» »

ugly , complicate... ( linux vprašanje )

ugly , complicate... ( linux vprašanje )

Kleman ::

win XP kicasti pa premal satbilni, linux kr zajebani lepo stabilni , 2k grdi pa se kr stabilni... kaj naj dam gor? Res je vse cudno. Sam skor najprej računam na linux pa ce ze ker linux prporocate red hat?:\
  • premaknil: Predator ()

dr.J ::

RedHat 7.3
Suse 8.1

morphius ::

Cja Klemen, zaj ti bom pa tak reko... kar se šminke tiče, ne vem zakaj vsi šimfate WinXP??? Kot da npr. RedHat 8.0 ni šminkast???>:D Šminko lahko izklopiš tako kot v WinXP, tudi v RH-tu. Ne vem no...jaz mam sistem gor zaradi funkcionalnosti in stabilnosti in ne zato da lepo zgleda...verjetno nimam navade sedet pred kompom in opazovat čudovitega "previlavanja" barv. :D :D
Pa da nebo kake pomote...moj komentar se navezujel le na šminko obeh OS-ov.
Aja, kdo pa ti je reko, da WinXP niso stabilni? 8-O

Lp, morphius

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: morphius ()

Tarzan ::

Na začetko mi Win XP niso delal stabilno. Sem jih fejst preklel.
...

Zdaj delajo bolje kot katerikoli Linux,...
Pomoje jih morš samo fajn spoznat, ene 200× reištalirat, da se te lepo navadjo pol pa gre ;)
Stabilni so pa zelo! Kljub temu, da imam prižganih neskončno majhnih programov, strežnikov,... in je računalnik prižgan 24/7, zraven se pa na njem včasih zavrti/ kodira še kakšen film, disk je namenjen skladiščenju podatkov cele mreže drugih računalnikov,...
V glavnem, ta zver lahko neprestano deluje več tednov (zaenkrat tednov, ker sem menjal procesorja pred kratkim;) ). In seveda, sistem je do skrajnosti navit:D

Windowsi so lahko stabilni, samo uporabnik se more z njimi razumet 8-)

dr.J ::

Tarzan, ali lahko tvoje mnenje podkrepiš s konkretnimi primer in kaj so vzroki za nestabilnost WinXP in Linuxa?

Za WinXP me njihova stabilnost načeloma zanima zaradi službe, medtem ko se mi za Linux zdi, da mlatiš prazno slamo. Ga uporabljam sam in to ne ravno par dni.

Windowse se ti zdi 200x inštalirati čisto normalno, preden delajo? Lepo ti je BG opral možgane! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

MitjaM. ::

Men delajo XP-ji tut zelo stabilno. Do 1 meseca 24/7 brez problema. Res pa je da moja masina še ni vidla nobenega špila gor, kar je verjetno pri mnogih problem stabilnosti celotnega sistema...
Aja pa XPje sem instaliral samo 1X in nikoli vec 8-)

Pa še za une k pravjo da rabijo XPji ne vem kakšne pošasti da delajo:
Moj čarunalnik je Celeron 300, 128Mb ram...:D

Mitja
0oO0oO0oO0oO0oO0oO0oO
http://mitjam.4ever.cc
0oO0oO0oO0oO0oO0oO0oO

shock ::

Vsak OS ima svoje dobre in slabe lastnosti. Kar se tiče omreženja, interneta in take zadeve je linux daleč pred windowsi če smo že pri tem.
Primer.
Imam P200 in 64MB rama.
Z linuxom dela vse lepo in prav kot router in strežnik hkrati. Z Winsi bi moral imet več procesorske moči in več rama.

Aja trenutno na močnejšem PC-ju imam SUSE 8.1 pa res ni stvari ki ne bi imela gor. Samo se moraš na začetku privadit oz dodajat nove pakete gor da lahko imaš es vse. Kar se tiče pr igricah je windows res boljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shock ()

3L33T ::

XPji so kr stabilni, ene dvakrat sem jih šele usu :D, ker ponavad pomaga system restore. Preveč raznega dreka gor namečem, pol pa vsak mesec lepo spucam vse, register in diske in dela SKOR kot nov... Service pack je pa itak nujnost. Prav tako windows update ker ma tolk luken da jih komej sprot popravlja.

