» »

Siol bo spremenil ADSL pakete

Siol bo spremenil ADSL pakete

««
«
1 / 6
»»

meacho ::

Na mail sem dobil naslednje sporočilo:
Spoštovana naročnica, spoštovani naročnik!

Februarja v SiOL-u uvajamo nov model širokopasovnega dostopa v internet prek ADSL, ki bo vseboval tri pakete ADSL, s hitrostmi 1.024/256 kbit/s, 2048/384 kbit/s in 4096/512 kbit/s.

Zaradi navedene spremembe vam bomo s 1. februarjem 2005 vaš obstoječi paket ADSL spremenili v:
- paket ADSL s hitrostjo 2048/384 kbit/s, mesečna naročnina 7.710,00 SIT z DDV.

Če potrebujete višje hitrosti prenosa podatkov proti internetu (upload), vam je na voljo še:
- paket ADSL s hitrostjo 4096/512 kbit/s, mesečna naročnina 9.820,00 SIT z DDV.

Vabimo vas, da si preoblikovano ponudbo paketov ADSL ogledate na www.siol.si ali nam pišete na info@siol.net.

Še naprej vam želimo prijetno delo v omrežju SiOL in vas lepo pozdravljamo!

SiOL, d.o.o.


Siol je očitno ukinil vse pakete z uploadom 768 kbit/s!!

Nemelk ::

ajej... siol očitno mal zapira pipcom ker kljub vsemu dnarju k ga majo niso sposobni met enga orng omrežja, ki bi delalo na tem kr prodajajo!
poanavadi je šel razvoj naprej, siol je oz. bo s tem naredil korak nazaj! BRAVO! ;((
Nemelk ™

mozetic8 ::

kakšen paket si pa prej imel?

meacho ::

Paket sem imel študentski 2.048/768 kbit/s.

Gandalfar ::

Temu se ubistvu rece PODRAZITEV. Dobis manj za isti denar. Fajn ane?

Nemelk ::

sam, v tej sloveniji je res težko zvedt kakšno pošteno novico. sploh kadar gre za podražitve. recmo, za primer bi izpostavil še kolosej, ker je kr na 1x podražil karte za 100sit (na 1100sit) glih tko majo svojo stran, pa je polna novic, ker oh in sploh film je zdej, pa da majo rojstn dan, pa take in drugačne nagradne igre, ma da bi pa kdo po pravici povedal svojim uporabnikom, da bo podražil storitve, jok bato, tazga tiča se pa ne najde kle!

mene take tihe podražitve motjo, pa vas?
Nemelk ™

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nemelk ()

Ashrack ::

Rabimo konkurenco. Dajmo AMIS odpri pipco tud za fizične osebe in nas študente!
....

Pithlit ::

Kretenizem. Komu na čast so šli to delat? ;(( 2048/768 je perfekten paket. No... bil. Sm pa osebno poslal pritožbo. Mogoče jim pa kapne če dobijo par 100(0) pritožb.

P.S. Sicer niti ni podražitev (če pač ne upoštevamo izpada prometa):
Trenutna cena (študentska) - 2048/384 kbit/s == 7.710,00
Nova cena (študentska) - 2048/384 kbit/s == 7.710,00

Sam jeba k eni rabijo večji upload (za download mi čist dol visi... tud z 1mbit bi komot živu).
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Nemelk ::

@Pithlit - sva že 2
Nemelk ™

kanabis ::

Jaz ki nimam študenstkega pa bo takole..iz 2048/512:

Zaradi navedene spremembe vam bomo s 1. februarjem 2005 vaš obstoječi paket ADSL spremenili v:
- paket ADSL s hitrostjo 2048/384 kbit/s, mesečna naročnina 9.900,00 SIT z DDV. (Prej sem ime lokrog 1000SIT več)

V bistvu ni podražitev ampak samo ukinitev 512 aketa pri 2mbit-u..cena tega paketa je že prej bila ista!

