» »

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost?

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost?

««
«
1 / 18
»»

azeed ::

Mene novica že celi dan rajca... naenkrat se zdi tudi 9700 dosegljiv. Zanima me, če kdo planira preizkusiti modifikacijo? Jaz o tem namreč resno razmišljam, rabil pa bi morda še kako praktično potrditev, da zadeva res deluje.8-O
You gotta say YES to another excess!!!
  • preklical razglas: Tomi ()

morphling1 ::

A Rusom ne verjameš al kaj :D
Mene še bolj matra in resno razmišljam da bi jo kupil dokler še so take
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

MI_KO ::

Smo že trije.
Samo zaenkrat nebi modificiral (bom pa takrat, ko bo sosed mel močnejšega!!! - obvezno, .... do skrajnosti):D dobro pa je vedet da lahko.

Katere kartice pa gre modat? Vse, le nekatere firme? Da nebom narobe nabavo!

Malecky ::

Tko more zgledat, da je R9700:



Tkole zgleda R9500:



Simpl kt pasul js pravim...sam cena R9500 kartice je še previsoka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malecky ()

morphling1 ::

Ja simpl, samo pa morate pa vedeti da je razdalja med mostički kak mm, tako da to je samo za mirne roke in zelo fino lot kolm špico
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

moramo vedet... za prakso si vzemite eno staro plato pa cinite najmanše SMD uporčke al pa vzemite svojo nokio 5510 pa zamenjajte led diode... težko je zajebat... zdle vidim da se da že za 50KsIT dobit R9500.... vredno razmisleka0:)

morphling1 ::

Več kot vredno, kje si ga videl za 50 btw
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

azeed ::

Saj ne bom jaz lotal... hvala bogu :D, tako da to ni problem. Mam kolega, ki je profesionalec, ki bi mi to naredil pod mikroskopom in mu zaupam. Bolj me zanima, če stvar resnično deluje. Eno je teorija, drugo je praksa... niti ni nujno da vse verzije vseh serij delujejo. Vem, da bi eventuelno delovale le različice s PCB od R9700.

Lepo naprošam vse Vas, surferje po forumih, tukaj objavite kakšen primer (ne)uspešnih poizkusov.


Rad bi počakal, da vidim, če bo velika večina poskusov uspešnih. Trenutno imam R8500 DDR Retail in sem zadovoljen, me pa zelo mami možnost imeti R9700 po taki ceni :|

P.S. Malecky, si morda videl tudi kje pri nas po taki ceni?

You gotta say YES to another excess!!!

Malecky ::

Cena je it AT... ker bi mogoče clo zletel gor tko da sem tist bleknil, še tist je z davkom.

Pri nas je malce dražji...k bi ga dobil (js) za 50k bi bil zelo vesel, prodajal jih pa nekje po 56KsIT

Heh..mogoče bo pa moj naslednji oglas Prodajam r9500@R9700, zj k Tbread-ov ne morem več odklepat:)

Še prej moram pa Silurota prodat sam se tale tko carsko navija da mi ga je žal dat izpod 40KSIT...

Malecky ::

Zdaj ko berem vidim da je še en catch. Dobit je treba R9500 ki je zgrajen na 9700 PCB-ju čene dobimo sam extra 4 pipeline-e ne pa 256bit vodil...

Interesting indeed:)

R9700 PCB:

r9500 z R9700PCB

In:R9500 z R9500 PCB

Prvi je tisti ki ga je treba met...

azeed ::

Točno!

V drugem, slabšem primeru se zgodi, da ga lahko modificiraš le na 9500pro, kar tudi ni tako slabo :D
You gotta say YES to another excess!!!

Malecky ::

Zate ne vem meni se zdi dosti slabše;(( Sicer pa za 50KsIT R9700pro res ne pričakujem...sam mislim da lahko postane mogoče še več...

azeed ::

Vem ja... je kar slabše. Sicer pa... a nima R9700 2.8ns ram? pa R9500 samo 3.6ns?
You gotta say YES to another excess!!!

Malecky ::

Koga bi to oviralo? Z dobrim hlajenjem in voltmodom bi tudi ta šel krepko čez 2.8ns hitrosti...drugače večina izvedenk R9700 nima 2.8ns ima več se mi zdi.

trenutno imam 4ns ram in mi brez hlajenja dela na 640DDR brez artefaktov kar znese 3.125ns ram:PP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malecky ()

azeed ::

Predvsem bi mi zadostovalo, da deluje stabilno z novim 9700 biosom. Bo 3.6ns dovolj?
You gotta say YES to another excess!!!

