» »

Policaj ustreli psa, ki skuša zaščititi lastnika

Policaj ustreli psa, ki skuša zaščititi lastnika

Temo vidijo: vsi

marvin42 ::

Na tem forumu je ogromno pasjeljubcev (ki se precej razlikujejo od ljubiteljev psov), ki vedno zaženejo vik in krik. Če bi policaj ustrelil tistega klošarja, se pa pasjeljubci ne bi vznemirjali.
Mostly Harmless

NeMeTko ::

Če bi bila situacija druga, da bi pes stekel na cesto (ker ni bil privezan na povodec) in bi ga povozil avto, bi vsi obtoževali lastnika.

Ko pa kamion zamenja ogrožen policist, je pa kar na enkrat vsega kriv policist.

Logično?

Mufasa ::

Nice shot, by the way..

PaX_MaN ::

draciel je izjavil:

Meni se zdi popolnoma smisleno, da bi policaji nosili uspavalne metke s seboj. Koliko življenj bi tako prihranili... v ameriki se skoz dogaja da je potrebno nekoga na hitro "umiriti". Jaz ne vidim razloga zakaj policaji nebi nosili s seboj tudi uspavalnih metkov?
Explain please.

En razlog:
Lepega poletnega jutra 1. avgusta 1977 sta se v Baton Rougu v ameriški zvezni državi Louisiana policista Steve Chaney in Linda Lawrence rutinsko odpravila preverit prijavo o vlomu. Za vdrtimi vrati vrstne hiše sta v eni od sob naletela na 42-letnega Johna Jamesa Mulleryja. 180 cm visok, 90 kilogramov težak mo­ža­kar z zajetno policijsko kartoteko je tamkaj v zasedi čakal na nekdanje dekle.
Mullery ni bil oborožen, zato sta ga policista najprej mirno pozvala, naj leže na tla. Nista pa vedela, da je bil pod močnim vplivom kokaina in PCPja. Namesto da bi se odzival na pozive, je skočil proti Chaneyu in med možema je prišlo do prerivanja za pištolo. Lawrencova je na partnerjev klic od blizu ustrelila in s kroglo naboja .38 special (kalibra 10 mm z votlo konico) napadalca zadela v levo zapestje. Toda njegov prijem ni popustil. Med prerivanjem je nekaj strelov letelo v zid, nakar je policistu končno uspelo pištolo izpuliti Mulleryju iz rok in nameriti vanj. Dve krogli sta ga zadeli v prsi, a brez učinka. Pobesneli nasilnež se je namesto tega usmeril proti presenečeni policistki in ji z močnim udarcem vzel revolver. Chaney tedaj zaradi nevarnosti, da bi zadel Lawrencovo, ni ponovno streljal. Mullery je s tem dobil čas, da jo je ustrelil v sredino prsi, da se je na mestu sesedla. Chaney se je zakadil v pobesneleža in ga še enkrat ustrelil v trebuh, a ta ni bil presunjen in je policista vrgel na drugi konec sobe. Tamkaj je imel mož postave čas, da s hitrim polnilnikom zopet nafila orožje. Napadalca je s prvim strelom nove polnitve zadel v solarni pleksus (sredina telesa) in Mullery se je končno opotekel. Chaney ga je prijel za lase, sprožil naslednji izstrelek od blizu v glavo in menil, da se je grozljivka končala, saj je hrust padel.
Ampak že po nekaj trenutkih se je zopet pobral. Sledila sta še dva strela v prsa in eden v trebuh - brez učin­ka. Mullery se je dokončno zrušil šele, ko ga je zadnja krogla iz bobniča zadela v medenični predel in mu zdrobila kolk. Umrl je zaradi izgube krvi kakih deset minut kasneje. Lindo Lawrence je krogla iz njenega lastnega orožja zadela v srce in jo hitro ubila. Bila je prva policistka v Louisiani, ki je umrla na dolžnosti.

#000000 ::

francek1 je izjavil:

#000000 je izjavil:

Tole men ni zgledal kot napad, bolj obramba, ker kokr je šel polical proti lastniku bi mu še čivava skočila za vrat.

