» »

trebušne mišice

trebušne mišice

Against ::

Lep pozdrav!

Zanima me kako lahko prideš res enostavno do trebušnih mišic DOMA in ne v fitnesu, ima kdo kakšne rešitve?
Trenutno sem velik 184cm in imam 68kg.

Najbolje bi bilo, če mi kdo napiše kaj naj bi pojedel čez dan in kakšne vaje naj bi delal ( tek, trebušnjaki - koliko itd, kolesarjenje)

Zaenkrat trenutno delam vaje samo na stadionu, sepravi tek.
Moja trenutna prehrana je, da zjutraj ubistvu ne jem ničesar in počakam do konca pouka na kosilo (doma). Potem pa ne jem čez popoldan ampak šele zvečer ob 6-7.
Prosim, če kdo ve in ne pisat brezveznih komentarjev.

hvala.
  • spremenilo: Against ()

Yugos ::

kardio,kardio,kardio plus proteinska dieta!

Probaj počasi manjšat hidrate, jej proteine!

Ne rabiš veliko nasvetov,najtežje je zdržat brez hidratov in cukra...

Invictus ::

Najtežje je delat trebušake ...

Če jih boš naredil 200 - 300 na dan, dobiš do poletja z nagrado novo domačo žival. Želvo. Sam rabi precej vzdrževanja ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Yugos ::

trebušnjaki nimajo veze z trebušnimi mišicami!

Dosti Strongman tekmovalcev ima izredne, samo imajo sloj masla čez, dolker ne shujšaš se ne poznajo... in to tam 8% ali manj..

martincek1 ::

Lol Sauc.. očitno nisi prebral niti enega foruma, članka na to temo.

Vglavnem, zjutrej obilen zajtrk - ovseni kosmiči, dva jajca recimo. Imaj pet obrokov, to pomeni zajtrk, malica, kosilo, malica, večerja. Če zjutraj ne ješ, upočasniš metabolizem in ni vse skupaj nič od tebe.

S trebušnjaki ni treba pretiravat, delej pač kolkr se ti zdi, predvsem veliko pij (samo vodo), ne jej sladkarij, jej veliko zelenjave (zelena solata in take reči - predvsem zeleno), oreščke, sadje. V glavnem trebušne mišice imaš verjetno precej razvite - imaš pa maščobo čez in se ne vidijo (vsaj glede na težo sklepam).

Čakaj prov vprašat morm.. 2 obroka na dan????? Jaz jih imam 6-7.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Pri 186 in 68kg imaš indeks teže čist dober. Mogoče celo za odtenek prenizkega (pri taki velikosti bi lahko imel kakšno kilo več pa ne bi bilo nič narobe). Ni pa tud nič narobe če obdržiš trenutno stanje.
Mišice pa se bojo videle samo če boš delal vaje. Logično.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Boobiz ::

martincek1 je izjavil:

Lol Sauc.. očitno nisi prebral niti enega foruma, članka na to temo.

Vglavnem, zjutrej obilen zajtrk - ovseni kosmiči, dva jajca recimo. Imaj pet obrokov, to pomeni zajtrk, malica, kosilo, malica, večerja. Če zjutraj ne ješ, upočasniš metabolizem in ni vse skupaj nič od tebe.

S trebušnjaki ni treba pretiravat, delej pač kolkr se ti zdi, predvsem veliko pij (samo vodo), ne jej sladkarij, jej veliko zelenjave (zelena solata in take reči - predvsem zeleno), oreščke, sadje. V glavnem trebušne mišice imaš verjetno precej razvite - imaš pa maščobo čez in se ne vidijo (vsaj glede na težo sklepam).

Čakaj prov vprašat morm.. 2 obroka na dan????? Jaz jih imam 6-7.


Teh fuq? Če treniraš oz. se družiš z drugimi so called batinami, bi že moral vedet kakšno razmerje je 184/68, v praksi, ne na papirju. I want what ur smokin'. Srsly.

