» »

Izigravanje pravice do referenduma ter drugih pravic

Izigravanje pravice do referenduma ter drugih pravic

1 2
3
4

jype ::

ZaphodBB> Šuti I plati?

Zaposli se v javnem sektorju, pa ti ne bo treba.

Matako ::

Pa saj ti nihče ne ukinja nobenega referenduma, g. Nabijalski (ja ti). Ok, ja, če si ravno mislil razpisati enega na temo "ste za to, da se zadolžimo do daske?" mogoče ne bo šlo čez (pa še tega lahko razpišeš in bo izveden) - vse ostalo je stvar debate. Ampak nič se ne ukinja.

Ne paniciraj. Dihaj v vrečko ali nekaj.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Timurlenk ::

seveda mi ga, janša pa še vedno muti, mu je vsaj pahor povedal, da naj lepo pove, da noče referenduma, zato tako trmari s tem fiskalnim pravilom lol
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

nevone ::

Timurlenk je izjavil:

ja, ampak nevone ima zdaj polno povedati o tem, da se za take stvari ne sme hodit na referendum

Jest samo propagiram ukrep, ki morda ni tako slab, da se samoomejimo, da nas ne bi skušnjave preveč oslabile. Z vsem veseljem pa preberem tudi nasprotnike, ker tudi v njihovih pogledih ni vse narobe.

Timurlenk je izjavil:

ko je pa pahor dal predloge v državni zbor, je pa z vsem veseljem tekla obkrožit proti :D


Nazadnje sem bila na referendumu, ko je šlo za zaprtje trgovin ob nedeljah.
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Timurlenk ::

i was just making a point


zdaj se ti zdi nujno, da pridigaš proti referendumu za te ukrepe (na referendumu bi jih zdaj tako ali tako verjetno podprli)


ko je pa jašna levo desno kričal referendum, pa se ti ni zdelo vredno omeniti, da to ni kul
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

nevone ::

Dokler pišeš kaj se tebi zdi OK in kaj ne potem očitno ne štekaš koncepta demokracije.


Demokracije, v kateri bi o vseh stvareh odločala večina, pač nimamo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

IceIceBaby ::

Imamo možnost odločati o vsem. To je bistveno in te pravice se pod nobenim pogojem ne sme omejiti.

nevone ::

ko je pa jašna levo desno kričal referendum, pa se ti ni zdelo vredno omeniti, da to ni kul


Prvič. To ni res, da je Janša kričal referendum, je pa res, da tudi ni kričal ne referenduma.

Drugič. Pahorja sem večkrat podprla in se mi tudi ni zdelo prav, da ga v lastnih vrstah linčajo.

Tretjič. Res je. Rahlo sem pa še vedno pristranska, vendar o tej temi še najmanj, saj imamo o tem itak izgleda širši politični konsenz.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Timurlenk ::

ne, to ne

ampak za res pomembne stvari pa imamo referendume


in other news


Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

nevone ::

IceIceBaby je izjavil:

Imamo možnost odločati o vsem. To je bistveno in te pravice se pod nobenim pogojem ne sme omejiti.


Tudi z referendumom ne?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ZaphodBB ::

Timurlenk je izjavil:

nevone je izjavil:

Bankrot je pravljica s katero se straši otroke. Poglej številke.


Pol pa ni problema. Vsaka vlada naj se zadolži za cca 10 milijard pa je rešeno.

o+ nevone



pa nehajte že mešati šparanja in onemogočanja referendumov

le kaj bi folk rekel, če bi pahorjeva vlada prepovedala tiste 3 referendume :))


Razen tistih 20%, ki jih te stvari zanimajo se očitno ne bi noben v tla metal. Za vas 35% (15% levo 15% desno in 5% ki so vedno proti) bomo moral pa najti nek drug način rekreacije.

Gregor P ::

Smo ga že imeli, imenoval se je Goli otok + nekaj ostalih komunističnih delovnih taborišč po vojni. Torej, ne hvala;(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Matako ::

Ampak še vedno... kaj bo besedilo Štrukljevega referenduma. Zdaj pa že lahko malo konkretizira, če misli resno!

Brez tega nima smisla govoriti o konfliktu ne s to ne s prihodno verzijo ustave. Debata s pol riti.

