» »

Tih človek po naravi

Tih človek po naravi

«
1
2

Janac ::

ce si clovek, ki je bolj tih po karakterju, ostanes brez besed v druzbi itd. kako naj se resim tega in postanem bolj komunikativen?

malo se razpisite

l.p

ttommy ::

Alkohol pomaga....
Gamer

Mavrik ::

Predvsem pomaga da se naučiš komunicirati - recimo uporabljati šumnike ;) Pa zakaj točno misliš da ti bo to, da postaneš bolj komunikativen v družbi pomagalo? Introverti se načeloma slabo počutijo v družbi in "naučiti" se komuniciati te ne bo rešilo nelagodja.
The truth is rarely pure and never simple.

Yugos ::

Jah mislim da je dostikrat problem če ne bereš in nimaš kaj povedat.

je pa res da se folk lima na ljudi ki so dobri poslušalci!

Janac ::

kako pa potem navezes stike, ce si bolj tih in nisi pogumen?>...

Kmalu bom sel v 1.letnik in bom takoj postal izobcenec, ce ne bom komunikativen...

@Mavrik: kako naj se naucim komunicirati? Sumniki pa verjemi da niso problem;)

Mavrik ::

Ja, trenutno so. ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Janac ::

ja ker imam anglesko tipkovnico :D

Fizikalko ::

DObr no, mogoče je poba v tujini itd...

No, evo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

Mesar ::

Glede na to kak si bil zgovoren na MSNu nebi smel bit problem. Če si v živo bolj tih pa imaš drug problem... :)
Your turn to burn!

Janac ::

Mesar je izjavil:

Glede na to kak si bil zgovoren na MSNu nebi smel bit problem. Če si v živo bolj tih pa imaš drug problem... :)


ja v zivo sem tih ja

Siddh ::

ma bolše da je da si tih, v našem 1. letniku imamo enega tiher (ampak res tihega) in še on najlepše skozi pride, verjetno je celo oseba iz katere se najmanj norčujemo v našem razredu
če si govoriš samo takrat ko je treba, ampak si na sploh vseeno tih potem boš lahko brez skrbi, edino punc pač neboš verbalno privlačil


Isotropic ::

koliko ostalih vas pa je tut introvertiranih?

Janac ::

Siddh je izjavil:

ma bolše da je da si tih, v našem 1. letniku imamo enega tiher (ampak res tihega) in še on najlepše skozi pride, verjetno je celo oseba iz katere se najmanj norčujemo v našem razredu
če si govoriš samo takrat ko je treba, ampak si na sploh vseeno tih potem boš lahko brez skrbi, edino punc pač neboš verbalno privlačil


koliko ima pa ta oseba prijateljev?

Mesar ::

Prijateljev za bluženje/občasno preganjanje dolgčasa ali pravih prijateljev? Že tu je razlika.

Drugače pa je verjetno tvoj problem da se "zapiraš"... predvidevam da se. Začni hodit ven, se zafrkavat, prcat ljudi okoli sebe... najprej se ti bo zdelo težko/čudno potem pa boš videl, da je otročje lahko. Prijatelje... sicer različnih vrst pa lahko v srednji šoli takoj dobiš polno če hočeš... se jim potrudiš in jim pomagaš pri čem, skupni interesi, ali pa pristopiš do random sošolca, ki ne ve kam bi se dal in vprašaš bedarijo v stilu "ti mogoče veš to pa to pa to?"/"Kje je ta pa ta učilnica?"/"A ti si tut naš razred?"... pa naprej furaš pogovor kamor ti paše. Večina nebo imela niti toliko jajc, da če jim ni do pogovora, da se ga izognejo :D

Sam prvih par dni se malo motaš okoli pa si rešen, boš cel razred hitro poznal :) če so ti kaki res anti pa te nebo nič bolelo če treh ne poznaš in niste "prijatelji".
Your turn to burn!

Mentalist ::

Tudi sam imel enak problem kot Janac, ampak, sem pol začel bolj klepetat, hodit ven z njimi, na sladoled itd, pa je blo rešeno in se vsi skup fajn štekamo. Edino pred puncami mi je nerodno :)
Lool.