Poleg pa še:
Če potrebujete višje hitrosti prenosa podatkov proti internetu (upload), vam je na voljo še:
- paket ADSL s hitrostjo 4096/512 kbit/s, mesečna naročnina 13.580,00 SIT z DDV.

In tudi tukaj so ukinili višji upload paket, ker prej je bil za 800 sit več 4096/512 kbit/s.
Spoštujem mnenje vsakega, zato spoštuj moje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kanabis ()

meacho ::

Tukaj pravijo, da je kriv Telekom, če jim verjamemo...

Gandalfar ::

Big Daddy: kao da jih je telekom 'zacapal'.

Pozdrav,

Zaradi spremembe poslovenga modela ponujanja ADSL storitve s strani Telekoma Slovenije.

Vsi ponudniki bodo imeli ISTE pakete.

lep pozdrav, Klemen Ramoves


http://forumi.siol.net/topic.asp?TOPIC_...

Gandalfar ::

kanabis: hmm pa res. Za 3k se mi je pocenil. Sam skoda, ker se mi je upload razpolovil. Pomojem bom sel kar na 1Mbit paket nazaj. Itak sem bil na 2Mbit sam zaradi visjega uploada.

kanabis ::

In kdo so NOVI ponudniki :)
Spet omejitev konkurence, kerče bojo imeli vsi enake pakete z ničnimi odstopanji v cenah.....spet ne bo konkurence. pa smo spet tam.

Višali bojo itak tudi cene "dogovorjeno" !
Spoštujem mnenje vsakega, zato spoštuj moje!

roba87 ::

prvo kot prvo je že tak al tak prevlki ping! vsaj pri meni zaj pa še nekaj s tem zajebavajo.... hmmmm... kot pravite: AMIS naredi paket za dijake in študente!!!

Gandalfar ::

kanabis: amis ane ;

sixkiller: na lastno skodo?

KTr1sk ::

Kje se pozna pri igrah ping pri uploadu ali pri downloadu? Zdaj imam 2048/512 pa nardim server za CoD na 10 igralcev, zdaj pa ne bo šlo več č ebo majši upload? Kako sem jezen;(
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Pithlit ::

1024/512 ne bo obstajal. Če boš hotu 512kbit upload boš moru it na 4096/512.
Life is as complicated as we make it...

Gandalfar ::

Tomaz: ce samo ti igras in ti recimo igra porabi 128kbit stream za upload in 128kbit stream za download je vseeno ali imas 512kbit downloada ali pa 256kbit. Latence se ti nic ne vecajo ali manjsajo, ker se ti ne porabi celotna pasovna sirina in si se vedno omejen z enako skatlico in enakim protokolom in enako hitrimi bitki v zickah. Omejitev je itak 'umetna' in se izvaja na centrali.

MEDENA ::

sej kaj drugega od monopolista ne moreš pričakovati

Pat_MaGroin ::

Sam ste pa carji.

Preden izpadete neizobrazeni, nepoduceni primitivci, poklicite na Amis, K-2 itd, ZAKAJ je TELEKOM preoblikoval pakete. Pa porocajte o rezultatih.

P.S.: konkurenca je cakala na tole, razvajeni siolovcki boste pa malce trpeli zdej >:D >:D >:D >:D .

Viva kabl :-).

LP,

PIC

Pat_MaGroin ::

P.S.: poglejte si pakete pri Amisu. Opazili kako podobnost? IDENTICNI so siolovim.

Sam upam se, da na Siolu skinejo studentski paket. Kam boste sli? Amis? LOL.

Isto bo, kot pri zavarovalnicah. Imamo jo 10, imajo pa vse enake pogoje in vse drazijo sinhronozirano>:D >:D .

