» »

Siol - konec poceni ADSL?

Siol - konec poceni ADSL?

1
2
3

MadMicka ::

Niti nism reku, da jih ne potrebujem. Pravim pa, če bi moral izbirati med kabelsko in ISDN oz. ADSL bi se odločil za slednje. Namesto kabelske bi si pa omislil sobno anteno.

Dr_M ::

MadMicka: spet ena velka klobasa. samo da bi lahko opravicil ISDN....

btw, a si ze kdaj slisu za GSM slucajno?? pr nas u familiji mamo vsak svojga....jest celo 3, fotr 2....
zakaj hudica bi meu se stacionarca?? zato, da me bodo lohk 3x na teden klicale zgube ki delajo ankete?? NE HVALA!!!
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MadMicka ::

Oprost, ker mam jaz rad stacionarca :D

Poldi112 ::

Jaz imam tudi raje telefon kot kabelsko. Ne vem zakaj je nekaterim to tako tezko razumeti. Saj tudi za kabelsko bi lahko rekel da je brez veze, saj imamo videoteko, suprnovo, ...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Dr_M ::

a v videoteki spodojajo discovery? al pa animal planet?? pa reality tv?? mtv??

yes and i dont give a fuck about movies.

s stacionarca sm pa v zadnjih 4 letih mogoce 3-4x nekam klicu. uglavnem pa samo ankete delajo.
TV mam pa vec al mn skos przgan....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

link_up ::

@Dr_M

dej si skaf vode zlij na glavo >:D
In and Out

Dr_M ::

link_up: al pa nate galono vrelega olja?? :) :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Poldi112 ::

Glej, cisto preprosto. Nismo vsi kot ti. Jaz sem recimo 4 leta nazaj prodal tv kartico in od takrat naprej ne gledam vec televizije. Zame in meni podobne je isdn vsekakor boljsa izbira kot kabelska. S tem da precej uporabljam stacionarca, ker je cenejsi, bolj udoben, ne seva, ni na baterije,... Pa to so sluzbene zadeve, da mi nebi zacel s kaksnimi "manj govori".
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Fuzz ::

Pred leti sem bil na kablu (Telemach) pa mi je delal za en k.... Takrat je Siol omogočal zastonj zamenjavo za ADSL, le ISDN si moral plačat. Izkoristil sem priložnost in prešaltal na ADSL. Cenovno se takrat meni ni spremenilo nič, ker sem plačeval cca 3 jurje za najem kabelskega modema, kasenje pa sem te 3 jurje dal za ISDN naročnino.

Je pa meni stacionarni telefon neobhodno potreben, saj veliko kličem v tujino. Če bi to počel z GSM bi že zdavnaj prišel na kant.

Keyser Soze ::

Ja OK. ČE maš daš, če nimaš ne daš. Sej ste dokazali svoje...
Điš, kolk enga pregovarjanja za prazen nič...

Dajte rajši povedat, če je kdo izkazal interes v postopku proti Telekomu, kar se tiče nelojalne konkurence? Saj veste... Tisto, če hočeš ADSL moraš vzet še ISDN... In podobno.

Dr_M ::

tistim, ki so uzel ISDN samo zato, da bi lahko dubis ADSL, nebi dau nazaj NIC. nula! 0!! kdo te je pa silu kej??
bi blo pa fino, ce bi zdej ukinl obvezen isdn....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Poldi112 ::

A ti imas lahko samo kabelski internet, ne pa tv programov?
Pa tudi ce te telekom izsiljuje, se vedno je boljsa opcija kot kabel. Razec ce zelis trpeti iz principa.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Dr_M ::

A ti imas lahko samo kabelski internet, ne pa tv programov?

ne, ampak jest HOCEM met tv.


Pa tudi ce te telekom izsiljuje, se vedno je boljsa opcija kot kabel.

hehe, take ignorance pa nebi pricakoval od tebe. res ne. :\


Razec ce zelis trpeti iz principa.

raj trpim pr telemachu, kot umiram pri TELEkomu in siLOLu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Poldi112 ::

Kje ti vidis ignoranco? Ce mi je siol ugodnejsi, bom pac tam, ceprav se ne strinjam s politiko. Tudi s politiko kabelskih operaterjev se ne strinjam. So what. Sploh pa ker rabim telefon, celo ISND, to ni nek problem.
In glede TV, zate vem da jo hocem, ampak kaj pa jaz ki je nocem? Imam moznost imeti samo internet? Ker ce ne potem prakticno ni razlike pri izsiljevanju. Razen v tem da pri adsl rabim vzeti nekaj kar potrebujem, pri kablu pa nekaj cesar ne maram.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jRk0 ::

Meni je isdn cist kul, vidis stevilko, se ne rabis javit, ce te pa doma ni pa se shrani vse. Pa se od 5 do 6 je zastonj telefoniranje...Pa narocnina ni dosti drazja od navadnega telefona. Pa ves kako hitro gre dnar ce punco klicem iz simobila na mobitel in obratno?
You fuck up once, you loose two teeth.

drejcmb ::

Ne rabiš ISDN da vidiš stevilko, se da tudi na navadni linji.

Vsepovsod drugje dsl ni pogojen s prehodom na digitalno linijo. Samo naš telekom si privošči take stvari, pa še omrežja ni zgradil sam.
Ni si potrebno delat iluzij o tem kako super je ta naš telekom, ja pač monopolist.

MadMicka ::

Sej ne da bi jaz branil monopolista. Ampak cene pri nas so absolutno gledano dokaj ugodne, relativno (upoštevajoč kupno moč), pa kdo ve.... Zdej, če pa kdo krivi Telekom, ker nimamo najbolj pocen Interneta na svetu, je pa že mal mim..

npr. link in gor cel kup ISP-jev

http://www.adslguide.org.uk/isps/summar...

