» »

Lahko letalo izgine brez vsakršne sledi?

Lahko letalo izgine brez vsakršne sledi?

s1m0n ::

Pravkar objavljeno s strani Malezije



Lahko gre za smeti, dele letala, kakšne ladje, pač vse je možno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

šernk ::

To se ne more zgoditi, ker se mora letalo javiti preden prileti v zračni prostor države. Če se ne, sprožijo alarm in letalo prestrežejo ...

Ravno tako če leti izven znanih koridorjev in ne zna obrazložiti tega ... Sicer pa tudi če bi obrazložil zakaj, bi poslali lovce v preverbo ...


smo videli ja... Čez dober teden dni so šele pogruntali da je letalo letelo čez njihovo glavo. Če bi letalo letelo proti petronasovi stavbi ga ne bi niti vohali, saj bi ga najbrž še vedno iskali sredi vietnama.

sedaj se mi pojavlja vprašanje, če sploh potrebujemo varovanje našega zračnega prostora. zaznano letalo se lahko tako ali tako prestreže šele v tujini zaradi naše majhnosti ampak vprašanje če ga ne bi zaznali šele teden po tistemo ko bi treščil v newyork in bi naši se spomnili, da je pa nekaj letelo prek nas. Skratka pri vsem rompompomu v zadnjih letih je varnost očitno enaka nič. Vse temelji na temu, da nekdo ne bo uspel pištole prinest na letalo oziroma bolje rečeno neumnim izgovorom za izvajanje skrivnega nadzora nad ljudmi. Tehnika je pa očitno od 11.9. napredovala nič. Ni mi tudi jasno kako je mogoče, da lahko po želji izključiš vse oddajnike. Že slednje bi moralo vojsko v roku ene ure dvigniti v zrak, to pomeni da so najkasnjeje v roku 10ih minut po izgubi stika obveščeni o izginulem letalu in najkasnjeje v roku 1 ure od izgube stika z lovci v zraku. Ker vse ostalo je precej prepozno.

skratka moje mnenje je že od začetka, da letalo ne more kar izginit, kar se je sedaj tudi pokazalo da je res. Pokazalo se je pa tudi da so vsi varnostni mehanizmi en drek vredni če lahko letalo izgine iz večine radarjev in po vrhu vsega še spremeni pot brez da bi kdo karkoli mignil.

skratka pred leti smo imeli incident pri nas in lahko vidimo da je 1 ura, ki sem jo dopustil precej preveč in so lovci v zraku po nekaj minutah, pa gre za čezmejno komunikacijo!:
http://www.24ur.com/novice/slovenija/va...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Invictus ::

p4373867 smo videli ja... Čez dober teden dni so šele pogruntali da je letalo letelo čez njihovo glavo. Če bi letalo letelo proti petronasovi stavbi ga ne bi niti vohali, saj bi ga najbrž še vedno iskali sredi vietnama.[/st.citat naj bi izjavil:


Tisto je veljalo za ZDA in zahodno Evropo.

Za Azijo se pa tako ve da so korupcija in veze n

Tisto je veljalo za ZDA in zahodno Evropo.

Za Azijo se pa tako ve da so korupcija in veze na mestu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

T-h-o-r ::

kaj je sedaj s tistimi 20 zaposlenimi pri neki tehnološki firmi
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Grey ::

Mene ne prepričajo...ni nobenega razloga da bi letalo obrnilo in letelo v pi*** ma**** sredi Indijskega oceana.

Vsak pilot, sploh tak, ki ima doma full simulator letala, se zaveda, da če je ogenj in dim, da si mora hitro dat masko na glavo, ker mora poskrbet najprej za to, da je priseben, potem pa pilotirat in vse ostalo. Če imaš masko na glavi, se ne moreš zadušit in past v nezavest. Zato se mi zdi skrajno nemogoče, da bi se ta scenarij z ognjem sploh lahko realiziral in je za lase privlečen.

Tudi če recimo vzamemo scenarij samomora...zakaj bi šel to storit nekam v pi*** mat**** sredi Indijskega oceana? To isto naredi takoj po vzletu na poti v Vietnam. 4-7 ur je dolga pot in med tem časom si človek utegne premisliti, ali pa ga pilot/kopilot onesposobi, prepriča v nasprotno. Drugo je, če ga je pilot/kopilot onesposobil in se potem ustrelil v glavo, letalo pa pustil da samo leti. To, da je pa 4-7 ur letel v svojo smrt je pa absoluten absurd brez primere!