LP,

PIC

SLOMaska ::

Pic, ne vem no ampak nekako se ne morem strinjat s teboj. Ne vem sicer zakaj naj bi bil razvajen ker imam siolov paket, saj zanj tudi plačujem. Mislim pa da ni v redu, ker je Siol enostransko prekinil mojo pogodbo in mi sedaj vsilljuje nekaj pod prisilo s čimer se jaz ne strinjam ! Recimo če si naročnik kakšnega satelitskega televizijskega kanala kjer naj bi biili 24 ur dnevno filmi in se z pogodbo obvežeš da boš naročnik 12 mesecev, potem pa ponudnik spremeni program in da filme samo od 20.00 do 24.00 ure !!!! A TO JE POTEM V REDU, JAZ PA NAJ ŠE DALJE PLAČUJEM ???

Pithlit ::

Torej je konkurenca to da vsi ponujajo končnim strankam enake stvari pod enakimi pogoji za enako ceno?

Namesto da bi nekdo stopu Telekomu na jajca, tako da bi vsem ISP-jem ponudil storitve pod enakimi pogoji... Pa glede na to da so fizične omejitve ADSL mal višje kot 4mbit/0.5mbit ... Zakaj ne ponudijo tudi maksimuma? Zakaj mora siol omejit ponudbo na 3 brezvezne pakete? Ko smo že pri tem, zakaj amis & co. ne ponudijo vmesnih paketov? To NI konkurenca... to je omejevanje ponudbe.

Ko smo že pri konkurenci... kolk uporabnikov sploh nima šanse do konkurence prit? K ni ne AMIS-a, ne nobenega kabla... pa imajo na izbiro sam siol al pa voljo (dial-up).
Life is as complicated as we make it...

MadMicka ::

SLOMaska, tist, kar si napisal, da podpišeš pogodbo za 12 mesecev in ti jo potem meni nič, tebi nič, vmes spremenijo, običajno ni uredu :)) .

Ampak s SIOL-om imaš ti pogodbo sklenjeno za nedoločen čas. Zdej pa ti men povej, a če je pogodba sklenjena za nedoločen čas, jo ne sme nobena stranka nikol spremenit al pa odpovedat? Velja do penzije? :)

Ch4N93 ::

a to je torej njihova "nadgradnja omrežja", ki so jo obljubljali za konec januarja.

zapri pipco, pa bodo vsi dobili vodo, sicer malo manj ampak dobili pa bodo


btw: siol ima na strani še stare cenike in pakete
Ni nam lahko...

Ziga Dolhar ::

A tele kombinacije, torej 1024 s 4 različnimi uploadi -- potem ne bodo več obstajale?
https://dolhar.si/

Pithlit ::

*cough* zapri pipco, pa bodo vsi dobili vodo, sicer malo manj ampak dobili pa bodo *cough*

Siol e-novice - 13.1.2005 :
Tako ima SiOL-ovo omrežje od sredine decembra dve mednarodni povezavi v skupni zmogljivosti 5 Gbit/s
Se pravi najprej pipico povečaj za dvakrat in jo takoj za tem zapri na pol... V končni fazi je torej Siol nabavil še eno 2.5Gbps linijo kar tko... brez veze?

@Ziggga: ne.
Life is as complicated as we make it...

pegaso ::

Telekom se lahko gre monopolista, ker še sedaj ni plačal našega dela, ko smo s krampom kopali luknje za postavitev drogov, pa jarke za njihove kable, zdej si jih pa lasti, pol pa še ta SIOL ki je ena r!t usrana. Pol pa eni tam na siolovem forumu o tem kakšne so evropske ponudbe paketov in njihove cene, o naših EVROPSKIH plačah pa ne duha ne sluha. Hočemo upload 768kbit/s al pa naj se telekom ne precenjuje.....

Februarja v SiOL-u uvajamo nov model širokopasovnega dostopa v internet prek ADSL, ki bo vseboval tri pakete ADSL, s hitrostmi 1.024/256 kbit/s, 2048/384 kbit/s in 4096/512 kbit/s.

