» »

45 dnevni rok

45 dnevni rok

«
1
2

beeone ::

Pozdravljeni
Imam en problem, dal sem na garancijo elektronsko stvar v vrednosti okoli 900€ in ker je servis daleč, sem stvar poslal po pošti. Dobil sem jo nazaj po več kot 45 dneh po kar nekaj telefonskih klicih (ubistvu so ga mel na servisu celih 46 dni, torej brez pošiljanja še zraven). Stvar sem dobil nazaj, vendar ne novega kot bi to moglo bit po zakonu. Zdaj pa me zanima, če bi se jih dalo nekako "prepričat" da mi podaljšajo vsaj garancijo, za eno leto, ker se mi ta izteče oktobra in bi mi kar koristila.

Ima kdo že podobne izkušnje s podobnimi stvarmi in kak nasvet glede tega?

boogie_xlr ::

Saj se je podaljšala garancija na tisti del, ki so ga zamenjali.

Go-ahead ::

Imel podobno izkušnjo.
Ker v roku 45 dni ni bilo serviseja od nikoder, sem brezuspešno zahteval kupnino nazaj.

Šele ko sem jim zagrozil z medijskim linčem so se zganili. Najprej si mi obljubljali tožbo, potem pa je končno dobil zadevo v roke nekdo, ki je imel nekaj soli v glavi.

BEDA!

tomaz- ::

Garancija se ti po zakonu podaljša za čas popravila, razen če ni bila menjana bistvena komponenta na artiklu. V tem primeru teče nov garancijski rok 12 mesecev.

Nič ne rabiš zahtevat od pooblaščenih servisev, dovolj je, da shraniš nalog.. Datumi, ki so navedeni, so merodajni..

Kar se tiče 45 dni, preveri, kako je s prazniki. Šteje se čas 45 delovnih dni, vendar NE dela prosti dnevi..
Sem skoraj prepričan, da so se držali zakonskega roka 45 dni, v tem so mojstri, hehe

kupnine ne moreš zahtevati nazaj, oz. je na strani prodajalca, da se odloči za zamenjavo artikla ALI vrnitev kupnine.. Sam si ne moreš izmišljevati, kaj bi imel raje.. Žal..To ti piše tudi v garancijskih pogojih.

edit:
kar se tiče "medijskega linča" : sam sem imel en zaplet in sem klical na kar nekaj medijskih "hiš" in je bil odgovor vedno isti: spoštovani, ste PREPRIČANI, da je to tako in tako, kakšne PAPIRJE oz DOKAZILA o tem imate??? AHA, nimate NIČ, razen svoje besede?? Ste morda STROKOVNJAK na tem področju?? ne?? Potem se opravičujemo, vendar moramo upoštevati obe strani, zato vas prosimo, da nam pišete o vašem problemu pisno, preučili ga bomo in vam odgovorili.. No, odgovora seveda ni bilo.. Hočem reči, da če nimaš RES ADUTA v rokavu, te noben medij ne bo resno jemal, ker imajo takih, ki mislijo, da imajo "prav", vse polno...
Zagotovo pa tvoj primer ni takšna "senzacija", da bi se nek medij o tem izpostavljal in tvegal... Če bi vse te "grožnje" uresničili, bi mediji vsako minuto poročali o domnevnih "nategancijah", pa temu ni tako

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

amigo_no1 ::

Šimpanz ::

Če so ga imeli v servisu več kot 45 dni (šteje se o prejema na njihov servis do oddaje na PTT, ko ti ga vračajo) in si paket sprejel se šteje, da je vse ok. Garancija pa se ti vsakor podaljša za čas ko je bil artikel na servisu.

Ziga Dolhar ::

tomaz- je izjavil:

Kar se tiče 45 dni, preveri, kako je s prazniki. Šteje se čas 45 delovnih dni, vendar NE dela prosti dnevi..


Ne ga biksat. Edinole če zadnji dan roka pade na dan, ko se po zakonu ne dela (po ljubljanskem višjem sodišču je to tudi nedelja, dasiravno se s tem močno ne strinjam), se rok izteče na ponedeljek.

Je pa (lahko) pomembno, kdaj je izdelek dobil serviser. Tu kamot pride dodaten dan ali dva.
https://dolhar.si/

jernejl ::

Upam, da si izdelek poslal na servis s povratnico, potem boš točno vedel, kdaj so ga sprejeli. Lahko pa objaviš datume, ki jih poznaš, pa bi potem lažje sklepali, ali so rok dejansko prekoračili ali ne.

