» »

Mogoče ta trenutek HOT BUY - r9500/pro pri...

Mogoče ta trenutek HOT BUY - r9500/pro pri...

«
1
2

OZZY ::

Zakaj gre. Sem zasledu dobro ponudbo za r9500 64MB (cena 17112 sit) pri kadarkoli.com. Gre za kartico ki je narejena na pcbju od 9700, samo se lahko moda samo v pro varanto, ker ma 64mb rama.
Sem si reku,da bi jo pač nabavu, saj je cena ugodna. In grem jaz zdej istak to stvar in kaj dobim....na škatli, kartici itd... in povsod piše da gre za r9500 pro kartico . sam sem se mal nad tem zamislu in pridem pač domov. Inštaliram in prepozna jo sicer kot ne pro, čeprav vse oznake kažejo, da gre za pro.. Nič jasno..... Testi prav tako.... fil rate...rezultat 1100. Dl si Riva tuner...ki prav tako kaže da je 4x1 varjanta. In se odločim za softmod (kaže potem 8x1) ter stvar deluje bp v testiranu 3dmark 2001se kot pro. Fill rate 2200 itd.

Zakaj to pišem.

Vse na kartici, škatli itd je označeno kot pro. prepozna pa jo kot ne pro. Tako da lahko gre za kake pro kartice, ki jim je bil spremenjen bios, da jih ne prepozna kot pro (mogoče da se proizvajalec reši zalog) , samo po soft modu potem delujejo kot pro.

Bi blo zanimivo še koga slišat, ki je isto kupu to karto in kako je blo pri njem. Lahko pa da sem imel srečo.
Go with the flow.

Caligula ::

In koliko dobi v 3Dmarku2003?
Pa kak Aquamark?

OZZY ::

testirano na
xp1700+ (133 fsb) - skor v 3dmarku 2003 - Mislim, da je blo 3300 al 3200. To po ''soft modu'' - pod narekovaji ker ....nisem testiral brez tega (mal me moti da je vse označeno kot pro varjanta ampak jo zazna kot ne pro)
potem fsb na 166 = 1833Mhz - skor 3440

In verzija 01
1700+ - skor malo več kot 10k
na 1833Mhz - 11800

Aquamarka pa nisem Dl...tko da sory.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

sajko ::

Kot vem so imele/in imajo pro verzije 128mb rama ?

jamiroq ::

bi mi znal kdo povedat koliko bi pridobil, če bi zamenjal Radeona 9000Pro 128MB s temle R9500? kdo je sploh proizvajalec?

OZZY ::

jamiro - no tukaj ti lahko jaz podam primer, ker sem mel prej tud 9000 pro.

Test na verziji 01:
za 9000pro - 10.5x200 =2100Mhz (dual ram na 200Mhz) - rezultat 8400.

test 9500 - na xp1700 (133fsb) ne modan - rezultat cc 9700.

Ja še kdo je proizvajalec: gre za supergrace proizvajalca......Samo kartica je refenenćni dizajn za cb od 9700 samo z 64mb rama, tko da gre lahko le v 9500 pro.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Cosmo ::

A to je ta karta?

Ima 3.3ns Hynix BGA rame gor?
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

slon ::

podatki o tej kartici
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

OZZY ::

Ja taka je ta kartica....no vsaj zgleda tako.

Gor pa so 3.6ns hyniks rami.
Go with the flow.

Cosmo ::

Kako se pa kaj navija?
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

OZZY ::

Nisem se še igral s tem ker mam izpit in nimam preveč časa za to. Bom pa vsekako probal najt mejo do konca tedna.

Juras: Dodal Aqua score : 27700 - na 18833Mhz axp
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Pat_MaGroin ::

Kolko bi pa iz R8500LE kej pridobil?

LP

OZZY ::

http://www.tomshardware.com/graphic/20031229/index.html

Samo to bi še reku.....Da ne bo kdo pol kupu pa reku, da ni dobil isto. Jaz sem povedal kako je blo in da je vse skupaj zelo čudno. Vse piše, da naj bi bil to PRO (škatla, nalepke na kartici in na škatli) ampak je ne prepozna kot tako, samo soft mod pa deluje BP. Dokler kdo drug tega ne potrdi ne morm z zagotovostjo reč, da gre za pro in niti da je ne pro.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

lambda ::

Ena stvar mi pa ni jasna in sicer ta, da če R9500pro ne obstaja 64 MB, kako si potem lahko to spedenal, da deluje?

