» »

Siol - konec poceni ADSL?

Siol - konec poceni ADSL?

«
1
2 3

Soprano ::

  • zavaroval slike: Sergio ()

overlord_tm ::

In kok naj bi znašala ta "konkretna" podražitev???:\

plavko61 ::

Čuj meni se že sedaj zdijo oderuške cene, tak da se pustimo presenetit. Na srečo imam kabel.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Atos ::

za to kar dobiš sedaj cene niso oderuške...

poleg tega pa je vsega kriv Telekom, ki pa bo itak šel na sodišče zaradi tega, ker je pri ADSL in vsem kar ma vezo s tem priviligiral svojo hčerinsko družbo SiOL in ji dajal posebne ponudbe ter celo oglaševal za njo...

ČIP 008 ::

Že zdaj ADSL ni poceni, če bodo cene bistveno dražje pa gremo na kabelsko. Sicer pa to kar dela Telekom in SiOL je nelojalna konkurenca. Zdaj ko smo v Evropi pa že nebo težko dobiti konkurenčnega dobavitelja omenjenih storitev in jaz z ADSL ali brez ADSL mirno spim.

wishmaster ::

Kr počakte ko država proda telekom.Prvi ko bo kupo telekom bo podrazal storitve ali pa da bos placeval promet.Vsakmu ko bo pršo na oblast mu bo zadišal denar. Tist ko govori da je pr nas ADSL drag ,nima pojma v pojmu. Najd mi eno drzavo kjer lahko imaš 4 Megabitni ADSL za tako ceno kot je pri nas.

R-S-LoVe ::

dragi kolegi!
Glede ADSL se sploh ne moremo pogovarjat ker,ko boste prebrali spodnjo vrstico - pol pa bo BOOM!
V skandinavskih deželah ponujajo navadnim uporabnikom optiko, za tako ceno kot nam ADSL.;((
Pri novih gradnjah že sami pripeljejo optični kabelj do hiše, plačati je potrebno potem samo priključek in seveda naročnino.
TAKO TOLE IMEJTE ZA V PODUK KAJ DELA TELEKOM PRI NAS!!!!;((
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

ahac ::

Podražitev je za pričakovat.
Telekom ne more večno furat SiOLovega monopola in ko bo dovolj uporabnikov bodo podražil. In če se jim zdi, da je uporabnikov dovolj potem bodo zdaj.

Popolnoma nič se jim ni treba bati, da bi bi folk zaradi tega prestopil drugam, ker ne morejo.

- konkurence pri ADSL skoraj ni
- tudi ko bo konkurenca bo Telekom za menjavo ADSL ISPja uporabniku še vedno računal 20000 sit
- veliko ljudi je vzelo ADSL v SiOL akciji in so podpisal za 2 leti

Edino kar nas lahko reši je to, da se bojijo prestopov na kabel.. ampak to pomeni dodatne stroške.. mislm.. zakaj bi skenslal ADSL, če smo pa dal 50k za priklop in isdn (ki ga ne rabimo)?

Navezadnje Telekom rabi denar za UMTS, kjer je zelo preplačal koncesijo in kjer ne more veliko podražit zaradi že tako cenejše konkurence.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Ibex ::

Storitev SiOL ADSL se ne bo podražila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ibex ()

Wox ::

@R-S-LoVe: Kolko jest vem se Slovenija ne more primerjat s skandinavskimi državami. Pusti Švede lepo pri miru. Oni so svetlobna leta pred nami.

Kar se pa tiče cene ADSLja pri nas, pa je glede na to da gre za flate rate, v primerjavi z ostalimi državami v Evropi zelo ugodna.
Sicer se pa cena ADSLja po vsej veliki verjetnosti ne bo povišala.
Commodore 64

MRB0rYS ::

Kr naj ga podražijo, sam s tem posledično naj tudi hitrosti povečajo. Enkrat jih bodo itak mogli povečat, ker po moje bo tole kmal premalo.
b0rys

Ziga Dolhar ::

Premalo za?
https://dolhar.si/

Sergio ::

l33chanje. :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

plavko61 ::

Jaz nevem kaka ugodna cena ADSL, vedno se morate zavedati da treba prišteti zraven še ISDN naročnino. Stavim da je tukaj na forumu cel kup ljudi ki ima ISDN samo zaradi ADSL. Tak pač je, še vedno je Slovenija "bombonček v lepem balkanskem komunističnem papirju " , da se niti o monopolih ne začnemo pogovarjat. :D
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Sergio ::

Ocitno vam ni jasno, da vam ni treba uporabljat ADSLja od siola.

