» »

Uresničitev Ciljev

Uresničitev Ciljev

shadeX ::

Ste se že kdaj dali na neko stvar da jo boste dosegli in jo nato dejansko dosežete? ( npr. veliko denarja, zveza, hujšanje ..itd itd )
Koliko časa je trajalo, da ste tisto stvar dosegli in če ni skrivnost.. katero? Ste zaradi tega srečni?

skayler1 ::

Postavil sem si cilj, da diplomiram, in sem diplomiral. Postavil sem si cilj, da dobim službo, in sem jo(takoj po diplomi). Potem sem si postavil cilj, da si kupim stanovanje in sem si ga, hkrati tudi avto. Ampak cilj, da pa si dobim eno normalno žensko pa je zgleda mission impossible.

_Denny_ ::

doseženi cilji:
-uspešno pridobiti poklic elektrotehnika računalništva, rabil 4 leta (2004-2008)
-vozniški izpit, rabil pol leta (2007)
-imeti boljši računalnik od kolega, rabil 7 let (dejansko sva tekmovala od 1999 pa vse do 2006 lol)
-si izoblikovati nek imidž dobrega lokalnega pc serviserja, ~10 let (2002 do zdaj)
-imeti high end grafično, nekje med 2006 in 2007 (Radeon x1900xt 512mb, dal 130k sit)
-imeti ssd, rabil 1 leto premišljevanja, nabavil prejšnji teden
-imeti adsl, rabil 7 let (siol se nas je usmilil komaj v 2007)

želim doseči:
-lastno najemniško stanovanje
-delo za nedoločen čas
-imeti zvezo z normalnim dekletom

spodleteli dosežki:
-diplomirati (po ugotovitvi, da ima računalniški faks samo programiranje me je stvar minila)

Skromni cilji, ni kaj. Edino nerealno je delo za nedoločen čas in normalna zveza, oboje je dandanes redko in težko za dobiti. Življenje? Dolgočasno in vsakodnevna rutina že več let; zaenkrat mi je všeč.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

guest #44 ::

Hehe, zanimivo. Vse gre, zatakne se le pri ženskah. ;)

Invictus ::

_Denny_ je izjavil:


-diplomirati (po ugotovitvi, da ima računalniški faks samo programiranje me je stvar minila)


Kaj je res tako slabo na FRI? Da se samo programira?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

_Denny_ ::

Sem bolj hardverski tip in dobesedno rajši cele dneve sestavljam računalnike za 500€ kot pa da programiram za 1k+.

Zdaj smo že malo preveč offtopic...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

_Enterprise_ ::

Invictus je izjavil:

Kaj je res tako slabo na FRI? Da se samo programira?
kaj pa se naj dela?
no, seveda so tud druge stvari, ampak logično da bo večina programiranja. če pa si po možnosti ekspert v kateri od teh drugih stvari, pa še toliko bolje

ramiz?! ::

ljudje ste vi hodili na FRI? Verjetno ste hodili na VSŠ program, ker na UNI programu je povdarek na informatiki, programiranja pa je le za vzorec...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

_Enterprise_ ::

mislu sem pač to kar ni učenje teorije

oracle ::

_Denny_ je izjavil:

Sem bolj hardverski tip in dobesedno rajši cele dneve sestavljam računalnike za 500€ kot pa da programiram za 1k+.

Zdaj smo že malo preveč offtopic...

Računalnike ti lahko sestavlja vsaka opica (z mano vred). Kolega je diplomiral na FRI in je prav tako bolj HW tip, dela pa trenutno na razvoju HW.

Da ne bo sam offtopic:
Nekak primarni cilj mi je osamosvojitev. Do tega je pa več korakov, izobrazba, služba, avto, manjka mi samo še selitev. Glavni trik pri uresničevanju ciljev je pa enostavno v temu, da si dovolj odločen. Čist nč druzga.

Sekundarni cilji so pa priboljški, ki se jim reče hobiji. V mojem primeru je to napredovanje v igranju kitare in športu.

Ženske oziroma natančneje zveze sm pa do nadaljnjega skenslu totalno. Predvsem me moti nepredvidljivost zveze oziroma natančneje žensk. Ni to zame.

Če me osrečujejo ti cilji? Iskreno povedano... bolj tko tko.