Če bi mel kaj pojma o psih bi vedel ,da so čivave ena najbolj zaščitniških pasem psov in ne bi pisal takih bedarij... Najbolj me razpizdi, ko so ob takih dogodkih najbolj pametni tisti, ki pojma nimajo.


Mislm to se samo tko reče !
Dej povej za foro kok čas aimaš psa oz pse ?

Janac ::

vec kot 10let

NeMeTko ::

@Janac - maš zlatega prinašalca? Al kaj še bolj krotkega?

#000000 ::

No k naši bajti je prvi pitbull prišel leta 89 ko jih v celi Sloveniji ni blo več kot 5-10 pa rajš manj kot 5. Tko da o psih mi ni treba kaj velik razlagat. LP

NeMeTko ::

#000000 je izjavil:

No k naši bajti je prvi pitbull prišel leta 89 ko jih v celi Sloveniji ni blo več kot 5-10 pa rajš manj kot 5. Tko da o psih mi ni treba kaj velik razlagat. LP


Potem pa menda veš, da so Pitbulli zelo na slabem glasu. Upravičeno ali ne - dejstvo je, da jih je veliko zlorabljenih in načrtno treniranih kot ubijalsko orožje.

Policaj v tistih nekaj sekundah, ko se je pes proti njemu zagnal, ni imel nobene možnosti ugotavljati, ali se gre za 'vzgojenega' psa ali za trenirano bestijo. Posledično je tudi logično, da je psa ustrelil.

Sicer pa tu še tako lepo vzgojenemu in socializiranemu psu ne moreš nikoli 100% zaupati, da ne bo nikoli nikogar ugriznil. Kdor trdi drugače, zavaja sebe in okolico. Posledica pa so potem lastniki psov, ki nikoli ne privežejo psa, ko gredo na sprehod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

#000000 ::

Moji so vedno privezani, razen doma. Spustim jih edino na 20 metrov dolgo gurtno za šolanje ali v kakšnem ograjenem sprehajališču, ponavadi jih imajo kinološka društva ali pasje šole, med prevozi so vedno v kletki tko da tud če pustim okna odprta ne morejo ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

jype ::

NeMeTko> maš zlatega prinašalca? Al kaj še bolj krotkega?

Zlati prinašalec je zelo močan lovski pes z močnim ugrizom in precejšno vztrajnostjo.

Ziga Dolhar ::

Francek in janac, uporabita ZS.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

NeMeTko ::

Nehajta se kregat.

Polno je lastnikov, ki trdijo, da so njihovi psi čisto krotki in nedolžni - tudi Barčevič je to trdil.

Pes je žival, pa jo udomačuj in vzgajaj, kolikor hočeš, še vedno ostaja nek faktor nevarnosti.
Vse smo že videli, od 'udomačenih' levov, pa do psov, ki so napadli celo lastnika.

Potem se pa ti sprehajaj nekje po gozdu, ko ti nasproti priteče mrcina (gospodarja nikjer na spregled), pa se po možnosti še zapodi v tvojega psa, ki ga lepo pelješ na povodcu.
Tudi če se taka mrcina ne zapodi - DOBREGA občutka pri tem zagotovo nimaš. Potem ko po parih minutah mimo pritaca lastnik, pa mu hočeš povedat svoje, se te pa še drzne nadret, kako da moreš bit tak, da njegov pes je pa ja čisto krotek. Malo morgen - ima morda atest za to? Ga je oblekel v roza srajčko, da boš že na daleč vedel, da se njegovega psa ne rabiš bati? Kdo tem lastnikom daje pravico, da ustrahujejo druge sprehajalce?

Vem za lastnike, ki so spuščali pse, pa so zagledali srno, se zapodili za njo in jo raztrgali.
So plačali kazen. Pa mislite, da je kaj zalegla? Še vedno se sprehajajo z neprivezanimi psi!

Ne vem, ali so kazni premile, ali bi morali za določene lastnike uvesti prepoved držanja psov, ali kaj bi bilo potrebno urediti, da bi se ta situacija vsaj malo popravila.