Žena ga je zapustila? So jo našli? Zakaj je niso našli? So napravili intervju z njo? Zakaj ga niso opravili? Lahko, da jo je on kam poslal na varno, da so mu grozili, da če letala ne pripelje na X-lokacijo, da jo bodo usmrtili in je okolici bil primoran povedati, da ga je zapustila. A je okolica presenečena, da ga je zapustila? Njihovi prijatelji?

Ta iskalna akcija kaže močno pomanjkanje interesa iskalnih služb, da bi letalo sploh našli. Amerika ima nešteto brezpilotnih Predatorjev in Global Hawkov, ki imajo praktično neomejen čas letenja...zakaj ne pošljejo eskadrilje brezpilotnih letal na ta območja? Rajši se peljejo počasi z ladjami z brezpilotnimi letali pa streljajo ljudi v Pakistanu...

Na letalu so bili baje Freescale inženirji in lastniki nekega patenta za najnovejši mikrokontroler. Če so bili res, je sedaj edini lastnik patenta Rotschild.

Da o novicah in poročanju ne govorim...lahko bi se precej bolj potrudili kakšni raziskovalni novinarji. To kar je servirano, je servirano tako kot paše vladam in politiki.

Nekaj ne štima!

dice7 ::

Zakaj bi se morala ZDA sploh mešat?

Grey ::

Niti ni nujno da se mora, mislim, da imajo tudi ostale vojske v bližini dovolj sposobna brezpilotna letala.

Pa še nekaj...tistih 122 kosov ni letalo, popolnoma lahko, da so to miniaturne ledene gore z Antarktike. Še ena blamaža...in še eno zavajanje :)

Hayabusa ::

Ker je Boeing ameriška firma.
Tako kot je bila Francija (Airbus) udeležena v Flight 447.

s1m0n ::

@Grey

1. Ogenj je malo verjeten! Če bi vzrok bil ogenj bi letalo bilo nekje v bližini Malezije.
2. Samomor je tukaj bolj verjeten! Zakaj v Indijskega? Zato ker še je ta dogodek skoraj po enem mesecu velika skrivnost in še lep čas bo!
3. Družinske razmere so verjetno le del problema! Ter treba je vedet, da je pilot bil na hitro izbran za ta let in ni vedel, da bo letel to letalo in to liniji ta dan!
4. Američani so kar vključeni v to akcijo! Drone bi mogoče prišle kaj prav a imajo tudi trenutna letala zadovoljivo opremo za iskanje le vreme jim ne ustreza.
5. Kar se Freescale zaposlenih tiče gre za ljudi, ki so se ukvarjali z optimizacijo proizvodnje.


Jaz mislim, da tukaj mora 100% bit vpleten človek, ki je bil v kabini ali letalu.

Grey ::

s1m0n je izjavil:

@Grey

1. Ogenj je malo verjeten! Če bi vzrok bil ogenj bi letalo bilo nekje v bližini Malezije.
2. Samomor je tukaj bolj verjeten! Zakaj v Indijskega? Zato ker še je ta dogodek skoraj po enem mesecu velika skrivnost in še lep čas bo!
3. Družinske razmere so verjetno le del problema! Ter treba je vedet, da je pilot bil na hitro izbran za ta let in ni vedel, da bo letel to letalo in to liniji ta dan!
4. Američani so kar vključeni v to akcijo! Drone bi mogoče prišle kaj prav a imajo tudi trenutna letala zadovoljivo opremo za iskanje le vreme jim ne ustreza.
5. Kar se Freescale zaposlenih tiče gre za ljudi, ki so se ukvarjali z optimizacijo proizvodnje.


Jaz mislim, da tukaj mora 100% bit vpleten človek, ki je bil v kabini ali letalu.

No še link do ledu in da se dogaja, da se znajdejo blizu Avstralije, ravno tam nekje od koder so sedaj tele slike 122 objektov...tako, da močno dvomim, da so tisto kosi letala...sateliti so pač odpovedali... Treba bo začet uporabljat brezpilotna letala. Trenutna manned letala niso zadovoljiva, BPL lahko spustiš v slabše vreme, ker ni nikogar na krovu in lahko letijo 28 ur. Tudi več jih lahko spustiš naenkrat in večji teren hitreje pregledaš. Tako, da res ne vem zakaj jih ni v zraku...

Tudi samomor je dejansko zelo zelo malo verjeten. Preberi še enkrat, kaj sem napisal.

- za samomor ne potrebuješ izklopiti komunikacije in transponderja
- ne rabiš leteti še 7 ur

Strinjam pa se delno, da je lahko odgovoren kdo, ki je bil na letalu...torej ugrabitev letala s strani neke organizacije, ugrabitev letala s strani nekih teroristov ali pa da je uradni MAS pilot/kopilot letel po navodilih blackmailerjev.

s1m0n ::

Glej ne moreš rečt, da samomor ni verjeten, ko sploh nimamo predstave kaj se s človekom te dogaja in kaj vse je zmožen tak, da za mene še ta teorija ostaja bolj verjetna kot požar ali ugrabitev.