Janac ::

mesar zelo dobro si napisal, ampak se vedno je tezavica. Jaz lahko nekaj vprasam(ampak seveda ce se opogumim), potem pa nevem kaj naprej sprasujem, ce me razumes...

Rias Gremory ::

Probaj se več družiti in pogovarjati.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

Loocas ::

Janac je izjavil:

mesar zelo dobro si napisal, ampak se vedno je tezavica. Jaz lahko nekaj vprasam(ampak seveda ce se opogumim), potem pa nevem kaj naprej sprasujem, ce me razumes...


jah, bolj malo veš, potem.. več beri knjige in internet, da se boš več naučil

Mesar ::

Loocas je izjavil:

Janac je izjavil:

mesar zelo dobro si napisal, ampak se vedno je tezavica. Jaz lahko nekaj vprasam(ampak seveda ce se opogumim), potem pa nevem kaj naprej sprasujem, ce me razumes...


jah, bolj malo veš, potem.. več beri knjige in internet, da se boš več naučil


LOL, dvomim, da je to problem. Prej domišljija če ne veš kaj se ponavadi v takih primerih sprašuje - ampak to je spet znak, da preveč časa preživiš sam in premalo v družbi. Tudi celega pogovora ti sem nemorem napisat iz istega razloga kot če ti grem pickup line pisat...

Bistvo je, da imaš do srednje šole še čas in upam, da vsej nekaj poznanstev iz OŠ oziroma kraja krej živiš, pa se naprej s temi druži - VEČ kot zdaj. Če samo opazuješ držubo/skupino ljudi se lahko ogromno naučiš o tem kako se pogovarjajo, kako reagirajo, o čem gre small talk, ... in to bi bilo verjetno dovolj, da v srednji šoli neboš imel probleme. Če boš večino počitnic pred računalnikom pa te upravičeno skrbi.
Your turn to burn!

Saladin ::

Navadi se govoriti tudi o najmanjših in najbolj banalnih stvareh - tudi če ne vidiš potrebe ali smisla v tem.
Toliko da govoriš in med pogovorom naletiš na kaj pametnejšega in zanimivejšega. Še kaka šala vmes, četudi banalna in to ti je polovica neformalnih pogovorov kot jih sam doživljam.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

skrajnik ::

Js bi se prvo res vprašal ZAKAJ si v družbi bolj tiho..
Kako se počutiš, da si tiho in ne govoriš? Nelagodje? Sram? Tretja zadeva? In poj od tam naprej..

Loocas ::

Morebiti bi bilo dobro, kakšen tak pogovor (kjer zablokiraš) posneti z vsaj tremi kamerami (različni zorni koti, ane), ter potem te situacije tehtno in preudarno analizirati. Najboljš, da povabiš pri analizi čimveč kolegov, ki bi pač analizirali tvojo "zablokirano" situacijo (pač več glav več ve).

VelikiTun ::

Janac ::

myth1 je pa tako kakor da bi sebe gledal xD

ubistvu vsi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Against ::

Tut sam sem bol tih človek in po naravi zelo miren fant to mi pač zelo ugaja.
Sicer se z sošolci dobro razumem in ni težko povezat komunikacije med sabo ... mogoče, če greš v 1. letnik in ne poznaš nobenega, ampak to se v 1. tednu vse popravi.

Shegevara ::

kaj pa to, ko srečaš nekje (na busu recimo) nekega znanca in bi bilo družbeno nesprejemljivo da bi ga ignoriral. Jaz grem takrat v možganih skozi pekel in nazaj, samo da se spomnem kakšno temo pogovarjanja samo zato, da je treba o nečem govorit, ko bi pa lahko bila oba srečna da se vidiva in rekla kakšno ko/če bi bilo to treba.

jype ::

loki3000> koliko ostalih vas pa je tut introvertiranih?

Jaz sem.

Flea ::

Shegevara> kaj pa to, ko srečaš nekje (na busu recimo) nekega znanca in bi bilo družbeno nesprejemljivo da bi ga ignoriral

Ne vem, sam se ne oziram več na to... če se z nekom nimaš o čem pogovarjat, zakaj bi se potem posiljeval s pogovorom?