Imate se Amis in K2.Net. Potem imate pa se vse cable providerje.

Pa naj mi kdo zaboga ze z LINKOM podpre, kako Svedi ircajo na 100 mbit linkih s ceno, ki je dostopna sleherniku.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

T(he) Boss ::

@Sergio: Amis ponuja samo za pravne osebe, k2 je samo v lj in se to je drazji kot siol, ponekod pa je mozen samo adsl in kabl ni, kot pri nas naprimer. Glede skandinavcev in 100mb/s pa je bila enkrat na slo-techu novica.

Sergio ::

Vprasanje se poraja:

KAJ tocno vi hocete? :)

5.900 za 1 megabit DLja in 256 kilobit ULja je nekaj, o cemer lahko VSE nase drzave sosede sanjajo.

Italija je cist retardirana, se posebej na juhu, nasi juzni sosedje pizdijo nad capped linijami, madzari pa ... no ja, poguglajte :)

Za Avstrijo pa ne vem, kaksna je situacija.

Vem pa to: Ko je prisel moj bratranec iz Nemcije na obisk (Nemcija, drzava liberaliziranega konkurencnega trga sirokopasovnih povezav) in sem mu povedal, da lahko fizicna oseba dejansko vzame 4 mbit ADSL paket, je bil osupel.

Pa primerjajte malo cene ADSL v Nemciji in Sloveniji.

Sej, ne me narobe razumet, liberalizacija trga in prodaja Telekoma je ena bolj pametnih potez, tako kot tudi omogocanje konkurence.

Hocem vam samo povedat, da situacija sploh ni tako crna, kot jo hocete prikazati nekateri.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Arcueid ::

Noben ni reku, da je na Svedskem optika dostopna vsakemu, sej pa tudi ADSL ni po celi Sloveniji. Jaz ga nimam, pa nic ne kaze, da se bo kdaj v bliznji prihodnosti spremenilo.
http://www.bredband.com/se/ en od ponudnikov optike na Svedskem, 400kr za 24mbit, kar rata neki cez 40eur, cene za 100mbit mi ni uspelo dobit, ker ne poznam jezika :). Poznam pa enega, ki ima 100mbit, pa pravi, da placa okoli 15k(v tolarjih).
V Italiji pa tudi obstaja ponudnik opticnih vlaken(fastweb.it), stvar pa ponujajo v vecjih mestih. Sicer pa se ne da direktno primerjat cen optike in ADSL, ker tudi v Svedski se zgodi, da stane 10mbit optika manj kot kak 4mbit adsl. Na Siolovem forumu pa je Klemenr, ki dela na siolu, rekel, da se cena za ADSL storitev ne bo povišala.

link_up ::

adsl ni drag in podrazitev je bila samo vprasanje casa...4mb pipica za 9k al kolk ze...men se to zdi pravlca :D
In and Out

Atos ::

ADSL je poceni pri nas v primerjavi z drugimi državami.... kdor govori da ni je res malo čuden...

Zvedavec ::

Kolikor sem s pomočjo Systrana uspel razvozlati švedščino, naj bi bila naročnina za 100 Mb okoli 595 kron (okoli 15600 SIT).
Promet je pa omejen na 300 GB, potem ti pa ali zmanjšajo hitrost na 100 kb ali pa moraš plačati 200 kron (okoli 5200 SIT) za vsakih nadaljnjih 100 GB.

