» »

Hrvaški telekom o SIOLu

Hrvaški telekom o SIOLu

1
2
3

Ziga Dolhar ::

Microsoft je s svojo "Gaming divizijo" ustvaril gromozanske izgube.

Pod črto, upoštevajoč _VSE_ (načeloma :P), so visoko visoko v oblakih.

Kot pravim, računovodstvo je umetnost. Če je adsl nerentabilen danes, je to relativno zelo nepomemben podatek.

Soprano ::

infectiphibian:

V Ameriki itak. Kabel 2x več naročnikov kot dsl.

Anglija - kabel 2x več naročnikov kot dsl, Holandija - nekje 50%-50%, Avstrija - podobno, Italija - CATV omrežja skorajda ni, Nemčija - CATV omrežje v lasti Deutsche Telekoma, ki ga (jasno) seveda zavira in forsira Adsl, saj se ve, da bo moral kabelska omrežja prodati...

Skandinavija pa ima v glavnem vsega po malem, dsl, kabel, optiko/ethernet, itd.

V Evropi številke za dsl nabija v glavnem Deutsche Telekom.

Generalno še vedno trdim, da je zadeva tako tehnično kot performančno in cenovno 'nekje tukaj'.

Razlike so le v tem, kdo (in kako kvalitetno) storitev ponuja. V USA je kabel zakon, mu ne more slediti noben dsl. V Koreji je pa recimo obratno.

Skratka - ultimativnega zmagovalca med DSL in CABLE ni in ga ne bo. Obe tehnologiji bosta prisotni v približno enaki meri, dokler optika dolgoročno ne bo pobrala vsega.

Soprano

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Soprano ()

MadMicka ::

Sej ni treba delat znanosti iz tega kaj je boljš.

Za uporabnike je važno kako je danes in tukaj. Mislm, da je dejstvo, da ADSL seka vse kable v Sloveniji.

Kaj je pol tuki za razglablat kaj je bolj? Sej mogoče je tud bolj žvet na Marsu, sam to dones men nč ne nuca :D

Osebno sm mel čist vse, od modema 28.8 do 56.4 pa isdn in nato cabl, zdej mam pa adsl. In zmeri sm šol na boljš.

Gandalfar ::

kako je ze blo receno - da ti tehnicno gledano manjsi overhead pri ethernetu v primerjavi z pppoe nic ne pomaga, ce ima tvoj ISP zakupljenih 2Mbit link v svet za 100 uporabnikov..

Zheegec ::

Sam Telekom Slovenije ma pa res kao neki izgube.

Kao 2 milijardi dobička si mislil?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Cokolesnik ::

Madmicka: kaj si pridobil, ko si sel iz kabla na adsl? Nastej. In pr osim, izpusti razloge, da ponudnik ni zagotavljal 24 kvalitetne urne povezave.

SLOWWWeb.net ::

cokolesnik: evo ti lahko jaz naštejem: - nesposobnost za zagotavlanje delovanje linka
- zbijanje hitrosti
- manjšanje UL
- ne veš komu naslavljati reklamacije glede računa
- manjše hitrosti kot pri ADSLju, predvsem pa za nižjo ceno
- do 8x večji pngi
- in predvsem veš na koga se lahko obrneš ko kaj ne dela
- ...
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

Kaj sm pridobu? Ogromn. Prej sm bil na Sistel kablu. Zdej je del Telemacha. Od začetka (bil sm med prvimi) je delal super, pol nekje v roku 10 mesecev je blo pa tko, da d/l je delal precej slabš, ampak delal je še, medtem ko gejme preko neta se pa ni več dal špilat...

To je vsakmu k je mel to, jasno kot beli dan (lokacija Ljubljana - Vič).

Cokolesnik ::

Ze pticki na vejah (ceprav jih je v tem casu bolj malo) civkajo o problemih na tem in onem Teleponudniku.