Rias Gremory ::

Sam sem bil in še zmeraj sem nekoliko introvertiran (nova beseda zame 8-) ).

Je pa dokaj bedno, da ljudje na splošno mislijo, da bi morali biti vsi odprti, socialni itd.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Ganon ::

Shegevara je izjavil:

kaj pa to, ko srečaš nekje (na busu recimo) nekega znanca in bi bilo družbeno nesprejemljivo da bi ga ignoriral. Jaz grem takrat v možganih skozi pekel in nazaj, samo da se spomnem kakšno temo pogovarjanja samo zato, da je treba o nečem govorit, ko bi pa lahko bila oba srečna da se vidiva in rekla kakšno ko/če bi bilo to treba.


Zakaj bi se pa usedel poleg njega in začel pogovor? Jaz pozdravim in grem mimo. Družbeno sprejemljivo ali ne, se ne sekiram.

DeFacto21 ::

Janac je izjavil:

Jaz lahko nekaj vprasam(ampak seveda ce se opogumim), potem pa nevem kaj naprej sprasujem, ce me razumes...

Vprašanja potem pridejo sama od sebe. Zapleteš se v eno temo, potem naenkrat se ti odpre 10 tem za razgovor. Na koncu ne veš kako nehat hehe xD.
drgač sem po naravi dost zgovoren (odvisno od družbe :D)

Looooooka ::

Rias Gremory je izjavil:

Sam sem bil in še zmeraj sem nekoliko introvertiran (nova beseda zame 8-) ).

Je pa dokaj bedno, da ljudje na splošno mislijo, da bi morali biti vsi odprti, socialni itd.

Ce ti tko pase ni treba.
Ko pa zacnes temo na forumu in sam poves, da te to moti, potem je pac cas da se spremenis.

Shegevara ::

Flea je izjavil:

Shegevara> kaj pa to, ko srečaš nekje (na busu recimo) nekega znanca in bi bilo družbeno nesprejemljivo da bi ga ignoriral

Ne vem, sam se ne oziram več na to... če se z nekom nimaš o čem pogovarjat, zakaj bi se potem posiljeval s pogovorom?


ker zelo čudno izpade, se pozdraviva, kako gre itd... potem pa tišina. Zame to ni noben problem, ampak on bi si pa verjetno mislu, glej ga stran gleda pa me ignorira. On je res čudak.

Še večji problemi so to, če čakam na kakšno reč, pa sedi zraven mene kolegica, jaz pa mencam, da bi nekaj rekel.

Rias Gremory ::

@Looooooka
Ponavadi folku še zmeraj "paše" pa odprejo temo zato, ker jih družba izloča ker pač nisi "in" če nisi socialen.
Ljudje se preveč prilagajajo drugim.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

oemdzi ::

ker zelo čudno izpade, se pozdraviva, kako gre itd... potem pa tišina. Zame to ni noben problem, ampak on bi si pa verjetno mislu, glej ga stran gleda pa me ignorira.


Ja ce tudi on nic ne pove sta pol po tvojem oba cudaka ?


Meni se tudi ne da pogovarjat na trash talk nivoju, vsaj ponavadi ne ...
Se manj pa da bi se zacel celo silit, ce mi ni do govoricenja mi pac ni. Ne pa da se bom posiljeval pa blebetal sam zato ker naj bi moral ... Meni se taksni ljudje, ki ne utihnejo zdijo celo nadlezni, jim kar ne zmanjka besed, govorijo in govorijo povejo pa skoraj nic. Se bolj ubogi so pa tisti, ki si celo izmisljevat zacnejo stvari, samo da so bolj zanimivi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Flea ::

Shegevara je izjavil:

Flea je izjavil:

Shegevara> kaj pa to, ko srečaš nekje (na busu recimo) nekega znanca in bi bilo družbeno nesprejemljivo da bi ga ignoriral

Ne vem, sam se ne oziram več na to... če se z nekom nimaš o čem pogovarjat, zakaj bi se potem posiljeval s pogovorom?


ker zelo čudno izpade, se pozdraviva, kako gre itd... potem pa tišina. Zame to ni noben problem, ampak on bi si pa verjetno mislu, glej ga stran gleda pa me ignorira. On je res čudak.

