli, da napotnica ni oddana in se bom lahko samo obrisal pod nosom, ker nikjer ni dokaza, da sem delal tam in koliko ur.
Danes zjutraj sem drugače dobil klic s strani podjetja in direktor pravi, da je tisti, ki ureja napotnice trenutno na dopustu in da bo on osebno nakazal do tega večera:))Me prav zanima!

Boone ::

Kot so že drugi predlagali. Probaj dobiti neke dokaze, da tam dejansko delaš. Čeprav če je šef že od začetka imel v planu tale nateg, verjetno tudi pazi, da jih boš težko dobil. Če drugega ne, naredi kakšen selfie v pisarni :D. Ali pa se prijavi v kakšne edavke, da boš IP pustil okoli.

Sem imel podobno izkušnjo in je tip pazil, da ni bilo nobene papirologije, nobenih mailov, nič. Vsi dogovori so bili osebno ali pa po telefonu. Vsakič sem ga vprašal, kdaj lahko pričakujem pogodbo in vsakič je rekel: "danes jo spišem, jutri jo dobiš za podpisati." Seveda je nikoli ni bilo naslednji dan.

Furbo ::

ZaphodBB je izjavil:

Furbo je izjavil:

Jaz bi šel spet tja, kao delat in si odnesel kak spominek v vrednosti terjatev domov. Ampak to samo razmišljam, nič ne priporočam. >:D

In si pridobil ovadbo? Bravo.


Tudi njemu je potrebno vse dokazati, prav tako kot mora on šefu.

Če tam delaš, si nekaj diskretno privatiziraš, se lahko slikajo - prav tako kot ti, če ti nočejo plačati.

Zakaj je vedno v redu, da močnejši tepta po malem, obratno pa ne?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

SaXsIm ::

Koliko časa je pa minilo od opravljenega dela?
SaXsIm

ZaphodBB ::

Furbo je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Furbo je izjavil:

Jaz bi šel spet tja, kao delat in si odnesel kak spominek v vrednosti terjatev domov. Ampak to samo razmišljam, nič ne priporočam. >:D

In si pridobil ovadbo? Bravo.


Tudi njemu je potrebno vse dokazati, prav tako kot mora on šefu.

Če tam delaš, si nekaj diskretno privatiziraš, se lahko slikajo - prav tako kot ti, če ti nočejo plačati.

Zakaj je vedno v redu, da močnejši tepta po malem, obratno pa ne?

Ne vem od kje tebi takšni zaključki.

menjalnik ::

SaXsIm je izjavil:

Koliko časa je pa minilo od opravljenega dela?


Več kot en mesec:)

Nummy ::

ZaphodBB je izjavil:


Ne boš verjel, izterjave delajo in to fino.

http://www.carina.gov.si/si/izvrsbe_in_...

Še več, upnik lahko faše lepo kazen, če zapadlih terjatev ne prijavi pravočasno.


A res in koliko delavcev je pri nas dobilo izterjane neplačane plače al se sam mal norca delaš smarty pants? Pa imajo delavci POGODBO, OP ima pa še tega nima, pa delavci ne dobijo denarja in potem bo en študent dobil denar? A si ti ziher da živiš v isti državi kot jaz???

Prvo kot prvo študent pogrne že takoj na začetku, saj ne more dokazati, da je pri delodajalcu res delal ali ne. Napotnica ni dovolj dober dokaz, če je delodajalec ne izpolni in vrne študentskemu servisu (v tem primeru ponavadi že študentski servis tudi založi denar, saj imajo dokaz da je tam delal in podlago za sodni pregon in izterjavo). Če delodajalec študentskemu servisu ne vrne napotnice, si lahko z njo vsi po vrsti brišejo nekaj in se poleg še na trepalnice postavijo ampak dokaza da je dejansko študent delal v podjetju nima NIHČE!

Če bi se OP odločil za civilno tožbo, bi spet pogorel na celi črti, ker spet ne more dokazati čisto ničesar. Tako bi si nakopal samo stroške sojenja in odvetnikov.

In kot tretja točka, ker študent itak ne more nič dokazat ne vem o kakšnih izvršbah ti sanjaš. Tudi če pride do izvršbe se znajo tile "direktorčki" veselo izmuzniti da se izognejo kaznim in končnemu plačilu. Been there, done that in že tisočkrat videno v medijih. Pride do izvršbe, premoženje firme se prepiše na drugega ali se nanj obesi kaj drugega, tako da ga ne morejo rubiti in potem se navaden delavec obriše pod nosom za vse, direktor je pa itak brez odgovornosti.

Res koliko ljudi oz. delavcev je dejansko dobilo preko izterjave podjetja vse plačano za nazaj? Mogoče dobijo kak majhen znesek in brco v rit. Sedaj pa še nagradno vprašanje: koliko študentov je v primeru nevrnjene napotnice uspelo dobiti "izterjan" denar? >:D

Alencica je izjavil:

>Veliko folka (vključno z mano) je bilo v enaki situaciji in koliko od nas nas je na koncu dobilo denar??? Nobeden! Kaj misliš da bo pri njemu drugače, če se bo po sodišču pojal in dajal ene izvršbe? Ne bo.