Niste krivi uporabniki. Ponudnik si povsem zasluzi, da ste odsli k SiOlu (ob taksnih tezavah).

Naj se se kdo oglasi, ki ni zadovoljen z kvaliteto KKSja in je sel na ADSL. Z argumenti prosim.

Soprano ::

Če imaš v mislih mariborski KKS, potem poznam edino eno obratno varianto (prehod iz adsl na kabel, zaradi nižjih pingov pri igrah).

Jaz osebno imam kabel že skoraj 3 leta in dela super. V službi imamo adsl in tudi dela dokaj dobro (razen zadnji teden).

Soprano

Tito ::

Ziggga: Stabo se popolnoma strinjam...In če je stvar na začetku prizvajala izgubo se je kasneje izkazala za dobičkonosno!

1.) Od ADSL-ja ima Siol in Telekom enak dobiček, saj gre pol za naročnino in pol za infrastrukturo (to vam piše na računu!)
2.) Ob Prodaji ADSL-ja je telekom dobil ogromno ISDN priključkov, tako da je pošteno v korist Telekoma...
3.) 3 leta sem se boril da bi dobil Kabl in sem v Ljubljani! A se jim ni dalo podalšat kabl čez nek most... Ko pa sem naročil ADSL pa so prišli pa enem tednu in vse urihtal...
4.) Kar se mene tiče je ISDN kar prijetna stvarca in mi ni nič žal, da nisem mogel ostati pri analognem...
5.) Cena ADSL je 30 000 (adsl) + 20 000 (ISDN) torej 50 000 za kabl bi moral dati 120 000 (ker sem v hiši...). Preprosto povedano ne rabim kablske televizije za 80 kosov!

Kar pa se tiče prihodnosti pa prihaja ADSL II, ki bo omogočil še hitrejše povezave in se za to ni potrebno bati... Potem bo pa itak vse pod optiko, ali pa bo brezžična telefonija nadomestila talno...

Skratka, v Sloveniji so kablaši eni navadni butli in nimajo pojma o poslovanju, so nesramni, imajo slab kader in tako naprekj!

Pri siolu ni vse rožnato, a se spoznajo vsaj na ekonomijo, če že na računalništvo ne :D...

Tr0n ::

Kvaliteta storitev kabelskih ponudkov je predvsem odvisna od tvoje lokacije. Recimo kolega si je pred kratkim narocil akcijski paket pri KKSju (center mesta). Za vse skupaj je odstel 14k SIT s tem da sedaj placuje 4k SIT mesecno za 30kb/sec prenosa. V to ceno je bilo vsteto vse, torej mrezna kartica, modem, instalacija, nastavitev racunalnika etc...

Tako da, niso vsi kabel ponudniki slabi oz. dragi. Velika prednost ADSLja je pac v tem, da se nadgradi obstojeca infrastruktura in se tako pokrije vec uporabnikov. Pa tudi sama storitev je dovolj kvalitetna.

G[e]c ::

Sam tale adsl je ornk fucked up, mene pa neki druzga skrbi zadnc smo meli vaje na telekomu pa sm zvedu da ima siol zakupljen link od polja pa do siola 18mb kar je recimo ze na videz malo v praksi se pa pokaze da je ta vod ob 17.25 bil zaseden z 17 mb tako da bo pocas vse skup zacelo bremzat. Baje siol takoj poveca vod ko mu telelekom sproci sam to vsi vemo so buce :D

Vsi telekomovi vodi so pa dodobra obremenjeni po celi slovenji zarad adsla, najbrz je za enkrat se super ke sta ti dve firmi eno in insto :) , pol bo pa slabse sam to pa se itak ne bom tok kmal.

Mr.B ::

Sicer navečji joke je ta da vsi ki imate kabelsko TV investirate v posodobitev omrežja"tudi internet" pa če ga uporabljate ali pa ne.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Jackass ::

MadMicka:
ponavad so direktorji lasniki! Ampak če so v svoji firmi pol je to čist ok!

