» »

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost?

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost?

««
4 / 18
»»

Alexius Heristalski ::

Malecky, za kolk boš prodajal zmodane kartice, če (ko) ti uspe, seveda? Jaz bi najrajši kar eno naroču.

Od hitrosti se zvrti...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Malecky ::

Kartica te bo stala 57KSIT

Trenutno poganjam tudi enega Tbread A AIUGA 47 teden s5...dela odlično, z 1.85V in 2500 obrati na Volcanu 7 pridem vse do 2Ghz max pa 2100mhz...

ps...nisem še namazal AS3..ubistvu paste skor ni! I love AMD and ATI! pa tko simpl imena firm:)

Alexius Heristalski ::

Ugodno... Boš kmalu začel modat? Ker jaz že komaj čakam, da ti uspe!
Glede AMDja pa samo dobro. Za kolko prodajaš pa ta procesor in s katerimi komponentami lahko tolk izvlečeš iz njega?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Malecky ::

Komponente....oedvisno to boš moral sam pozneje pogruntat kaj bi te zajebavalo, jaz ti samo lahko prodam proc, ki ziher dela na tolk pa tolk...

(CPU) 1-AMD , 2018MHz, 256KB (66% Load) @ 38°C (Fan @ 2327 RPM), Core @ 1.904V

Dela lepo....zaenkrat imam pa dokaj hladno tuki tko da po socket diodi ne preseže 45°C v real pa pomoje seka ene 55°C če ne 60, ker ni AS paste.

Peak z 1.98V je bil 2120mhz sam to ne stabilno...je šteknil ko je temperatura narasla, akr je za V7 dokaj logično...

Taki proci so po 19500SIT 1700+(1466mhz)

ps..za proce piši na email...to je R9500 tema!

Prvo Sapphire grafo dobim jutri, ko (če) bo mod uspešen se lahko prve kartice žačnejo prodajat v začetku prihodnjega tedna.

Mod bo pa opisan na s-t (in poslikan) lahko bi morphling to že opravil ker kartico ima že...morph kje tičiš?:)))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malecky ()

Alexius Heristalski ::

Aja, katero amd platformo (os. plošča, procesor in ram) trenutno priporočaš? Te tri stvari mislim v kratkem kupit.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Malecky ::

Alexi: dj take stvari uporabi privatna sporočila ali pa moj email: grega30@email.si

Mislim da se lahko lepo orientiraš po članku deda mraz svetuje na tvoji desni strani ekrana.

zame super kombo: R9500@9700pro+, Abit KX7 (epox (RDA+), 1700+ tbread procesor..hand picked vse skup te pride pod 100KSIT:D Dobiš pa ene 16k 3Dmarku:))) pa dober ram...recimo viking PC2700 z samsung čipi.

morphling1 ::

Malecky YGPM
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

mene še samo nekaj zanima.ko končaš ta mod,da omogočiš še 4 cevovode,a je pol treb še BIOS od 9700 updejtat?

Malecky ::

DA boštjan

boštjan ::

pol pa še samo GPU in ramom MHz dvignit in si na konju?:D
no jaz sem danes govoro z enim tipom ki mu je to dejansko uspelo in reko da dela ko strela.

slon ::

boštjan a lahk kolega vprašaša kdo je proizvajalec te karte?
lp
doma mam sphire 9500 128mb rami so hynix 3,6ns
kupljen v sredo v agt-ju cena 51,500 sit
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Thanatos ::

damn čist sm zrajcan jutr grem stvar kupt. Mogoče kdo ve kje ga imajo na zalogi v okolici LJ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thanatos ()

boštjan ::

sloroland,moram ti rečt da ni kolega,ampak prodajalec v mariboru,ki se na to kot kaže spozna.

azeed ::

Komurkoli bi ta mod uspel... naj, predno se veseli prehitro, poskusi zagnati tudi atijeve demote. Tam so, namreč, najbolj vidni artifakti.:\
You gotta say YES to another excess!!!

VASkO ::

Malecky, malo prej si govoril o novi reviziji Sapphireov 9500. Kaj se niso zaceli s proizvodnjo na 9500PRO PCBju?

Malecky ::

Ne...še vedno je R9700 ampak ena novejša verzija...naj bi obstajale tudi novejše verzije R9700pro...tkod a nevem, Tyan naj bi uporabljal ta PCB in te kartice gredo stock čez 400mhz na jedru sam za Sapphire nisem sure, z tistim hladilnikom in stock napetostjo sem z 380 več kot zadovoljen.