Fukomuko ::

drugje v evropi je adsl dražji. zakaj? ker so tudi plače večje!;(

Poldi112 ::

Juzno od nas niso vecje, drugje pa niso sorazmerno vecje. Dejansko imamo zelo poceni internet.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tiger ::

Ceno ADSL-a ne more določati kupna moč temveč le realni stroški + dobiček ponudnikov. Seveda pa ni povsod tako - nekje imajo kar izgubo, da le prodajo čimveč ISDNov, v hčerinsko firmo privlečejo čimveč uporabnikov...

Dopovejte si, da bi v SLO glede na realne stroške moral biti ADSL za 15-30% dražji (glede na lokacijo - nadgradnje central stanejo).

Skandinavijo pa pri primerjavah raje kar pozabite, tamkaj država subvencionira gradnjo in ponujanje internetne, optične in ostalih mrežnih povezav.

T(he) Boss ::

Tudi je bila enkrat slo-tech novica, da je menda v grciji 1m adsl 30 jurjev mesecno. To pa je cena, katere vecina izmed nas ni pripravljena dat. Kar se pa tice konkurencnosti, ce bi bil en lastnik telekoma in siola, potem bi zvisal narocnine, ker pa bi jih bilo vec, vsaj ponudnikov, pa bi si spet medsebojno nizali cene, pa bi spet uporabniki dobili. Ja, sedaj telekom predvsem zivi od isdn narocnin.

iration ::

Vprasanje se poraja:

KAJ tocno vi hocete? :)

5.900 za 1 megabit DLja in 256 kilobit ULja je nekaj, o cemer lahko VSE nase drzave sosede sanjajo.


Sergio, kaj takega si še na Siolu ne upajo trditi ... bolj papeški od papeža?

V Italiji imajo 10mbit optiko za 40€ (10.000sit). Link? Tuki.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

CaqKa ::

pa tudi če majo. glede na večino držav v evropu imamo najcenejši internet daleč naokoli.
fora je v tem da imajo pri nas vsi operaterji mnogo nižje cene kot drugje po evropu. poleg tega da nimamo blesavih omejitev z prometom.

Sergio ::

iration: super, ampak le za centre večjih držav. Namerno si ignoriral podeželje, ki ga je pa v Italiji - večino.

Telekom napeljuje ADSL povsod, kjer je 25 interesentov.

Sicer bo pa, za vse, ki jim ADSL več ni zadosti, kmalu padla ponudba VDSLja.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

OChack ::

kurca...pr ns ih je 30 pa ga ne bomo nikol vidl, ker morjo 10km optike potegnt (zračna linija ma zmoglivost samo 2Mb za celo vas) tko da jebiga, glede omejitve prometa.......300GB z ADSL tud kr traja pomoje, cene so pa pr ns hm.......lahk bi ble nižje glede na to da smo socialna država z majhnimi plačami in velikimi cenami, sj ne rečem z 100 jurji si pred 10 leti dobr živu, sam dans pa to ne gre, še posebi vse te podražitve, kaj čmo EU nam prnesla sam zvišanje cen , ne pa tud plač katere tud za ubogih 5 jurjov niso hotl zvišat, pa bi blo opravičeno d abi ih za 50.
Int€l inside, IDIOT Outside

Ziga Dolhar ::

OCHack: S tvojo vrsto povezave med gospodarstvom in načelom socialne države nas postavljaš več kot petnajst let "nazaj".

Podobno kot moja starejša teta, ki trdi, da bi glede na raven plač v Sloveniji moral biti bencin ca. 3-krat cenejši in nas Petrol nateguje.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Tvoja teta ni neumna.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Spc ::

V Italiji imajo 10mbit optiko za 40€ (10.000sit).

To lahko potrdim.
Poznam kolega, ki ima točno ta "paket" pri fastweb-u in stvar resno deluje.
8-O

McHregec ::

Kolikšna je pa omejitev prometa na mesec?
Destroyer Of The Worlds.