Vsaj če pogledamo tole:
Radeon 9500 test (slo-t)

Cosmo ::

Torej ni nobenih artifaktov po softmodu?
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

kuglvinkl ::

Madonca je nizka cena 8-O .
Your focus determines your reallity

jest10 ::

Tukaj je kar dosti nizkih in tudi čudnih cen:D
gf2 mx okoli 5jurjeu, riva tnt2 okoli 15jurjeu
>:D itd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

OZZY ::

Nubes: Nekaj kar sem ral po netu. Ni blo mišljeno, da bi se na začetku izdala pro varjanta z 64mb rama. Ampak to so pač prepustili proizvajalcem. tako da so lahko tudi nam neznani proizvajalci nardili pro varjante kartice z 64MB rama če so to hoteli. ne trdim, da gre za Pro varjanto z mogoče spremenjenim biosom ali kako drugo foro. Ampak, da , in to sem že prej napisal, vse oznake itd kažejo da je. SAmo prepozna pa jo kot ne pro. In to me bega.

Cosmo : Po softmodu ni nobenih artefaktov, ki bi jih zasledil. Efekta šahovnice sploh ne, zasledil pa nisem niti kakih nezaželenih pik. pa sem dobr gledal, če bi kje blo kaj. Tud AA sem sprobal če bi kaj pokazal napak pa nič.

kugl: ja je nizka cena. Zato pa sem se tud odloču za nakup. tud če bi bila ne pro je to dober nakup.

jest. Mislim, da gre pri nizkih cenah za razprodajao blaga proizvajalcev in to naši poceni dobijo.
Go with the flow.

borchi ::

ker sem do sedaj mel stika samo z non-ati karticami mi prosim povejte naslednje:

- a softmod pomeni, da delo opravi driver (oz. kak 3rd party tweak-er)
- a se vedno da nardit tut hardwerski mod (kolk zahteven je) ali pa se da flashat pro bios
- oz. ali za linux tut obstaja softmod

Kartico sem naročil in jo dobim jutri. Bom poročal. Sekiral se pa ne bom preveč, če ne bo šla v pro (bo vseen boljša kot integrirana na nForce2 - sej ma Ati 9500 DVI, TV-Out, dx9 in ni preveč glasna, ane?)
l'jga

OZZY ::

Borchi: Samo en fajl zamenjaš - ati2mtag.sys se zamenja z drugim - patchanim pa je.

Kodobiš povej kako je šlo.


Pa še nubes: Poglej SEM katere kartice se dajo modat.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

mloncar ::

borchi.. ..če jo res dobiš si velik srečnež! jst sm jo učeri naročil, pa so mi dons pisal, de jih nimajo več na zalogi, tko de bom zdej kr pr ti4200 ostal!

takoj bi jo kupu, sam mam (že spet) smolo, tko de nč ne bo zaenkrat!

sm pa mal gledu po netu, pa se ta grafična da modat v 9500pro, pa še kr dobr se navija.
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

borchi ::

men še niso pisali, da jih nimajo več?! kdaj si jo pa naročil (js sm jo ob 15:06:05).

a ni ti4200 boljša kot ta kartica? js sem mel prej ti4200 pa sem prodal in sem mel kr integrirano na nf2 - sam sem začel pogrešat Tv-Out in pa upam, da bom kmal rabu DVi ;-) če bo v rangu ti4200 je to solidna cena. sicer v linux-u ne pričakujem od nje več kot od ti4200 - nvidia ma super driverje za linux.
l'jga

mloncar ::

jst sm jo naroču ob ene osmih zvečer!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

jamiroq ::

hmph, jaz sem jo naročil ob ~16.30 pa so mi tudi poslali mail, da je nimajo :(

bo treba iskat dalje.. škoda da folk na bolhi tako nehumano nabija cene. 0:)

OZZY ::

jamiroq - se strinjam s tabo. zgleda da folk spoh ne gleda cenikov. En prodaja rableno za 25k nova od GB-jta pride pa 26.
Al pa en skuša prodat že neki časa gexcube - r9600 ....zdej verjento star cc 3 mesce za 24k. Nova pa je 25. Pa še dost je takih cvetk.
Sej razumemo, da hočjo čim več dobit. Ampak da prodajajo rabljeno (pa tud če je 2-3 mesce) po ceni novega. Naj kar..sam name ne računat.

Sem mel srečo z tem nakupov r9500 in m bo verjetno služu kako leto ne enem od kompov.
Go with the flow.