Nazgul ::

Mene tud zanima ta modifikacija Radeona 9500 v 9700. Samo malce me le skrbijo one omenjene težave userjev ki so modifikacijo že opravili. Ne verjamem namreč da je to vzrok nepravilnega lotanja, ker če bi se zmotil pri lotanju pol po mojem mnenju nič ne bi delalo, se pravi ali da dela ali pa ne, ne pa nekaj vmes, ali se morda motim? Prav tako mislim da težava ni overclockanje saj oni userji pravijo da so dali gor bios od 9700, ne pa 9700Pro in kot vemo ima 9700 iste frekvence kot 9500. Po drugi strani se pa bojim da bo softverska modifikacija nekako onemogočena s strani ATI-ja z izdajo novih driverjev v prihodnosti. No ja, vsekakor bi Maleckyja prosil da opravi obširen test po modifikaciji, predvsem če se pojavijo one motnje v sliki in če je hitrost res enaka kot ta prava Radeon 9700 in nam rezultate javi. Če se izkaže da stvar dela 100% v redu, bi mogoče tudi jaz eno vzel. Sem namreč ravno imel namen kupiti Radeona 9500Pro, no, in zakaj bi dal tolko dnarja za manj muzke če gre tudi drugače, he, he. :D

boštjan ::

ja v tem primeru bo res malo denara dosti muzike:D

Nazgul ::

Še nekaj, Malecky, 57 jurjev se mi pa zdi malce visoka cena za karto + mod, če se dobijo 9500ke že po 51 jurjev, a ne? :\

||_^_|| ::

Nazgul: ja dobi jih če jih lahko:)

Fury ::

AGT jih baje NIMA.
Malecky ti da ZIHR DA DELA (testirano).. on je sploh en fejst poba :) + njegov brat seveda k se je tko veselo furu ko debil za 1 moj procesor in seveda vse na dom dostavu in pomoje skuru vec bencina kokr je zasluzu :)

Bo ju3 upam da vse jasno kako pa kej s kartami :)

Nazgul ::

Mogoče jih TRENUTNO nimajo v AGT-ju, sam jih bodo pa spet dobili, a ne. Sem nekaj zamudil in so morda zvišali ceno? Sem prej pogledal pa je še kr ista, torej 51k SIT. No, počakajmo najprej na Maleckyjeve ugotovitve, o končni ceni pa lahko pol rečmo nekaj ko bo ziher da dela. :D

Fury ::

OK, Ideja.. preden karkol modate.. instalirajte kartico pa to, pol pa poglejte device ID (v obliki XXXX - najbrz mate 4414 (def. radeon 9500)

Device ID zveste takole:
desktop, z desno klik, properties, display, advanced, Options (od ATI zavihek), Details

Zapisite si device ID

zdej pa extractajte driverje (jest mam cat 2.5) nekam in skenslajte setup, pejte v tist dir v 2KXP_INF pod direktorij in odprite fajl CX_06642.inf ce mate XP ali C2_06642.inf z notepadom.

Od tu naprej naj bo vas ASIC ID omenjen z XXXX

Sedaj naredite search na DEV_XXXX, in zbrisete vse vrste ki vsebujejo tole not.

Zdej pa vse DEV_4E44 in DEV_4E45 zamenjajte z DEV_XXXX in probajte reinstalirat driver (prvo odinstalirajte) .. mogoce bo zagrabl kot radeon 9700 :) nikol ne ves..

10 minut vam sam to vzame :)

VENDOR_ID majo itak vsi isti...

Fury ::

poženete 3dmark in ce mate ful bolsi fillrate je prjel, drugače pa ne :)

Fury ::

pričakujem da bo ko pridem iz sole ze post tuki a dela al ne.. oz. ko pogledam se.. torej okol 20h. hvala. :)

PS: hehhehehhehhe res bi bli kul ce kdo proba :)

morphling1 ::

V čem je fora tistega zgoraj, je to kao software mod za 8 cevi vklopit ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

ja, ko prelotas tranzistor, se ne naredi nic drugega kot spremeni ASIC ID. Ce je upor na 2-3, je na drugem mesti IDja vedno 1 (override realne vrednosti), drugace pa je vrednost, ki je dejansko v BIOSu zapisana. Ta je pri 9500NP 4144, pri 9500PRO pa pri 9700NP/PRO pa 4E44

sharp ::