Malecky ::

1. RADEON 9700 Pro: RADEON 9700 PRO feature only 128Mb memory, ATI reference design and 256-bit bus. All 8 pipelines are operable, GPU/memory clock is 325/620MHz. Nothing to remake, only for overclocking.

2. RADEON 9700: also feature only 128Mb; design differs slightly from RADEON 9700 Pro, though repeats it sometimes. RADEON 9700 feature 256-bit bus, all 8 pipelines work, leaving nothing to remake. RADEON 9700 have lower clocks - 275/540MHz. The o/c block can be removed by patching into the tweaked BIOS, enabling slightly lower o/c clocks than those of RADEON 9700 Pro.

3. RADEON 9500 Pro: feature own design, 128-bit bus, and only 128Mb for now. The memory has two banks like in NVIDIA GeForce Ti4600 and no way you remake RADEON 9500 Pro into 256-bit solution. 8 operable pipelines – nothing to remake. RADEON 9500 Pro GPU/memory clock is 275/540MHz. Overclocking block can be disabled by tweaked BIOS as well.

4. RADEON 9500 128MB: all known RADEON 9500 board have RADEON 9700 design. 128Mb RADEON 9500 feature 256-bit bus and the same 8 memory chips identical to RADEON 9700. The RADEON 9500 GPU itself is pared-down with only 4 pipelines left operable. The remake enables all 8 pipelines transforming the GPU into the complete RADEON 9700. The memory bus is left alone as it’s 256-bit already, but besides the re-soldering you will need to repatch RADEON 9500 BIOS for all 8 pipelines to work - RADEON 9700 BIOS fits nice.

5. RADEON 9500 64MB: feature the same RADEON 9700 design, but twice fewer memory chips. 64Mb RADEON 9500 cards have 128-bit bus and no way you double it. These cards have RADEON 9500 chips and 4 working pipelines. It’s possible to physically enable all 8 pipelines but, you must also change BIOS to work with the enabled half. Pity, there’s no BIOS found suitable for this purpose. Theoretically, in case of success these boards can be turned into something like RADEON 9500 Pro: 8 pixel pipelines, 128-bit bus. But unlike RADEON 9500 Pro, such 64Mb solutions will not feature 2 memory banks. [Our video section editor, Andrew Vorobyev, said that in order to make a card like R9500Pro 64MB from R9500 64MB (you won't make R9700 because of the bus) one will need the R9700 BIOS changed for working with another bus and memory.]

Seveda bo zadostovalo saj je R9700 na ramu clockan le 540mhz po originalnem biosu..

Zgornji text pa bo razjasnil vse kar je še nejasnega glede tega posega.

lp

VASkO ::

pozna kdo kako nemsko trgovino, ki ti poslje paket v avstrijo, zraven pa se tax free formular?

sem se z enimi par menil pa ne dobis tax free, sprasujem pa, ker so tam ti radeoni hecno poceni pa se na zalogi jih imajo (od sapphire)

morphling1 ::

O kakšni ceni govoriš, I'm interested too. Samo trgovin v Nemčiji pa ne poznam
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

najnizja 189€, dosti jih je tam okoli 210€, v Avstriji pa je najcenejsa 247€ Geizhals (klikni, da ti pokaze nemske stacune)

vse so od Sapphire

sem pisal par mailov pa je edino sranje to, da ne odgovarjajo hitro, nekje pa mwst ne dobis nazaj, nekje pa so zaloge (po 70 kartic) sfalile v enem dnevu, ve pa se, da je sapphire menjal design na 9500 PCB pa me skrbi, da bo starih na 9700 baziranih sfalilo

pa tudi prodajalcem se ne ljubi gledat oz. povedat, kaksno kartico imajo na zalogi (vedno isti odgovor: "za taksno ceno vam ne moremo nuditi taksnega suporta, poglejte na stran proizvajalca... jada jada jada"")

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

morphling1 ::

Jep to me skrbi pri tujih prodajalcih sploh on-line, nikoli ne veš kaj boš dobil. Mislim tisto kar si naročil bo že, ampak v tem primeru ni nujno da je pravo. Problem je tudi ker ti ostali proizvajalci zelo menjajo komponente in design svojih modelov in lahko fašeš kaj čudnega. Sploh v ko gre za 9500, ker pomoje so bile take samo tiste res prve kartice, ki so jih hoteli na hitro dati na police potem so pa verjetno zelo hitro že zamenjali design, kar je bilo jasno že po prvem opisu na Anandtechu da tisto ni finalni design in ravno tega je pa treba najti.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

V opisu zgoraj piše da so doslej vsi R9500 narejeni po 9700 designu tko da se js ne bojim, dobil bm pa verjetno gigabyte r9500, ki sem mu zelo naklonjen... nevem špa kako se navijajo ali naj vzamem original ATI ali naj vzamem od GB..kteri se boljše navijajo?