Šimpanz je izjavil:

Če so ga imeli v servisu več kot 45 dni (šteje se o prejema na njihov servis do oddaje na PTT, ko ti ga vračajo) in si paket sprejel se šteje, da je vse ok.

Kaj misliš s tem, da se šteje, da je vse ok?

tomaz- ::

Ziga Dolhar je izjavil:

tomaz- je izjavil:

Kar se tiče 45 dni, preveri, kako je s prazniki. Šteje se čas 45 delovnih dni, vendar NE dela prosti dnevi..


Ne ga biksat. Edinole če zadnji dan roka pade na dan, ko se po zakonu ne dela (po ljubljanskem višjem sodišču je to tudi nedelja, dasiravno se s tem močno ne strinjam), se rok izteče na ponedeljek.

Je pa (lahko) pomembno, kdaj je izdelek dobil serviser. Tu kamot pride dodaten dan ali dva.



Glej, ga ne "biksam".. To sem dobil "servirano", ko sem svoj primer prijavil inšpektorju.. Le-ta se je oglasil v poslovalnici, kjer sem imel zaplet, tam so mu predstavili situacijo, res ni minilo 45 dni, ker sta bila DVA dneva praznik... Morda me je nategnil, vendar, če me je, me je INŠPEKTOR, torej... Drugače pa logika: če prazniki ne bi veljali, zakaj pa potem nedelja? Saj trgovine so odprte tudi ob nedeljah..

amigo_no1 ::

Verjetno zato, ker je ob praznikih vse zaprto, ob nedeljah pa ni nujno.

tomaz- ::

Ja, ampak Žiga trdi ravno obratno, da se prazniki štejejo v rok, zadnja nedelja pa ne... Si prebral njegov post, ali samo "slepo" odgovarjaš???

Ziga Dolhar ::

Prazniki in drugi dogodki na tek roka praviloma ne vplivajo, lahko pa vplivajo na konec (oz. nastop) roka. V tvojem primeru sta te nategnila prodajalec in inšpektor. Ta praznik je bil lahko relevanten le, če je bil to petinštirideseti dan.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

čuhalev ::

Na servisu imam matično ploščo. Dostavna služba mi je 2. 8. pobrala paket. Kaj lahko sedaj od njih zahtevam? (Dni nisem še štel, vendar mislim, da jih je dovolj.)

draciel ::

jih ni dovolj. jutri bo 35 dni delovnih dni.

čuhalev ::

Aha, torej samo delovni dnevi se štejejo. Torej bom počakal do drugega tedna oktobra (da bo za ziher). ;)

333333 ::

Kje pise 45 DELOVNIH DNI?
Kolk je meni to znano je 45 dni od prevzema v servis pa so delovni ali niso al se je zakon kaj spremenil in ce kje to pise?
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

333333 ::

http://www.tzslo.si/Splosna-zakonodaja/... Evo Ce citiram. "če odprava napake ni možna v skupnem roku 45 dni, lahko potrošnik zahteva zamenjavo za nov brezplačen izdelek" kaki prazniki kaki delovni dnevi?
Spiritual

stb ::

http://www.wolframalpha.com/input/?i=au... : 48 days ago
http://www.wolframalpha.com/input/?i=45... : 5. avgust

Rok je že potekel, zaplete se lahko le še z dnevom vročitve na servis. Kakor sem razumel se šteje rok od dne prejema v servis. V tem primeru, ko je po robo prišel njihov(?) kurir bi lahko štela tudi že predaja kurirju?

šernk ::

Dan prejema v servis je zate enak dan oddaji v trgovino, če gre po njihovem kurirju dan oddaji kurirju, če gre po navadni pošti pa dan ko oni zadevo prejmejo. Tako da še dan ali dva počakat, do petka pa zadeva zagotovo mora bit doma.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

čuhalev ::

Oni imajo pogodbo s kurirjem. Ko sem povedal njihov naziv, so imeli že vse podatke in naslednji dan je kurir prišel po paket. Jih bom naslednji teden vprašal, kaj mislijo narediti.

Assass1n ::

Jaz sem 46 dan klical na Tech Trade kjer mi je gospa rekla naj pridem po denar, sam sem potem rekel, da bi raje nov isti artikel katerega so imeli na zalogi vzel in šel domov.
Naj bi bilo 45dni prazniki gor ali dol, vrjetno še sami ne vejo točno, vsak malo po svoje.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

čuhalev ::

Koliko časa pa imajo, da dostavijo nov izdelek, kar se zahteval glede na to, da je poteklo več kot 45 dni?