Sam probleb je k so to javna podjetja. Npr. ELAN a si niso mel namene enih blaznih vsot izplačata? -SO! Zakaj si niso? -Zarad pritiska javnosti! Ampak v Sloveniji je še tolk drugih podjetij (bilo) zakatere pa javnost še vedla ni dokler se podjetje ni znašlo v stečaju, brez službe je ostalo 5000 delavcev, direktor pa je do konca prejemal dvojno ali pa vsaj povišano plačo!!
Torej se to ne dogaja?

jAcKaSS

ali3n ::

V današnjem Delu (13. jan, rubrika Informacijska tehnologija, stran 8) je članek z naslovom: "Htel: slovenski model ADSL bo propadel, ker prinaša izgubo"

med drugim piše tudi:
Telekomov predstavnik za stike z javnostjo g. Ziherl: "Slovenski model poslovanja pri ADSL bo še kar dolgo obstal, saj imamo s to storitvijo dobiček. Če bi v hrvaškem telekomu na tak način ustvarjali izgubo, je naš komentar le, da so bistveno manj učinkoviti od nas." >:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

||_^_|| ::

>:D

Narcos Satanicos ::

Preberte cel članek...

Tr0n ::

Je kje online ta clanek? Njet nimam Djela :).

Jackass ::

Ne sam da niso učinkoviti, še bebci so!>:D >:D ...nesposobneži...>:D >:D

Kdor ne slo-techa ni slovenc...
>:D
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

ali3n ::

Tisto o domnevni neučinkovitosti Htela je bila mišljena le kot zanimivost (pikantnost); članek se nadaljuje s tem, kako se soočajo z onemogočanjem monopolov v drugih evropskih državah, pri nas se pa nekako ne zgodi nič.
Telekomovi vodi so dragi, Siol jih dobi po bistveno nižjih cenah, in si zato lahko privošči "predatorske" naročnine ADSL. Bojda je ADSL na Hrvaškem 10x dražji! Kar naj bi pomenilo 70ksit/mesec???

Če se kdo znajde...
http://www.ht.hr/internet/internet-zaku...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Trance-X ::

...jah sam hrvaške cene pa res ubijejo človeka 8-O

http://www.ht.hr/telefonija/telefonija-...

ali3n ::

z njihovimi cenami je verjetno res nemogoče delat zgubo...>:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Matek ::

384/64 kbit/s 1 GB prometa
199,00 = 6200, vsak dodaten MB 15 SIT

384/64 kbit/s 2GB prometa
380,00 = 11700, vsak dodaten MB 12 SIT

768/128 kbit/s 3 GB prometa
480,00 = 14800, vsak dodaten MB 15 SIT

768/128 kbit/s 6 GB prometa
980,00 = 30000, vsak dodaten MB 12 SIT

1,5M/256k bit/s 6 GB prometa
1.450,00 = 44500, vsak dodaten MB 15 SIT

1,5M/256k bit/s 12 GB prometa
2.950,00 = 90500, vsak dodaten MB 12 SIT



Wicked!>:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

ali3n ::

MMM: pozabil si prebrat drobni tekst na dnu strani :

Napomena: U cijene nije uključen PDV, osim ako je posebno navedeno. >:D

Še bolj wicked!!>:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

||_^_|| ::

jao kakšne cene majo ej>:D učinkovita antiwarez zaščita:D lol, bojo ljudje na hrvaškem same originale kupval k bojo cnej:D

dodaten giga => 15K!!!LOL


Kok je pa priključnina?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

Tito ::

Bebci!;(( Glaven da v sloveniji ni takih prašičev v telekomu :D!