Ma kdo kšn test? Linki please

VASkO ::

torej morphling1, ce bo mi uspelo prodati mojega 8500LE, potem bom narocil tisto za 189€, postnina je 8€ pa se TaxFree 16% dobim nazaj (25€)

na vseh forumih sem videl, da kupujejo 9500tke od sapphire pa se noben ni dobil na 9500pro PCBju, tudi v ameriki ne, tak da pomoje je to varno narociti

||_^_|| ::

a gdo ve kakšen je od HISa?

morphling1 ::

Kam si boš to poslal v Avstrijo ? Se pravi za plačat je okoli 200 € potem pa še 25 € nazaj dobiš, cool
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Vasko: če lahko kaj dobiš sem tud jaz interesent...Če si spreten pogajalec hitro dobiš količinski popust na 3 ali 4 kartice sigurno, pa še poštnina je cenejša.

Napiš kakšne so kaj možnosti za to.

Lp

Alexius Heristalski ::

Vasko, mene tud zanima, tko da prosim hitro povej, če jih lahko zrihtaš več!
lp lp lp
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

MI_KO ::

Se pridružim, ker pri nas so cene definitivno previsoke, samemu pa mi ni za it
Samo, da te nebojo na meji ujeli!

azeed ::

hehe. kolko se vas je zdej zaletelo :D kaj pa če ne dela mod?
You gotta say YES to another excess!!!

Malecky ::

Kaj nebi delal...rusom se pa ja verjame, zdaj pa tudi niso edini, ki so to izvedli.

azeed ::

Najprej... življenje me je podučilo, da ni verjeti nikomur, še manj rusom :D . Res je, da so isto stvar poskusili tudi poljaki in jim je uspelo. Res pa je tudi, da na celem vesoljnem netu ni še noben uporabnik prijavil, da mu je to uspelo. Koneckoncev so fakei prisotni v našem vsakdanjiku...
You gotta say YES to another excess!!!

VASkO ::

ne bluzi, malo druge forume poglej
npr. rage3d

azeed ::

vasko...
1. ne bluzim, sploh pa nisva pasla krave skupaj, zato poskusi malo s kultivirano govorico, če jo premoreš.;(

2. Rage3d Forum sproti spremljam že od vsega začetka. In če bi ga tudi ti res prebral, bi lahko opazil, da še nihče ni uspel modificirati zadeve. Nazadnje ravnokar gledam, da se en tip pritožuje, da je naredil vse po navodilih, vendar mu benchmarki zaenkrat ne kažejo nekega hudega rezultata. Še prej pa je nekdo drug poskusil iz 9500 64Mb verzije preiti na 9500Pro 64Mb, kar mu je sicer prineslo dober 3dmark rezultat, vendar mu ob UT benchmarku zadeva zmrzne.

Ne trdim, da zadeva ne dela... trdim samo, da se morda splača počakati še malo, da se vidi kolikšen je % uspešnosti operacije. Zaloge dobaviteljev po Evropi pa so še vedno dovolj velike, da se bo dalo tudi čez kakšen teden še dobiti R9500 128Mb na PCB od R9700. Če pa vam je vseeno za 50k...8-)
You gotta say YES to another excess!!!

MI_KO ::

uf, mislim, da je azeed danes zeloo slabe volje.:D

Moram pa rečt, da se strinjam z njim.
Kdor bo kakorkoli fizično posegal na svojo 9500 seveda tvega garancijo. Jaz bi 9500 mel za 200€ (še rajši pro za 10€ več!!), navil bi pa jo le, če bom 100%, da bo postopek uspel in ne bom s tem do skrajne meje obremenil rame in GPU. Počakajmo še kak teden, mogoče dva, da bojo onstran luže (in karpatov) postopek preizkusili na večih primerkih!

