» »

soft mod 9500 non pro

soft mod 9500 non pro

boštjan ::

ker je prvotna tema že šla v nedosegljive višave,da se na da več razbrati kaj kdo počne,sem pač mislo da bi tukaj govorili samo o soft modu te kartice.
Torej kaj vemo do sedaj:
Lahko uporabimo wizzardovo metodo in še kaj pametnega preberemo na hardforumu,ki nam tudi vzame pol dneva,da to temo predelmo:D .Pol je tukaj že novi rivatuner by Alex Unvider.O riva tuner pa beseda teče na guru3d forumu.
Tak da pozivam slo junake,ki jim je uspelo modat 9500 v 9700 by softmod,ker od vašega uspeha je odvisen moj nakup grafične.9500 ali 9500pro-dnara mam za obe:D

gujs ::

Zdele sm bil pr enmu frendu in sem jo mu zmodu z wizardovim soft modom in stvar deluje. Je pa 50ti teden PCBja!

boštjan ::

a si si driver iz njegove strani dol flikno al iz atijeve.
pa ta karta je rdeča,ne?ker na sapphirovi strani pokaže 9500 črno in nerdečo.kje pa je ta kolega kupo 9500?

gujs ::

Driverji so iz atijeve strani, sam un file sem zamenju. Kartica je rdeče barve in jo je kupu v AGTju.

boštjan ::

Run Fillrate tests before changing drivers

a mi lahko samo kdo pove kako Fillrate tests izvest?Na wizardovi strani priporoča prvo da Fillrate tests narest,preden se lotiš patchanja.

sharp ::

V 3DMarku pod Selected test obkljukaš samo Fill rate,ga benčaš pol po modu zalavfaš še enkrat in vidiš če je večji,če je -mod je uspel

boštjan ::

a to je ono za single texturing in multi texturing?

sharp ::

Ja to je to 9500 ima pri men 917/1103 modan v9700 pa 1538/2171.

sharp ::

A kdo ve kje v Riva tunerju(če je možno) piše ali na kartici delajo4 ali 8 pip??????????????????????

boštjan ::

torej to sta 2 uspela softmoda.kaj pa drugi,ki mate 9500.
aja še nekaj.s kerim programom navijaš?riva tuner?a po modanju ni treba biosa od karte flešat da lahko navijaš?

sharp ::

Po pravici povedano še nisem nič probaval z navijanjem ker sem ga modal šele včeraj:P

morphling1 ::

Sem se malo igral s tem Gigabytom 64 MB. Da bo riva tuner patcher deloval, je treba ta patch pognati cez ati2mtag.sys file preden instaliras driverje, ker kasneje imajo winsi file protection oz datoteke digitalno podpisejo, kar pomeni da vse spremembe avtomatsko spreminjajo nazaj. Zadeva mi deluje pravilno brez artifaktov, samo to je se vedno samo 9500 pro, ostali Ati problemi pa ostajajo...
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Thanatos ::

gujs: kdaj jo je kupu?

gujs ::

Ponedeljek

Fury ::

kje pogledam tedn PCBja in ne GPUja?

Fury ::

pogledu sem edint tist pod GPUjem k ste govoril (hladilnika ne bom dol pulu) in pise "Test Pass 84"

morphling1 ::

Ma tisto nima veze, vazen je teden izdelave gpu-ja
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Fury ::

Preberite ta moj thread

http://www.rage3d.com/board/showthread....

PS: ce ma kdo kksn dobr free web space nej mi PM posle :)

boštjan ::

kot kaže je treba za uspešen mod imeti infenion 3,3ns rame.fury zdaj ti še reinstal winsov ostane

||_^_|| ::

Sam katere kartice jih pa majo?

p.s. a je kdo od junakov že probu shladit rame na modificirani kartici z artefakti?

boštjan ::

sem mislo za hardwerski mod.ja bo treba prodajalca pitat,keri rami so gor

koyotee ::

hard work! my friend did it for me! vsekakor se ne splaca 9500 z volt modom spreminjat v 9700, tko da raj kokr misls! kup pa raj 9500pro k se se kr pozna
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

morphling1 ::

Artifakti nimajo veze z ramom, voltmod ne bo pomagal, napaka je skoraj sigurno v gpu-ju.
In to da je infineon ram na kartici tud nic ne pomeni, na testnem Gigabytu je Hynix pa cisto lepo dela soft mod in ce dela soft mod dela 100% tudi hard mod.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

jureus ::

Tu sem malo bral to twekanje, pa me zanima kak je sploh mozno, to naredit ce ima radeon 9500 samo 4 cevovode.
Kaj so drugi gor pa niso aktivirani al kak je to?