Mislim ..nov model širokopasovnega...zame je to bolj OZKOPASOVNEGA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegaso ()

Ch4N93 ::

hja...
kaj jim je pomagala nadgradnja povezave za zunanji promet, če te je že npr. DSLAM zapingal (s tem ciljam na dobro znane probleme, ki (so) še trajajo)
Ni nam lahko...

boltr ::

V glavnem je Telekom en navadn zavalen prašičji monopolist, ki bi rabu eno dobro lekcijo v konkurenci kar se pa tiče SiOL-a in Amis-a sta pa pač sklenila tihi kartelni dogovor tako kot je še sedaj povečini v navadi v naši preljubi državici bljak

Gandalfar ::

Ziggga: 786kbit ni vec nikjer ..

darh ::

Na amisu zgleda ne mislijo nič odgovorit... mamo še kako alternativo? :\
Excuses are useless! Results are priceless!

perci ::

Madmicka, kaj pa če si zavezan,da prej kot v dveh letih ne boš prekinil pogodbe? Imaš potem možnost, da je vseeno, če spremenijo pogoje? Po mojem, da ja. Isto recimo pri mobitelih. Kupiš mobitel v akciji in se za dve leti zavezes, da ne bos prekinil pogodbe, oni pa vmes spremenijo tarifiranje minute.

TheHijacker ::

Če potrebujete višje hitrosti prenosa podatkov proti internetu (upload), vam je na voljo še:
- paket ADSL s hitrostjo 4096/512 kbit/s, mesečna naročnina 9.820,00 SIT z DDV.


A to je za študente?

Sam imam trenutno ta paket pa plačam 11.316,67 + DDV na mesec kar znese točno 13.580,00 SIT. Če tisto kar so tebi napisali ni za študente se je zame kvečemu pocenilo :).
http://www.google.si

2tiLen ::

Hijacker: to je cena za študentski paket 4096/512...

LP

TheHijacker ::

Kaj pa za navadne smrtnike?
http://www.google.si

mihec87 ::

P..da no jst sn pa ze mel ogledan 1024/768

2tiLen ::

Hijacker: pomoje boš plačal tolk kot prej... torej 13.580sit

TheHijacker ::

2tiLen: Super. Hvala.

:P
http://www.google.si

MEDENA ::

najbolje je da gremo vsi na 1/256.

Brane2 ::

Glej, glej, tudi jaz imam v nabiralniku ob milijonu ponudb za podaljšanje *urca tudi njihovo obvestilce.

Obstoječi paket 4096/768 mi mislijo obrezat na 4096/512 in pri tem velikodušno pocenit naročnino s prejšnjih 23 kSIT na 21.400.

Resno razmišljam o prehodu na Amis, tudi ob enakih cenah in hitrostih...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

OZZY ::

Tukaj ni kriv siol mapak telekom...telekom bo omejevel promet in ne več siol...

Vse se je pa žaleo z medinetovo=AMIS pritožbo po monopolu siola. DA pač nimajo enakih možnosti in bla bla bla. Sedaj pa bomo najebal* vsi uporabniki z ponudbo treh paktov, ki je zelo omejujoča. Pač telekom si lahko to dopusti, ker ni nikjer nobenega drugega ponunika.

Lahko bi dali vsem možnost istih paketov kot siol a ne...Oni so raje nareil to kar so. S tem bojo po mojem kr lepo oklestili promet...In omrežje bospet postalo manj obremenjeno..
Go with the flow.