Jz mam še po dveh letih odkar sem nehal trenirat oz. preden sem ponovno postal couch potato malo vidne sixpacke, čeprav jih mast že kar lepo pokriva.

Začne naj trenirat trebuh in bo po parih mescih vidu kje je oz. kaj more spremenit. Močno dvomim da bi bla maščoba problem.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

gvidovic ::

Priporočam ti ketonsko dieto (po domače beljakovinska dieta) , no tak kot je že moj predhodnik zgoraj napisal bi res lahko imel kakšen kg več ampak okej.Torej sledi slednje Dieta temelji na povečanem vnosu maščob in beljakovin ogljikove hidrate pa omejimo na 20g na dan. Torej sem spada :


- Meso , vse vrste, sveže, obdelano, predela
- Sir, poglEJ vsebnost OH, večina sirov ima manj kot 2g na 100g
- Jajca, kuhana, na oko, umešana (RAZMERJE 6:2 TOREJ 6 JAJC OD TEGA 2 RUMENJAKA PA 6 BELJAKOV)
- Zelenjava (glej tabelo z ogljikovimi hidrati) da neboš lačen te bo najbolj nasitila solata veliko zelene solate in kuhan brokoli!

Piješ lahko vodo, kavo z natrenom, cola zero, limonada torej vse pijače brez sladkorja.

Izogibaj se predvsem belega kruha, testenine , riž, krompir

Diete se je potrebno strogo držati. Vsak prekršek te vrže iz ketoze in hujšanje se preneha.Jaz bi mel vsakih 5dni off obrok torej to pomeni da ješ tisti dan karkoli žeiš ampak ne pretiravaš torej zmerno!

Moreš pa se zavedati, da če želiš biti res "IZREZAN" se boš moral držati prehane 70% je v hrani ostalo je vadba!

Srečno!

martincek1 ::

Samo opozorilo (na gvidovicev post): Če poješ ogromno hidratov tekom dneva, pazi s to ketonsko in raje še zmanjšaj za kakšen dan. Ali pa vsaj na začetku zmanjšuj.

Boobiz jaz imam 192/74, kar nekaj mišic, ampak še vseeno nad 10% maščobe. No verjetno sem premalo za statistiko, sem si pa drznil sklepati :)

ZaphodBB ::

martincek1 je izjavil:

Samo opozorilo (na gvidovicev post): Če poješ ogromno hidratov tekom dneva, pazi s to ketonsko in raje še zmanjšaj za kakšen dan. Ali pa vsaj na začetku zmanjšuj.

Boobiz jaz imam 192/74, kar nekaj mišic, ampak še vseeno nad 10% maščobe. No verjetno sem premalo za statistiko, sem si pa drznil sklepati :)

Jaz sem pa imel 10% pri 188/90

Ampak želve pa nisem imel nikdar.

Da se vidijo trebušne mišice je treba shujšat, druge ni.

turk1990 ::

martincek1 je izjavil:

Samo opozorilo (na gvidovicev post): Če poješ ogromno hidratov tekom dneva, pazi s to ketonsko in raje še zmanjšaj za kakšen dan. Ali pa vsaj na začetku zmanjšuj.

Boobiz jaz imam 192/74, kar nekaj mišic, ampak še vseeno nad 10% maščobe. No verjetno sem premalo za statistiko, sem si pa drznil sklepati :)



Žal pri takem razmerju velikosti/teze/macobe nemores imet kar nekaj mišic.

Yugos ::

Rippy ::

Pravi "trebušnjaki" niso najboljši, ker hrbtenica preveč trpi za moje pojme. Raje "crunch", kar je enako le, da spodni del ostane na tleh. Oziroma še najbolje roke za glavo in se s komolci izmenično dotakneš nasprotnega kolena (spodnja hrbtenica je vedno na tleh). Temu se reče "bycicle crunch" in ima med najvišjimi obremenitvami, deluje pa na celoten trebuh.