Soprano ::

WOW! To pa so zasoljene cene, še dobro, da živimo v Sloveniji, kjer smo kar se tega tiče res 5 let pred Hrvati :D

Sergio ::

Slovenskega in hrvaškega telekoma NE morete primerjati. Spljoh. Se razpišem jutri, če bo čas...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Jackass ::

MadManMato:
A se ti zezaš? A so pr f******i?? Prns maš 4 Megabitno povezavo za podjetja več k pol cenej!!!

Soprano: 5 let?? Dej ne olepšuj situacije!!!
Tolk so oni za nami, da bodo v evropski uniji glih leta 2020!!!>:D >:D >:D ...če!

A lohk vprašam zakaj ste mi skenslal moje SMAJLE?
jAcKaSS

bf4ed ::

Sergio no daj razpiši se, saj si pri volji.:D

:D :D

darh ::

jackass, ker jih je bilo čist preveč...
Excuses are useless! Results are priceless!

Terraner ::

- siol služi dovolj z adslom (12000 userjev X povprečno 8000sit = 96.000.000 sit)


No, tale računica je pa zanimiva. Morda sam še popravek ali dva. Če prav vem je dejansko naročnina za ADSL 9000SIT.
Če ostanemo pri številki 12000 uporabnikov je to potemtakem 12000x9000=108000000SIT. Mesečno!
Če recimo upoštevamo da število uporabnikov še vedno rase, bi celo lahko vzeli številko 15000, kar znese že 135000000SIT. Še vedno mesečno. Pa če to ni zaslužek. No ja, če upoštevamo da se plačuje še ISDN (akoravno gre tu že za Telekom - pa saj je Siol hčerinsko podjetje) je končni profit že skoraj bajesloven. Prav zanima me, koliko imajo stroškov?

TheBeeZee ::

Terraner, če SIOL plačuje ATM po Telekomovem ceniku (kar bi po črki zakona moral), potem ima toliko stroškov samo z ATM-om. Potem pa računaj še ceno mednarodne povezave in ugotoviš, da ima SIOL z ADSL-om izgubo. Ampak ker seveda SIOL ne plačuje ATM-a Telekomu po uradnem ceniku, so njegovi stroški ustrezno manjši. To pa še ne pomeni, da se kdaj v prihodnosti ne bo ugotovilo, da je početje SIOL-a in Telekoma nelegalno in potem se bo cel kupček lepo sesul.

iration ::

herbie, mislim da se kupček ne bi nič sesul, ampak bi šel pač mami v žep, namesto hčerki.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

SLOWWWeb.net ::

Ok, kako pa potem AMIS plačuje svoje stroške?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

TheBeeZee ::

Amis plačuje svoje stroške tako, da ponuja ADSL
samo v Ljubljani in Mariboru (upoštevaj, da je cena ATM-a odvisna od oddaljenosti) in tako, da na ADSL ne nabaše tone piratov, ki cele dneve vlačijo iz neta MP3-je in ostali warez. In ne, ADSL zaenkrat tudi Amisu ne dela plusa.

matter ::

A ni hrvaški telekom v lasti tujcev (nemcev)?
Potem ne morš pričakovat cene tako kot v slo, kjer je skupina telekom ena in edina :)

iration ::

Sergio se zgleda ne misli razpisat o Telekomu. Me zanima zakaj ;)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Sergio ::

Ker ima v ponedeljek kolokvij iz fizike, v torek kolokvij iz diskretnih struktur ter v sredo izpit iz programiranja.

Zato. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

MadMicka ::

Sergio bo naredu oba neobvezna kolokvija, izpit pa ruknu >:D

p.s.: šalim se, seveda vsi držimo pesti, da boš naredu vse tri...

Ziga Dolhar ::

Hmmmm. Če ne bo naredil, se bo mogu več učit, torej bomo Pisuni mel več miru... >:D

Opravi dobro, Sergej.

Terraner ::

O.k. Napravila se je primerjava z Hrvaško, kaj pa na sever oz. zahod? Kakšne so kaj cene tam?