Malecky ::

Ja res ima prav Azeed...Bom poskušal na reverz dobit eno R9500 kartico..ker se postopek ne vidi in ne pozna ga lahko naredim pa tudi če je neuspešen kartico vrnem saj na R9500 bo še delala0:) Let me get on this...

Najbolj interesanten je zame gigabyte, se odlično navijajo in so izdelani samo na R9700 PCB-jih.

morphling1 ::

To bi blo cool, sam bi takoj vzel 9500 tudi pri nas če se jo da predelat na 9700 100%. In Gigabyte je tud meni bolj interesanten kot Saphire.
Malecky YGPM
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

MI_KO ::

Malecky kaj ti tak lepo lotaš da se nič ne vidi?

Jaz vem, da bi pol grafe zažgal preden bi to lepo gor zalotal. (Mogoče pa je kriv tud moj iskra spajkalnik)

Fury ::

Mene sam zanima ce bi mi kdo to naredu za ene 3-5k? pa ce je ze kdo probu da dela in letim v stacuno dokler se majo kej.. a sploh majo v slo se kej?

azeed ::

Sorry. Mogoče sem pa res slabe volje danes.:8)
You gotta say YES to another excess!!!

Fury ::

fora je v temu da ma un tipo drgac 64mb radeon.. mogoce ga to jebe

Malecky ::

Fury: js bom to delu za ene 4KSIT in že prodajal take kartice za ene 60KSIT z garancijo če le ne bo kaj skurjeno..flashane bodo pa na R9700pro bios oz clocke..

Ja mislim da kar natančno lotam, sicer moja pripravca ni ravno 100KsIT like ampak tanka konica poskrbi da se kr da...:)

Fury ::

uuu elita :) zdej pa hitr enmu poturim r8500 pa letim po 9500 ne pro...

kje nej ga pa kupm? v AGT majo neki za 51k sam tist zgleda (po ceniku) da je prov od ATI in najbrz ni 9700 pcb a ne?

a lahko zrihtas? ene 2 bi rabu (se za bratranca :))

Fury ::

60k se tut u redu slis? :)

Stare stranke mamo prednost :) ce bos to naredu jest uzamem 2 takoj. nej bo to prednarocilo :)

azeed ::

hmm. to tudi scena zdej. 60k za moddan 9500, 70k pa za nov 9700... pa smo pri dilemah spet :P
You gotta say YES to another excess!!!

morphling1 ::

9700 za 70k , kje ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

azeed ::

Čez,
preko vez :D
You gotta say YES to another excess!!!

morphling1 ::

Ah to ni isto :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Ja sj razmišljam zj... pomoje še pod 60K odvisno kok časa me bo vzel mod...drugače pa no problem pomoje se bo dalo za 58KSIT nardit za Gigabyte...

Hitrro naj eden kupi moj GF4 pa se modanje začne... kuj ko eno zmodam se začne serijsko predelovanje:) Heh too good 2be true:))

Fury ::

sej ves da ste prvi dve k gresta v prodajo moji a ne? bols da ves :)

sej tvojga brata poznam osebno (hehehe :P) to je prednost :)

Hvala, ni za kej :P

Malecky ::

Ja Fury....zate itak vse...če me naučiš CS igrat:D :D :D :\ :D

Tale AGT jih ma res po 51KSIT...upam da je eden od vas tolk zagret da jutri pokliče v AGT in jim pove da imajo napako na ceniku:D Ker resno močno dvomim v ceno, če pa drži pa veselje veselje...Samo AGT še uvoznik ni pa ne more dat kr 6KSIT cneje kot drugi.

vise ::

Jest lahko enemu zrihtam eno graficno radeon 9500 za 47500 sit. Mora pa biti nujno kje iz ljubljane ali okolice
««
«
1 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 9500 in čudna slika (črtna koda)

Oddelek: Strojna oprema
421985 (1336) mi_c_ho
»

Radeon-Nemčija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
975331 (4111) ferdo
»

Sapphire Atlantis Radeon 9500 Pro ali Enmic HIS Excalibur Radeon 9500 Pro?

Oddelek: Kaj kupiti
451703 (1220) falotXP
»

soft mod 9500 non pro

Oddelek: Navijanje
422037 (1500) boštjan
»

Radeon 9500 v Radeon 9700

Oddelek: Novice / Grafične kartice
382255 (2255) TESKAn

Več podobnih tem