Fury ::

jureus ja :)

Ce dam druge driverje mi dela! ni treba nobenga reinstalla... morp kako bos to razlozu? ker 2d pa 3d nimata CIST NIC veze razn ce je v framebufferju napaka.. to je se mozno, samo pol ne bi 4 extra pipelinie vplival.. no ajde pametni najdte se pa zgruntite kej :)

morphling1 ::

Cak mal Fury, kaj zdaj pravis da ti dela ? Dej lepo vse razlozi, ker na rage ne morem priti, od zacetka, a mas novo karto, kaksni so bili problem prej in tako naprej vse po vrsti.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Fury ::

Ne, ne dela mi. Fora je v tem da mam artefakte TUDI v windowsih! iste! sam mal manj ocitne.. ampak je sahovnica!

lejte: screenshoti

poglejte slikce... v 3dmarku pac checkerji ampak v winsih tut sfukan.. in s tem odpade logika da je s pipelini neki narobe.

mam pa sapphire 9500 nepro 128mb 3.6 hynix rami

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fury ()

Tzar ::

Hello
Sem poskusu softmod po navodilih morphlinga. Zadeva dela, vendar kot je že nekdo omenil, se mi ne da hkrati igrat saha in kosarke 8-)

Fill rate se je drasticno povecal, samo je prevec artifaktov. Ceprav kartica deluje odlično, jo bom vseeno zamenjal za GF4TI4200. Raj tega modam na Ti4600 in imam veliko več od tega.

torej če kdo kupi Radeona 9500 128Mb od Sapphira naj se javi. Prodam ga za 50.000 SIT. Bil je pa samo softwarsko modan

Življenje je lepo!

Malecky ::

js ga prodajam za 48:)...

Em...moj ne kaže artefaktov v igricah in ne v winsih...sam pri benchamrkih...a kdo kup zato?0:)

piek ::

Odlicno, danes sem se odlocil, pograbil karto ven z AGP reze in odpeketal k prodajalcu. So mi jo zamenjali - zahteval sem zadnjo kartico iz zadnje skatle :D in zdej mi novi R9500np dela ko raketa na R9700np, pa se OCjam ga lahko. S tem da gre core do 365 MHz, RAM pa "le" 302 MHz, potem pa ze malo nacne sliko. Sem pa sedaj vec kot zadovoljen, saj je petdeset presernov padlo na plodna tla. Aja, pa se to - tale SoftMod je ena najboljsih SW resitev sploh v zadnjem casu. Kapo dol.

Lp,

piek

PS: Ce bi bil mehanik, bi rekel, da si pri posegu se rok ne umazes!
--- Finish it off if you started it! ---

boštjan ::

torej nimaš nobenih artifaktov?keri softmod si uporabo?pa opiši svojo kartico

Fury ::

zdej tut rage3d forum link dela in si lahko tisto preberete...

gujs ::

Fury jaz tud mislim da je problem nekje drugje. Ker če vklopim antialiasing mi vse dela čist lepo. Tko da je ta stvar mal čudna.
Upam da bo gdo pogrutov za kaj gre!

boštjan ::

http://www.taipan.si/,preden se zleknem naj samo povem da tukaj dobite 9500 128MB za 50500sit,tak zdaj pa spat

Tzar ::

Yuhu. Končno je tudi meni uspelo.
Moj connect3d Radeon 9500 128Mb je z softmodom sedaj izboljšal rezultat v 3Dmarku za 2000 pik.Brez nikakršnega artifakta.

Sem pa probal z dvemi Sapphirji pa ni šlo,sem lahko šah in košarko hkrati špilal.Če kdo želi mu lahko priskrbim Connect 3D radeona.
Življenje je lepo!

Fury ::

tzar poglej zasebna sporocila.

boštjan ::

za tiste,ki še zdaj ne upajo ali ne vejo kako 9500 shekad v 9700 so na designtechnica spisali tutorial kako to narediti.zdaj pa mislim da ne bi več smelo bit problema

rap3r ::

Jz mam problem sm softmode naredu in je delal bp pol sm bios od 9700 gor dou tist k se ga da ocjat in zdej mi soft mode ne dela več?Zakaj a morm zdej nujno uporček odstrant?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

po tem kaj sem jaz prebral,ko so še 9700 bios gor fliknili,so šli še samp veselo navijat:D .a maš artifekte,al se greje.pa kje maš artifekte

rap3r ::

Ne ne nimam nobenih artefaktov mogoče kdaj kkšna pikca sam morš res dobr gledat pa še to v 3d marku v špilih ne.Naviju sm tud sam zdej mi noče soft mode narest odkar sm dou 9700 bios notr!!!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

kak pa si ugotovo da ti softmod ne dela?

rap3r ::

Kot prvo se mi je fillrate spustu na občino kot drugo če greš v display propertis ian advance in pol adapter ti piše ker je in če ti piše 9700 pol ti je uspel aja pa še to uspel mi je:D http://service.futuremark.com/compare?2...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

torej zdaj ni panike več?a mi pošlješ bios od 9700 in fleš utility katerega si uporabo za flešanje na moj mail


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 9500 in čudna slika (črtna koda)

Oddelek: Strojna oprema
422001 (1352) mi_c_ho
»

Radeon-Nemčija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
975377 (4157) ferdo
»

Mogoče ta trenutek HOT BUY - r9500/pro pri... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
523582 (2250) borchi
»

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Navijanje
89041234 (23632) sharp
»

Bios za OC 9500 na 9700

Oddelek: Navijanje
221601 (1279) Turtle

Več podobnih tem