TheBeeZee ::

Edina ponudba, podobna SIOLovi, obstaja v Koreji, tam je se malenkost ugodnejsa. Vse ostale ponudbe, ki so cenovno podobne, imajo omejitev po prometu.

Konkretno v Nemciji te Arcor ADSL flatrate (brez omejitve prometa) stane 57 evrov oziroma okoli 13000 SIT za hitrost 768K in 67 evrov oziroma okoli 15500 SIT za hitrost 1.5M. Glej www.arcor.de.

iration ::

herbie, niti pod razno se ne da cen adsl-a primerjat brez upoštevanja bdp-ja.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

TheBeeZee ::

Poisci mi prosim ADSL ponudbo, ki je primerljiva s SIOLovo v Grciji ali na Portugalskem. Slovenija je imela leta 1998 BDP 14990 USD, Grcija 14463 USD, Portugalska pa 15266 USD. Vir:
http://www.sigov.si/zmar/arhiv/letno98/.... Po tvoji logiki bi torej ponudba v Sloveniji morala biti primerljiva s ponudbo v Grciji in Portugalskem (obe sta clanici Evropske unije vendar imata podoben BDP kot Slovenija). Veliko srece pri iskanju.

iration ::

Konkretno v Nemciji te Arcor ADSL flatrate (brez omejitve prometa) stane 57 evrov oziroma okoli 13000 SIT za hitrost 768K in 67 evrov oziroma okoli 15500 SIT za hitrost 1.5M. Glej www.arcor.de.
tole raje poglej in pri tem upoštevaj njihove dejanske plače. naše plače:njihove plače ni enako 14.990usd:22.835usd bdp. žena od mojega prijatelja živi v Nemčiji, je osnovnošolska (prvih 5 let)učiteljica in ima 3500€ plače. nekako ne odraža razmerij bdp-ja, ane? nekako jim ni problem spacat skupaj tistih 50€ na mesec.
Portugalska in Grčija pa s svojo zaostalostjo nekako ne padeta v primerjavo.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

SasoS ::

Plače in cene informacijske tehnologije so kvečjemu obratno sorazmerne! V manj razvitih državah so cene dostopa do neta nekajkrat dražje od onih v razvitih! Zdaj pa...mi smo kljub vsemu kar bi hotl bit, še vedno na Balkanu in daleč za zahodno Evropo. In imajo Hrvati kar prou da se sprašujejo kako Siolu uspeva cenovni model ADSL-a.

TheBeeZee ::

Pozabil pa si upostevati bistveni podatek: Slovenija ima 2 milijona prebivalcev, Nemcija jih ima 83 milijonov. Ponuditi servis 83 milijonom ljudi je bistveno ceneje kot ga ponuditi 2 milijonoma ljudem. Torej ima Arcor bistveno nizje stroske kot jih ima Telekom Slovenije oziroma SIOL. A kljub temu je cena storitve ADSL po tvojih trditvah primerljiva med SIOL in Arcor. Kako je to mogoce? A je SIOL res tako financno ucinkovita ustanova? Ne nazadnje bi spomnil na dejstvo, da je imela velika vecina ugodnih ponudnikov DSL-a na zahodu velike financne tezave. Povedano drugace: ce Arcor ponuja storitev po tej ceni se ne pomeni, da s tem tudi dela plus.

iration ::

ja in?
siol je pa res učnikovita ustanova, še posebej v navezi z mamo telekomom. :D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol bo spremenil ADSL pakete (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27922326 (14158) MEDENA
»

Siol - konec poceni ADSL? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1018966 (5644) BluPhenix
»

Telekom obljublja do 6 megabitov

Oddelek: Novice / Ostale najave
302783 (2783) BigFoot
»

VSI UPORABNIKI TELE-TVJA POZOR!!!!!!!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
35718946 (12311) MEDENA
»

ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
462473 (1816) Tr0n

Več podobnih tem