Phantomeye ::

_Denny_ je izjavil:

doseženi cilji:
-uspešno pridobiti poklic elektrotehnika računalništva, rabil 4 leta (2004-2008)
-vozniški izpit, rabil pol leta (2007)
-imeti boljši računalnik od kolega, rabil 7 let (dejansko sva tekmovala od 1999 pa vse do 2006 lol)
-si izoblikovati nek imidž dobrega lokalnega pc serviserja, ~10 let (2002 do zdaj)
-imeti high end grafično, nekje med 2006 in 2007 (Radeon x1900xt 512mb, dal 130k sit)
-imeti ssd, rabil 1 leto premišljevanja, nabavil prejšnji teden
-imeti adsl, rabil 7 let (siol se nas je usmilil komaj v 2007)

želim doseči:
-lastno najemniško stanovanje
-delo za nedoločen čas
-imeti zvezo z normalnim dekletom

spodleteli dosežki:
-diplomirati (po ugotovitvi, da ima računalniški faks samo programiranje me je stvar minila)

Skromni cilji, ni kaj. Edino nerealno je delo za nedoločen čas in normalna zveza, oboje je dandanes redko in težko za dobiti. Življenje? Dolgočasno in vsakodnevna rutina že več let; zaenkrat mi je všeč.


kako nakup grafične kartice tretiraš kot cilj? To je tako kot da bi rekel, da je eden izmed življenskih ciljev kupit mleko v trgovini.

_Denny_ ::

Seveda, pod pogojem, da kupiš najboljše mleko, ki se da dobiti za denar. Je razlika med "kar eno" in "najboljšo" (vsaj tisti čas je bila).
Že slišim moderatorske ključe xD
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

shadeX ::

Sam v življenju imam pa veliko ciljev za katere se moram še veliko veliko potruditi.
Dosegel pa sem vsaj to da imam dobro punco, prelepa najlepša =) že veliko let. ;D Vsaj to če ne drugega. Aja, da sem jo dobil se nisem potrudu popolnoma nič. Se pa moram trudit sedaj...:/ doh

guest #44 ::

Sej to je nekako problem pri veliko resnih zvzah (ženskah). Moški (če se) se običajno trudi zase, za morebitnega otroka in žensko/razmerje. Ženske pa se običajno trudijo bolj zase in za morebitnega otroka. Moškemu pač bolj ustrežejo, da je happy in pol naprej z whatever pač je delala.

Ne rečem, da so vse tako, ampak orgomno poznam takih. Zatorej zveza z žensko zna bit izjemno nepredvidljiva in polna stresa (odvisno od ženske seveda).

Če smo lahko malo klišejski...koliko pesmi pa poznate kjer ženska govori kako ne more brez tipa živet? Jih je bolj malo. Koliko moških pa poje take pesmi? Malo morje.

Obviously je nekaj na tem, če mene vprašate.

Anyway...back on topic.

shadeX ::

guest #44 je izjavil:

Sej to je nekako problem pri veliko resnih zvzah (ženskah). Moški (če se) se običajno trudi zase, za morebitnega otroka in žensko/razmerje. Ženske pa se običajno trudijo bolj zase in za morebitnega otroka. Moškemu pač bolj ustrežejo, da je happy in pol naprej z whatever pač je delala.

Ne rečem, da so vse tako, ampak orgomno poznam takih. Zatorej zveza z žensko zna bit izjemno nepredvidljiva in polna stresa (odvisno od ženske seveda).

Če smo lahko malo klišejski...koliko pesmi pa poznate kjer ženska govori kako ne more brez tipa živet? Jih je bolj malo. Koliko moških pa poje take pesmi? Malo morje.

Obviously je nekaj na tem, če mene vprašate.

Anyway...back on topic.



Malo si mi dal za misliti. A veš da je to mogoče res??

kr1ženska ::

1.) primarni cilji - dolgoročni cilji(končaš šolo, si najdeš službo, stanovanje, partnerja, itd.) so nagonski cilji oziroma so nam jih vcepili v glavo. Redki si tega ne želijo.
2.) sekundarni cilji - nas dodatno notranjo napolnjujejo in so odvisne povsem od posameznika; njegovih hobijev in interesov. (pohodništvo, kolesarjenje, igranje igric, itd.)

