» »

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost?

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost?

««
17 / 18
»»

Clemento ::

*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

AtaStrumf ::

Čisti dolgčas, tipo je samo navil kartico pa nič drugega.

rap3r ::

Prosim za pomoč tiste ki imate sapphire atlantis 9500 ne pro in na 9700 PCBju ki je rdeč, če mi nekdo pošle na mail oroginal bios od te kartice...
Mail
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

pako ::

jest mam od his-a.(9500)

Primoz78 ::

...sem malo zaostal pri debati...a je mozno sapphire radeon 9500 pro ( crn PCB ) modat na 9700...? Sem malo v dilemi glede nakupa...

sorry ce morim z takimi vprasanji :\

lp Primoz

AtaStrumf ::

Mislim, da je črn že nov in zato modifikacina ni več možna. Samo poglej če so RAMčki postavljeni v obliki črke L ali so vsi v eni črti. Če so kot L pol se da spremenit, drugače pa ne. Zdaj boš že res zelo težko našel tastar PCB.


EDIT: šele zdaj sem opazil da si napisal 9500 PRO. To 100% ne bo šlo. Deluje le 9500 nepro v 9700 nepro + navit do kolikor gre!

Zgodovina sprememb…

Primoz78 ::

Aha...hard to...nism vedu da iz 9500 NE pro se da v 9700 NE pro...drugace pa je crn PCB in v obliki crke L...thx za odgovor.

lp Primoz

Tito ::

He he, tut to je neki, če ga naviješ... Samo morš dobr čip dobit, pa dober ram gor... Trenutno se splača kupit 9500 PRO, ker so skor enaka cena.

Tito ::

Zakaj vsak ki gre navijat radeone najprej nadgradi bios? Tako kot naprimer tukaj: Klik

boštjan ::

zato ker 9500/9700 ma neki zaščitni bios s katerim ne moreš navijat

San ::

A je kdo že probal ta recept navijanja 9500pro v 9700pro? KAko je z hlajenjem karte?

Primoz78 ::

Tko je na stvari...danes sem nabavil novga radeona 9500 PRO original od Atija...rdec PCB, rami v vrsti ( Infineon 3.3 ns )...a to stvar se da navijat oz. flashat v 9700 ? Kako so kaj izkusnje, kje dobiti BIOS za overclockat ?

lp Primoz

rap3r ::

Ja lahko flashaš v 9700 sam neboš nč spremenu!!!
Tvoja karta se lahko 9700 tki približa samo z navijanjem.
Ti maš 9500pro PCB tko da ni variante da bi lahko sploh kej še spreminju itak se pa tvoja grafa pa pa radeon 9700 in 9700pro razlikujejo samo po frekvenci ramov in GPUje in to da majo radeoni 9700 256bit vodilo!

To je blo že tooookrat napisan da kr galva boli...za bios pa poglej mal po tej temi pa boš vidu...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

Luka Percic ::

A R9500 gre v R9500pro?
Mislm če imajo isti pcb pa to..

boštjan ::

gre ja.

San ::

Sej vemo rap3r, da imamo 128bitne rame, mene sam zanima, če je kdo od lastnikov 9500pro sprobal tweak in kako se mu obnese.

AtaStrumf ::

Par vprašanj okoli teh 9500 v 9500 Pro modov:

1) Kako grejo kaj Radeoni 9500 v 9500Pro?
2) A potrebuješ poleg 9500Pro BIOS-a še skrekane gonilnike (in ali so to isti kot za 9500 v 9700 mod ali morajo biti prav posebej za ta mod) ali so morda dovolj samo gonilniki (če seveda pol ne navijaš)?
3) Je kdo od vas že to naredil?
4) A se pojavljajo isti problemi kot pri neuspešnih modih 9500 v 9700 ali imajo sedaj novejši samo še polnodelujoče pipeline v GPU-u oz. ali je vsaj delež uspešnih modov večji?

Ni slaba stvar tak mod, če se glih zajebeš pa kupiš 9500 nepro.