3-4x na teden, da se mišice lahko spočinejo. Kakšnih 3-5 serij, ko postane skoraj nevzdržno sprostiš za minuto dve in nadaljuješ na naslednjo. Nekakšne stroge prehrane pa ne potrebuješ, ker si že tako suh in niti ni potreben, da je optimalno, za lepe rezultate. Kakšen zrezek več (malo več beljakovin v prehrani) pa je zadeva rešena.

Arnidus ::

Zanimivo, jst merim 182cm, tehtam pa 79kg. Pa me je sama kita in mišice. Kaj počnem? Kujkr zvem, da ma kdo kej za skopat, porihtat okol bajte, uletim pa lopatam, krampam, nosim težke stvari, skratka.. fizično delam. Sem pa študent. Aja, kar se pa prehrane tiče, pa jem vse.. ni da ni, in to tut do 10x na dan. Hodim v hribe, plezam in veslam. To je to. Pa zadnjič sma se šla s kolegom v fitnes mal norce delat in izzivat napihnjence na lomanje rok. Je blo precej zabavn, ko sm ene 10cm višjemu in 20kg težjemu "builderčku" roko položu :) No, pol smo se skor stepl, pa dobr. Sicer pa doma neki drkat sklece/trebušnjake pa pazit na prehrano... not so sure. To je najbolj debilen način pridelovanja mišic. Kot tudi fitnes. Ker dobr, mogoče dobiš six packa, sam mocn si pa tut glih tujk k ena zagrizena feministka.

Rippy ::

Arnidus oprosti ampak edino, kar je tukaj debilnega je tvoj način razmišljanja. Nimamo vsi enako časa/interesov, oziroma enak življenski stil, kot ti. In tudi vsi nimamo "genetsko" podlago, da lahko jemo 10x na dan. Meni osebno ni nikoli cilj "maximalna" fizična moč zame ampak samo vredu postava in drža. In niti nimam interesa imeti revmo ter uničene sklepe "za stara leta", ko smo že pri tem :).

tattoo ::

Strukture teles so različne. Glede na tvojo višino in težo lahko komot več ješ. Nisi napisal koliko si star, potem bi ti lahko glede hrane kaj več napisal. V glavnem jej zdravo (izogibaj se pohanega, hamburgerjev, pic, gaziranih pijač, itd), predvsem pa pojej več za zajterk (zdravo v vsakem primeru). Priporočam ti, da delaš vsaki dan vaje na spodnjem linku. Tek je super in mogoče še kakšen sklec narediš. S časoma bodo rezultati, ampak se zavedaj, da vsaj 2 mesca rabi telo, da se navadi na tak način, potem pa v roku pol leta lahko pričakuješ rezultate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tattoo ()

gendale ::

carsko spet ena tema ki se bo izrodila v cel kup trollanja
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Against ::

Hvala lepa vsem za pomoč, se bom držal vaših navodil!

star sem 16 let.

martincek1 ::

turk1990 je izjavil:

martincek1 je izjavil:

Samo opozorilo (na gvidovicev post): Če poješ ogromno hidratov tekom dneva, pazi s to ketonsko in raje še zmanjšaj za kakšen dan. Ali pa vsaj na začetku zmanjšuj.

Boobiz jaz imam 192/74, kar nekaj mišic, ampak še vseeno nad 10% maščobe. No verjetno sem premalo za statistiko, sem si pa drznil sklepati :)



Žal pri takem razmerju velikosti/teze/macobe nemores imet kar nekaj mišic.


Tako je. Dolge noge, suh, kar nekaj mišic in cirka 10% fat. Je možno, imam dokaz. Kazal ga pa ne bom okol... >:D

Arnidus ::

Rippy je izjavil:

Arnidus oprosti ampak edino, kar je tukaj debilnega je tvoj način razmišljanja. Nimamo vsi enako časa/interesov, oziroma enak življenski stil, kot ti. In tudi vsi nimamo "genetsko" podlago, da lahko jemo 10x na dan. Meni osebno ni nikoli cilj "maximalna" fizična moč zame ampak samo vredu postava in drža. In niti nimam interesa imeti revmo ter uničene sklepe "za stara leta", ko smo že pri tem :).