Pozabu sem še tole. Kičasti so tud men ful, zato jih lavfam skor brez vseh onih lepotnih popravkov. Koga brigajo sence pod ikoncam itd...? Zdej je še kr znosn, podobni so sicer bl 98, ampak jebesh, vazn je da ql delajo
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 3L33T ()

Gh0st ::

Ful fora, kako lahko MS prevara folk da mislijo da je zdej ta novejša verzija Winsov pa stabilnejša.... Isti kurac je, samo dodali so SYSTEM RESTORE!!! WAW! to je samo dokaz nihove nesposobnosti narest stabilen OS. namesto da bi se lotili tega, kako narediti OS bolj stabilen, so rajši paketu dodali 67MB velik program "system restore"...zlo lamersko in neodgovorno...

To je tako, kot če bi zraven slabega avtomobila, firma dodajala brezplačne kupona za servis, namesto da bi naredila zaneslivejši avto..:(
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Matri[X] ::

Nevem kaj mate tolk proti windowsem nt... Že od samega začetka so rock stable. "Šminka" pa mene čist nič ne moti, samo mal boljše theme morš dat gor. Na NT4 sm bil že 5let nazaj, na 2k 3leta in na XP 2 leti nazaj. V to so vključena tudi beta testiranja teh operacijskih sistemov. Moram reči, da so bili XPji že pri beta2 stabilni, tako, da ne vem kaj vsi neki jokate... Winsi postanejo nestabilni zaradi 3rd-party programov, ki imajo buge v kodi in se potem zaradi njih kakšen kritičen dll file obesi ali pa dobi infinitive loop. Torej > Windowsi kot sami na sebi so zelo stabilni in kdor pravi drugače laže, so definitivno vredni svojega denarja. Nevem zakaj bi izboljševal nekaj kar že deluje...? Problem je v uporabnikih, proizvajalcih hardwera in softwara za okna. Microsoft se po svojih najboljših močeh trudi izdelovati stabilen OS, kar mu tudi uspeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matri[X] ()

roscha ::

Ja ja vsega so krivi 3rd party sw wannabe coderji. Ne ga srat. V Linuxu je takorekoč VSE napisano 3rd party, pa zadeva deluje izjemno stabilno.
Sama osnova sitema je pač bolje zasnovana. To je vsa umetnost. Ko se bo Mikrokrep znebil sharanih (no v bistvu vseh) dll-jev in registry-a, potem mu MOGOČE še uspe izdelat kaj uporabnemu OSu podobnega. Prej pa močno dvomim.



by!

Highlag ::

Men tud ni jasno kako nekateri tako pljuvajo po XP-jih. Mislim, da bo imel tisti, ki ima težave z XP-ji podobne težave tudi z kakšnim drugim operacijskim sistemom. Težave v XP-jih nastopajo v glavnem zaradi gonilnikov. V kolikor je z gonilniki vse v redu ni težav. Gonilnike pa izdelujejo izdelovalci strojne opreme v glavnem sami.
:\

dr.J ::

Windows NT pa stabilni?! Od tretjega ali četrtega Service Packa da, prej pa groza! Ob izidu skoraj ni bilo gonilnikov zanje in kjer so W95 tekli OK, so NTji delali BSOD. Prva stvar, ko sem prišel v službo, sem pogledal za novimi popravki in gonilniki.

Tudi zaradi tega sem začel z Linuxom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

Gh0st ::

Dr.J Thass right!

VEm, k je moj sosed poganjal NT4 in je zadeva freeznila po šterkrat na dan... potem šele ko so MS-ovci izdavili Service Pack pa je zadeva delovala bolje. Samo jst mam tako mnenje;
Če se dela OS, ki je softwaresko srce računalnika, potem se pričakuje, da je ob izidu stabilno, ne pa da se izdajajo razni Service pa Security Packi še tri leta po izidu...

KAko bi blo če bi se vi rodil, pa bi vam srce skoz "obešalo", potem bi pa mother nature, inc. izdajala patche za vaše srce, da bi delu boljš? prosm no!!!!

XP-ji so pa totalna polomija za resne uporabnike. Vsaj jest sem bil zelo jezen, ker so MS-ovci kr sami že organizirali tvoj home imenik in se s tem tako grozno hvalili. Sej so samo nardil mape "my pictures", "my music",... k da sem pet let star. Ne maram, da mi nekdo organizira račnalnik po svoje, potem moram pa jest preždet ure in ure, da si ga prikrojim tako kot meni odgovoarja.