OZZY ::

borchi..al pa ker jo je še naroču...a ste jo dobil. Pa kako zgleda..oznake...delovanje. Me firbc matra al je isto.
Go with the flow.

borchi ::

čakam pa čakam..... mogoče yellogistic naše firme ne najde :-(

na njihovi strani piše, da bi mogu dobit enkrat od 8.-16. ure. se pravi, da majo še 1,5 ure. če je ne bo danes jo bom pa jutr zavrnal, čist tk iz fore. jo kdo hoče ;-)
l'jga

mloncar ::

:D :D borchi

ozzy.. ..kje si vidu od SG 9500 novo za 26k??
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

OZZY ::

japan...nisem mislu te za 26k....ampak na gigabyte varjanto v jae....tam je cena cc 27 jurjev..pol pa še 3 ali 4 posto manj pa pride nekje tam.
pa tudi tu LINK
pa taipan naj bi jih mel za 26k.

Sem pogleda, če bi se dobile še kje saphire varjante pa jih nikjer nimajo več - so pa jih mel 2 tedna nazaj v treh štacunah zdej pa nič več.


pa borchi: ja če bi jo zavrnu bi jo jaz sigurno vzel za še drug moj comp..samo bi verjetno pol kater drugi dubu, ki je bil pred mano na listi pri kadarkoli.com . Sam ne vem zakaj ne bi počakal pa vidu...
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

mloncar ::

pomoje se je borchi mal zafkvavu!! drgač bi jo pa jst tut uzel! mu dam 20k za njo!!!

sej tisto v jae bom verjetno kupu!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

lambda ::

No, ko že govorimo o kadarkoli.com :)

Cene so popolnoma čudne - nekatere stvari so peklensko drage, druge pa poceni. Sem opazil eno 5600XT, ki je sicer bolj kot ne zelo kilava v primerjavi z 5600 (Ultra), pa vendar je nerazumno poceni v primerjavi s tujimi ceniki.

5600 XT (kadarkoli.com)

in pa tuji cenik:
Price Watch

Svašta :|

OZZY ::

zame je to realna cena za tako počasno kartico. samo drugi pač nabijajo cena. Verjetno dobijo kje kartice ki so na razprodaji al pa kaj podobnega. pač svaka im čast, če dobijo tako poceni artikle.

Sicer jo pa nimajo na zalogi.
Go with the flow.

lambda ::

No, saj to se strinjam, da je vredna teh 15k, kaj več pa ne. Ampak, sem pa sprva malo pomešal to zmešnjavo z ATI XT karticami in nVIDIA XT. Takoj ko sem zagledal ceno, sem si reku, da bo moja, samo potem, ko pa človek ugotovi, da XT na nVIDIA ni isto kot XT na Radeonih, ampak kot SE. Prepustnost rama je na podnu, frekvence pa 235/400:8)

borchi ::

no, kartice danes nisem dobil, prav tako nobenega obvestila kaj je bilo z dostavo. sem že mal v dvomih. cene so pa res čudne - zdej majo v ceniku manli radeon 9500 64mb za 40k sit (2,5x dražja od one, ki sem jo jaz naročil - pa verjetno ni bistvene razlike med njima)
l'jga

mloncar ::

najbolš de pokličeš v trgovino, pa ti bojo povedal, če so ti jo že poslali!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

OZZY ::

borchi: Če bi pogledal bolje bi vidu, da tega manlija nimajo na zalogi. Verjetno pa je cena ostala tisa zadnja, ko je zmanjkalo zalog.

Jaz bi poklical kako in kaj, ker nisi dobil nobenega obvestila. A si mogoče zbral plačilo na tekoči raču in osebni prevzem.
Go with the flow.

mloncar ::

ozzy.. ..si kej naviju svojo 9500?? do kolk gre?
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

OZZY ::

sam samo malo navijal ...Sem šel do 305 gpu in ram do 290. Samo to še ni zadnja meja, ker je še brez artefaktov.
Go with the flow.

Caligula ::

A pa je 5600XT fajn pocasnejsa od 4200?

Kolk priblizno. A pa kdo pozna razlike v 3Dmarku2001 al pa kak test?

OZZY ::

hehe...jaz tvoje ti4200 ne bi menjal zanjo.

Pa tukaj je tudi una fora...obstajajo dve varjante 5600t.....64 in 128bitne, da je zmešnjava še popolnejša.
Go with the flow.