Thorn78 nemogoče je da si imel v roki 9500Pro in RAM-e v obliki črke L! Tega enostavno NI! Če je imel RAM-e v obliki L-ja pol si imel v roki 9500 nepro, če pa si imel 9500Pro pol pa sigurno ni imel RAM-ov v obliki črke L! Torej kaj je zdaj res? Če si imel L ga dobi nazaj pa sprobaj mod!

TESKAn ::

Zdej 9500 v 9500pro grejo na enak način, kakor so šli v 9700. Razlika je sedaj edinole to, da imajo, če prav vem, tudi 9500tke le 128 bitno vodilo, prej so imele 256 bitno. Se pravi pri modu vklopiš štiri dodatne cevovode.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

boštjan ::

če se jaz ne motim lahko te nove 9500 (nepro) 128MB zgolj naviješ,ker nisem nikjer bral da bi mele skrite 4 dodatne cevovode, da bi jih lahko vključo, kot se je to dalo pri starih 9500

Tito ::

Marija, zdej ste pa že tečni, vse vam piše... Dajte oglejt si ta megalomalski powst pa preštuderita vse od začetka do konca... Ali pa uporabite iskanje... Ker se vprašanja ponavljajo.:D

morphling1 ::

Ja motiš se čisto vsak čip iz serije 9500 je še vedno stari dobri R300 torej z osmimi renderirnimi cevovodi. Razlika je samo v pcb-ju eden je z 256 bitnim spominskim vodilom, novejši pa so že vsi s 128 bitnim. Torej če delaš soft/hard mod lahko vedno spremeniš navadnega 128 bit 9500 v 9500 pro. Uspešnost vklopa dodatnih cevovodov je pa pomoje višja, ker jaz že pri 9500/9700 nisem verjel da je problem v gpu-ju, pač pa v kakšnem elementu za napajanje oz. stabilizacijo. To pa izključno iz tega, ker NI možno, da bi bil vsak čip enako defekten v gpu-ju in bi se z enim uporčkom na njem enostavno izklopilo del tranzistorjev ki tvorijo cevovode. GPU je lahko samo delujoč ali nedelujoč, oni vzamejo samo delujoče in potem izklopijo ta renderirni del gpu-ja z tistim uporčkom. Zato sem siguren da je problem ali v kakem kondenzatorju ali pa v samih spominskih čipih, da so defektni in ne prenesejo 256 bitnega širine.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

sem pač predvidevo, da tudi 4 dodatnih skritih cevovodov ni v navadni 9500 128MB,sploh ko je ATI zagrozo firmam naj nehajo s proizvodnjo 9500 128MB na 9700PCB.

Primoz78 ::

Thorn78 nemogoče je da si imel v roki 9500Pro in RAM-e v obliki črke L! Tega enostavno NI! Če je imel RAM-e v obliki L-ja pol si imel v roki 9500 nepro, če pa si imel 9500Pro pol pa sigurno ni imel RAM-ov v obliki črke L! Torej kaj je zdaj res? Če si imel L ga dobi nazaj pa sprobaj mod


nism mel v roki tega radeona, tega nism nikol reku, v Italiji pa majo na spletni strani www.essedi.it pod opis Sapphire radeona 9500 pro slikco crnega PCB-ja z L rami....

p.s. Kako se naredi backup BIOSA ?...a je res da moram dobit poseben BIOS za mojga radeona, ker ma 3,3 ns infineon rame ( to sem bral na rage3d )...

lp Primoz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

boštjan ::

TESKAn ::

To pa izključno iz tega, ker NI možno, da bi bil vsak čip enako defekten v gpu-ju in bi se z enim uporčkom na njem enostavno izklopilo del tranzistorjev ki tvorijo cevovode.