Xserces ::

BUMP!

Imam vprašanje. Kaj če serviser čudežno ugotovi da artikel ne ustreza garancijskim pogojem po 45 dnevnem roku? (50 dan)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

RejZoR ::

Če v 45 dneh ni mogu tega ugotovit si je sam kriv in ti morajo zamenjat artikel že zarad tega, ker so falili 45 dnevni rok, pa če si upravičen ali pa ne. Ti nisi pristojen, da to ugotoviš, so pa oni. In če tega niso storili v danem roku, so si krivi sami.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Xserces ::

aha hvala :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Xserces ::

sam še to. Jaz zdej dobim nov procesor (i5 750) ... (kr neki) ampak kako bo z garancijo? se začne na novo štet ali ne? serviser mi je zdele pamet solil neki...

procesor bom odklonu. zahteval bom denar nazaj. PRIJAVA NA TIRS!
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Magic1 ::

Z novim izdelkom pride nova garancija. V tvojem primeru bi zahteval denar nazaj(ker so smotani) in nabavil za ta denar cenejši ali boljši poceser nekje drugje, kjer imajo odnos do stranke.
Magic

Xserces ::

zdej me je klicu iz servisa da garancije nebo in da nebom nc dubu. ker nism prilozu potrdila o vgradnji komponent. OMG
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

St235 ::

Demise? Klasika, prijavi na TIRS.

BladE_ ::

Daj napiši malo več... zdi se kot, da nekaj skrivaš... kakšno potrdilo o vgradnji? si sploh kaj vgrajeval? Kot pa lahko razberem je 45 dnevni rok za popravilo mimo in do 50. dne te nihče ni nič obvestil?
Akcija - Reakcija

Xserces ::

Evo da napišem. 11. septembra so prejeli moj procesor. Do danes ko sem klical nism vedel kaj se z procesorjem dogaja. Ko sem govoril s serviserjem mi je začel nabijat da garancije pač ne podalšajo in tako bi mi ostalo za NOV procesor (i5 750) ki so ga zvohali nevem ke samo še 1 leto garancije. Nato sem zahteval kupnino in se je tip začel smejat in potem sem mu mau zakon umenu sva prekinla. Nato me je klical nazaj če sm dal zravn potrdilo o vgradnji komponent (grozil češ da nebo nič z garancijo). Zdaj pa izpolnjujem TIRS obrazec.

potem pa še nabija da je v soboto pisal mail ampak jst tega maila nism dubu...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Xserces ::

Če vas še kej zanima sam vprašite ker sm tolk jezn da se kr tresem... Zdaj nevem kako je s tem potrdilom o vgradnji... Na TIRS sem podal prijavo zdaj pa treba čakat. Upam da nebo un bedak od serviserja šraufncigr cez proc zabou in rekel Ja lejte tkole smo ga dobil na garancijo...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

freesty ::

Mislim, da tut, ce bi bil procesor cez pol zlomljen bi ti morali dati novega, ker ti niso odgovorili v roku 45 dni(predvidevam, ni dejstvo).
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

bluefish ::

Na tisto potrdilo o vgradnji se ne oziraj, ker z njim pri Demise pogosto radi strašijo slabo poučene ter manj vztrajne kupce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Xserces ::

bluefish to sem ugotovil:) Najbol smesno mi je to ker na garancijskem listu iz leta 2010 nikjer ni ne duha ne sluha o temu potrdilu :P
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Magic1 ::

A ni super, za dve leti star procesor boš dobil polno kupnino nazaj. Seveda pa pričakuj, da se bo upiral na polno, nima pa nobene osnove. Pač je zaje*** in mu nič ne pomaga.
Magic

Xserces ::

Na to sem začel računati ko sem poslal mail kaj je z mojim procesorjem. Odgovor je bil da nimajo pojma. Če nebi bil tok brihten po telefonu nebi težil ampak ker mi je nabijal da bom imel garancijo ko dobim ta procesor samo še 3 mesece (do 28.1.2013) in nato še s potrdilom o vgradnji ... ja pol se mi je pa scufal!
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Magic1 ::

Preberi si zakone, da boš ziher vedel, kaj mu lahko težiš:
http://www2.gov.si/mg/tirs/tirs.nsf/f1?...
Magic

šernk ::