Ko si jaz postavim nek cilj naredim vse kar je v mojih močeh, da ga dosežem. Če mi tega ne uspe (višja sila), se s tem ne obremenjujem, ker ne morem reči, da bi lahko za takratno razmišlanje storila še kar koli, pa nisem. Ničesar ne morem obžalovati. V primeru neuspeha si rečem, da mi je očitno tako namenjeno in grem naprej.

jverne: S tvojo izjavo se ne strinjam, povsem. Tudi moški znate pošteno zakomplicirati stvari. Do neke mere je IMO to dobro in sicer iz obeh strani.
Moj dober prijatelj je gey in živi že 2leti s fantom. Kolikor mi razlaga se prav tako kregata zaradi bedarij, nepotrebnega kompliciranja in imata občasno stresno življenje. (s tvojo razlago, bi morala njuna zveza, biti "popolna")

Prav tako je ogromno žensk ki opevajo moške, vendar se te, ko si ustvarijo družine nekoliko "umirijo". Večina žensk takrat zapusti pevsko kariero, medtem, ko moški vztrajajo.

Mesar ::

kr1ženska je izjavil:

1.) primarni cilji - dolgoročni cilji(končaš šolo, si najdeš službo, stanovanje, partnerja, itd.) so nagonski cilji oziroma so nam jih vcepili v glavo. Redki si tega ne želijo.
2.) sekundarni cilji - nas dodatno notranjo napolnjujejo in so odvisne povsem od posameznika; njegovih hobijev in interesov. (pohodništvo, kolesarjenje, igranje igric, itd.)


To je tvoje subjektivno mnenje, ki je daleč od realnosti. Večina to kar si podala kot primarne ciljne doseže, zato ker nimajo jajc, da bi do konca šolanja vzporedno zalaufali že svoj biznis, da nebi rabli delat za 1500EUR/mesec ali pa še manj celo življenje, po možnosti stvari, ki jih ne veselijo. To kar sem napisal si dejansko želijo... vsej tisti, ki so med pametnimi in neumnimi, če predpostavljamo, da pametni za to že poskrbijo. Tisti grdo rečeno neumni, mogoče bi bila bolj prava beseda lahkomiselni pa so tako rekoč ovce, ki delajo to kar počnejo drugi in se je izkazalo, da nekako pač funkcionira.

No razen če bi res vsi radi živeli do 50 leta, ko pobere stare pri starših, pa celo življenje na kredite, itd...

kr1ženska je izjavil:

Ko si jaz postavim nek cilj naredim vse kar je v mojih močeh, da ga dosežem. Če mi tega ne uspe (višja sila), se s tem ne obremenjujem, ker ne morem reči, da bi lahko za takratno razmišlanje storila še kar koli, pa nisem. Ničesar ne morem obžalovati. V primeru neuspeha si rečem, da mi je očitno tako namenjeno in grem naprej.


Pomanjkanje volje, motivacija in vztrajnosti so višji cilji? Pa razmišljanja s svojo glavo? Tudi če zate niso, so razlogi zakaj večina ne doseže "več" kot bi lahko.

kr1ženska je izjavil:

jverne: S tvojo izjavo se ne strinjam, povsem. Tudi moški znate pošteno zakomplicirati stvari. Do neke mere je IMO to dobro in sicer iz obeh strani.
Moj dober prijatelj je gey in živi že 2leti s fantom. Kolikor mi razlaga se prav tako kregata zaradi bedarij, nepotrebnega kompliciranja in imata občasno stresno življenje. (s tvojo razlago, bi morala njuna zveza, biti "popolna")


Hočeš ali nočeš, zveza je taka kot si jo dva posameznika naredita, vedno je odvisno od obeh, ... ampak to je že druga, bolj kompleksa tema.

kr1ženska je izjavil:

Prav tako je ogromno žensk ki opevajo moške, vendar se te, ko si ustvarijo družine nekoliko "umirijo". Večina žensk takrat zapusti pevsko kariero, medtem, ko moški vztrajajo.


Mimo... sicer pa kot že rečeno, to je druga tema.
Your turn to burn!

Karaya 52 ::

Cilji, izmuzljiva rec. Ameriski deci pogosto referirajo Abrahama Lincolna, dobra zgodba polna smega - 90% neusphov tistih par uspehov pa je stelo. Ampak to so ZDA. Najhuje je, ko ti nasilje kolektiva brani realizacijo svojih sanj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Punca -> Tehnik računalništva, Vegova LJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12931376 (25037) x128
»

Finančna kriza dviguje vpis v študije računalništva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10033979 (29774) AndrejO
»

Kakšne imate izkušnje z online dating stranmi? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36880981 (73029) Yosh

Kako postati punci, ženski všeč? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34684653 (76720) bluefish

Več podobnih tem