Ja, eni pravjo temu debilno razmišljanje, spet drugi pa življenje. Rad mam naravo šport in delo. Ne morm si pomagat. Če se pa tu pa tam napijem in se delam norce iz šminkerjev v fitnesih, je pa to moj problem. In ja, vem da se takrat obnašam v očeh bom reku razgledane osebe kot primat, ampak me boli k****, v fitnesu je povprečje IQja itq okol 70.Pač butast se mi zdi, da smo ljudje zgubil stik z naravo in raje prebivamo čas v fitnesih in doma v sobah, kot pa da bi šli mal na "luft" in storil kej koristnega za sebe in druge. Pa ne me narobe razumet... delam, imam šiht, ob katerem pa delam tudi faks. Pa kljub temu najdem čas za vse, v prejšnjem postu našteto. Zdej pa še bolj offtopic; Na k**** mi gre vsesplošna feminiziranost moških. Sej smo že skor kot babe. Madona, vse manj je ljudi k si znajo sami kej porihtat (popravt avto, montirat okna, vrata, zapret steno s knaufom, popravit odtok,...), se zoperstavit primatu in uporabljat zdravo kmečko pamet. Gledam okol sebe, pa vidim same babe v moških telesih.

Starcraft|| ::

tattoo je izjavil:

Strukture teles so različne. Glede na tvojo višino in težo lahko komot več ješ. Nisi napisal koliko si star, potem bi ti lahko glede hrane kaj več napisal. V glavnem jej zdravo (izogibaj se pohanega, hamburgerjev, pic, gaziranih pijač, itd), predvsem pa pojej več za zajterk (zdravo v vsakem primeru). Priporočam ti, da delaš vsaki dan vaje na spodnjem linku. Tek je super in mogoče še kakšen sklec narediš. S časoma bodo rezultati, ampak se zavedaj, da vsaj 2 mesca rabi telo, da se navadi na tak način, potem pa v roku pol leta lahko pričakuješ rezultate.


Morm se pohvalt da sm to naredu brez enga premora,res pa je da mam otrpel trebuh in sm zašvicu fuł

Berserker ::

Arnidus je izjavil:

Rippy je izjavil:

Arnidus oprosti ampak edino, kar je tukaj debilnega je tvoj način razmišljanja. Nimamo vsi enako časa/interesov, oziroma enak življenski stil, kot ti. In tudi vsi nimamo "genetsko" podlago, da lahko jemo 10x na dan. Meni osebno ni nikoli cilj "maximalna" fizična moč zame ampak samo vredu postava in drža. In niti nimam interesa imeti revmo ter uničene sklepe "za stara leta", ko smo že pri tem :).


Ja, eni pravjo temu debilno razmišljanje, spet drugi pa življenje. Rad mam naravo šport in delo. Ne morm si pomagat. Če se pa tu pa tam napijem in se delam norce iz šminkerjev v fitnesih, je pa to moj problem. In ja, vem da se takrat obnašam v očeh bom reku razgledane osebe kot primat, ampak me boli k****, v fitnesu je povprečje IQja itq okol 70.Pač butast se mi zdi, da smo ljudje zgubil stik z naravo in raje prebivamo čas v fitnesih in doma v sobah, kot pa da bi šli mal na "luft" in storil kej koristnega za sebe in druge. Pa ne me narobe razumet... delam, imam šiht, ob katerem pa delam tudi faks. Pa kljub temu najdem čas za vse, v prejšnjem postu našteto. Zdej pa še bolj offtopic; Na k**** mi gre vsesplošna feminiziranost moških. Sej smo že skor kot babe. Madona, vse manj je ljudi k si znajo sami kej porihtat (popravt avto, montirat okna, vrata, zapret steno s knaufom, popravit odtok,...), se zoperstavit primatu in uporabljat zdravo kmečko pamet. Gledam okol sebe, pa vidim same babe v moških telesih.