Skratka, kako mislijo štrukljevci preprečiti _kakršnekoli_ sindikatom neprijazne varčevalne ukrepe (širok termin)? Ker pri referendumu moraš biti zelo konkreten. Razen če bo vprašanje "Ste za to, da obesimo Jajčka za jajčka?". To bi bil pa še jaz ZA pa sploh ne hodim na referendume, sploh! :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Timurlenk ::

ali ste za to, da državni zbor sprejme paket varčevalnih ukrepov?

isto, kot je bilo pri pahorjevem referendumu pač :)
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Matako ::

Timurlenk je izjavil:

ali ste za to, da državni zbor sprejme paket varčevalnih ukrepov?

isto, kot je bilo pri pahorjevem referendumu pač :)


Ni nujno, da jih sprejmejo v paketu. In ne - takega referenduma pri Pahorju ni bilo. Poglej malo arhive.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Timurlenk ::

kako je bilo sploh pri pahorjevem referendumu?
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Matako ::

Timurlenk je izjavil:

kako je bilo sploh pri pahorjevem referendumu?


Katerem? EDIT: nobenega "pahorjevega referenduma" ni bilo. Zberi se.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

para! ::

No, ne glede na vse interpretacije demokracije v tej temi, je Slovenija v zadnjih letih imela nekaj referendumov, ki so praktično popolna sramota za državo:

- kdaj naj bojo odprte trgovine - sramota zato, ker so pobudniki mnenja, da oni vejo kdaj je prav it v trgovino,
- družinski zakonik - sramota zato, ker pobudniki trdijo, da oni vejo kaj je družina, ostali pa ne
- študentsko delo - sramota zato, ker so ravno tisti, ki imajo absolutno preveč pravic in privilegijev, dosegli da te privilegije obdržijo še naprej, seveda na račun tistih, ki zdaj vlečejo socialno, ker so brez dela.

A je fajn živet v državi, kjer bo vsaka interesna skupina zbrala dovolj glasov in potem na račun ignorance ostalih dosegla svoje? Sej, meni je popolnoma ravno (in zato ne volim) ker mi je čisto fino, ampak državi pa kao ni.

lp
Death before dishonor!

VelikiTun ::

para! je izjavil:

- študentsko delo - sramota zato, ker so ravno tisti, ki imajo absolutno preveč pravic in privilegijev, dosegli da te privilegije obdržijo še naprej, seveda na račun tistih, ki zdaj vlečejo socialno, ker so brez dela.
Farsa pri slednjem je bila, da so predlogu večinoma nasprotovali le samozvani predstavniki študentov ter kup di(v)jakov. Študentje so v času demonstracij sedeli za bukvami in se pripravljali na hitro približujoče se izpitne roke.

para! ::

Dej, ne piši neumnosti prosim, sem bil sam študent v času teh demonstracij, pa se je povsod med študenti govorilo samo "NE BOM MOGEL VEČ DELAT PREK ŠTUDENTA, PRASCI, UZEL MI BOJO ŠTUDIJ". Za take je bolje, da se že zdaj prijavijo na zavod, ker koristi od njih itak ne bo nikoli.

lp
Death before dishonor!

VelikiTun ::

Taki imajo itak težave s funkcionalno pismenostjo in me čudi, če so se sploh uspeli udeležiti referenduma in obkrožiti odgovor na pravem mestu.

para! ::

Sej, so jim tisti ta pismeni "samozvani predstavniki študentov" svetovali kako prijet kuli in obkrožit nekaj česar itak ne razumejo bolje kot "NE BOM MOGU VEČ DELAT!!!!".
Death before dishonor!

IceIceBaby ::

A je fajn živet v državi, kjer bo vsaka interesna skupina zbrala dovolj glasov in potem na račun ignorance ostalih dosegla svoje? Sej, meni je popolnoma ravno (in zato ne volim) ker mi je čisto fino, ampak državi pa kao ni.


Ja, fajn je živeti v taki državi, kjer skupaj in po mirni poti najdemo rešitev. Slovenci smo imeli možnost probat tudi drugo opcijo, ki je bila malo bolj "brezkompromisna".

para! ::

Ice, ampak recimo rezultat referenduma o malem delu ni prinesel nikakršne rešitve. Situacija je še vedno enaka, ena skupina je priviligirana, ostali so tam kjer so bili, nihče ni na boljšem. Kako je to reševanje problemov?

lp
Death before dishonor!

Karaya 52 ::

Kaj se sploh pustite strolati strukljefcem, ce niso sposobni spisati posta iz katerega ne bruha custvena nezrelost in prizadetost ob krcenju privilegijev, ki je kombinirana se z neizmerno uzaljenostjo ker Zoki ni skup spravil vlade. Itak smo na stvar pogledali ze z vseh strani, kaj novega je tezko dodati. Reorganizacija bo, stavka bo, kaj bo po stavki je pa prvo resno naslednje vprasanje.