Double_J ::

Polno je lastnikov, ki trdijo, da so njihovi psi čisto krotki in nedolžni - tudi Barčevič je to trdil.


Če bi bilo to v ZDA bi po napadu na Megliča samo streljali dokler se nič ne bi več premikalo.
Dve šivanki...

jype ::

Arto> Here we go again ... a nismo že meli ene identične teme?

Ja on je reku da vedno ostaja nek faktor nevarnosti.

Double_J> Če bi bilo to v ZDA bi po napadu na Megliča samo streljali dokler se nič ne bi več premikalo.

K sreči živimo v civilizaciji, ne v ZDA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Double_J ::

K sreči živimo v civilizaciji, ne v ZDA.


Zato pa je Baričević danes mrtev...
Dve šivanki...

jype ::

Ne, zato je danes živih približno 800 ljudi, ki bi v tem času umrli nasilne smrti, če bi imeli tudi mi toliko nasilja kot ga imajo v ZDA.

Double_J ::

Če gremo h konkretnemu primeru, pes bi zagrizel v roko... ostali policisti pa bi merili vanj vendar ne bi mogli streljati.
Dve šivanki...

Mehmed ::

Joj svasta. Eni res enacijo pse z ljudmi pa pricakujejo enaka merila.
No ne bo slo. Iz vecih razlogov.
Policaji niso ne solani ne opremljeni lovit zivali. Ne more za vsako situacijo najboljsi scenarij poznat, niti nosijo na sebi orozje za uspavat.
S paralizatorjem imas en poskus. Ce falis, ga lahko vrzes psu v glavo, medtem ko te grize. Ce ga imas pri sebi. Pa ce ima isti ucinek. S tem, da je pes manjsa in hitrejsa tarca.
Solzilce imas tako za ljudi kot za zivali. Se ena vec stvar, ki naj jo nosijo na sebi?
Pes je hitrejsi od cloveka, nepredvidljiv, bolj nevaren. Ne mores se pogajat z njim, ne razume koncept opozorilnega strela itd.

Magic1 ::

Lahko je bit pameten za računalnikom, če gre kej narobe, itak pitisneš load:|
Magic

s51as ::

Policaj bi moral počakadi da ga pes ugrizne in potem počakati še malo, da bi videl, če ga bo še naprej grizel, ali pa se morda samo igra oz straši. Če gre za resen napad, bi moral iz avta vzet pomirjevalo in pribor, stehtati psa in v inekcijo odmeriti primerno količino uspavala. Potem inekcijo dati v puško in ustreliti v psa. Ne pa da kar strelja s pravimi naboji.

Če bi proti meni tekel neznani pes (kerekoli večje pasme pravzaprav), pa čeprav bi mi hotel samo lupčka dat, bi se usrov ko šterje in tekel 100 na uro... Če bi pa mel pištolo, pa jo znal uporabljat, pa tudi nebi ravno študiral, kako zadet, da bo okrevanje čim hitrejše....
It's just me myself and I

Mehmed ::

Pa primerna kolicina pomeni taka, da ne bo imela posledic za psa, obenem ga pa uspava takoj, da ni nevaren, ampak ne v trenutku, da se ne onesvesti pa potolce gobcka ob padcu na tla.

Pyr0Beast ::

Policaj je zajebal s svojo pretečo držo, bakica ki je bila 1m stran od tipa je nepogrizena.

Samo lažje je potegniti ven pištolo in tretirati vse okoliške zadeve kakor threat.

Jaka muda.

Samo dokaz da folku ne smeš v roke dajati orožja ker ga bo slej ko prej uporabil.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Aljaz1980 ::

Ta tema je bolš, kot pa kakšna troll tema.
Ironično je večina ljudi resnih:P

first_line ::

Jaz bi na mestu policaja pustil klošarja naj crkne. Me vsaj ne bi zaprli ker sem se branil pred napadom psa ko skušam pomagati sočloveku.

