» »

Vračilo blaga kupljenega preko interneta?

Vračilo blaga kupljenega preko interneta?

1
...
3 4
5
»

Okapi ::

V večini primerov preprosto proda naprej naslednjemu kupcu. V redkejših primerih proda s popustom, ali pa izdelek uporabijo za zamenjavo pokvarjenih v garancijskem roku.

O.

Mesar ::

Nisi še nikoli videl prodaje artiklov z "poškodovano embalažo" ipd?

No to je to ... če ne uspejo komu drugemu podturit kot je Okapi znarpisal..8-)
Your turn to burn!

franci0 ::

Ali se kot nakup preko spleta smatra tudi naročilo oddano preko maila ali mora biti naročilo izvedeno preko spletne trgovine?

Namreč naročil si bom vzmetnico in mislim da obstaja kar velika možnost da z njo ne bom zadovoljen (zakaj, ni važno) in da bom jo želel vrniti.
Torej imel bom jo 14 dni, napisal mail da odstopal od nakupa in jo potem po 14 dneh (skupno 28ih) vrnil.

Naročilo bom opravil preko maila : ''zdravo, naročam vzmetnico xxx na xxx naslov, plačilo po povzetju - gotovina, lp ''.

Imam potem možnost za vračilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: franci0 ()

darkolord ::

Vračilo velja pri nakupih na daljavo (pogodbah, sklenjenih na daljavo), ne pri "nakupih prek spleta".

Okapi ::

A ne bi bilo 10x bolj razumljivo, če bi mu odgovoril - da, imaš možnost za vračilo tudi pri naročilu prek e-pošte (in navadne pošte, telefona ...)?

O.

darkolord ::

Ne.

Okapi ::

Ja, tako misli še marsikateri birokrat. Glavni vzrok za polovico podobnih vprašanj na slo-techu.;((

St235 ::

Ravno taki površni odgovori (in pa že v osnovi funkcionalno nepismeni uporabniki) so krivi za pol vprašanj na slotechu. Ker potem bo čez en teden spraševal ali to šteje tudi če naroči po telefonu ali mora nujno po emailu. Po možnosti bo pa šekolegom veselo razlagal, da morajo naročilo opravit preko emaila ali spetne trgovine, ker drugače ne velja.

Še darkotov odgovor je pomanjkljiv, ker možnost vračila poleg nakupov na daljavo veljajo enaka pravila tudi za pogodbe sklenjene izven poslovnih prostorov. S slednjim bi si marsikdo prihranil kako brezvezno praholovko, ki jo stari mami podturijo akviziterji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Okapi ::

Če ne veš, kaj točno pomeni paragrafarski izraz "nakup na daljavo", ti ta podatek čisto nič ne pomaga.

O.

St235 ::

na tem forumu vedno naredim isto napako in sicer privzemam, da so uporabniki naredili vsaj dva razreda osnovne šole,

scipascapa ::

kaj je za , ? :)

Magic1 ::

To je na koncu: ;((
Magic

St235 ::

Na veliko žalost bolj paše tale: :'(

darkolord ::

Okapi: čisto dovolj informacij je, da si vsak srednje pismen človek izbrska ustrezen zakon, kjer je TOČNO definirano, kaj vsi ti izrazi pomenijo.

Če pa dajaš preveč površne odgovore, je pa tako, kot je Lakotnik napisal.

Nedolgo nazaj sem na netu videl komentar, češ v kakšni državi živimo, če je telefoniranje med vožnjo prepovedano, pisanje SMS-ov pa ne. Povsod je slišal "telefoniranje", pa je enostavno (tako kot mnogo drugih) to privzel.

franci0 ::

NIKAKOR mi ne gre v glavo ta odgovor TIRS-a, ki OP-ju odgovarja da ne more vrniti dlančnika kupljenega preko spleta, ki ga je uporabljal zgolj 3 dni.

http://www.ti.gov.si/si/vprasanja_in_od...

A ne veleva zakon, da lahko v 14ih dneh odstopiš od nakupa če vrneš blago nepoškodovano v isti količini?

Furbo ::

Spet slišiš samo tisto, kar ti je všeč. 3 dni ga v trgovini ne moreš testirati, torej ga tudi doma ne moreš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

Preberi celo mnenje. Določila o vračilu blaga niso namenjena temu, da uporabnik lahko 14 dni uporablja in preizkuša izdelek. Določila so namenjena temu, da se omeji posledice impulznivnega nakupa in, da se posamezniku omogoči enak (ne pa tudi večji) obseg pravic, kot bi ga imel pri nakupu v trgovini. Recimo pri oblekah je normalno, da lahko le to pred nakupom pomeriš. Pri nakupu preko spleta to seveda ni mogoče pred nakupom. Ne daje pa ti to pravice, da greš v obleki na večerni sprejem. Pri dlančniku ni nič drugače. Tudi v fizični trgovini ti nimaš možnosti izdelka tri dni uporabljat preden ga kupiš. Zakaj bi torej imel kupec preko spleta drugačne pravice?

