» »

tv out faq

tv out faq

ts ::

rad bi si to namestil čimbolj poceni,
zdaj imam geforce2 brez tv out.

1. kakšno grafično rabiš? mora biti močna? se kaj pozna na sliki na tv če

je slaba?

2. kakšen kabel? kako gre zvok?

3. je slabo če je razdalja med tv in rač. 30 metrov? preveč?

4. kje se kupi kabel?

kuglvinkl ::

Iz tegale bi lahko nastal kul FAQ. Tako da, če imate voljo in čas, pišite na odgovore čim bolj obširno.
Your focus determines your reallity

ts ::

ja to bi bilo dobro.

jaz bi imel dve grafični, to gefroce2 ki ji imam zdaj brez tv out za igrce, uno drugo na pci za tv out. bi delalo? bi bilo trebe samo kable zadaj prekljaplat ne?

ker ne vem če bi kdo kupil geforce 2 brez tv out...

kuglvinkl ::

Če to dela, si poglej na realtimesoft.com in pobrskaj po forumu.
Your focus determines your reallity

pirx ::

Glede na razdaljo ti bo najlažhe kupiti kakšen brezžičen avido/video oddajnik in sprejemnik. V big bangu tržijo komplet za ca. 25K SIT, zadeva deluje VEČ kot odlično in sam jo že uporabljam kar nekaj časa - brez pripomb.

Tjulenj ::

brez problemov imaš lahko zraven dodatno grafično na PCI-ju samo za tv gledat. sem imel sam enako precej časa. ni treba da je ravno vrhunska kartica (tv ima nižjo ločljivost), pa tudi kablov ni treba nič premikat ker imaš na drugo kartico itak samo tv priklopljeno. v winsih lepo nastaviš desktop na obeh karticah in to je to. manjši problem je samo s full screenom (ker ti raztegne na default kartico, to je pa na agp-ju) tko da morš sam določt velikost okna tistih 800*600 (oz. kolikor boš imel na tv-ju) pa je

če imaš na tvju s-video vhod, ni problema. če nimaš, lahko kupiš pretvornik na scart, ali pa si sam narediš pretvornik na činč (po dve pa po dve žički skupaj zaspajkaš) ... kolikor se jaz spomnim (ampak ne bom trdil) so pri s-video kablu napake manj pogoste, tko da če ga boš predelal na činč in navaden oklopljen kabel, to naredi šele na zadnjem metru, ali pa zamenjaj samo konektor na koncu. malo poglej cene kablov pa boš videl kaj se ti najbolj splača, samo ne kupit 10 2m kablov in jih skupej vezat, ampak vzemi enega dovolj dolgega, bo bolj sigurno brez napak.

zvok pa pelješ zraven, iz zvočne iz navadne banance na dva činča, če tv nima stereo vhoda, priklopiš samo enega... še bolje pa je da zvok daš na stolp ... pa si že na pol poti do domačega kina :)

prepecenc ::

Wingman: A lahko malce bolj podrobno opišeš tole brežično rešitev? Kam kaj priklopiše in podobno. Kako daleč kaj nese tale zadeva? Proizvajalec in model (da lhko malo na www pogledam).

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: prepecenc ()

pirx ::

Največ informacij boš dobil na: http://www.oneforall.de/

Klikni na Produkt Unterstützung, nato Sound & Vision (levi stolpec) zatem pa izberi model SV-1700. Tam imaš FAQ in celo navodila, vse v PDF formatu.

Po navodilih sodeč je signal na prostem dovolj močen za kvalitetno sliko do oddaljenosti 100m, v zaprtem prostoru pa do 30m. Pri meni je oddaljenost od rač. do TVja ene 15m, vmes pa sta 2 debeli steni (v istem nadstropju). Slika je resnično brezhibna, zvok isto tak.
Iz radovednosti, če bi slika vseeno mogoče kaj boljša bila preko kablov, sva še s prijateljem povezala njegov prenosnik na moj TV in zagnala neke DivXe in DVDje - razlike ni, niti najmanjše ne.

Glede kablov: Iz Sound Blasterja povežeš levi in desni kanal + tv-out v oddajnik (navadni činči), ta po radijskih valovih prenese vse podatke do sprejemnika, iz sprejemnika pa povežeš kako ti pač TV dopušča (ali SCART ali činči).

ts ::

naredil sem ene par slikc, da bom siguren kaj kupiti.
kabel mora biti okoli 25 m dolg.

tukaj je katere priključke ima tv:

tv slika

rad bi tudi snemal na kaseto filme iz računalnika.

tukaj so priključki ki jih ima videorekorder:

slika1


slika2
kartico bi kupil eno pci poceni rabljeno.
kakšen kabel?

Zgodovina sprememb…

ts ::

Moram kupiti kabel in grafično (eno rabljeno na PCI) in bi rad pravo izbral.
Dolžina kabla bo okoli 15m.

Je tole prav:

KABLI:
------
-SVHS (s-video?)
-composite
-VHS
-koaksialni
-BNC(kabelskaTV)

GRAFIČNA KARTICA IZHODI:
------------------------
-s-video :
-composite
-činč

TV IZHODI:
---------
- SCART
- činč


Zanima me katera kombinacija zgornjih 3 stvari je najboljša?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ts ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564153 (3482) anjica
»

povezava PC-TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2610109 (9170) LordTado
»

uporabljate tv-out na vaši grafični@NVIDIA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
505912 (4817) bbobst
»

ATI TV out + SCART = ČB slika ???

Oddelek: Zvok in slika
81866 (1672) Privatnik
»

S-video output na geforce2MX

Oddelek: Pomoč in nasveti
62982 (821) martinko

Več podobnih tem