Eni pa ful zagovarjate opcijo "če ti ni všeč, potem izklopi temo in imej navaden Windows izgled..", a ni pol že vseeno ali imaš Win2k?!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

3L33T ::

GhOst, zadnji odstavek; Ni vsen, ker XPji majo marsikej kr 2000 nimajo, tud večjo podpporo za gonilnike, bolj prežveč špile in logično je da bo podpora od miscrosofta sčasoma popolnoma ignorirala 98,NT & 2000. Kapitalizem pač. Mi pa temu mormo sledit. Kar še ne pomen da jest osebno dam 120K SIt za OS, pa če je še boljši. Kar pa Windovsi niso. So pa definitivno vredne denarja ki sem ga porabil zanje >:D
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

Loki ::

Dr. J je rekel:
Tarzan, ali lahko tvoje mnenje podkrepiš s konkretnimi primer in kaj so vzroki za nestabilnost WinXP in Linuxa?


Tarzan je rekel:

Kljub temu, da imam prižganih neskončno majhnih programov, strežnikov,... in je računalnik prižgan 24/7, zraven se pa na njem včasih zavrti/ kodira še kakšen film, disk je namenjen skladiščenju podatkov cele mreže drugih računalnikov,...



Dr J why do you even bother to ask? :))
vecja stabilnost linuxa je posledica temu, da 99% teh majhnih programov in "streznikov" za linux (na sreco) ne obstaja.

pac spet en wannabe-heker.

Tarzan ::

Dr. J, noben mi ni pral možganov. Še najmanj Bill Gates. Ne vem, kaj ti ni jasno, da so windows XP stabilni?

Aja, to, da sem precejkrat windose snemal je bila bolj poledica menjavanja in testiranja hardwera, ali posledica preoptimističnega overclockanja (tudi linux podleže temu problemu ;) ).

Dejstvo je, da cel kup strežnikov, in ostale krame laufam ves čas na WinXP Dual CPU mašini, overclockani do koder gre in deluje brez prekinitev. No ker je zjutraj zmanjkalo elektrike (varovalke... potrebujem še UPS), je šel counter spet od 0 dni naprej, ampak so res stabilni, to je dejstvo. Je pa res, da vsaki windowsi podležejo, če ves čas snemaš shareware programe, brišeš programe, jih spet posnameš,... To pri Windowsih ni pošlihtano kot je treba, tudi uninstall ne deluje velikokrat po pravilih, ampak se stvari močno izboljšujejo.

System restore je crap, ki ga jest takoj ko so windowsi posneti odstranim.
Tistih programov in strežnikov je tudi za linux malo morje, tisti, ki jih jaz laufam na serverju ne povzročajo nobenih problemov, zato jih imam tudi gor, če nebi delovali stabilno, bi kaj hitro leteli dol >:D

Lepo se fino mejte z lunixom, ki je čisto dober OS, jaz bom pa še naprej pri XP ostal, ker mi trenutno nudijo več kot Linux.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

dr.J ::

Brez panike! Samo svoje mnenje sem povedal.

Za W2K in XP ne morem nič reči, ker še z nobenim nisem delal. No, nastavitve za mrežo sem vpisal po dolgotrajnem iskanju ustreznih ikon. Ampak uporabniki z njimi nimajo težav, glede tega je izboljšanje od NT4 ogromno.

Jaz pravim, da imajo vsi OSi vgrajeno neko 'user autodetect' funkcijo.:D

Kot nima vsak(a) talenta za vožnjo avtomobila.:D

Loki: vsaka linux distribucija vsebuje ogromno dodatnih programov; za Debian jih je menda cca 11000, pa tudi druge ne zaostajajo dosti. Še vedno pa nisem zasledil nobenega argumenta o nestabilnosti linuxa. Vsi se hvalite s stabilnostjo WinXYZ, linuxa pa kot kaže še ni nihče kaj prida preizkusil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

Gh0st ::

Lepo se fino mejte z lunixom, ki je čisto dober OS, jaz bom pa še naprej pri XP ostal, ker mi trenutno nudijo več kot Linux.


aha, torej ti si nekakšen certificiran Linux in WinXP admin?
Predvidevam, da sploh še nisi poganjal Linuxa na serverju, kako potem veš, da ti WinXP trenutno nudijo več kot Linux? Veš kaj _več_ ti nudijo: za najmanj 20% povečanja tveganja napak, zaprte standarde, položnico za vsak program, ki ga namestiš in friendly user interface....:(

Kakor vem, vsi resni admini poganjajo serverje na Linuxu, ali _vsaj_ Win2000 (server, adv. server ali data center server).

Lej, sej mene u bistvu niti ne zanima, zaradi mene lahko poganjaš Windows For Workgroups. Hočem ti povedat, da Windows se na strežniški sceni _ne_ more primerjati z Linuxom.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Tarzan ::

Zato, ker nimam izkušenj z linuxom, bi imel še težave, poleg tega je nekaj softwera, ki ni napisan za linux... Kot sem rekel, ko bom rabil zmogljivejšo ali če hočete tudi bolj zanesljivo mašino ,bom prešaltal na linux.