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Mah meni se zdi edini užaljen glede Zokijeve pušadije naš modri predsednik... par dni nazaj je še kar nabijal o tehnični vladi in z nasmeškom razmišljal o britkem Jajčkovem koncu. Spustite žogo, g. Predsednik! Ostali so nekako požrli, vkl. sam Zoki.

Štrukelj-boy po drugi strani... poba je dokaj konsistenten, to mu je treba priznati. Gnjavil je Pahorja, gnjavi Jaja.. ni vrag, da ne bi Zokija!

Resno, dvomim, da z Zokijem ne bi gledali saj nekaj brezveznega štrukljanja.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Karaya 52 ::

Verjetno bi gledali isti film, samo partisans politiques bi enkrat bili proti, drugic za, neodvisno od vsebine predlogov. True story. Nikjer v EU te racionalizacije niso sle gladko skozi, tudi v Sloveniji ne bodo, se bo pa rec hitro pomirila, ko bodo videli da stavkanje stavkanje nicesar ne spremeni. Nic posebnega torej, caka nas dolgocasen april pa se bolj dolgocasen maj.

Timurlenk ::

kako pa miren

če se nam pa bliža bankrot, evropski tehnokrati in konec sveta
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Karaya 52 ::

Zato ker bos doma cical za racunalnikom ali TV in bentil cez Jansata.

Matako ::

Pa ne pozabi dihati v škrnicelj, se mi zdi, da si ene parkrat hiperventiliral danes. To niso heci!

Ta nasvet ti dajem za primer, da Jajo uniči zdravstvo - v teh zajebanih časih si moramo pomagati sami.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Timurlenk ::

a 19. boste pa zahtevali uvedbo smrtne kazni in podobno?
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Gregor P ::

Matej Tonin (NSi) je prepričan, da se zlatega pravila ne more razlagati kot instuta, s katerim bi preprečili referendum.

Bomo videli, je rekel slepi:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Keyser Soze ::

Timurlenk je izjavil:

a 19. boste pa zahtevali uvedbo smrtne kazni in podobno?

Ja kdo jim jo bo pa uvedel in izvajal če bomo stavkali?

Bodo pol še smrtno kazen za neuvedbo smrtne kazen zahtevali, pol se bodo pa zaciklal, pa bo problem rešen. =D
Mal smešni so mi tule vsi, ker bolj kot ne kažejo nepoznavanje JS.
OM, F, G!

Matako ::

Keyser Soze je izjavil:


Mal smešni so mi tule vsi, ker bolj kot ne kažejo nepoznavanje JS.


Je sploh čudno? JS je velik misterij! Prav "glej in se čudi" tip scene.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Timurlenk ::

prav to


ne rabimo nobenega od teh ljudi, da bi lahko živeli v redu in ne anarhiji
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Matako je izjavil:

Je sploh čudno? JS je velik misterij! Prav "glej in se čudi" tip scene.

Noben misterij.

Šefe volite vi, pravila nam postavljajo vaši predstavniki. Skratka... 20 let ste postavljali sistem, ki je baje za en drek.

Mal se zamisli nad sabo. Ti in tvoja kompanija koliko ste dejansko kompetentni presojanja efektivnosti javenga sektorja. Tam okrog nule tangirate. Sam za namig.:)
OM, F, G!

Matako ::

KS - jaz sem član Stranke BMK (registrirani nismo, ker nas BK). Tako da. Zamenjaj glagolsko osebo. :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

VelikiTun ::

Keyser Soze je izjavil:

Matako je izjavil:

Je sploh čudno? JS je velik misterij! Prav "glej in se čudi" tip scene.

Noben misterij.

Šefe volite vi, pravila nam postavljajo vaši predstavniki. Skratka... 20 let ste postavljali sistem, ki je baje za en drek.

Mal se zamisli nad sabo. Ti in tvoja kompanija koliko ste dejansko kompetentni presojanja efektivnosti javenga sektorja. Tam okrog nule tangirate. Sam za namig.:)
Eh, pa smo spet tam. Tudi prav.
Kaj točno je dobrega Virant kot minister za javno upravo storil v obdobju 2004 - 2008? En velik nič.

Timurlenk ::

Matako je izjavil:

KS - jaz sem član Stranke BMK (registrirani nismo, ker nas BK). Tako da. Zamenjaj glagolsko osebo. :D


precej vas boli kurac, glede na množične poste tu :)

VelikiTun je izjavil:

Keyser Soze je izjavil:

Matako je izjavil:

Je sploh čudno? JS je velik misterij! Prav "glej in se čudi" tip scene.

Noben misterij.

Šefe volite vi, pravila nam postavljajo vaši predstavniki. Skratka... 20 let ste postavljali sistem, ki je baje za en drek.