Matako ::

Likvidacija psa se mi zdi smiselna. In to ne pomeni, da ga je bilo treba.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

s1m0n ::

Nevem kaj je tu toliko ljudi proti temu, da je ustrelil psa! Pes je kot je videti po posnetku tudi ugriznil tisto žensko!
A tak ko jih jedo vsak dan po par tisoč pa vam je vseeno.
Pes je žival, tako kot je vsaka druga. Res, da so naši najboljši prijatelji ampak to nima tukaj nobene veze!

Vse kar me čudi, da še vedno nihče ni pristopil do lastnika ne policija, ne prva pomoč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

draciel ::

Zakaj gledate na psa kot na "luškano" bitje? Tukaj se ne gre samo zaradi psa ker je pač luškan. Tukaj se gre predvsem zaradi odnosa človeka do živali. Tudi če bi policaj namesto psa ustrelil svinjo, konja, kravo ali kakšno drugo žival bi ravno tako odprl isto temo. Ne rečem da ni prav ker so psa ustrelili, če je bila to edina pot da se žival ustavi. Vendar ljudje na splošno ko se gre za žival sploh ne mislimo in jih gledamo v čisto drugačni luči. Zanima me, če bi namesto psa tam bil človek z nožem in bi se zapodil proti policaju. Verjamem, da bi tega človeka ustavili vendar dvomim da bi kar brez oklevanja streljal. Pomoje bi prvo uporabil kakšno drugo prisilno sredstvo, v vsakem primeru bi pa s strelom bolj okleval kot sedaj ko se je šlo za žival.

jype ::

draciel> Verjamem, da bi tega človeka ustavili vendar dvomim da bi kar brez oklevanja streljal.

Še precej hitreje in natančno v sredino prsnega koša (če bi imel v roki nož).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

s51as ::

draciel... verjetno je pištola najbolj pri roki, najhitreje dosegljiva, najbolj sigurn efekt, tudi če fališ, 100% prestrašiš tistega na kogar streljaš, pa še hitro lahko ponoviš strel če je treba... Pri šokerju tega ne moreš, pri solzilcu lahko pa še sebe fentaš... Po moje je pištola kar prava izbira za katerekoli vrste napadalca...
It's just me myself and I

amigo_no1 ::

Situacija:
človek s psom obleži na ulici, pes skače okoli njega in ga varuje.

Prideta policaja in začneta drezati v ležečega, pes kot ima prirojeno se logično zažene v vsiljivce, da jih prežene, kajti s tem hoče obvarovati gospodarja.

Rešitev: če se možakar ni ravno dušil ali padel v anafilaktični šok/kaj podobnega, potem bi bilo za vse boljše da se pokliče "konjederca", ki psa začasno brez poškodb z ustrezno opremo odstrani nekam na stran.
Tistih 5 minut bi že vsi počakali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

s51as ::

In če čebula nebi imela če bi bila... še film posnem ko že fantaziraš...
It's just me myself and I

amigo_no1 ::

Kdo fantazira ?
Policaj brez poznavanja psihologije je navaden taliban s pištolo in pendrekom.

s51as ::

Ja fino... Kok je takoj use narobe ko policaji pridejo in bog ne daj da kej naredijo ker to je pa vedno groza od groze...
po drugi strani bi bili pa vsi pametni če policaj nebi ustrelil psa, kok so nesposobni in kako mazolasti pokovci ne znajo drugega kot stat okol in gledat...

Vsi bi bili eni kritiki...
It's just me myself and I

draciel ::

Ja se strinjam z amigo_no1. Vendar po videu sodeč je njegov lastnik bil kar v resnem stanju. Pomoje dvomim da bi lahko čakali.. heh

ja je res jebena situacija, je težko biti pameten kaj je prav in kaj ne.

amigo_no1 ::

Škoda da ni videa, kaj se je dogajalo pred prihodom modrih.

Tale 2 sta žal res nesposobna, drugega kot streljati ne znata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

s51as ::

Res škoda, ker bi videli veliko pametnjakovičev, ki postopajo okoli, vsak s svojo kamero in čakajo na prihod policajev, da bodo kaj naredili.
It's just me myself and I

draciel ::

Poglejte si še enkrat dobro video. Policaj z enim strelom onesposobi psa. Nato strelja na njega še enkrat.