Kosi na fotografijah satelitov so res lahko marsikaj a treba je preverit vse kaj tam najdejo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Grey ::

s1m0n je izjavil:

Glej ne moreš rečt, da samomor ni verjeten, ko sploh nimamo predstave kaj se s človekom te dogaja in kaj vse je zmožen tak, da za mene še ta teorija ostaja bolj verjetna kot požar ali ugrabitev.

Kosi na fotografijah satelitov so res lahko marsikaj a treba je preverit vse kaj tam najdejo!

Samomorilci ne čakajo toliko časa na svojo smrt. Dlje kot okleva, manjša je verjetnost, da bo to storil, ker ga bo skušal prepričati v nasprotno kdo drug, ali pa bo začel delovat racionalni del psihe, survival instinct in ga prepričal v nasprotno. To je 1 x 1.

s1m0n ::

Od zadnje spremembe smeri ali celotno pot je lahko letalo letelo na autopilotu! Torej ne vemo lahko bi si življenje vzel že veliko prej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Qcube ::

Mislim da je že kdo omenil. Lahko bi bil isti scenarij kot pri tem letu Helios Airways Flight 522 @ Wikipedia

s1m0n ::

Verjetno za MH370 nemogoč scenarij! Spremembe smeri, letalo je bilo v zraku 7h

Mipe ::

O morskih tokovih najbrž že veš?

s1m0n ::

Takšna pot kot jo predvideva Inmarsat (ravna od Indonezije do juga Indijskega oceana) je z T7 možna le, če ima letalo pod kontrolo pilot ali je programirana v avtopilota.

s1m0n ::

Nov iskalni koridor po novih analizah podatkov radarjev naj bi letalo letelo hitreje kot so predvidevali v območju med Malezijo in Indonezijo in zato porabilo več goriva in s tem imeli krajši domet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Gregor P ::

BBC - MH370: Plane search signal 'important lead'
Australian co-ordinators in the search for the missing Malaysian plane say a Chinese ship has detected a pulse signal for a second time, within hours of it being heard earlier on Saturday.

... najbolj zanimiv del novice, vsaj meni, je
Given that not a single piece of debris from the missing plane has been found, it would be remarkable if the Chinese ship had managed to stumble across signals from the black box flight recorder without any real idea of where the plane crashed.

Some will ask whether the Chinese know more than they are letting on.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Hayabusa ::

MH370: Second pulse detected in hunt for missing Malaysia Airlines plane
http://www.bbc.com/news/world-asia-2690...


Some will ask whether the Chinese know more than they are letting on.

Bi rekel da vsi skrivajo svoje realne zmogljivosti.
Npr Ameri/UK so imeli v času hladne vojne v severnem Pacifiku montirane mrežo podvodnih mikrofonov/sond, tako so tudi našli (leta 1968!) eno rusko potopljeno jedrsko podmornico (k-129) (Rusi je niso našli).
Soviet submarine K-129 (1960) @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

;-) ::

Še kdo misli da je letalo lepo pristalo in je celo ?

gddr85 ::

Nisem bral vseh postov na to temo ampak, a je kdo pomislu npr., da so vsi nekje pristali in so jih nato pobili zaradi organov, anyone? :|

driver_x ::

Lahko pa so teroristi hoteli le priti do strupenih snovi, ki se uporabljajo za risanje chemtrailsov.

Fave ::

Nekateri imate pa resne probleme s kritično presojo.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

s6c-gEL ::

Fave je izjavil:

Nekateri imate pa resne probleme s kritično presojo.

Pojasni, kam misliš s tem.


http://www.veteranstoday.com/2014/04/26...

Hmm
emanuelg
April 26, 2014 - 1:02 pm
At 2014-03-08, the day of the missing, Airport Diego Garcia was closed for 72h, because of ‘a laser weapon test’ ! Usually there are 1 to 3 starts/landing per day!
Screenshot of Diego garcia website from this day


On 2014-03-06 published on youtube
US-Department of Defense (DOD) introduced new Laser Weapon System video (2 44)
https // www. youtube . com/watch?v=Px87SP01eKw
More at http //homment.com/US-Laser-Weapon-Test-on-8Mar14-at-Diego-Garcia-same-day-MH370-disappeared-possibly-there




Ko boš prebral celoten članek ti bo morebiti postalo jasno, zakaj sem tole prilepil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

m0LN4r ::

Glede nato, da je že junij so našli letalo? Oz. kaj je epilog?

gps letala? gps telefonov potnikov? omrežje? nič? vse crknilo naenkrat?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Ziga Dolhar ::

m0LN4r je izjavil:

gps telefonov potnikov?