Čak mal ok-sem šel pod Driver-2kxp_inf pol je pa tam naslednje cx_05857/c2-05857/cx_05857/bx_06282/atiseag to je pol not,fajla CX_06642.inf in C2_06642.inf pa ni not????

morphling1 ::

Še ena od verjetnosti zakaj se na nekaterih karticah pojavljajo artifakti je to, da obstajata dva biosa. Eden je narejen za infineon 3.3ns rame drugi (herculesov) pa za Hynixe 3.6ns, glede na to da so timingi na ramih drugačni, je to zelo verjetno razlog za artifakte, večina kartic ima 3.6ns Hynixe in lahko da so flashali z napačnim biosom.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

ne bi reko
eni se flesali z obema pa se s parimi drugimi pa ne dela vredu

enim dela 3dmark pa spili brez artefaktov, ATIjevi demoti pa z artefakti (chessboard), tak da ne vem, kaj naj si mislim

bi blo pametno se malo pocakat

en je kupo tri enake sapphire 9500, en dela brez problemov po modu, druga dva pa z artefakti

kaj za vraga se dogaja? ma pomoje folk s tem lotanjem po cipu vnici nekaj, mogoce se pregreje vodnik od lot-mesta do cipa zaradi prevelkega segrevanja


no, tistim, ki so pa samo pofarbali 1-2 in upor pustili na mestu pa lepo dela vsem po vrsti

samo demotov tudi ni dosti ljudi probalo, pomoje je napaka v driverih

Nazgul ::

@morphling1:
Tudi to se mi ne zdi verjetno (ne pozabi, to je samo moje skromno mnjenje), ker ne glede na to kakšne timinge imajo rami, vsi so sposobni laufanja na 275Mhz kolkr je frekvenca rama na Radeonih 9500/9500Pro/9700. Razen če so flashali z biosi za 9700Pro varianto, sam kokr sem že prej povedal, tam piše da so flashali z 9700 biosi, ne pa one Pro variante. Ne verjamem da so po eni strani sposobni lotanja, po drugi strani pa tko nesposobni da zamenjujejo biose in flashajo z napačnimi biosi.

morphling1 ::

Ni samo nazivna frekvenca važna govorim o timingih, ki so lahko za Infineona čisto drugačni kot za Hynixa. Sicer pa bilo je samo opozorilo da če se že flasha, da se flasha s pravim biosom.
Kar se pa o sposobnosti lotanja in flashanja tiče pa to nima zveze, biosi kot sem na hitro pogledall niso kaj exstra označeni in je zamenjava hitro možna sploh, ker vsak pomisli da to nima takega vpliva, važno da je flashan na 9700.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Fury ::

po premisleku tisto gor ne dela (sem bil zgleda zaspan) in sem spregledu da ce to zamenas dobis isto vrstico kot si jo prej zbrisal :P slab sem :)

Nazgul ::

Aja, OK, so še druge nastavitve kot je frekvenca rama, navsezadnje je tko tudi pri glavnem pomnilniku, ko maš neke CAS Delay Times pa podobne reči.

Kaj pa vem. Vem da nič ne vem. :P

Fury ::

khm...

There are two interesting examples that I have seen on the Rage3D Forums. One guy bought 3 cards, all identical, performed the "resistor mod" to them all, and only 1 of them works without artifacts.

The second guy bought 2 identical cards this week from newegg and had a similar experience. One of the cards performs flawlessly, while the other shows the visual artifacts.

That's a small sample, but I think that people need to keep in mind that they are definitely taking a gamble when they buy a 9500non-pro.

Malecky ::

I OC 4 life....I always gamble!

Kot js rad rečem ko vidim pizdarije kot je proc od Fury-ja "ah pozab! Sj jih še delajo!":D :D

dons držim pesti da dobim kartico pol pa veseleo na delo.

em zarad cene morm reč tko...js jih dobim po taki ceni, če na kakaega jurja dva cenim moje delo in riziko pol smo na 57KSIT, za manj nisem pripravljen tvegat razen zase seveda.

Mislim da je v AGT cena z karticam extremno čudna in mi ni znano, vem le to da jih na zalogi nimajo več...sumljivo men tole..ne morem dobit tako višjo ceno...oz Sapphire ne glede na proizvajalca ne more met take cene...če jo ma lahko pa pač smola, js se ne sekiram če je ne kupiš pri meni.