Ista demografija je protestirala proti malemu delu in reformi studentskega dela.
Razumi, kdor more.
Studentsko delo je treba reformirat. Oblika dela je samo ena in to je to, ne pa miljon podjemnih, avtorskih, studentskih itd ... Vse to se zajame in se ji enostavno rece - pogodba o delu.

JAz nisem čist nič protestiral, ker mi je po pravic povedan dol visel in nisem šel ne na referendum ne na proteste, ker sem takrat že izven študentskega dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Arctander ::

Če je podjetje slučajno partner/podizvajalec kakšnega večjega podjetja, napišeš mail slednjemu, da podizvajalec ta-in-ta ne plačuje študentov.

V mojih študentskih časih sem enkrat delal za eno podjetje, ki mu je Mercator outsourcal določene storitve. Ko po več opominih ni bilo plačila, direktorica pa se ni več oglašala na tel. in maile, sem poslal mail na Mercator. V enem tednu je bilo plačilo na mojem računu.

harmony ::

Ti lepo prides delat v firmo in ponovno vljudno vprasas za svoje placilo. V kolikor se to ne zgodi, samo reces da bos poklical 24ur novinarje in da bos tu ves cas dokler ne pridejo.

Nummy ::

harmony je izjavil:

Ti lepo prides delat v firmo in ponovno vljudno vprasas za svoje placilo. V kolikor se to ne zgodi, samo reces da bos poklical 24ur novinarje in da bos tu ves cas dokler ne pridejo.

In potem ti bo zrasla brada ali pa vmes postaneš božiček? :)

Nummy ::

Arctander je izjavil:

Če je podjetje slučajno partner/podizvajalec kakšnega večjega podjetja, napišeš mail slednjemu, da podizvajalec ta-in-ta ne plačuje študentov.

V mojih študentskih časih sem enkrat delal za eno podjetje, ki mu je Mercator outsourcal določene storitve. Ko po več opominih ni bilo plačila, direktorica pa se ni več oglašala na tel. in maile, sem poslal mail na Mercator. V enem tednu je bilo plačilo na mojem računu.


V tvojih letih je bilo vse drugače. Sedaj je tako, da si najprej najdeš delo, potem greš s podatki delodajalca na študentski servis, kjer ti izdajo napotnico in to napotnico odneseš delodajalcu. Na koncu meseca, mora delodajalec napotnico izpolniti in jo poslati na študentski servis (lahko tudi elektronsko če je malo časa in potem naknadno pošlje papir). Če delodajalec ne vrne napotnice, študentski servis tudi nima podlage za izplačilo in vse je tako, kot da nebi sploh nikoli delal v tej firmi. Zaradi tega tudi sam ne moreš izterjat ničesar, ker nimaš dokaza da si delal tam.
V kolikor pa bi delodajalec vrnil napotnico z izpolnjenimi urami in podatki, pa bi ali študentski servis založil plačilo v kolikor bi šlo za dobro firmo ali pa bi potem študentski servis šel v postopek "izterjave" kjer bi probali dobiti denar. Je pa ponavadi v podjetjih, kjer so stečaji prioriteta izplačil upnikov taka:
Direktor oz. lastniki podjetja in njihovi ožji V.I.P. >>>>>>>>>>>>>>> Banka >>> poslovni partnerji > stranke >>> delavci >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> študentje (če sploh še kaj ostane).

ZaphodBB ::

Sej včasih ni bilo nič drugače.

menjalnik ::

Njegova obljuba je bila, da bo do večera zagotovo nakazal in uganite kaj se je zgodilo? nič!

Nummy ::

menjalnik je izjavil:

Njegova obljuba je bila, da bo do večera zagotovo nakazal in uganite kaj se je zgodilo? nič!

Glej šparaj živce. Prvo kot prvo je lahko da je nakazal ampak banke ponoči ne delajo nakazil in bo denar jutri pri tebi oz. na servisu. Počakaj jutri do 12h.

fosil ::

Kot prvo, denarja ne more kar nakazat, če še napotnice ni vrnil.
Ko vrne napotnico, dobi od servisa račun, ki ga plača.
In tudi ko enkrat plača, denar ne bo takoj na tvojem računu.
Najprej mora denar dobit servis, nato pa ga ta nakaže tebi.
Tako je!

Nummy ::

fosil je izjavil:

Kot prvo, denarja ne more kar nakazat, če še napotnice ni vrnil.
Ko vrne napotnico, dobi od servisa račun, ki ga plača.
In tudi ko enkrat plača, denar ne bo takoj na tvojem računu.
Najprej mora denar dobit servis, nato pa ga ta nakaže tebi.

Dat be true as well!
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delal in ostal brez denarja

Oddelek: Loža
446626 (3867) jalovec09
»

Zagotovitev plačila pri študentskem delu

Oddelek: Loža
122228 (1758) m0LN4r
»

Alternativa študentski napotnici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6219667 (17389) Furbo
»

Študentsko delo - garancija za izplačilo?

Oddelek: Loža
244735 (3874) murmur
»

Malo delo - referendum (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Problemi človeštva
1466196923 (168287) Mipe

Več podobnih tem