» »

Prenosljivost garancije

Prenosljivost garancije

1
2
»

galu ::

St235 je izjavil:


Nima nobene veze kateri lastnik v vrsti si. Garancija je vezana na izdelek in določeno časovno obdobje. V kolikor to obdobje ni minilo in je okvara nastala v okviru garancijskih pogojev ne bo nihče spraševal kdo je lastnik, niti ne obstaja zakonska podlaga, ki bi dovoljevala takšno pogojevanje. Tudi če bi na računu pisalo ime originalnega kupca, se trgovina/servis v to nima kaj vtikat. Nenavsezadnje lahko neseš na servis nekaj tudi namesto kolega/strica/naključnega mimoidočega.


Aja? V moji garancijski knjižici za HTC telefon piše da garancija velja samo za prvotnega kupca in posledične kupce rabljenega telefona, če HTC to 'predajo' dovoljuje (je potreben nek pisni consent).

Seveda, nikoli še nisem mel problemov z uveljavljanjem tuje garancije.
Tako to gre.

RejZoR ::

Eh to je en čist navaden bullshit. Izdelek ima toliko garancije, pravi drek koliko lastnikov se zamenja. Kot da bo zdej HTC izumljal neko toplo vodo. Še celo dodatno plačljive zaščite so prenosljive, potem pa ne bo neka čist navadna garancija.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

šernk ::

Aja? V moji garancijski knjižici za HTC telefon piše da garancija velja samo za prvotnega kupca in posledične kupce rabljenega telefona, če HTC to 'predajo' dovoljuje (je potreben nek pisni consent).

Seveda, nikoli še nisem mel problemov z uveljavljanjem tuje garancije.


ni važno kaj piše, garancijo se da izdelku in ne kupcu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

galu ::

Sem vedel da te knjigice vsebujejo krivoverstvo! Še sreča da imamo vsevede, ki znajo razbrati pravi pomen in padejo prigovarjanju Luciferja.:)
Tako to gre.

Janac ::

Lahko tisti tam sumijo da hočem uveljaviti garancijo na ukradenem predmetu? if u know what i mean.

šernk ::

To njih ne briga, če je predmet bil ukraden vidijo po serijski številko.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

galu je izjavil:

St235 je izjavil:


Nima nobene veze kateri lastnik v vrsti si. Garancija je vezana na izdelek in določeno časovno obdobje. V kolikor to obdobje ni minilo in je okvara nastala v okviru garancijskih pogojev ne bo nihče spraševal kdo je lastnik, niti ne obstaja zakonska podlaga, ki bi dovoljevala takšno pogojevanje. Tudi če bi na računu pisalo ime originalnega kupca, se trgovina/servis v to nima kaj vtikat. Nenavsezadnje lahko neseš na servis nekaj tudi namesto kolega/strica/naključnega mimoidočega.


Aja? V moji garancijski knjižici za HTC telefon piše da garancija velja samo za prvotnega kupca in posledične kupce rabljenega telefona, če HTC to 'predajo' dovoljuje (je potreben nek pisni consent).

Seveda, nikoli še nisem mel problemov z uveljavljanjem tuje garancije.


HTC lahko v svojo knjižico napiše, da garancije velja samo ob polni luni, če jo uveljavlja Heidi Klumm v tangicah, pa to ne spremeni zakonskih obvez, ki jih mora proizvajalec upoštevat v RS.

Janac ::

Kaj naj predložim trgovini, ki mi teži da ne morem uveljavljat garancije, ker nisem oseba na računu?

Okapi ::

Prijavi jih tržni inšpekciji (če je res, kar praviš).

O.

Groove ::

Janac je izjavil:

Kaj naj predložim trgovini, ki mi teži da ne morem uveljavljat garancije, ker nisem oseba na računu?

hahaha, wtf? Katera trgovina to? :D
Sicer pa nesi/pošlji direktno na servis, pa ne pozabi svojega naslova pripisat, če je od prvega kupca gor...

galu ::

Da ne bom odpiral nove teme...

Hipotetičen primer:
Janez je kupil procesor na svojo firmo in se tako izognil plačilu davka trgovini (ki je iz tujine) v kateri ga je kupil.

Potem je Janez prodal ta CPU meni. Meni pa je CPU čez teden dni crknil. Bom imel probleme pri uveljavljanju garancije v tisti trgovini?
Tako to gre.

Okapi ::

Ne bi smel imeti.

O.

Ales ::

Janez se ni izognil plačilu DDV v celoti, samo ob nakupu mu ga ni bilo potrebno poravnati. V takih primerih se naredi samoobdavčitev. Pri nakupu on DDV ne plača, ga pa obračuna knjigovodsko in se upošteva ko pride čas za plačilo DDV obveznosti državi. To je popolnoma legalen način poslovanja znotraj EU in tudi trgovina ni s tem nič na slabšem. To vse štima.

Glede problemov - to boš videl, ko greš v tisto hipotetično trgovino... Zakonsko gledano jih ne bi smel imeti, če prideš tja z njihovim računom, ki se glasi na Janeza.

Če pa načrtuješ priti tja z računom, ki ga je Janez ob prodaji izdal tebi (bi ga moral, hipotetično), pa to ne bo šlo, razen če greš na pooblaščen servis. Sicer pa zadevo neseš k Janezu in garancijo uveljavljaš pri njemu.

galu ::

Ales je izjavil:

Janez se ni izognil plačilu DDV v celoti, samo ob nakupu mu ga ni bilo potrebno poravnati. V takih primerih se naredi samoobdavčitev. Pri nakupu on DDV ne plača, ga pa obračuna knjigovodsko in se upošteva ko pride čas za plačilo DDV obveznosti državi. To je popolnoma legalen način poslovanja znotraj EU in tudi trgovina ni s tem nič na slabšem. To vse štima.


To me sploh ne zanima - je stvar Janeza, če je stvar prijavil ali ne. Če ni, pa (no, vsaj naj bi) imamo za to določene inšpektorate.


----------

Torej ne bi smel imeti nobenih problemov pri uveljavljanju garancije. Sem mislil, da bi pri nakupu na firmo bili bolj pozorni na osebno (ki bi se v mojem primeru razlikovali), ki garancijo uveljavlja in zato komplicirali.
Tako to gre.

solatko ::

Pri procesorjih je garancijska koda na embalaži procesorja. Ne rabiš računa.
Delo krepa človeka
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija, 45 dni, nov izdelek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
22639462 (14987) Furbo
»

Garancija, 45 dnevni rok ter podjetja

Oddelek: Pomoč in nasveti
213904 (3090) LeQuack
»

Garancija pri spletnem trgovcu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11513877 (11549) kratos
»

45 dnevni rok (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110848 (8390) čuhalev
»

Garancijska nalepka (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
828819 (6045) Invictus

Več podobnih tem