Se delno strinjam, večina nas mladih nima pojma popravit ama ništa. Ampak kaj boš sam delal danes doma, če so stvari deset krat bolj komplicirane, kot včasih. Če ti foter ni kakšen šlosar, zidar, klepar, pozabi na takšno znanje. Sicer sem hodil en čas v fitnes, ampak sem obupal, zdaj pa delam preko študenta v šlosariji (ključavničarstvo), roke so čudežno izoblikovale. Sicer sem po naravi suh, ampak nikakor se ne morem rešit trebuha.

korenje3 ::

Against je izjavil:

Lep pozdrav!

Zanima me kako lahko prideš res enostavno do trebušnih mišic DOMA in ne v fitnesu, ima kdo kakšne rešitve?
Trenutno sem velik 184cm in imam 68kg.

Najbolje bi bilo, če mi kdo napiše kaj naj bi pojedel čez dan in kakšne vaje naj bi delal ( tek, trebušnjaki - koliko itd, kolesarjenje)

Zaenkrat trenutno delam vaje samo na stadionu, sepravi tek.
Moja trenutna prehrana je, da zjutraj ubistvu ne jem ničesar in počakam do konca pouka na kosilo (doma). Potem pa ne jem čez popoldan ampak šele zvečer ob 6-7.
Prosim, če kdo ve in ne pisat brezveznih komentarjev.

hvala.


trebušne mišice (vizuelnost) je izključno posledica odsostnosti maščob. torej izgubiti moraš praktično vse maščobe, tako da praktično koža nalega na same mišice.

VelikiTun ::

Arnidus je izjavil:

Ja, eni pravjo temu debilno razmišljanje, spet drugi pa življenje. Rad mam naravo šport in delo. Ne morm si pomagat. Če se pa tu pa tam napijem in se delam norce iz šminkerjev v fitnesih, je pa to moj problem. In ja, vem da se takrat obnašam v očeh bom reku razgledane osebe kot primat, ampak me boli k****, v fitnesu je povprečje IQja itq okol 70.Pač butast se mi zdi, da smo ljudje zgubil stik z naravo in raje prebivamo čas v fitnesih in doma v sobah, kot pa da bi šli mal na "luft" in storil kej koristnega za sebe in druge. Pa ne me narobe razumet... delam, imam šiht, ob katerem pa delam tudi faks. Pa kljub temu najdem čas za vse, v prejšnjem postu našteto. Zdej pa še bolj offtopic; Na k**** mi gre vsesplošna feminiziranost moških. Sej smo že skor kot babe. Madona, vse manj je ljudi k si znajo sami kej porihtat (popravt avto, montirat okna, vrata, zapret steno s knaufom, popravit odtok,...), se zoperstavit primatu in uporabljat zdravo kmečko pamet. Gledam okol sebe, pa vidim same babe v moških telesih.
Odvisno od življenjskega stila in okolja. V mestu ni ravno veliko priložnosti za krampanje in prenašanje težkih bremen. Če pa se moraš peljati ven, pa je stroškovno prav vseeno.

oo7 ::

Bom še jaz nekaj vprašal,ker je že tema o mišicah mene pa zanimajo prsne mišice.Ne hodim na fitnes ampak imam doma benč klopco in zdaj redno dvigam uteži 2 leti vsak drugi dan.Začnem s 30kg,da se ugrejem jih dvignem 15x po 2 serije.potem grem na 50 kg in jih dvigam po 15x po 10 serij.Nato pa grem na 70 kg in jih dvigam po 7x po 5 serij ali več in potem zaključim.Največ sem porinil 90kg več nisem probal,ker si ne upam,ker sem sam,ko to delam in bi bil problem če bi vse skupaj spustil na sebe:)).
Sicer imam kar velike prsne mišice ampak rad bi jih oblikoval,da bi bile bolj ploščate pa me zanima,če bi mogel delati še kako drugo vajo.Večinoma dvigujem z čisto podrto klopco učasih tudi pod naklonom ampak redko.
Velik sem pa 180cm in sem težak 80kg.