Najprej kliči lastnika servisa, ne delavca. Pa boš videl kaj bodo tam rekli. Če v garancijskih pogojih na gar. listu ne piše da se zahteva strokovno vgradnjo nimajo kaj težit, garancija za nov izdelek pa seveda začne teči znova (isto mi je trgovka v merkurju trdila 3 mesece nazaj, da mi lahko da le brez garancije novo uro...po klicu vodje oddelka, so bili vsi papirji zrihtani za naslednji dan za novo garancijo)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Xserces ::

In ke naj dobim lastnika? nikjer nobene cifre in nobenega podatka (ne mislm se enkat klicat bedakov) ;D ... cifre so za servis in za neko žensko ki kao dela v trgovini in mi nato še reče da niso v sloveniji ampak da klicem v avstrijo :))

Tel : 040-546330 ( dosegljivi na telefon med 9 in 17 uro ) - ( NAROČILA in informacije) -Neka ženska ki nima blage veze.
Tel : 040-880888 ( dosegljivi na telefon med 15 in 17 uro ) -( SERVIS, strokovna pomoč in informacije) - pacient s katerim sm govoru...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

RejZoR ::

Reči jim naj si potrdilo o vgradnji nekam zataknejo, ker to ni pogoj za garancijo. Intel daje na box procesorje (to so oni v škatlici s hladilnikom) 3 leta in to velja če ga vgradiš ti al pa orangutan.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

šernk ::

In ke naj dobim lastnika? nikjer nobene cifre in nobenega podatka (ne mislm se enkat klicat bedakov) ;D


pokličeš še 1x in vprašaš za vodjo. Večje firme imajo zato informacije, manjše pač kličeš na eno telefonsko in vprašaš. Sam sem za takšne stvari pripravljen vrteti telefon tudi 10 ur na vsakih 20 minut, tudi do 1 teden.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Xserces ::

Tud če sm že podal prijavo na TIRS? :) Da bi se lepo zmenil pa jih potem oglobjo bi mu jst slabo vest XD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

SplitCookie ::

Jebeš slabo vest. Še predober si ko si jih pustil da so tako delali s tabo
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

RejZoR ::

Xserces je izjavil:

Tud če sm že podal prijavo na TIRS? :) Da bi se lepo zmenil pa jih potem oglobjo bi mu jst slabo vest XD


Včasih moraš bit tud sam enostavno prasec brez vesti, drugače bo vsak klinac po teb hodil.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Xserces ::

Prosil bi za pojasnilo. Mal sem se vrgel v ta zakon. Jst sm poslal na garancijo in ne kot stvarno napako. Videl pa sem da pri garanciji lahko dobiš samo nov izdelek in ne denarja. Je to res?

Če se denarja pač nebo dalo dobit se bom kregal za novo garancijo (3 leta) in ne samo 3 mesce tako kot je dons hotu.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

šernk ::

Videl pa sem da pri garanciji lahko dobiš samo nov izdelek in ne denarja. Je to res?


ja to je nekako res, vendar garancija za nov izdelek (enak ali boljši!) začne teči znova
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

RejZoR ::

Garancija začne teči znova če se izdelek zamenja za novega ali v primeru če se zamenja ključni sestavni del naprave. Torej, če pri LCD TV-ju zamenjajo celotni LCD panel se to smatra kot menjava ključnega dela in mora garancija začeti teči znova kljub temu, da je zadeva samo popravljena.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

Xserces je izjavil:

Prosil bi za pojasnilo. Mal sem se vrgel v ta zakon. Jst sm poslal na garancijo in ne kot stvarno napako. Videl pa sem da pri garanciji lahko dobiš samo nov izdelek in ne denarja. Je to res?

Če se denarja pač nebo dalo dobit se bom kregal za novo garancijo (3 leta) in ne samo 3 mesce tako kot je dons hotu.


Denarja pri garanciji ne moreš zahtevat, moraš pa dobit nov izdelek, če ga niso popravili. Garancija za nov izdelek začne teči, ko ti izdelek predajo, ni pa nujno da je več kot eno leto.

Xserces ::

zakaj ni nujno več kot 1 leto? Intel ima na svoje procesorje 3 leta garancije. Zdaj pa mi bojo oni dal nov procesor z 3 mesci garancije? WTF
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija, 45 dni, nov izdelek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
22639476 (15001) Furbo
»

garancija - iphone

Oddelek: Pomoč in nasveti
234631 (3780) St235
»

telefon na servisu že 47-48 dni

Oddelek: Pomoč in nasveti
314958 (4117) andromedar
»

Garancija

Oddelek: Loža
373549 (2475) Šimpanz
»

potrdila o vgradnji komponent

Oddelek: Pomoč in nasveti
314077 (3461) bluefish

Več podobnih tem