Je pa treba upoštevat, da je to stališče TIRS, sodna praksa (o tem bo vedel več povedat Žiga), zadevo interpretira širše. Je bil na forumu že večkrat objavljen link na sodbo (šlo se je takrat, če se ne motim za fotoaparat), kjer so odločili v prit kupca.

Zato je pri uveljavljanju te pravice, pomembno tudi to, da se izogiba uporabi besede uporabljati/preizkušati itd... Če bi potrošnik na izdelku povrnil tovarniške nastavitve in izdelek vrnil brez razlage, da mu po tridnevni uporabi ne ustreza bi precej lažje uveljavil svojo pravico. Žal v danem primeru ne vemo kako je izgledala zahteva uporabnika za vračilo izdelka. Če je res pisal, da se je po tri dnevni uporabi odločil vrnit dlančnik, potem si je sam skopal jamo. Verjamem pa, da bi v sodnem postopku lahko uveljavljal pravico do odstopa. Če bi jo tudi uveljavil pa je nemogoče vedet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

franci0 ::

Torej varira od izdelka do izdelka pa do tega koliko spreten si z besedami oz. koliko si pameten. Ne vem, zakaj ni kupec zgolj ponastavil tablice na varnostne nastavitve, nalepil nazaj varnostno folijo in vrnil kupcu z dopisom ''Odstopam od nakup. Lp, Janez Novak''.

Če si preko spleta naročim stol in ga uporabljam 14 dni in odstopim od nakupa, imam velike možnosti da mi vrnejo denar, kajne?
Seveda brez sledi uporabi. Res je, da ga bom uporabljal 14 dni in da ga v trgovini ne morem uporabljati tako dolgo, vendar telo potrebuje cca 2-3 tedne da vidi, če mu ustreza sedišče.

Furbo ::

Zanimivo, jaz neudoben stol opazim v minuti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Pithlit ::

Furbo je izjavil:

Zanimivo, jaz neudoben stol opazim v minuti.

Še dobro da sediš na očeh.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

franci0 je izjavil:

Torej varira od izdelka do izdelka pa do tega koliko spreten si z besedami oz. koliko si pameten. Ne vem, zakaj ni kupec zgolj ponastavil tablice na varnostne nastavitve, nalepil nazaj varnostno folijo in vrnil kupcu z dopisom ''Odstopam od nakup. Lp, Janez Novak''.

Če si preko spleta naročim stol in ga uporabljam 14 dni in odstopim od nakupa, imam velike možnosti da mi vrnejo denar, kajne?
Seveda brez sledi uporabi. Res je, da ga bom uporabljal 14 dni in da ga v trgovini ne morem uporabljati tako dolgo, vendar telo potrebuje cca 2-3 tedne da vidi, če mu ustreza sedišče.


ne, če boš 14 dni testiral stol to presega pravico, ki ti jo daje zakon. Od tukaj naprej pa je odvisno od prodajalca koliko bo kompliciral in od tebe kako boš skomuniciral zadevo. Če boš napisal, da si stol uporabljal 14 dni in se odločil, da ti ne ustreza potem ima prodajalec osnovo, da zavrne tvojo zahtevo.

Furbo ::

Pithlit je izjavil:

Furbo je izjavil:

Zanimivo, jaz neudoben stol opazim v minuti.

Še dobro da sediš na očeh.


A ti opaziš, da te zebe npr. z očmi?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

franci0 ::

St235 je izjavil:

franci0 je izjavil:

Torej varira od izdelka do izdelka pa do tega koliko spreten si z besedami oz. koliko si pameten. Ne vem, zakaj ni kupec zgolj ponastavil tablice na varnostne nastavitve, nalepil nazaj varnostno folijo in vrnil kupcu z dopisom ''Odstopam od nakup. Lp, Janez Novak''.

Če si preko spleta naročim stol in ga uporabljam 14 dni in odstopim od nakupa, imam velike možnosti da mi vrnejo denar, kajne?
Seveda brez sledi uporabi. Res je, da ga bom uporabljal 14 dni in da ga v trgovini ne morem uporabljati tako dolgo, vendar telo potrebuje cca 2-3 tedne da vidi, če mu ustreza sedišče.


ne, če boš 14 dni testiral stol to presega pravico, ki ti jo daje zakon. Od tukaj naprej pa je odvisno od prodajalca koliko bo kompliciral in od tebe kako boš skomuniciral zadevo. Če boš napisal, da si stol uporabljal 14 dni in se odločil, da ti ne ustreza potem ima prodajalec osnovo, da zavrne tvojo zahtevo.