korenje3 ::

oo7 je izjavil:

Bom še jaz nekaj vprašal,ker je že tema o mišicah mene pa zanimajo prsne mišice.Ne hodim na fitnes ampak imam doma benč klopco in zdaj redno dvigam uteži 2 leti vsak drugi dan.Začnem s 30kg,da se ugrejem jih dvignem 15x po 2 serije.potem grem na 50 kg in jih dvigam po 15x po 10 serij.Nato pa grem na 70 kg in jih dvigam po 7x po 5 serij ali več in potem zaključim.Največ sem porinil 90kg več nisem probal,ker si ne upam,ker sem sam,ko to delam in bi bil problem če bi vse skupaj spustil na sebe:)).
Sicer imam kar velike prsne mišice ampak rad bi jih oblikoval,da bi bile bolj ploščate pa me zanima,če bi mogel delati še kako drugo vajo.Večinoma dvigujem z čisto podrto klopco učasih tudi pod naklonom ampak redko.
Velik sem pa 180cm in sem težak 80kg.


z dviganjem uteži ne krepiš prsnih mišic v celoti. edina vaja je z elastiko, tako da obremenjene roke iz boka gibaš naprej proti sredini.
no razen če imaš tisto napravo, ki omogoča tovrstno vajo.

oo7 ::

A to misliš metulčka ali kako se že reče.Ko sediš in naprej porivaš ročke??

korenje3 ::

oo7 je izjavil:

A to misliš metulčka ali kako se že reče.Ko sediš in naprej porivaš ročke??


ja. ena in edina vaja. lahko se pa uležeš, raztegneš roke in dvigaš uteži, sam to ni to, ker nimaš kontrole.

_IKE_ ::

oo7 je izjavil:

Bom še jaz nekaj vprašal,ker je že tema o mišicah mene pa zanimajo prsne mišice.Ne hodim na fitnes ampak imam doma benč klopco in zdaj redno dvigam uteži 2 leti vsak drugi dan.Začnem s 30kg,da se ugrejem jih dvignem 15x po 2 serije.potem grem na 50 kg in jih dvigam po 15x po 10 serij.Nato pa grem na 70 kg in jih dvigam po 7x po 5 serij ali več in potem zaključim.Največ sem porinil 90kg več nisem probal,ker si ne upam,ker sem sam,ko to delam in bi bil problem če bi vse skupaj spustil na sebe:)).
Sicer imam kar velike prsne mišice ampak rad bi jih oblikoval,da bi bile bolj ploščate pa me zanima,če bi mogel delati še kako drugo vajo.Večinoma dvigujem z čisto podrto klopco učasih tudi pod naklonom ampak redko.
Velik sem pa 180cm in sem težak 80kg.




tale tvoj volumen tole se bere kot :

2 seta z 15 pon 30kg
15 setov 10 pon 50kg
7 setov z 5 pon 70

right or wrong ?








* forumski strokovnjak ( ju knov hu aj min ) pa ima dopust:D ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

oo7 ::

2 seta z 15pon 30kg Ugrevanje
10 setov 15pon 50kg
5 setov 7 pon 70 kg

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

komar88 ::

jaz ti priporočam, da poješ čimveč beljakovin, 5-6x na dan jej, in delaj vaje za trebušne mišice..
pojesti pa moraš več kot porabit..
in še nekaj, po treningo spij kake beljakovine za obnovitev ali pojej kakšeno skuto, itd...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fitnes

Oddelek: Šport
293130 (2280) fosil
»

Prsne mišice. Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13116319 (13051) m0LN4r
»

Fitnesiranje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12222215 (20188) egonk
»

biceps, tebušne, prsne mišice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5014278 (12685) Bananovec
»

Zdravje - bildanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27730184 (20294) Avenger

Več podobnih tem