» »

Bios za OC 9500 na 9700

Bios za OC 9500 na 9700

Johansen ::

Lep pozdrav!

Mene pa zanima ce je bil kdo pametnejsi k jst in je posnel BIOS za OC Radeona 9500 -> 9700? File se imenuje 97npherc.bin, bil pa je na naslovu http://home.mindspring.com/~warp11/97np.... Bil pravim zato, ker stran ne deluje vec :( Ocitno moj Saphire Radeon 9500 ni problematicen, ker mi dela bp softversko kot 9700 in zdaj bi ga rad dokoncno pretvoril v 9700 pa mi manjka omenjeni BIOS (igrce pretezno igram v Win98, za njih pa ni shakanih driverjev). Ce ima kdo omenjeni file, ga lepo prosim ce mi ga lahko poslje na maksimilko@netscape.net in (ce se mu da) se tu sporoci, da je poslal.

Hvala.

sharp ::

Na tej strani so biosi,pa pol napiš če je kej razlike?

Johansen ::

Super. Vceraj ko sem pisal ta post ga se ni bilo. Hvala, jutri bom probal in javim rezultat :)

Johansen ::

Operacija uspela. 9500 je sedaj hardversko 9700. Deluje bp, brez artifaktov. Edino v UT 2003 se na trenutke narisejo nekaksne crte, sam se mi zdi da to ni od tega, ker jih ma frend na GForceu 2MX tud obcasno. Povsod drugje (NFS 6, Wolfenstein, 3DMARK 2001 SE...) pa deluje popolnoma brez tezav in predvsem hitro :) Fill rate (single) je 1537,8 multiple pa 2171,1, overal pa ima kartica 10818. Kartica ni overclockana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Johansen ()

rap3r ::

Ker bios iz te strani si pa dou gor?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Johansen ::

Uporabil sem bios z imenom 97npherc.bin, tko kot pise v vseh navodilih na XBitLabs. Oni so uporabljali ta bios, ker dovoli nato se overclockanje. Samo men se ne pusti glih ne vem kolk overclocknt, najbrz zato ker nism snel dol tistga termalnega cigumija pa se najbrz ne hladi tko k bi mogl. Ampak sem sedaj ze z legalnim clockom (270, 275) ultra zadovoljen, ker mi vsi spili delajo k rozca :) Res pa je, da mi ni jasno kako nekateri dobijo 13000 in vec v 3DMarku. Sej nimam tako slabe masine (1.700+ 0.13 Athlon, GigaByte GA-7VAX- VIA KT 400, DDR laufa na 200/400..) Res pa je, da je procesor zaklenjen in deluje z busom na 133, rad pa bi ga spravil na kaj vec, vsaj 166 ce ze ne okoli 200, pa mi ne rata. Pa tudi FSBja ne morem kaj dosti visat, ker potem mi pa Radeon ne deluje dobro - ven mece pri 3DMarku (tako kot je to ze nekdo tukaj ugotovil). Mi je pa Fill rate (multi) najvec uspelo spravit na 2730, samo je delovalo nestabilno, pri drugih testih se je pa usulo, tako da ne vem kolk bi bla koncna ocena 3DMarka, sam se vedno mislim da bi bila dosti pod vrednostmi, katere dosegajo nekateri tukaj... Mogoce bi moral spakirati masino v avto in uletet do koga, pa da skupaj probamo ce se da kaj vec...

Fury ::

rap3r upam da nisi probavu flashat moje kartice oz. si usaj dal nazaj original bios?

rap3r ::

Nop fury sej pravm da nevem s čim fleshat
tvoja kartica je taka kukr sm jo dobu probi pa boš vidu če nevrjameš!
Aja btw mam isto doma ki dela zdele na 9700!:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Ej johansen!Sm flešnu 9700 bios ne in sm pač driverje naložu še enkrat in brez softmoda mi reče da je 9500!A teb tud bios sm pa un k je za herculesa isti k si ga ti!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

slon ::

pozabu si na upor na gpu.
lp
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

rap3r ::

Ja sam sej tud če mam 9700 bios pa soft mode pržgan a nebi mogu delat tud soft mode?!?!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Johansen ::