Tody ::

mah, kaj se pizdite, če nebi zganjal nelegalne zadeve na ADSL potem noben nebi zapolnil niti 1 mbit povezave. ADSL se lahko podraži zakaj pa ne ? Konec koncev tudi oni niso imuni na inflacijo, in podobne gospodarske zadeve.Slovenci bi radi kr vse takoj in zastojn... Švedi imajo pofukano naftno vrtino zato lahko to delajo, res je da imajo očitno ključne ljudi ki to uporavljajo pametn na pravem mestu, toda tud slovenija bi jih lahko mela samo nažalost ne načrpamo zadost nafte v lendavi....

edit: huh zdele sem prebral članek :) jeba... ampak dolgoročno bo zadeva zlaufala, ker konkurenca dela čudeže :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

kopernik ::

Ja, no, mene moti to, da nekateri tako vehemntno poudarjate, kako je v Sloveniji adsl poceni. In Švedska, btw, kolikor vem nima kaj preveč veze z naftnimi vrtinami. Zdi se mi, da je Norveška tista, ki načrpa ogromno nafte.

Mislim, da je interes vsake države, da "informatizira" svoje državljane. Tako kot gradi ceste in napeljuje elektriko v vsako vas, bi morala vlagati tudi v podatkovne linije. Če pri nas odgovorni tega ne vidijo (ali nočejo videti !) , je to problem vseh Slovencev. Potem bo pa čez deset, dvajset let ustanavljali posebne programe (ala DARS), ker bo potrebno v nekaj letih narediti vse tisto, kar bi se lahko izvajalo že sedaj, z manjšimi stroški ali pa vsaj bolj premišljeno.

Tody ::

ah to sem mogoče res zaj**:8) Res je tudi da bi lahko z premišljenim načrtom naredil nekaj dobrega za prihodnost in da ni takih kekcov ko so rekl to so socialna stanovaja, tukaj ma zlo mal folka stanovanja in zato niso naredl parkplaca....

butkomutko ::

adsl je drag in pika saj moramo zraven se isnd narocnino placevat pa ga cisto nic ne rabim drag je v primerjavi z elektriko za elektriko damo 9000sit na mesec pa z njo marsikaj pocnemo za isnd in adsl pa dam 12000na mesec pa nimam nic od njega razen zgublanja zivcev saj bi ga dal nazaj a pol bi vrgel stran 55000sit ki sem jih placal pase dodatno bi me oskubili ker imam 2 letno pogodbo ze to ni fer da so ga eni dobili zaston eni smo ga pa placali ,da o tem ,da mi niti adsl tv ne morajo zrihtat ja tako dela telekom enim zaston potem pa vsem podrazit ,da o tem ,ko je kaj narobe nocejo nic slisat

Wox ::

A mi lahko kdo malo podrobneje razloži kaj je oz. kako deluje ethernet brez naprav? Al je to samo virtualna fora naveze Siol-Telekom?
Commodore 64

Tody ::

Kukr sem jest zastopu je to bil mišljen zakup optičnega kabla, ki je razpotegnjen po celi sloveniji. Na koncu tega kabla pa naj nebi bilo nič in je najemnik kabla lahko sam dal pač kar je želel (oprema draga k pes). Telekom je pa potem naredil svinjarijo in zaščitil Siol ter dal v cenik kabl+opremo in vse skupaj prov svinjsko zaračunal, na isto foro kot firme dajo pomoč uporabnikom na domu svinjsko veliko računajo 12.000 sit na uro da ti pridejo domov popravit računalnik oz zbrisat spyware.

icecube ::

Tody: al pa k gres k nekemu mehaniku popravt avto, pa ti za pol ure uzame 30.000 SIT! Isto ti je. Storitev so placane, in to dobro. Zakaj? Ker je tako povsod po evropi. Kar se tebi zdi enostavno in samoumnevno, marsikateremu tudi ni. Zato lahko nazges ceno. Pa ceprav za 5 minut dela.
Ce bi ti znal avto popravljat, bi se tudi vprasal zakaj bi vzel npr. za menjavo olja 10.000 SIT, ki bi ga zamenjal v 1 uri (samo primer).

MadMicka ::

Nekdo je omenil, da če se ADSL še malo podraži, gre na Kabel. Glih par dni nazaj sm gledal cenik od Telemah-a. Mislim, oni ponujajo skoraj 2x manj za enak denar, kot pri Siolu. Drugače pa, seveda je tudi kupna moč pomemben faktor pri oblikovanju cene. Če bo cena previsoka glede na kupno moč, potem pač biznis ne bo laufal, mar ne.