Še večji problemi so to, če čakam na kakšno reč, pa sedi zraven mene kolegica, jaz pa mencam, da bi nekaj rekel.

Tudi sam sem mislil nekaj časa, treba je pogovor teči, ampak če je to človek, s katerim na dolgi rok ne želiš nekega prijateljstva oz. povezanosti, mi je pa res vseeno kaj si on misli o meni.

No, to je pa večji problem, če se hočeš pogovarjat pa ne veš kako bi začel. V ta namen pa bi si jaz pripravil v naprej nekaj tem za pogovor. Delo/študij/svetovni problemi, nekaj v tem smislu.

technolog ::

Lol.

Folk, ki sprašuje, čeprav jih v bistvu sploh ne zanima in tak folk ki čveka kar nekaj v tri krasne se mi gabi.

Janac, rekel si, da imaš problem, ker nekaj vprašaš, pa potem ne veš kaj vprašat naprej. Postavi si vprašanje - te to kar si vprašal res zanima? Če te, potem ti ne bi smel bit problem postavit podvprašanja. Če te ne zanima, enostavno ne sprašuj oz. vprašaj nekaj drugega.

Jaz sem verjetno oboje - ekstroverten, vendar introverten, kadar je potrebno - in je potrebno, velikokrat. Če je kaka zanimiva debata povem svega in svašta, saj sem zelo razgledan... Da bi pa kar tako čvekal v tri krasne se pa ne zgodi pogosto. Tud pogovor more met nek smisel, more bit priložnost da se nečesa novega naučiš.

Klepet na žurkah je seveda izjema pravila, ampak takrat imaš večinoma na voljo alkohol, katerega se lahko puslužiš. In še to - če se boš silil v nekaj, kar nisi, boš nesrečen. Na koncu dneva ne bo važno, koliko ur brezveznega čvekanja si preživel, če ne boš srečen s tem kar počneš. Če te bolj zanima recimo tehnika, čas raje posveti temu in imej zanimive pogovore o teh temah s kolegi.

Takole sem ti na kratko povzel stvar.

Zgodovina sprememb…

Iatromantis ::

Objemi svojo introvertiranost. Spoznaj jo in prepoznaj v sebi. VelikiTun je dal že eno tako zanimivo povezavo, ki razbija mite o introvertih - silijo nas namreč v kulturno bolj zaželeno ektrovertiranost in prisile so ponavadi nevarne ter psihično težke stvari. A to ne pomeni, da introvert ne more na primer nastopati na odru, pred javnostjo, biti dober vodja ekipe in podobno. Sam menim, da je razlika v motivaciji, zakaj se obrniti ven - v nasprotju z ektrovertiranimi, ki ne potrebujejo posebne apologije zunanje usmeritve, menim, da introverti vedno globoko verjamemo v tisto, kar zunanje usmerjamo. In ko postaneš starejši, vidiš da je mnogo 'slabih' plati introvertiranosti pravzaprav čisto zlato.

Tu maš še nekaj drznih tez o moči introvertianosti iz SA:

The Power of Introverts: A Manifesto for Quiet Brilliance

in še

kako prepoznati introvertirane otroke

galu ::

Dragi Janac.

Introvertiranost ni hiba, ampak zgolj vrsta karakterja. Morda ti je v mladosti težko, ker misliš da zamujaš vse mogoče stvari in da ne "greš s tokom". Pusti ta subtext družbe in se raje osredotoči na to kar je res pomembno. Ne pretvarjaj se glede tega, kdo si. Če bi rad dobil kvalitetne prijatelje, punco ipd., jih s tem ne boš očaral. Pred kolegi boš seveda izpadel kot car ampak to so le kolegi oz. sošolci. Kolegi pa != prijatelji.;)

Torej, bodi to kar si. Samozavest pa si začni bildati počasi. Začni s čisto majhnimi koraki - že ponuditi babici pomoč pri nošenju vrečk je lahko velik korak.
Tako to gre.

gendale ::

>Jaz lahko nekaj vprasam(ampak seveda ce se opogumim), potem pa nevem kaj naprej sprasujem, ce me razumes...
pol naprej se pretvarji da te zanima to o čemer govori sogovornik in postavlji podvprašanja
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

kr1ženska ::

kako pa potem navezes stike, ce si bolj tih in nisi pogumen?>...