Mal se zamisli nad sabo. Ti in tvoja kompanija koliko ste dejansko kompetentni presojanja efektivnosti javenga sektorja. Tam okrog nule tangirate. Sam za namig.:)
Eh, pa smo spet tam. Tudi prav.
Kaj točno je dobrega Virant kot minister za javno upravo storil v obdobju 2004 - 2008? En velik nič.



povišal je maso plač za nekaj milijonov 8-)
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Timurlenk je izjavil:


precej vas boli kurac, glede na množične poste tu :)


No no, Timurči, ljubček bojeviti.. dajmo malo prešteti kdo kaj, mkay?

Sploh pa jebanje v glavo spada v BMK filozofijo.

Naše geslo je "kdor molči ga ne BK zares!"
/\/\.K.

VelikiTun ::

Timurlenk je izjavil:

povišal je maso plač za nekaj milijonov 8-)
Saj. Dobro, da je sedaj v vladi, ki mora to neumnost odpraviti - bo vsaj doživel "pozitivne" učinke takratnih odločitev.

c00L3r ::

Za zadnjih par referendumov so nasprotovalci novemu zakonu napihnili zadeve in v medijih trobili stvari, ki sploh niso res. Posledično so novi zakoni so padli, pokojninski sistem, malo delo in družinski zakonik.

Da ne omenjam nizke udeležbe... Takih nekonstruktivnih referendumov ne rabimo.

Timurlenk ::

Matako je izjavil:

Timurlenk je izjavil:


precej vas boli kurac, glede na množične poste tu :)


No no, Timurči, ljubček bojeviti.. dajmo malo prešteti kdo kaj, mkay?

Sploh pa jebanje v glavo spada v BMK filozofijo.

Naše geslo je "kdor molči ga ne BK zares!"


ne lej, saj tudi mene boli kurac


ampak samo zato, ker sem mlad in letim visoko


:))
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Matako ::

Timurlenk je izjavil:



ne lej, saj tudi mene boli kurac


ampak samo zato, ker sem mlad in letim visoko


:))


Si ok. Glede letanja... pazi se slabih tripov.
/\/\.K.

Karaya 52 ::

Se bo moral spustiti na realna tla. ;((

Timurlenk ::

ja, samo nikako ne pristanem na tvojo realnost 90 % ljudi (po tvoji analogiji lenuhov), ki pač morajo živeti v kontejnerjih
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Karaya 52 ::

Potem pa jadraj med oblaki. ;((

Timurlenk ::

nedvomno so podobno govorili leninu in trotskemu 8-)
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Matako ::

Karaya 52 je izjavil:

Se bo moral spustiti na realna tla. ;((


Ni nujno! Poznam kup primerov, ki se nikoli. Dokler dovolj visoko letajo po svojih koridorjih po mojem niti niso moteči...

... hudič so razni zasilni pristanki.


Drugače pa, mater, če bi Kunstelj že enkrat objavil knjigo in bi zalaufala spet 91-94 tema, ki je trenutno v umetni animaciji me sploh ne bi videli tukaj! Tako pa nimam drugega. :D

Timurlenk je izjavil:

nedvomno so podobno govorili leninu in trotskemu 8-)


Leninu so tudi rekli, naj malo pazi, kam ga vtika... pa je vseno sifilis fasal.

Nekateri pač nikoli ne poslušajo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Keyser Soze ::

Me pa vseeno fascinira opažanje iz postov izhajajočih nagnjen ljudi, ki se v vnemi škodovati javnemu sektorju oz. se mu maščevati za lastne probleme, kratko malo pripravljeni odpovedati najbolj osnovnim pravicam. Ta plus nekako odtehta preostali minus. Go figure.

@Matako
A ti si dejansko sploh sposoben spesnit karkoli, kar ima rep in glavo? Al je tvoj glavni moto "žganico za dobro jutro, žganico čez dan, pa komentirat po S&Tju ves zaliman"?

Matako je izjavil:

KS - jaz sem član Stranke BMK (registrirani nismo, ker nas BK). Tako da. Zamenjaj glagolsko osebo. :D

BMK != NC* - slednje je namreč tvoj kardinalni problem.
*nimam cojones

P.S.: Pa ajde, dost off topica, da ne bo Matakotu tipkovnice odneslo.
OM, F, G!
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprememba načina referenduma (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7718145 (16943) Smrekar1
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913050 (11165) Zheegec
»

Vzroki za propad referendumov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
32042240 (35157) Karaya 52
»

Omejitev volilne pravice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13018402 (16546) BlueRunner
»

Sprememba zakona o RTV SLO (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35360052 (53289) noraguta

Več podobnih tem