» »

Vas zanima kam leti letalo ki ga pravkar opazujete?

Vas zanima kam leti letalo ki ga pravkar opazujete?

koyotee ::

Vse podatke najdete tu http://www.flightradar24.com/ 8-)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Rias Gremory ::

Wow. Nice. Torej je to real- time sledenje.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

tintorel ::

tudi za ladje obstaja:
http://www.marinetraffic.com/ais/

mikic007 ::

Dobri linki. Samo pri ladjah ni gor Costa Concordie.

jype ::

Pa od leta 2009 je že, tako da lahko prilepite v funny in cool links.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Rias Gremory ::

Ali pa če preimenujemo to temo v: Useful links
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

francek1 ::

Saj ima Android eno tako aplikacijo že izdelano...trenutno se ne spomnim imena.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

DragonHeart ::

ljudi tako skrbi da imajo brazilski otroci čipe za sledenje...da starši vedo če so otroci v šoli ali ne, medtem pa je ljudem očitno povsem OK, da so _javno_ dostopni podatki kje se nahajajo ladje in letala....kater elahko teroristi precej enostavno zrušijo?!? Ladje brez problema napadejo pirati saj imajo tu javno dostopne podatke kje se ladje nahajajo.. Pa vendar je ljudem očitno povsem ok, da so ti podatki tako javno dostopni...

Predvsem se mi zdi zanimivo zato ker so ljudje zagnali takšno paniko v novici ki opisuje kako so brazilski otroci dobili neke čipe s pomočjo katerih starši vidijo če so res v šoli ali ne:
https://slo-tech.com/novice/t512092

narobe svet.

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Glede na to, da letajo tak nizko, da jih lahko z prosto oko vidiš je tak vseeno.
Your turn to burn!

DragonHeart ::

nimaš podatkov katero letalo je nad tabo. Tu pa mu lahko točno slediš.
Za ladje pa tudi ni ravno enostavno jih iskat po morju. S tisto spletno stranjo pa je vsekakor izjemno lahko.

saj ne da bi bil paranoik ali pa da bi me motilo.....samo ni mi jasno zakaj ljudi ki jih moti da starši v braziliji vedo če so otroci v šoli....zakaj jih ne moti ta nadzor na letali, ki je povsem javen:D


...verjetno zato ker ni bilo novice o tem, ki bi govorila kako nevarno je lahko takšno početje.

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

In kaj veš o letalu? Da je sta gor lolek in bolek? Pa boš kamen vrgo gor pa bo kr padlo dol letalo, mater ste smešni.
Your turn to burn!

DragonHeart ::

isto v tisti temi....pedofili vedo le da tistih otrok ni v šoli, pa so zagnali tak vik in krik nekateri.

tukaj pa jim je vseeno ali pa celo všeč da vidijo točno kje se nahaja neko letalo. pač zanimivo se mi zdi to.

parv tako imaš o letalih zelo natančne podatke, če klikneš na letalo. veš kam gre in od kod je prišlo. Veš tudi na kakšni višini leti.
Za ladje pa lepo piše kdaj je neka ladja štartala, kdaj bo prišla na cilj...celo slika ladje je zraven. Ali pirati potrebujejo še kakšno drugo informacijo?
http://www.marinetraffic.com/ais/si/shi...


Kot sem rekel...meni je vseeno za te informacije saj ne potujem niti z letalom niti ladjo. Samo smešno se mi zdi da tisti ljudie delajo paniko zaradi tega ker starši vedo če je otrok v šoli zravn pa so povsem javni podatki kje se nahajajo ladje in letala.

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

No, meni pa se to ne zdi zanimivo. Hvala bogi, da lahko pogledam kero letalo mi leta nad bučo, čeprav bi jaz vse to dal prepovedat pa nebi blo nesreč pa nič al pa naj okoli Slovenije letijo.
Your turn to burn!

DragonHeart ::

kaj pa ladje in pirati?


Tebi je vseeno kaj leti nad tabo in kaj pluje mimo tebe. piratom in kakemu drugemu kekcu v bolj....nevarnih deželah pa ni.

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Sej pa so dobili tiste pirate, ko so ruse hotli napast... ki je problem?
Your turn to burn!

DragonHeart ::

Piracy in Somalia @ Wikipedia

kot sem rekel. meni je vseeno. samo poglej temo kjer ljudje jočejo zaradi čipov ki jih imajo otroci. tam je možnost zlorabe minimalna oziroma je sploh NI.

tu pa je...pa je vsem ok:D lol :D


in to izključno samo zato, ker je ta tema napisana kot da je vse ok, tista novica pa je napisana kot da so čipi nekaj najbolj groznega :D

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Kdo se joče? Jaz se ne. Pse tut čipiramo, zakaj nebi še dec?

Tile pirati pa so tudi kr neki... časi gusarjev pa vikingov so mimo.
Your turn to burn!

jype ::

DragonHeart> tu pa je...pa je vsem ok:D lol :D

Ti imaš resne težave z logičnim sklepanjem.