Samo komentarček - kolikor sem jaz razumel, je edina poanta tega uporčka to, da ti spremeni ID kartice oziroma prepreči, da bi pisal po BIOSu kartice. Nima pa nobene, ne fizične in ne programske povezave z cevovodi.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

morphling1 ::

Ja maš prav, sem napačno napisal. Ker če bi uporček fizično izklopil cevovode, soft mod ne bi bil mogoč.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

AtaStrumf ::

@Thorn78: ja pol pa ni frke, so ga pač makaronarji polomili.

Primoz78 ::

Hmmm sem flashal BIOS z nekim biosom ki sem ga dobil na rage3d forumu, kateri naj bi bil prav za Radeone 9500 Pro z Infineon 3.3 ns rami....pa se mi je pojavlo sledece : Win 2000 so zaznali radeona kot 9700 PRO...zdaj pa mi ni nic vec jasno...pa sem z radeditom precekiral BIOS prej pa je vse blo ql...booo

lp Primoz

boštjan ::

kaki pa so rezultati v benchmarkih

Oblivion ::

Kolko nevarnosti je, da bi graficno kartico mogoce unicil, ce fleshas z napacnim bios-om? Naslednji teden dobim 9500pro od sapphire in me zanima, da bi kaj poizkusil.

boštjan ::

prvo pravilo vsakega flešanja je da shraniš originalen BIOS.pol če flešaš s kakim bad biosom se zna zgodit,da maš črno sliko oz.je ni.Tukaj pol nastopi grafična na PCI vodilu.Nanjo priklopiš monitor in flešaš nazaj z originalnim biosom.

Primoz78 ::

Bostjan...rezultat je bil enak v 3dmarku01...03 verzije ne morem sprobat, ker nimam ADSL-ja pa se dva DVD-ja od Jokerja mam doma pa niti na enem ne dela instalacija 3dmarka 03. Drugac pa je sedaj kartica overclockana na 321/290 ( ram vec ne gre drugace ne zazene 3dmarka)...je neka finta da majo rami ( infineon 3.3 ) prenizko voltazo. Torej...Ati radeon 9500 pro 275/270 ...11700....Ati radeon 9500 Pro OC 321/290....12300+...mal se pozna :). Aja pa konfiguracija: Epox 8rda+, 512MB ram 333mhz (@266 CAS2), AthlonXP 2000+, SB audigy, disk WD800JB, Ati radeon 9500 Pro...


lp Primoz

Tito ::

Tudi sam sem si umislil Radeona 9500 pro in ga malo navil... Dosegel sem 15083 točk. Grafično sem navil na 405 MHz procesor ter 317MHz ram. Pa še ostale konfiguracije: AMD Athlon 2600+@2388MHz, 512 MB DDr ram na 191 MHz vodilu (samo sprašujem se kakšni bi bili rezultati na pokojni plati na kateri sem lahko vodilo navil na 215... in se jedalo procesor naviti na 2500MHz). Tu je povezava, da boste lahko primerjal....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tito ()

Oblivion ::

A mas graficno vodno hlajeno? A si mogoce fleshal bios graficne, da ti spozna da imas 9700pro? Al si narobe napisal da imas 9500Pro?

Tito ::

Ja flešal sem pa mi kr to napiše... Mam pa Radeona 9500 PRO. Sam mi neki šteka mogoče ker mam preveč nabasan disk...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tito ()

Oblivion ::

Cool zadevca ;). A mas tudi mogoce kartico na 9700 pcb-ju? Al je ze nova in si samo fleshal? Ksno karto pa mas? Oprosti ker je tolko vprasanj ma me zelo zanima :))

Madafaka ::

Zanima me do koliko lahko navijem radeona 9500pro ? Zdej je hitrost 276,75 (gpu), 270 (ram) ! Kolikšna je sploh nazivna (originalna hitrost) ?? Zanima me tudi če je nevarnost da se cela zadeva skuri, saj se mi zdi hladilnik kar precej vroč ? Kako lahko izvem kolikšna je temparatura grafične ? Zanima me tudi, ko meriš hitrost z 3D markom, a morajo biti ostali programi zaprti (kazaa,...)???

