» »

Plata, kontroler, disk, ...?

Plata, kontroler, disk, ...?

Pfeniks ::

Živijo!
Moj sistem ima eno muho. In sicer:
Gigabyte EP45-UD3LR 775, Intel Core2 DUO 7500, 4x2GB RAM. 2x 500GB v RAID1.

Muha: Kar naenkrat, brez sprememb v sistemu se je PC začel bootati (pre)počasi. Boot screen (tam kjer se gre tudi v BIOS) je poanavadi PC zletel mimo (2 sekundi), vendar kar naenkrat se zatakne in traja cca 10-15 sekund. Najprej izpiše model plate, nato med inicializacijo procesorja traja 10s, nato prebere ram in gre naprej. Naslednji zastoj je pri Win7 screenu (windows boot screen). Tam PC čaka med 4-5 minut. Aktivnost diska je vmes skoraj nična. Vsako sekundo blinke lučka za HDD. In zadnja čudnost se pojavlja, ko se PC noče ugasniti. Samo Shutting down piše in čaka. Lahko tudi 30min. Ta zadnji del ni vedno povezan z sindromom počasnega bootanja.

Ima kdo kako idejo? KER, pazite hec, se je naslednjič PC štaral brez zastojev in problemov. Naredim reboot - ista zgodba, ki sem jo opisal zgoraj. Se pravi, da nimam vzorca.

PC sem preskeniral za trojanci - NIČ. Ven sem vrgel RAM in dal drugega notri. BOOT - OK, REBOOT se je zopet pojavila ista težava. Odklopil diske in dal drug disk - BOOT OK. Priklopil nazaj stare diske - BOOT spet OK.
Plata, kontroler, procesor, ram, disk, napajalc??? :)

Če najdemo dam za pivo! Se dobimo na pijači in dam za pivo. Obljubim!
  • spremenilo: Pfeniks ()

amigo_no1 ::

Kondenzatorji.

Pfeniks ::

!? :D
Ja, veš da bi znalo res biti. Ampak napihnjenih ni bilo videti.

amigo_no1 ::

Prilepi sliko MB.

Pfeniks ::

Z veseljem... v nedeljo zvečer. Zdele sem v službi, po šihtu pa na morje. Ampak pomoje zna biti kaj takega. Bom poslikal.

Aja... kondiji so solid, tko da dvomim, da bi se kaj vidlo, če je res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pfeniks ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen zagon sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
202182 (1645) Compufreek
»

Windows se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
292048 (1639) GummyBear
»

Pomoč - WinXp se ne zažene v normal mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
253044 (2779) Tea Time
»

Računalnik se ne zažene več!

Oddelek: Strojna oprema
71161 (1030) nsane
»

Boot screen loada skoraj minuto

Oddelek: Pomoč in nasveti
401364 (916) aleksanderb

Več podobnih tem