Jaz jim bom po 14ih dneh napisal da odstopam od nakupa in še isti dan dal stol na pošto. Ne bom jim dopisal da imam brata v vojski ali pa da ima moj sosed brunarico, ker jim tega po zakonu pač ne rabim razlagat. Zato jim tudi ne bom dopisal, da sem stol uporabljal celih 14 dni 24/7 in da sem še prdel gor, ker to po zakonu pač ni potrebno če odstopiš od nakupa v 14ih dneh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: franci0 ()

Furbo ::

Če že kar veš, da ga boš vrnil, zakaj potem sploh kupuješ?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

franci0 ::

Furbo je izjavil:

Če že kar veš, da ga boš vrnil, zakaj potem sploh kupuješ?

Nisem 100% prepričan, da ga bom vrnil. Sicer pa, ni to pomembno :)

DePalmo ::

Si bom kar tole temo sposodil, da ne odpiram nove.

Torej, kot že mnogokrat do sedaj sem nekaj kupil preko interneta. Že isti dan ko sem zadevo prejel, sem ugotovil da mi ne ustreza in sem o tem tudi obvestil trgovca preko emaila. Trgovec je to ignoriral, zato sem zadevo zapakiral in odposlal na njegov naslov z vso potrebno dokumentacijo (odstop od pogodbe, kopija računa). Paket je sedaj že 14 dni na pošti in ga bom očitno dobil nazaj. Vmes sem ponovno pisal temu trgovcu če misli paket prevzet in vrniti denar in kot pričakovano, odziva ni. Za piko na i se je trgovec preselil in nimam dokazila da je prej imel trgovino na prejšnjem naslovu, spletno stran je seveda primerno posodobil. (in ne, ni se preselil samo zaradi mene, je pač tako naključje)

Kakšne so moje pravne opcije? Ker je v tem letu tole že drugo podjetje ki me jebe, imam tega zadost in če je možna prijava na TIRS, bi jo izvedel. Ampak nikjer ne najdem nič pametnega za moj primer, vedno samo če je napaka ali pa kako bi moralo potekati, možnosti prijave oz. kazni pa nisem nikjer našel.

zajtam123 ::

DePalmo je izjavil:

Si bom kar tole temo sposodil, da ne odpiram nove.

Torej, kot že mnogokrat do sedaj sem nekaj kupil preko interneta. Že isti dan ko sem zadevo prejel, sem ugotovil da mi ne ustreza in sem o tem tudi obvestil trgovca preko emaila. Trgovec je to ignoriral, zato sem zadevo zapakiral in odposlal na njegov naslov z vso potrebno dokumentacijo (odstop od pogodbe, kopija računa). Paket je sedaj že 14 dni na pošti in ga bom očitno dobil nazaj. Vmes sem ponovno pisal temu trgovcu če misli paket prevzet in vrniti denar in kot pričakovano, odziva ni. Za piko na i se je trgovec preselil in nimam dokazila da je prej imel trgovino na prejšnjem naslovu, spletno stran je seveda primerno posodobil. (in ne, ni se preselil samo zaradi mene, je pač tako naključje)

Kakšne so moje pravne opcije? Ker je v tem letu tole že drugo podjetje ki me jebe, imam tega zadost in če je možna prijava na TIRS, bi jo izvedel. Ampak nikjer ne najdem nič pametnega za moj primer, vedno samo če je napaka ali pa kako bi moralo potekati, možnosti prijave oz. kazni pa nisem nikjer našel.


Če poznaš kakšnega odvetnika ti naj sestavi en mail in se podpiše spodaj.

Lahko pa prijaviš na tržno inšpekcijo oziroma zagrozi prodajalcu, da boš to naredil če ne bo nobenega odziva.

Groot ::

Pošlji prodajalcu email da si že uveljavljal svojo pravico do ostopa s tem in tem emailom. Ker se ti ni odzval in zadeve tudi očitno ne želi prevzeti, ga še enkrat pozivaš da ti sporoči kam lahko vrneš izdelek glede na to da se je preselil. Potem pa še dopiši da v izogib nesoglasjem daješ v CC tržni inšepktorat in jih lepo nalimaj zraven.

Pa seveda ko boš stvar pošiljal nazaj po pošti, obvezno priporočeno, ker je očitno nek nategun.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo blaga v enaa (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9237051 (2020) tomaz-
»

Vračilo preizkušenega artikla preko Mimovrste

Oddelek: Pomoč in nasveti
4711029 (5527) c3p0
»

BigBang vračilo blaga 1.1 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
38073740 (64390) St235
»

Izkušnje s spletno trgovino pcplus? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
809963 (8977) Schrei
»

Vrniti blago v 8 dneh nakupa? Pravice kupca? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5322705 (14087) RejZoR

Več podobnih tem