upam da ne morim preveč če to ta uprašanja že bila !

rap3r ::

KOt prvo si uprašu sama neumna uprašanja, sam ok da nebom nesramn...
Noben ti nebo povedu točn do kolk ga lahko naviješ ker je usak drgačn...mislm pa da tm nekje 350GPU in 300 ram nebi smeu bit problem. Nazivno hitrost si pa že sam napisu!
Tko ti tud nebo noben mogu povedat kok je temp tvoje grafične razn če jo sam zmerš moja je mela na 350Mhz nekje 67stopin k je bla še normalno hlajena zdej jih ma nekje 30.
Zadne uprašanje pa sam še enkrat dobr premisl, a ti kazaa jemle proc čas? Ti a se ti nezdi tko da usak program k ti uzadi laufa ti ga neki poje in najbrž laufaš 3d mark da bi meu čim več pik...pol ti jih taki programi pojejo.
Drugič pa mal premisl logično prej pa kkšno temo preber pa ti nebo treba sprašvat:\
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Tito ::

probavi...

Tito ::

noben Radeon 9500Pro ni na pcb-ju od 9700. Zgleda da je ta bios spremenil ime kartici, pojma pa nima zakaj, v glavnem je bil za 9500PRO, da ga odklene da se ga da navijat...:D

Madafaka ::

Pri 3D marku se mi ne gre za preveč natančen rezultat v smislu (nisem vedel da kazaa tolk proc. časa jemlje) ! Kartica vem da ni enkrat enaka za navijat, v mislih sem imel približke ! Zanima pa me kako si izmeril temparaturo gpu-ja, ker se mi zdi da kartica nima notranjega senzorja ??? Pa zanima me še če je tistih 67 stopinj kritičnih ???

rap3r ::

Nebom ti reku da je kritičnih oz da ni ker mam zdej probleme s to karitco da mi nenavita dela artefakte tko da gre na servis...
To sm pa zmeru z unim senfu LCD termometrom...seveda govoriva o tem da sm nabiju ene 2 uri igre...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Oblivion ::

Da nebi odpiral nove teme bom kar tukaj vprasal, ce mi lahko kdo pove ali je radeon 9500pro od HIS-a kaj vreden? Predvsem v primerjavi z Sapphire ter Gigabyte. Lepo prosim, ce mi lahko kdo pove.

boštjan ::

Če maš možnosti izbire raje sapphire ali gigabyte,drugač pa je HIS tudi ok,ker ni velike razlike v r300 GPU-jih.Mogoče HIS le slabše rame gor lota. klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Oblivion ::

Ja, slabse se navija pol. Pa ce bo delala karta vseeno tko dobro ne bo problema.

Oblivion ::

Tako, dobil sem Radeona 9500pro od hisa. Gor ima rame od infeona 3.3ns! Se bo pustila kaj navijat?

AtaStrumf ::

Pomoje bi se znal kar lepo navit tale tvoj Radeonček. Fleshaš, naloži Rage3D tweek, navij in poročaj.

boštjan ::

oblivion,za bios idi sem za flash utility pa tole aflash2 pol pa poročaj kako gre.
PS ne pozabi na cooling

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

San ::

Po mojem pa hlajenje grafe ne bi smel biti problem, sej 9700pro tud nima ne vem kakšnga koolerja, pa gre za podobne karte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: San ()
««
17 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 9500 in čudna slika (črtna koda)

Oddelek: Strojna oprema
421996 (1347) mi_c_ho
»

Radeon-Nemčija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
975355 (4135) ferdo
»

Sapphire Atlantis Radeon 9500 Pro ali Enmic HIS Excalibur Radeon 9500 Pro?

Oddelek: Kaj kupiti
451707 (1224) falotXP
»

soft mod 9500 non pro

Oddelek: Navijanje
422045 (1508) boštjan
»

Radeon 9500 v Radeon 9700

Oddelek: Novice / Grafične kartice
382267 (2267) TESKAn

Več podobnih tem