Sej lahko nekdo prilima gor cenike npr. od Telemach-a in od Siola. Enako velja za cenik ADSL iz npr. Švedske...

jamiroq ::

tule je cenik našeka kabelskega ponudnika... kdo pri zdravi pameti bi zamenjal ADSL za takšno ponudbo?

sicer pa si preberite tole temo na siolovem forumu (predvsem dva klemenrjeva posta) in se veselite :)

SleepLess ::

evo tu mate recimo primerjavo cenik siola in triere (osnovni paket)
Cena v SIT brez DDV
Cena v SIT z DDV
1024/256 kbit/s
mesečno
6.716,67
8.060,00

Pa recimo da nismo student (ce smo lahko vzamemo tudi prek arnesa), je pri triera paket F300 1.5 Mbps 256 kbps 8.200,00 sicer res drazji za 200sit ampak imate tudi 0,5 hitrejsi download. Ne me narobe razumet siol je vredu (tudi sam ga imam), ampak ce bodo zvisali cene bomo pa sli na triero al arnes :>

Aja btw: pri adslu je prikljucnina 30k pri trieri pa 1k.
se en btw : vem da triera ne omogoca povsod interneta ampak mislim da ga na kar velikem obmocju

ČIP 008 ::

Jan3594 točno tako 8.000 sit je še sprejemljiva cena (da o ceni isdn in novem telefonu niti ne govorim)če je komu premalo pa lahko "ubogemu" siolu nakaže vsak mesec 10.000 sit ali več.:D

Spc ::

Kolikšna je pa omejitev prometa na mesec?

NI JE!

>:D

Mavrik ::

Pri ADSL moramo prišteti zraven naročnino za ISDN. Pri kablu pa moramo prišteti zraven še naročnino za kabelsko TV, ki tudi ni nižja od ISDNja.
Isto drek (pa ne mi bluzit zdaj tukaj kaj je bolj uporabno, ker je to res subjektivna stvar).
The truth is rarely pure and never simple.

WhiteWolf ::

Se ne strinjam.
Jaz sem isdn vzel samo zato, da lahko imam ADSL, nerabim videt kdo me klice in to,..

Kablesko pa dejansko rabim, ker gledam TV.

Dr_M ::

Pri ADSL moramo prišteti zraven naročnino za ISDN. Pri kablu pa moramo prišteti zraven še naročnino za kabelsko TV, ki tudi ni nižja od ISDNja.

a dej no buce prodajat.
jest se analognega telefona ne rabim, kaj sele 2 linije isdnja. TV pa precej gledam. in ja...mam telemach in dokler sm ziv, ne grem k tistmu oderuskemu telekomu in siLOLu.
ce bi jest meu doma kej besede, stacionarnega telefona nebi blo ze ene 2 leti doma.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MadMicka ::

Vsaka stvar je lahko relativna. Jaz recimo živim v veliki bajti, kjer sta dva gospodinjstva in mi ISDN še kako prav pride, po drugi strani pa ne vem, zakaj plačujem kabelsko, ker vseh tistih razno raznih blesavih kanalov nikoli ne gledam... (no, sej so tud ok kanali, če že gledam, gledam Discovery, National Geografic, ampak še to bolj spotoma)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

kopernik ::


po drugi strani pa ne vem, zakaj plačujem kabelsko, ker vseh tistih razno raznih blesavih kanalov nikoli ne gledam...


Očitno imaš preveč denarja, če plačuješ za stvari, za katere veš, da jih ne potrebuješ :\.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Končno ADSL po "navadni liniji"!!!!!

Oddelek: Omrežja in internet
363619 (2258) Frizzy
»

ADSL brez ISDN že prihodnje leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
13114144 (10031) Bistri007
»

Poceni ADSL potem pa...

Oddelek: Omrežja in internet
262476 (1340) Mavrik
»

Osebno zadovoljstvo: ADSL ali KABL ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1017448 (5649) Narcos Satanicos
»

Je kdo slišal za ADSL brez ISDNja drugo leto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
545605 (3893) shock

Več podobnih tem