» »

Mnenja o izdelkih

Mnenja o izdelkih

Transmission ::

Lep pozdrav.

Mene pa zanima, na kteri strani bi lahko našo kakšno malo predstavitev o kakšnem izdelku s strani kupca, torej neka njihova lastna mnenja, ker mi to veliko več pomeni, kot pa tista kvazi trgovinska predstavitev, kjer ponavadi ni čist tko kakor napišejo.

bluefish ::

O kakem izdelku to?

Dokaj uporabna mnenja kupcev so na straneh kot Amazon, Newegg,...

Janac ::

mimovrste mnenja kupcev?

shadeX ::

Janac je izjavil:

mimovrste mnenja kupcev?


Načeloma ja, vendar tudi mnenja tistih kupcev ki pišejo na mimovrste niso 100%. Ko sem kupoval ruter sem se zanašal na komentarje kupcev iz mimovrste. Bila je napaka, saj za "advance" uporabnika kot sem jaz tak ruter ni bil. Med prenosom v svojem omrežju je stalno prihajalo do prekinitev, med samim delovanjem pa ni bilo težav. Seveda so vsi kupci nato hvalili ta ruter kako je dober na podlagi samega delovanja.

Samurai ::

Nočem te prestrašit, ampak v sloveniji ne gre vzeti mnenja kupcev kot resnična. Vse je lahko zelo zaigrano.

Npr. kupec naroči izdelek in ker mu je všeč ga pohvali na spletni strani, ki mu ponuja nagrado za mnenje. Seveda je s tem izdelkom preživel premalo časa, da bi ga jemal resno.
Konkurenca vidi da je določen izdelek med najbolše prodanimi in ga nek njihov uslužbenec naroči domov kot vsak navaden potrošnik, napiše negativno mnenje ter izdelek vrne v parih dneh od nakupa. S tem ni nič narobe ker zakon varuje potrošnika in tako dobi ta povrnjen znesek.
Potem je tu še kampanjsko oglaševanje, ko zastopnik ali proizvajalec na Facebooku odpre lov na nagrade in je ena točka izmed teh da pohvališ njihov izdelek.

Ne verjemi takemu načinu zavajanja in se raje posluži priznanih testov, če pe teh ne najdeš pa pokličeš zastopnika, če so opravili za njihov izdelek kakšen test.

Enterprise ::

Ponavadi je res na amazonu nekako največ komentarjev s strani uporabnikov. Pa vsaj po mojih izkušnjah so večina res kvalitetno napisana!
Drugače pa vtipkaj v google "(tvoj izdelek) review" recimo "hp pavilion g7 review", pa dobiš dosti recenzij s strani strokovnjakov in ljudi ki so ta izdelek testirali.
Samo pri tem bodi pozorna; strokovnjak ali kupec je vedno lahko tudi prekriti oglaševalec. Vedno preberi vsaj 3-5 različnih mnenj preden si ustvariš lastno sliko.

BullDozer ::

Samurai je izjavil:

Nočem te prestrašit, ampak v sloveniji ne gre vzeti mnenja kupcev kot resnična. Vse je lahko zelo zaigrano.

Npr. kupec naroči izdelek in ker mu je všeč ga pohvali na spletni strani, ki mu ponuja nagrado za mnenje. Seveda je s tem izdelkom preživel premalo časa, da bi ga jemal resno.
Konkurenca vidi da je določen izdelek med najbolše prodanimi in ga nek njihov uslužbenec naroči domov kot vsak navaden potrošnik, napiše negativno mnenje ter izdelek vrne v parih dneh od nakupa. S tem ni nič narobe ker zakon varuje potrošnika in tako dobi ta povrnjen znesek.
Potem je tu še kampanjsko oglaševanje, ko zastopnik ali proizvajalec na Facebooku odpre lov na nagrade in je ena točka izmed teh da pohvališ njihov izdelek.

Ne verjemi takemu načinu zavajanja in se raje posluži priznanih testov, če pe teh ne najdeš pa pokličeš zastopnika, če so opravili za njihov izdelek kakšen test.


Se strinjam. Poleg tega na določenih straneh sploh ni treba kupiti izdelka, da lahko postaš komentarje. Poleg tega je vsako mnenje odvisno od uporabnika. Izkušeni uporabnik, vajen dobrih izdelkov bo npr. za določene slušalke izjavil, da so grozne, med tem ko bo bil standardni uporabnik z njimi popolnoma zadovoljen. Zato je treba prebrati več mnenj, da si lahko ustvariš začetno sliko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pa saj smo že vedeli: Amazon preplavljen z lažnimi ocenami

Oddelek: Novice / Ostale najave
427836 (5162) AgiZ
»

Vračilo blaga preko spletne trgovine (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
31537027 (22784) scipascapa
»

Ocena Moje Spletne Strani www.lap-stand.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
9015016 (8991) ...:TOMI:...
»

Spletna trgovina, je to legalno?

Oddelek: Kaj kupiti
153135 (1965) Tilen
»

[FORK] Garancija/Stvarna napaka (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
535978 (5978) AngelOfDeath

Več podobnih tem