Naj poudarim še enkrat. Pes je bil s prvim strelom že onesposobljen. Zakaj je moral trpeti še eno kroglo??

Očitno je tudi na tem forumu veliko policajev... :/

strup121 ::

me zanima kje pridejo konjederci v 5 minutah... Pri nas definitivno ne. Če bi bila ta dva policista nesposobna, bi ustrelila katerega od mimoidočih, tko sta pa uspešno odstranila pasji faktor iz enačbe.

s51as ::

draciel verjetno je strokovno ocenil, da ga je s prvim strelom samo razdražil in ga je z drugim strelom hotel ubit. Potem je še bol strokovno ocenil, da ga ni ubil in da ga bo veterinar verjetno lahko rešil, zato ga ni ustrelil še tretjič.

Pa kako tebi ni jasno, da si mel ti 3 dni časa 1000x pregledat ta posnetek in premišljevat 20000 scenarijev kako se lahko tole odvije in zakaj. On je bil pa takrat tam in je moral takrat naredit kar je naredil, da je lahko verjetno prihajajočim reševalcem omogočil varno posredovanje pri ponesrečencu.
It's just me myself and I

amigo_no1 ::

me zanima kje pridejo konjederci v 5 minutah... Pri nas definitivno ne. Če bi bila ta dva policista nesposobna, bi ustrelila katerega od mimoidočih, tko sta pa uspešno odstranila pasji faktor iz enačbe.

Praviš da so celem NY celo 3 "dog hunterji", 2 delata pon-sre on 9.00-12 in tretji čet-sob 13-18 :)) ?

Streljanje v trdna tla z množico okoli tebe je slaba praksa, krogle se odbijajo in odletijo tam, kjer jih najmanj pričakuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

BladE_ ::

draciel je izjavil:

Zakaj je moral trpeti še eno kroglo?? :/


Kje ti vidiš 2 strela?

Se popolnoma strinjam z @s51as... kar je naredil je naredil in nič drugače in verjetno bi podobno reagiral vsak, ki ga napade pes...

Ne podpiran nobenega mučenja/ubijanja živali ampak bodimo realni!
Akcija - Reakcija

s51as ::

No da ne bote preveč rožic sadil okoli teh konjedircev... tudi oni pridejo z lučkami in sireno in pištolo za pasom (s tazaresnimi metki), da ne bo kdo mislil da kužije vljudno povabijo v kletko in ga odpeljejo na kmetijo k ljubeči družini, kjer lahko dirja po velikem travniku in skače za metulji...
It's just me myself and I

DarwiN ::

draciel je izjavil:

Zanima me, če bi namesto psa tam bil človek z nožem in bi se zapodil proti policaju. Verjamem, da bi tega človeka ustavili vendar dvomim da bi kar brez oklevanja streljal. Pomoje bi prvo uporabil kakšno drugo prisilno sredstvo, v vsakem primeru bi pa s strelom bolj okleval kot sedaj ko se je šlo za žival.


Tole, kar se je ravno ta teden zgodilo, misliš?
Machete-wielding man killed by police in front of shocked tourists in Times Square after officers fired at least TEN times.

Tipa so 10x ustrelili... Gre pa IMO ravno za isto foro kot tule s tem pesom.. Tugh guy pussy policijsti, ki uporabijo easy way out, da si malce skrito željo izpolnijo...