Kmalu bom sel v 1.letnik in bom takoj postal izobcenec, ce ne bom komunikativen...


Greš študirat na FRI?

kalko ::

Jaz sem po eni strani vesel za svojo introvertiranost.

Včasih namenoma poslušam ljudi v javnosti in sem vedno znova presenečen, kako je 90% pogovora v bistvu en sam šum - fraze, mašila in blebetanje tja v en dan, "samo zato, da človek ni tiho".

Sam se lahko več ur pogovarjam o recimo optičnih lastostih objektivov, medtem ko mi je t.i. small talk prava muka. Pa ne gre za to, da ne bi znal ali zmogel, ampak se mi vse skupaj zdi trapasto. Nepotrebna poraba resursov :) Hvala komurkoli že za smartphone, s katerim se najenostavneje in najučinkoviteje izogneš ljudem, ki čutijo neizmerno potrebo po socializiranju kjerkoli, kadarkoli in s komerkoli.

jype ::

Ja, nekaterim se zdi čudno, da človek v družbi potegne ven tipkovnico in se pogovarja o manj nesmiselnih rečeh.

technolog ::

ker zelo čudno izpade, se pozdraviva, kako gre itd... potem pa tišina. Zame to ni noben problem, ampak on bi si pa verjetno mislu, glej ga stran gleda pa me ignorira. On je res čudak.


Če pogovor ne teče, potem je "krivda" na obeh straneh, ne samo tvoja :) Tako si predstavljaj situacijo, pa bo.


In še da malo pojasnim tole svojo izjavo:
Folk, ki sprašuje, čeprav jih v bistvu sploh ne zanima in tak folk ki čveka kar nekaj v tri krasne se mi gabi.


... predvsem zato, ker zelo slabo cenijo svoj čas, so pogosto brez ambicij in edino pametno kar počnejo je to da so cele dni na kavicah in samo čvekajo :)

Janac ::

kr1ženska je izjavil:

kako pa potem navezes stike, ce si bolj tih in nisi pogumen?>...

Kmalu bom sel v 1.letnik in bom takoj postal izobcenec, ce ne bom komunikativen...


Greš študirat na FRI?


ne ne grem na FRI

para! ::

Če si tak po naravi, zakaj bi se sekiral?
Death before dishonor!

Rias Gremory ::

@janac
Pojdi na FRI no, kr1ženska se že ponuja. :D
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

galu ::

Izgleda da ma rada take neizkušene... To je fetiš, afaik.>:D
Tako to gre.

c0dehunter ::

Ni pomembno če veliko govoriš ali ne. Pomembno je, da stojiš za svojimi načeli in da si prijazen do drugih. Tako se bo do tebe zbildal respect, večina te bo imela za kredibilnega in prijaznega človeka. Sploh če greš na kakšen faks, kjer so ljudje ki še mislijo z glavo. To so prave vrline, ki ti znajo prit prav tudi kasneje, ne pa količina lapa, ki ga lahko sproduciraš z usti.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

kr1ženska ::

Rias Gremory je izjavil:

@janac
Pojdi na FRI no, kr1ženska se že ponuja. :D


Zaradi krene ženske se ti pa res ne splača it neki takega študirat.;)

galu je izjavil:

Izgleda da ma rada take neizkušene... To je fetiš, afaik.>:D

Ali je res tako očitno? :D

Kaj greš študirat me zanima za to, ker je razlika ali greš na pedagoško oziroma če greš recimo na računalniški faks.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postati zgovoren, šaljiv, samozavesten (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10211822 (8876) Alien123
»

Kakšne imate izkušnje z online dating stranmi? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36881070 (73118) Yosh

Izgled je vse (op. gendale) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41976406 (70875) Ziga Dolhar
»

Zenske, rasizem in izbira partnerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
77689216 (76132) kr1ženska

Več podobnih tem