Mesar ::

Pa to jaz pravim, ne moreš primerjat ladje s čipiranjem otrok.
Your turn to burn!

jype ::

Čipirajo uniforme, btw.

dela ::

DragonHeart je izjavil:

isto v tisti temi....pedofili vedo le da tistih otrok ni v šoli, pa so zagnali tak vik in krik nekateri.

tukaj pa jim je vseeno ali pa celo všeč da vidijo točno kje se nahaja neko letalo. pač zanimivo se mi zdi to.


Nagradni vprašanji: zakaj JAVNI prevoz imenujemo, kot ga? In zakaj OSEBNE podatke imenujemo, kot jih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

Isotropic ::

DragonHeart je izjavil:

ljudi tako skrbi da imajo brazilski otroci čipe za sledenje...da starši vedo če so otroci v šoli ali ne, medtem pa je ljudem očitno povsem OK, da so _javno_ dostopni podatki kje se nahajajo ladje in letala....kater elahko teroristi precej enostavno zrušijo?!? Ladje brez problema napadejo pirati saj imajo tu javno dostopne podatke kje se ladje nahajajo.. Pa vendar je ljudem očitno povsem ok, da so ti podatki tako javno dostopni...

no kako pa? ob pristanku ne steje, ker lahko tudi vidijo na destination letaliscu cas pristanka...

Mesar ::

Čipe bi mogli jim dat pod kožo, tako se pesom to dava.
Your turn to burn!

DragonHeart ::

v uho. Potem pa naj špricajo če upajo.


in falcon3x3....zakaj so osnovne šole JAVNE? :D Menda imajo starši za svoje otroke pravico vedeti kje se nahajajo kajne?

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Uho ni zanesljivo, ker mu ga lahko sošolec odgrrizne ampak to ni point, je pa rešitev nadzora. Ali pa ovratnice, ki jih ni mogoče sneti.
Your turn to burn!

dela ::

DragonHeart je izjavil:

v uho. Potem pa naj špricajo če upajo.

in falcon3x3....zakaj so osnovne šole JAVNE? :D Menda imajo starši za svoje otroke pravico vedeti kje se nahajajo kajne?


Exactly, osnovna šola je javna, zato pa ima venomer znano javno lokacijo - beri: naslov. Če otroka opremiš s čipirano majico, pač ne boš vedel, kje se nahaja, ampak kvečjemu, kdaj njegova majica je in ni v šoli, tako da ima to z omenjeno pravico bolj malo skupnega.

Mesar ::

Zato pa pravim, pod kožo ali pa ovratnice.

Pa lahko stari na internetu gledajo kje je froc, tako maš dan danes za avte.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Invictus ::

Se vidi da tukaj o nadzoru otrok debatirajo predvsem tisti, ki jih nimajo.

Poleg tega je bilo v novici zavedeno da bodo dobili SMS če otrok ne bo v šoli. Drugače ni nobenih informacij za tarše, še manj pa so dostopne na netu.

Naučite se že enkrat brati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dela ::

Ne bodo dobili SMSa, če otroka ne bo v šoli, ampak če otrokove majice ne bo v šoli. Drugače je za čipirane majice namenjena sosednja tema. Tu lahko še enkrat poudarim, da lokacija letala, ki nudi javne prevoze, pač ne more biti obravnavana kot osebni podatek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

flyersmokac ::

Zakaj se eni bunijo zaradi tega,ker so podatki javno dostopni???... pa pirate omenjajo:))) Pa človek....saj obstaja tudi vozni red!!!!...in vozni red je obstajal še pred internetom:))

sirotka ::

K je 90% letov v EU? Ostale celine so bolj prazne...?

m0LN4r ::

Jaz zastopim kaj hoče DragonHeart povedat.
Problem je v tem, da moderni terorist bi lahko poklical kolega na letalu in mu rekel. Zdej si nad tem pa tem območju, začni z akcijo...

Za ladje me ne skrbi, k se max potopi, človek pa plava :D Sam če pa pade letalo ni glih vlko pomoči...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kronik ::

FlightRadar24 se imenuje app za iPhone, uporabljam že nekaj časa.

koyotee ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz zastopim kaj hoče DragonHeart povedat.
Problem je v tem, da moderni terorist bi lahko poklical kolega na letalu in mu rekel. Zdej si nad tem pa tem območju, začni z akcijo...


lol, ko sem letel z Alitalio, ki ima v sedežih vgrajen lcd(A320), sem videl kje letimo, višino ter hitrost, tak da tvoji moderni teroristi tega ne rabijo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

sid911 ::

Če si vsaj malo vešč zadeve lahko z enostavnim daljnogledom (ali celo brez) ugotoviš tip letala in letalsko družbo.