Itak pa ni bilo dovolj da bi ga v nogo ustrelili...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Looooooka ::

Bla bla bla.
1)Ko tm neoborozen clovek zavedno napade policista...oz ga sploh ne in samo GOBCA ga onesposobijo z elektrosokerjem
2)Ko zival NAGONSKO napade policista(zival brani lastnika...pa tud ce s tem dela skodo), ki je zival prej posprical s solzilcem in ji samo potrdil strah, ki ga je ze mela v glavi...pa to zival ustrelijo s pistolo.
To je tle problem.
Kretensko razmisljanje ljudi, ki so placani in baje usposobljeni za mnogo hujse primere.

s51as je izjavil:

Policaj bi moral počakadi da ga pes ugrizne in potem počakati še malo, da bi videl, če ga bo še naprej grizel, ali pa se morda samo igra oz straši. Če gre za resen napad, bi moral iz avta vzet pomirjevalo in pribor, stehtati psa in v inekcijo odmeriti primerno količino uspavala. Potem inekcijo dati v puško in ustreliti v psa. Ne pa da kar strelja s pravimi naboji.

Če bi proti meni tekel neznani pes (kerekoli večje pasme pravzaprav), pa čeprav bi mi hotel samo lupčka dat, bi se usrov ko šterje in tekel 100 na uro... Če bi pa mel pištolo, pa jo znal uporabljat, pa tudi nebi ravno študiral, kako zadet, da bo okrevanje čim hitrejše....

Ne rabi cakat. Tja so bili poklicani. In elektrosokerje majo vedno s seboj.
Psa bi mirno lahko paraliziral ze ko je stopil z avtomobila. Folk bi jamral ampak heh...bi blo manj debilno kot tole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

DarwiN ::

Vsa fora je, da v Ameriki policiste učijo po načelu "shoot first, ask questions later".. Res je, da živijo v precej bolj nevarnem okolju kot mi v Evropi in da se tam nemalokdaj konča tragično za policista, ampak neko logično, če ne že moralno, presojo pa bi vseeno lahko obdržali..

Kot zgornji primer.. 20 škifov po dolgem posredovanju ne najde druge rešitve kot da do smrti prerešeta norca z nožem.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

delavec44 ::

Kaj ni bolje, da takšne norce že policisti odstranijo? Zapori so itak prepolni.

Tudi mi še sedaj ni jasno kako lahko eni trivialno primerjajo policijske postopke z osebami in živalmi. Človeško življenje je vedno več vredno od pasjega.

DarwiN ::

Človeško življenje je vedno več vredno od pasjega.

V Ameriki to očitno ne drži, kar nazorno potrjujeta ta dva primera..8-)

Pri psu je policist izrazil obžalovanje, pri človeku še tega ne..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

strup121 ::

kako veš da pri človeku ne?

s51as ::

@Looooooka, ja sej bi bilo lahko tako ja... Ampak lahko pa bi z elektrošokerjem falil in bi kuža skočil nanj in ga polizal po obrazu in potem bi se policaj moral it umit in v tem času bi človek ki leži na ulici lahko umrl pod streli kamer in fotoaparatov :( To da je kužata ustrelil se je po moje izkazalo kot boljša rešitev... Najprej vsak zaščiti sebe, šele nato napadalca, pa kdorkoli že je to...

Pri tistem, ko so ubili človeka z mačeto, sicer tudijaz mislim, da bi se dalo drugače, pa vseeno se mi zdi da razplet ni bil povsem zgrešen... Verjetno bo nasledni reformist/revolucionar premislil o svojem pristopu in pritegovanju pozornosti, ko bo z mačeto stopil na ulico. Morda pa naslednjič policaji ne bodo dovol hitri in bo pač poklal nekaj mimoidočih. Če so z 10 streli na tegale to preprečili, potem jim oprostim tudi 20 strelov. tko nekako no se mi zdi dober zgled in poduk.

Zdaj recimo Norvežani glasno vpijejo, da bi tistega blondija moral prej dobit etc... če bi ga pa prej kdo nafilal s svincem bi bil pa bogi zmedenec, ki so ga nepotešeni policaji dobili za izživljanje...
It's just me myself and I


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Pes ugrizne deklico, mati nahruli lastnico in dobi kazen? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
96288948 (12531) zimurg
»

Napad psa - kdo je kriv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14829162 (24758) Mare2

Zakonska prepoved nevarnih pasem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32049154 (44450) dzinks63
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955775 (45622) Massacra
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922268 (20517) krneki0001

Več podobnih tem