Lp

boštjan ::

misim če damo 57k malecku in pol karta dela BP kot 9700 se splača.razen če si sam narediš in pol dela,pol pa prideš ceneje skozi.

Fury ::

ti sam dub ze kartico pa se ti bom se mal bl prilizval :P

Nazgul ::

OK, OK, razumem. :D Sej, če bo delalo kot bi moralo, pol je 57k kr cool cena, ja. Sam kok je to z garancijo? Vem da lahko ta mod sam odpravim pa flasham nazaj sam treba bo met tud original račun od trgovine kjer si karto kupil, a ne? Al kok si to mislil, da dam karto pol tebi nazaj pa ti reklamiraš al kaj?

VASkO ::

Malecky - smo ze zivcni, bo delalo ali ne :\ ...

ajd, sem se se necesa spomno
kartice obstajajo v revizijah 1.1, 1.3 in 3.0

je mogoce, da so tudi BIOSi, s katerimi vsi flashajo za razlicne revizije kartic (kot je v P/N stevilki BIOSa)?

fajn bi blo, ce bi kdo posodil svojega r9700 in ga probal flashati z razlicnimi BIOSi, ce bi se pojavli artefakti enaki tistim sahovnicam, potem je izkljuceno, da je na 9500tkah s cevovodi nekaj oz sploh kaj narobe

bi kdo probal?

Fury ::

nonono malecky... nimam vec nohtov! :)

Alexius Heristalski ::

Hm, že skor dve uri je minilo od zadnjega posta... Očitno se je Malecky spravil nad R9500? Če mu uspe, bom jaz gotovo kupu od njega.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alexius Heristalski ::

Glede AGT: to je carska firma! Sem zadel zvočno kartico Hercules Fortissimo III 7.1, šele dons sm šel ponjo.8-) 8-) :D :D :) :) :P :P ;) ;)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Nazgul ::

Malecky is busy. ;)

Sam ponavadi taka dolga odsotnost ne pomeni nič dobrega. :O Upam da mu uspeva. Za njega in za vse nas. :D

VASkO ::

ali kartice ni dobo

ali si puli lase, ker mu ne uspeva

ali pa se slini do tal ker mu je uspelo

Nazgul ::

Dolgo neaktivna on-line trgovina Taipan je spet odprla vrata. Sem mal pogledal po kolk majo tam Radeona 9500 128Mb in majo od ATI-ja (tak piše) in cena je le malce nad 50 jurjev. Tak da mogoče bi lahko od tam kartice naročil, če majo slučajno na zalogi? :\

Malecky ::

Malecky is not too busy right now:| Še čakam na grafo in se pripravljam na vse teste ipd...

trajalo bo do najmanj polnoči, da se bo zvedlo če mi je uspelo brez artefaktov ker morm za vas userje primerjat še 3Dmark rezultat z 9500 in pol še z 9700:)

ah ja dolga bo ta noč, problem je dfa moram zdajle še čakat na grafično še kako urco, pol pa winse reinštalirat directx 9 ipd...

driverje..vse...

Zj je pa že dolgo odkar sem mel nazadnje ATI grafo (8500):)) Kere voznike priporočate:))))

boštjan ::

najnovejše:D

Malecky ::

Sn out pa me je sam zanimal če so kšni neuradni boljši, oz da za kartico sploh obstajao:) ehh...Pred sm bil Nvidiot ne mi zamert....obljubim da bom zj fanATIc, sploh če bo delal vse BP.

Te cene za kartico so pa res hude tk da bom še malce pobrskal preden bom nasleden teen začel prodajat.

VASkO ::

malecky, so glih zunaj novi 3.0a WHQL catalysti, ki odpravijo OpenGL zatikanje. Dobis jih na ATIjevi strani, seveda, ce se server dela


««
4 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 9500 in čudna slika (črtna koda)

Oddelek: Strojna oprema
422001 (1352) mi_c_ho
»

Radeon-Nemčija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
975372 (4152) ferdo
»

Sapphire Atlantis Radeon 9500 Pro ali Enmic HIS Excalibur Radeon 9500 Pro?

Oddelek: Kaj kupiti
451711 (1228) falotXP
»

soft mod 9500 non pro

Oddelek: Navijanje
422047 (1510) boštjan
»

Radeon 9500 v Radeon 9700

Oddelek: Novice / Grafične kartice
382276 (2276) TESKAn

Več podobnih tem