... kako vezo ima to?
https://dolhar.si/

znamovsi ::

Mislim, da je letalo izključilo GPS in nekje varno pristalo
Lahko pa, da je ZDA imela spet kakšne prste vmes

pegasus ::

Prvi preliminary report je objavljen, javni so tudi raw satelite data, na podlagi katerih si lahko vsak sam preračuna in potegne zaključke ... Beri.

jype ::

It's a small world, but I wouldn't want to have to paint it.

m0LN4r ::

Trupel tut niso našli?

Ziga Dolhar je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

gps telefonov potnikov?


... kako vezo ima to?

Zato, ker sem na eni nemški strani prebral, da so po nesreči sprejemali signale raznih potnikovih telefonov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

stb ::

Kolikor vem so telefoni "zvonili", kar je lahko povezano s prevezavo v primeru nedosegljivosti. Ljudje pa se po naravi oklenejo vsake bilke upanja.
Imaš kakšne druge informacije?

vorantz ::

m0LN4r je izjavil:

Trupel tut niso našli?

Ziga Dolhar je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

gps telefonov potnikov?


... kako vezo ima to?

Zato, ker sem na eni nemški strani prebral, da so po nesreči sprejemali signale raznih potnikovih telefonov.


vse to je blo ovrženo že dolgo nazaj

m0LN4r ::

Jaz predvidevam, da je imel vsaj en potnik kak vodoodporen pametni telefon z polno baterijo. Kaj več pa res ni potrebno dandanes.
Saj pa točno vedo koliko, kateri potniki so bili gor, njihove telefonske številke.
Noben ni objavu nč na facebook med nesrečno? Al napisu kak twit "umiramo" al sms svojcem oz. karkoli? Vsi so mirno sedeli na riti?
Nč se ni nikamor logalo?

Torej kaj zdaj sledi?
Najdejo letalo čez X-let in si izmislijo štorijo pa naredijo dokumentarec na History čanel?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Tilen ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz predvidevam, da je imel vsaj en potnik kak vodoodporen pametni telefon z polno baterijo. Kaj več pa res ni potrebno dandanes.


4 kilometre pod vodo? Saj se hecaš, ne?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

roCkY ::

Kopilotov telefon se je kolker se spomnim poročil prijavil v omrežje. Klica ali podatkov po meni znanih info ni bilo.

Na to temo je ogromno napisanega. Tudi to temo se verjetno splača prebrat od začetka za razjasnitev nekaterih informacij. Nisem zadeve spremljal prek SLO prostora. Sicer pa je par postov više objavljen link na trenutno poročilo.

History in podobni so zadevo že davno odvrteli...


Ladja Oceansheald (mislim da se kliče), ki je iskala z mini podmornico je spet na obali (nimam linka na tem PC) za tracking. Kaj trenutno dogaja pa ne spremljam več. Sem pa kar redno bral nekaj tujih forumov na to temo, ker zadeva je v času super tehnike (vsaj mislim(o) da jo imamo) vsekakor glede na naše precepcije nenavadna. A ko malo spoznaš zadeve postane jasno, da ob določenem sosledju dogodkov več kot mogoča in tudi ponovljiva. Je pa po vseh teh mesecih še vedno veliko več vprašanj kot odgovorov.

Tezaab ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz predvidevam, da je imel vsaj en potnik kak vodoodporen pametni telefon z polno baterijo. Kaj več pa res ni potrebno dandanes.
Saj pa točno vedo koliko, kateri potniki so bili gor, njihove telefonske številke.
Noben ni objavu nč na facebook med nesrečno? Al napisu kak twit "umiramo" al sms svojcem oz. karkoli? Vsi so mirno sedeli na riti?
Nč se ni nikamor logalo?

Na katero bazno postajo se naj bi povezal tak telefon? Plus, kako ves, da so se potniki sploh zavedali, da je kaj narobe? Vzleteli so ponoci, zjutraj naj bi pristali na cilju, jaz bi pricakoval, da so v tisti uri, preden se je izgubil stik, vsi ze spali.

m0LN4r ::

Tilen je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Jaz predvidevam, da je imel vsaj en potnik kak vodoodporen pametni telefon z polno baterijo. Kaj več pa res ni potrebno dandanes.


4 kilometre pod vodo? Saj se hecaš, ne?