Caligula ::

Saj nimam 4200. Samo tako me zanima za kakega kolega, ki kaka jetra fura al pa tega, ki je prodal 4200 za vsak slucaj za vmes, ce se kaj ne izide, ker 15 cukov je res drobiz.

Sploh, ce za rabljeno 4200 dobis 20 cukov pol mas pa tu 3 leta garancije.

Bi blo zanimivo kak test videt.

fAtso ::

Poglejte tudi tole grafično, menim da je tale za tak denar res dobra kartica... Pa še na zalogi je.

Klick

borchi ::

mal konstruktivne kritike kadarkoli.com menda ne bo škodlo:

- naročil v ponedeljek 15:05
- dobava PREDVIDOMA petek

- govoril s kakdarkoli.com in človek, brez da bi se kaj opravičil, se ni mogel načudit kako se mi lahko to zdi malo predolgo (glede na to, da oglašujejo, da če naročiš do 12 ure ti dostavijo že naslednji dan). Zgleda, da vsaka ura po 12. pomeni zamudo enega dneva?!
l'jga

OZZY ::

borchi: Po moje niso krivi oni ampak AVtera. Jaz sem naroočil v četrtek in plačal v petek in bi jo lahko že tisti dan dvignil. Samo so mel samo do treh na avteri odprt. Tko da sem jo šele v ponedeljek dobil pač ker nisem mel caja it iskat.
Go with the flow.

borchi ::

žal me kot končnega kupca ne zanima, če se je njihovemu direktorju prehladila zlata ribica in druge podrobnosti.

pa nisem kak razvajen smrkavec, ki hoče met stvar v roki čez 5 minut. sam, če rečejo da bo dostavljeno naslednji dan - v mojem primeru bi to moglo bit v sredo - pol naj se tega držijo.

zgleda, da ko ti v sloveniji rečejo čez 10 minut, še vedno treba vprašat katerih 10 minut. teh zdaj takoj ali onih čez dve uri ;-)

mal so mi pa na žulj stopli, ko so me hotli prepričat, da ne znam brat pa seštet 1+1.
l'jga

kinetik ::

No mene pa nekaj druga zanima ali se mi spalča vzeti GB model 9500 (64) pri JAE za slabih 25k?
nic pametnega nimam za povedati

boštjan ::

Tole sem pravkar videl na izishop,če še kdo išče 4200

borchi ::

ok, js sem zdej dobil končno to kartico iz naslova tega thread-a.

ta kartica ni 9500 pro! pro oznaka na škatli je nalepka (verjetno si proizvajalec lahko zmisli, da je to njegova pro izvedba, tako kot nekateri dajo oznako deluxe. na sami kartici je ena nalepka, ki pravi Radeon 9500 64M (na tej nalepki je tudi S/N in P/N - tako, da to je originalna nalepka proizvajalca pcb-ja oz. tistega, ki je sparil pcb, čipe itd.), druga nalepka pa pravi Radeon 9500pro 64M ddr tv - to je pa verjetno oznaka podjetja, ki te kartice prodaja (jim doda priročnik, kable in zapakira).

v računalnik bo dal kartico, ko pridem domov sam sem sigurn, da bo zaznal kot navaden radeon 9500.

še zdej pa ne vem a se da tut hardversko modat al pa sam z biosom?
l'jga

kinetik ::

Aja pri kadarkoli.com maju tudi 4200ti po 17k in celo na zalogi (če ne lažejo):D
nic pametnega nimam za povedati

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kinetik ()

borchi ::

ok, software mod dela brez artefaktov (gledal sem v 3DMark2001, 3DMark03 pa nekih ATi-jevih 9700 in 9800 demotih - sam povsod sem vidu, da dajejo neke ribe al delfine za primere artefaktov - tega demo-ta ne najdem. a se sam v tem demotu vidi al bi tut v drugih opazu)?

zdej grem delat hardware mod. a je dovilj, da samo pin 1-2 povežem? resistor pa lahko pustim med 2-3, ne? kr je res drobno vse skup!
l'jga
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI Radeon 9600 PRO 128Mb (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543756 (2846) MEDENA
»

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Navijanje
89041226 (23624) sharp
»

katera grafična je trenutno best buy??

Oddelek: Kaj kupiti
111074 (923) OZZY
»

Hitra odločitev med R 9500 PRO in GF Ti 4200 8X (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644305 (3491) Dr_M

Več podobnih tem