Od kje ti tistih 20% ne vem, vem pa da, mi apache server deluje brez kakršne koli napake. IIS je pa sranje, to pa takoj zdele priznam :D

Gh0st ::

...:D ne govorim o servisih, ampak o core sistemu. kernel-u...:D , ki je sramota za MS.
anywayz, ne bomo se kregal:)
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

CaqKa ::

klemana pa še kr ni
inštaliraj beos če ti nič ni všeč...
če ti pa še to nebo všeč potem pa nesi računalnik nazaj v trgovino tak kot je v eni temi že pisalo :)
sam sicer podpiram winxp, suse in beos. win9x pa samo če je mašina starejša.

Gh0st ::

hmm...
a je kdo omenu MAC OS? 8-O
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Dagy ::

Se čist strinjam! Sam delam mal na DTPju, mal na avdio/video montaži, mal na WEB designu, mal na PCB designu in ne vem na kakšnem Linuxu bi lahko to bolje delal, kot na XPjih. Kolega Brane2 prisega na W2K (poleg Linuxa, ki ga po božje časti :)) in trdi, da so full stable in da so XPji shit. Ampak še tud enkrat ni probu zagnat skupaj Quark, pa Word (so pa MS office-i res precej usrano napisani), pa Corela, pa Photoshop, pa zraven še gledanje filma z neta,...:), pa zreven še kup rezidenčnih programov, ... Pri tem so obdelovane datoteke velike od 50 do 500 MB, v ramu (trenutno 1.2GB) pa je vse to shranjeno z vsemi backupi, undo-ji, itd.
Nč ne rečem. Za strežnike je že res boljš Linux, ampak kolk folka pa ga rabi?!
Tud men XPji delajo cca 24/7 in če kakšna aplikacija zaštrika, jo enostavno ubiješ in zaženeš znova. Zelo redko računalnik zresetiram in moram priznat, da ga prav peklensko matram. Včasih ga mal ugasnem že zato, da ne matram kar naprej boge žvalce :) !

LP Dagy

P.S.: Pa kje vraga bi našel profi programe za Linux za vse kar delam?

bmandelj ::

Sem tole prebral pa moram se jaz mal pripomnit!!

Uporabljam Linux RH 1x(router), Win2k 2x(server), WinXP 1x(spili, ipd)

Trenutno mi vsi compi delajo ze 2meseca 24/7 (zadnji reboot -vzrok- izpad napajanja (stroma))
nobenih problemov z nobenim sistemom.

lahko pa usujes tako winse kot linux - meni je to ze uspel pa ni vazno katere winse ali linux sem uporabljal.
ce znas delat z racunalnikom pol ti bo vsak sistem delal ce pa nimas pojma.....
hja zato pa smo serviserji na svetu da zivimo od takih ki "mislijo" da znajo

mislim da se moras za sistem odlociti samo na podlagi: izkusenj, financ (original) in zakaj bos rabil doticno masino.

tako windows kot linux imata svoje dobre in slabe strani noben sistem pa ni tako zanic da ga ne mores uporabljat.

Tako to sem mogu dat iz sebe

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

swar ::

Sej morm rect da je linux bols narejen OS v vseh pogledih sam kaj ti bo ce igras spile vsak dan?
Al pa file browser ala windows explorer,kje je ze to?
Pomojem ce bi linux in win zmixal skup bi naredl OS da dol pads :D

Pa ne meresno vzet :D

speed machine ::

Xp-ji so lepa sprememba, glede na 98. Ker v 98 si lahka živce zravn zgubu preden ti je prepoznal kakšno opremo.

goku :) ::

Tukaj se pa povsem strinajm s teboj speed mashine. Jst mislim da so XP precej vredu. Meni so se sesuvali ampak sem ugotovil zakaj in zdej je zakon! Lahko se pohvalim, da se mi niso sesuli že 3 mesece
ps: računalinik imam 5,5 meseca:)

kloshar ::

Jaz osebno prisegam na w2k

CaqKa ::

btw. ime teme je čisto zgrešeno.

nicjasno ::

Ni zgreseno, le v debati smo se zelo oddaljili od zacetnega vprasanja te teme :D

goku :) ::

mene tudi ne moti


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2003 - mnenje ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
47028636 (12070) darkolord
»

64-bitni Windows preloženi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
526695 (6695) Dr_M
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1157948 (7948) SunCell
»

Operacijski sistemi[splosne izkusnje] (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
605924 (4818) LordWorm
»

Windows XP Vs Winows 98 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1436725 (5271) tha_man

Več podobnih tem