Nisem vedel, da je 4km pod vodo.

Sicer pa ne odvrže letalo v primeru nevarnosti avtomatsko sondo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

techfreak :) ::

Tole imajo black boxi na sebi: Underwater locator beacon @ Wikipedia
 Flight data recorder

Flight data recorder


Zadeva se sprozi ob stiku z vodo in deluje priblizno 30 dni, zaznati ga je pa mogoce od 2 - 5 km stran.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

znamovsi je izjavil:

Mislim, da je letalo izključilo GPS in nekje varno pristalo
Lahko pa, da je ZDA imela spet kakšne prste vmes
ja, CIA je kr celo letalo ugrabila. resno mi ni jasno od kje vam takšne ideje:|
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mipe ::

Starejša je zadeva, več teorij zarote je o njej...

Okapi ::

Potniki so na nekem skrivnostnem otoku, kjer ima svoje skrivne laboratorije Dharma Initiative - saj to je menda jasno, ne?

O.

[D]emon ::

Okapi je izjavil:

Potniki so na nekem skrivnostnem otoku, kjer ima svoje skrivne laboratorije Dharma Initiative - saj to je menda jasno, ne?

O.


That's it. I'm never flying Oceanic again. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Mipe ::

Okapi je izjavil:

Potniki so na nekem skrivnostnem otoku, kjer ima svoje skrivne laboratorije Dharma Initiative - saj to je menda jasno, ne?

O.

Ne, ne, so na Endomolovem privat otoku!

kunigunda ::

Jaz sem nekje precital, da naj bi blo na letalu (off the record) cca 2 toni materiala (nacrti ipd) za masovno izdelavo elektricnih avtomobilov
od kitajcev.
Ce je kej od tega res, je ze zdavni recikliran avion na kakem otocku :P
Bomo cez 20 let zvedli verjetno, kaj je blo notri, da ni taksnega interesa iskanja

m0LN4r ::

Če bom kdaj šel na letalo, bom vklopu endomondo oz. nek sport tracker pa da mi avtomatish na fb nalaga :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

s6c-gEL ::

Ne pozabi s seboj vzeti satelitskega telefona.

Martin Krpan ::

kunigunda je izjavil:

Jaz sem nekje precital, da naj bi blo na letalu (off the record) cca 2 toni materiala (nacrti ipd) za masovno izdelavo elektricnih avtomobilov
od kitajcev.
Ce je kej od tega res, je ze zdavni recikliran avion na kakem otocku :P
Bomo cez 20 let zvedli verjetno, kaj je blo notri, da ni taksnega interesa iskanja


Kako od kitajcev ? Saj avion ni letel iz kitajske ampak na kitajsko.:D
Razen če niso kitajski gasterbajtarji razvili kak super-duper električni avto in načrte poslali v domovino.
Kopije pa predvidevam nimajo.>:D

kunigunda ::

Martin Krpan je izjavil:

kunigunda je izjavil:

Jaz sem nekje precital, da naj bi blo na letalu (off the record) cca 2 toni materiala (nacrti ipd) za masovno izdelavo elektricnih avtomobilov
od kitajcev.
Ce je kej od tega res, je ze zdavni recikliran avion na kakem otocku :P
Bomo cez 20 let zvedli verjetno, kaj je blo notri, da ni taksnega interesa iskanja


Kako od kitajcev ? Saj avion ni letel iz kitajske ampak na kitajsko.:D
Razen če niso kitajski gasterbajtarji razvili kak super-duper električni avto in načrte poslali v domovino.
Kopije pa predvidevam nimajo.>:D

Pojma nimam, ze pozabu tocn kva je pisal, spomnm se sam nacrti, kitajci :)
Lohk da so pa njim kaj fural, al je blo pa kej drucga clo gor.
Azijska regija (sploh malezija pa indonezija) je zihr skoz snemana s satelitov, pa se sam arhiv pogleda pa se vid kje je sel (ce bi bil interes seveda)

s1m0n ::

Ma gor je lahko blo tudi par kg zlata kaj vemo kaj je kdo imel med prtljago :)
Teorij pa bo vedno več ene bolj nore kot druge vse možne(normalne) pa se zanikajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FAA bo s sateliti spremljala vse lete Boeingov 737 Max

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
458284 (5617) Invictus
»

Prvi strmoglavljeni Boeing 737 Max 8 dan pred nesrečo komaj rešili (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11727143 (17421) poweroff
»

Kdo pilotira potniška letala? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24759576 (52848) Invictus
»

Vas zanima kam leti letalo ki ga pravkar opazujete?

Oddelek: Loža
4811108 (9628) BigWhale

Več podobnih tem