Ne vem, po moje ti ne dela zato ker nisi upora premaknu. Ce bi rad uporablal svoj 9500 kot 9700 v Win2000 ali WinXP, potem je dovolj da uporabis samo tiste shekane driverje. Ne rabis ga nic fleshat, dela brez tega. Ce bi pa rad imel cistokrvnega 9700, pa BOS moral se prelotat tisti upor + flashat kartico z biosom od 9700 (najbolje tisti Herculesov, preverjeno deluj), potem si pa na koncu poti :) Tako da po moje si flashaj nazaj originalni bios in instaliraj shekane driverje. Ce ti povem po pravici, sedaj ko imam 'real' 9700, ni rezultat v 3DMarku (v Win2K) nic boljsi kot prej ko sem imel shekane driver v 9500 mode. Meni se zdi zelo podoben, ce ne isti. Edini razlog da sem se lotil koncne preobrazbe je ta da igrice igram v Win98, kjer pa ni hekanih driverjev. In pa seveda feeling, ki je bozanski, ko kaj tako odklenes (od gsm-ov naprej) in jim tako j***s mater :)

Johansen ::

Pa se tole: ce bi rad videl ali ti dela kaj hitreje, potem ne glej kaj ti razni programi javijo, ker ko uporabljas hekane driverje, je tvoja kartica fizicno se vedno 9500 in to bojo tudi vsi programi rekli. Fora hekanih driverjev je samo v tem, da mislijo da imas 9700 in delujejo z vsemi pipelinei. Zazeni 3dMark, preveri Fill rate multiple textures test in ce imas rezultat okoli 2100, potem si zmagal :)

rap3r ::

Ne sej dela sm šoiu v safe mode in zbrisu use ati2 in ati3 datoteke!Zdej pa dela!In ker mam bios flashan v 9700 so usi progami prepričani skupi s soft modmom da mam 9700:D sam še to se teb tud kdaj pojav kkšna pikca tko kje v 3d marku?Men tko na določenih mestih ene 5tih sam se komi opaz.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Fury ::

jest nimam nobene pikce z mojim :) un drug je pa ze prodan :)

rap3r ::

Zgleda da napaka v driverjih ker je zdej čist ql!si vidu moj skore?Pa poglej kakšn fill rate mam v mulit načinu:D http://service.futuremark.com/compare?2...sam računi da fsb mi noče delat na radeonu če je višji kukr 166!Prej sm meu fsb na 196 usi timingi do konca:D zdej pa noče!Čaki da ga prepričam kaj bo pol delal...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Johansen ::

Ja cool :) Meni pa ne deluje stabilno ce zvisam clock na Radeonu nad 300, niti ce visam fsb je bolj bogo. Samo trenutno se mi s tem sploh ne da ubadat, ker mi je ze to dovolj kar imam :) Se bom pa v kratkem (ko pridem s smucanja) posvetil temu malo bolj podrobno, pa se potem oglasim in sporocim rezultate. V 3DMarku pa vidim nekaj pikic samo na koncu pri tistem rotirajocem konju, par pikic ima v prsih, kot da bi ga kdo ustrelil, samo to sem videl pri vseh, ki so ganjali 3dmark, tako da to ni to. Dela mi bp, nobenih anomalij, nic... I love ATI :)

rap3r ::

Men pa sam v 3d marku čist mal
Sm pa zdele njihove demote testiru pa ni blo nč čist nč čisto kot sovza!
Bomo vidl kaj bo
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Fury ::

Pizda morm nest odkelnt procesor :)

Drgac pa mam fillrate bolsi k ti :)

Ucer sem navil na 370/310 vec pa se nism probu :)

Fury ::

rap3r kok mas pa ti def. proc frekvenco ... na 2300 mas navit.. zavidljivo.. vodno? :)

rap3r ::

Ja dej score gor pa bomo vidl kok maš fiil rate pa povej kero konfiguracijo maš.Drgač pa to ni še nč procesor je 1700+ se prav osnovna frekvenca 1470 voda je ja sam mam zdej star blok in je bl slab čakam unga od morfa nazaj k mi je neki spustu!Drgač mi je pa delu proc že na 2500 morf ma pa istiga in ga fura na 2700!!!Pol bo sekal!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Fury ::

http://service.futuremark.com/compare?2...

Drgac mam pa KX7 pa XP1600+ (palomino se) na 1750.. zdej ga bom odklenu pa dal na kokr bo slo :) FSB mam na 166 zdej vec pa ne gre ker disk rikne.. rami so na cas2 2-2-5-2T

Turtle ::

Piz...a, mi je zal k morm tko zacet, sam jest cist nker ne najdem tega bin fila t flashat kartico!!! Mi ga lahko prosm poslejes na grega20@volja.net al pa ce mi das link do njega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d mark 2003 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Navijanje
56631467 (15614) R33D3M33R
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456726 (25458) LittleDevil
»

Mogoče ta trenutek HOT BUY - r9500/pro pri... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
523581 (2249) borchi
»

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Navijanje
89041224 (23622) sharp
»

soft mod 9500 non pro

Oddelek: Navijanje
422047 (1510) boštjan

Več podobnih tem