Sicer pa tale flightradar deluje na osnovi transponderjev v letalih in postavljene mreže sprejemnikov (ki so dostopni vsakomur). Tudi če strani ne bi bilo bi lahko "teroristi" s pomočjo enake tehnologije ugotovili kje so letala...
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

sirotka ::

In kaj to pomaga terorostom? Pač ve, kje je letalo... Verjetno oni rabijo bit na letalu, da ga pol kam kreša, mu ne pomaga dosti, da vidi, da je zdaj nad LJ en avion...

koyotee ::

hint: 9/11
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mikic007 ::

Za ladje pa dela itak samo v okolici pristanisc, ce ste opazili jih v blizini Somalije ne kaze. Spremljas lahko tudi luksuzne barkace ala Eclipse od Abramovica (Barcelona).

amigo_no1 ::

koyotee je izjavil:

hint: 9/11

Mossad ne potrebuje tega, oni dobijo info direkt :D.

Nagi Bator ::

AIS deluje na volonterski bazi. Vsak si lahko to doma postavi ze za manj kot 100€ (USB kljuc s sprejemnikom).
Ta zadnja varijanta se vecinoma uporablja tudi v priloznostni navtiki, saj manjsa plovila ne oddajajo signala.
Na severni strani Jadrana je 5 sprejemnikov.
So pa to javno dostopni podatki, saj drugace ti transponderji ne bi imeli smisla.

DragonHeart ::

in nazadnje so tudi podatki o tem kje se nahajajo šolski otroci zelo javni. Morebitni pedofil brez najmanjšega problema zasleduje otroka. Starši vsaj vedo ali je otrok v šoli ali pa je nekaj narobe....mogoče ga je kdo ugrabil.

pa je v temi o Brazilskih otrocih ki imajo čipe še vedno vroča debata o tem kako to ni ok, nikomur pa ni mar da so lokacije letal in ladij javno znane kadarkoli, kjerkoli, komurkoli. Niti ni treba biti pilot, niti ni treba imeti opreme...samo google uporabiš in izveš kje je kaj.



kot sem rekel..mene niti približno to ne moti. samo ne razumem kako da ljudi ki tako jočejo v tisti temi o brazilskih otrocih ne moti da so ti podatki tako enostavno dostopni.

blackbfm ::

pa vozne rede za avtobuse si pozabu oment;((

koyotee ::

ki pa ponavadi ni točen :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

DragonHeart ::

vozni red je druga reč. Tam samo veš kdaj štarta in kdaj pride na cilj.

na zemljevidu pa imaš narisano točno lokacijo kje se nahaja in na kakšni višini :P

BigWhale ::

DragonHeart je izjavil:

vozni red je druga reč. Tam samo veš kdaj štarta in kdaj pride na cilj.

na zemljevidu pa imaš narisano točno lokacijo kje se nahaja in na kakšni višini :P


Ce bi se na kaj spoznal, potem bi vedel, da vsa letala letijo po vnaprej dolocenih visinah, ki so vedno iste in po vnaprej dolocenih poteh. Ce ves kje in kdaj je letalo vzletelo, kam leti in kdaj ima namen pristati, potem lahko precej dobro ugotovis kje se nahaja in kako visoko je.

Zdaj pa nehaj trapat.

amigo_no1 ::

Ce bi se na kaj spoznal, potem bi vedel, da vsa letala letijo po vnaprej dolocenih visinah, ki so vedno iste in po vnaprej dolocenih poteh.

Odvisno od vremena, kje ob Atlantiku so lahko route spreminjajo - primer: iz meteo radarja atc vidi da gredo nevihtni oblaki ravno po predvideni smeri, zato jih bodo skušal čimveč letal preusmeriti okoli nevarne fronte.



Če veš kam leti lahko poslušaš kaj se pogovarja pilot in atc:
http://www.liveatc.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

s1m0n ::

Ma ja ta liveatc ima samo določene stolpe. Bi blo fajn, da bi bli vsi tako dostopni :)
Pa prenos (zvok) je ponekod nerazumljiv !

amigo_no1 ::

Še ena stran za live tracking, lahko tudi klikneš na letalo (prej klikni na poljubno letališče):
http://flightaware.com/live/

ravno zdalje leti nad Slovenijo Airbus A321 iz Aten v Minhen.
http://flightaware.com/live/flight/DLH1...

live atc (pretežno ZDA):
http://www.landings.com/_landings/pages...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

BigWhale ::

amigo_no1 je izjavil:

Ce bi se na kaj spoznal, potem bi vedel, da vsa letala letijo po vnaprej dolocenih visinah, ki so vedno iste in po vnaprej dolocenih poteh.

Odvisno od vremena, kje ob Atlantiku so lahko route spreminjajo - primer: iz meteo radarja atc vidi da gredo nevihtni oblaki ravno po predvideni smeri, zato jih bodo skušal čimveč letal preusmeriti okoli nevarne fronte.


Se vedno nic tako zelo groznega cesar ne bi mogel predvideti nadobudni hudodelec in zarotnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lahko letalo izgine brez vsakršne sledi? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30677195 (17183) Machete
»

Kako premagati strah pred letenjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
528265 (6251) franci0
»

V brazilskem mestu osnovnošolce opremili s čipi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
11827121 (23001) outlawman
»

Legalizacija pedofilije v Veliki Britaniji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1288101 (5451) gruntfürmich
»

Kaj je s temi vulkani ?

Oddelek: Problemi človeštva
222901 (1792) Gregor P

Več podobnih tem