Promitja ::

Vsem tem bebcem bojo enkrat tk stopl na prste kr grobo kršijo pravila. Upam, da bojo do tedi zbrali miljarde, da bojo lahko plačali odškodnine. (kot Mikrosoft)

Vsi enkrat nasrkajo!

borchi ::

če prav gledam, ima sedaj amis za cca. 400 sit cenejše pakete kot siol.

na njihovi strani tut piše, da je za vzpostavitev potrebna nadgradnja ISDN priključka in da to opravi in zaračuna telekom. ker pa je telekom vse to že opravil in zaračunal siol-ovim adsl uporabnikom, a pol to pomeni, da je mogoč brezplačen prehod na drugega ponudnika ADSL (npr. amis)?

nekaj mi pravi, da ne :\

edit: tole z amisove strani:

Kako menjam ponudnika ADSL-a?

Zamenjava ponudnika je zelo enostavna. Z nami podpišete pogodbeno razmerje in vse potrebno za uporabljanje Poslovnega ADSL-a uredimo v najkrajšem možnem času. Ob preklopu Telekom Slovenije v svojem nadzornem centru vpiše potrebne parametre za preklop na Poslovni ADSL. Istočasno vas ob preklopu kontaktira naš sodelavec in vam sporoči vse potrebne podatke za nemoteno delovanje internetne povezave.

V kolikor se odločite za menjavo ponudnika ADSL storitev, je potrebno skleniti z nami pogodbeno razmerje. Ob prehodu iz SiOL-a morate ponovno plačati priključnino, katero pa vam v celotnem znesku subvencioniramo.


edino me moti, da piše piše samo za njihov Poslovni paket.

če je za fizične osebe enako, gremo sedaj na amis? čeprav je verjetno on sprožil to stvar z idiotskimi paketi (HOČEM 768 upload-a!!!)?
l'jga

Sc0ut ::

Spoštovana naročnica, spoštovani naročnik!

Vsi se veselimo nagrad, saj nam dokazujejo, da delamo dobro. Hkrati nam nalagajo odgovorno delo tudi v prihodnje. Letos so bili v Sloveniji prvič podeljeni izidorji, nagrade za spletno odličnost. Spletno občinstvo ga je namenilo tudi SiOL-ovemu Sportalu. Nagrado, poimenovano po zavetniku interneta, bomo dobro čuvali in se potrudili, da bo izidor vsebine na SiOL-ovem portalu čuval tudi prihodnje leto.


Danes dobil na mail od Siola.
Pa še to, ko je bila zapingana cela štajerska regija so govorili o tem, da pač morajo posodobit omrežje. Očitno so preveliki škrti in ga ne bodo posodobili ampak omejili malo promet. Kot izgovor jim seveda zelo prav pride pritožba amisa:)

Živel monopol.

:)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Brane2 ::


ker pa je telekom vse to že opravil in zaračunal siol-ovim adsl uporabnikom, a pol to pomeni, da je mogoč brezplačen prehod na drugega ponudnika ADSL (npr. amis)?



Amis pravi, da za prehod zaračuna Telekom tistih 30 kSIT za "vzpostavitev linije" v vsakem primeru, torej tudi če ADSL že imaš, vendar ti te stroške krije Amis, torej jih ti ne plačaš...
On the journey of life, I chose the psycho path.

dëych ::

A to velja tut za pravne osebe (podjetja) ali samo za fizične osebe?

Lp

borchi ::

vprašanje je, če velja tut za fizične osebe!
l'jga

borchi ::

najlepše pri vsem skup pa je, da bo od tega mel največ koristi na koncu telekom. če bo hotu amis dobit siolove uporabnike bo plačal telekomu 30k sit po glavi (to si ne bo dobil not v celem letu!).
l'jga
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dražji ADSL pri SiOLu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17617340 (11023) Keyser Soze
»

SIOL nove podražitve za praktično vse pakete

Oddelek: Omrežja in internet
433802 (2353) Brane2
»

Dražji klicni dostop do interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
577674 (6464) kriko1

se hitrejsi ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
766388 (4403) Gandalfar
»

TELEKOM ZAČEL TRŽIT <b>ADSL</b> (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
595510 (3960) Opkow

Več podobnih tem