MadMax ::

Ne rabiš ISDN da vidiš stevilko, se da tudi na navadni linji.

Pa si upošteval razliko med ISDN naročnino in navadno + doplačilo za PIK?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

[MYTiX] ::

Glede Italije. Poglejte mal boljs -> http://www.fastweb.it/principale.php?PAGEST=3_family.php&VSTR=NC

Fora je da imas vkljucenih 20 ur. In take reci. Je pa ta fastweb edini spodoben ponudnik sirokopasovnih povezav v Italiji, drugi ponudniki pa do 1,5 Mbit/s.:\
podpis

KoJn ::

Pa kaj se tako razburjate o podražitvi ADSL-a ko ste pa lahko stečni da ga sploh mate pa kabl tut!!!
Sploh ne veste kolk nas je KO SI SPLOH NE MOREMO NABAVIT ADSL-a AL PA KABLA ko ga tisti ****** iz telekoma nebojo nikol potegnili.Ko ze 5 let čakam pa se vedno isti odgovor da se ni v planu...,pa take idiotske kozlarije.So pa kabl za ADSL vlekli na vrh Pohorja ko je bogo za hrbtom pa jim ni bil problem samo zato ko je folk gnjavo pol jih pa tak 3/4 ni vzelo ADSL-a.V moj kraj pa ti ***** niso mogli potegnit kabla ko sem pa samo 200m oddaljen od najbližjega priključka ADSL-a čez Dravski most.

Res je pa da internet v sloveniji ni najcenejši drag pa tut ni preveč.

Oni ko se pa bunijo da majo rajši kablsko da lahko gledajo TV pa si naj nabavi DVB sat kartico za PC np.(Skystar2,...)-ko je poceni brez naročnin pa se zaklenjene programe se da odkodirat softwersko.Pa še download maš lahko gor zastojn in to je okol 7,000.0kb/s pa polovico reči ki jih downloadaš je 100% ok in nova roba jwe tut gor.Pa to tut vse pove da na 12h tut do 30GB dol potegne.Pa to reč tut sam uporabljam pa zadeva pali 120'%.


Za vse,ki mate stalni internet BODITE SREČNI DA GA SPLOH LAHKO MATE.


KoJn OUT ;(
mi boga teleta ko še možnosti za ADSL al pa kabl nimamo...

perci ::

In mamo za bit tiho kot miške, ane. In se klanjat Telekomu, da je sploh blagovolil potegnt parice in molit ob bližnjem DSLAMU, ki nam mora bit oltar. Tko nekako, ne?

Zdej, če maš take probleme, nevem zakaj si ne spedenas wirelless do najblizjega soseda z ADSL-jem pa mirna bosna.

CCfly ::

Potegnite si WLAN namesto da javkaš nad svojo usodo. Zmenite se ali za najem voda za celotno naselje in zgradite lokalno omrežje ali pa ,preprosteje in verjetno ceneje, najdi nekoga ki ga antena na strehi ne moti.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

BluPhenix ::

ADSL je zaenkrat bolj razširjen kot kabelski internet, vsaj pri nas po Krasu. ADSL ni tako drag 6k na mesec se mi res ne zdi dosti, je videt, da vas ni dosti tukaj, ki ste začeli z modemi, ko si dobival po 9k telefona za 56k povezavo.

Sicer pa širokopasovni internet je izbira posameznika. Ni vsiljen, ni nujno potreben. Privilegij pač. Lahko si ga privoščiš ali pa ne, tako kot mnoge druge stvari v življenju.

Glede tega da more država podpirati informacijsko dobo @ home, je res. res je pa tudi, da bi bila za take potrebe dovolj 256 ponekod tudi 128k povezava. Za surfanje in druge "dobrote" interneta je to povsem dovolj. Med "dobrote" ne štejem piratiziranja, ker tisto ni glih najboj legalno. Tak paket 128 ali 256k bi verjetno stal manj, recimo osmino in cetrtino (750 oziroma 1500 SIT), kar sploh nebi bilo drago.

Arcueid ::

To, da ni flat rate dial up dostopa je zame kriminal :).

PARTyZAN ::

BluPhenix ni nas veliko, ki smo plačevali položnice za 9k ja...nas je pa par takih, ki smo na 56k skurili po 20k+/mesec:D

BluPhenix ::

No do 20 nisem prisel, najvec je bilo okoli 15k in to 2x. Enkrat na 56k, prvič pa na 14.400 :) Ah ko te žene radovednost .... :)

Tr0n ::

Zadnja beseda od SiOLa (vir: Finance) je, da ne bo prislo do podrazitev ADSL storitev, da pa bodo podrazili nekatere druge storitve. Samo zdaj ne najdem linka. :)

wishmaster ::

Iz zanesljivih virov sem izvedel naj bi se podrazala naročnina za analogno linjo kar je po mojem mnenju edino pravilno.

Dr_M ::

se en razlog vec, da se znebim stacionarca.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

urban99 ::

edit: @ wishmaster

Lahko to malo boljše utemeljiš? Men se pa zdi to defektno, ker bi nas radi samo na isdn vse spravli...
Pri nas imamo ISDN, ADSL in eno analogno linijo, ki se ji res ne bi rad odrekel.ISDN je v hišo seveda prišel samo zaradi ADSLa, drugače mi/nam tisti izpis cifer ne pomeni prav nič. Te zanima iz katere linije komuniciramo, če zmanjka elektrike in kako gremo na net, ko ADSL ven vrže? :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urban99 ()

Ziga Dolhar ::

Preko GPRS? :-)

Sicer pa -- ali imaš notebuka, ali pa zelo močan UPS, da si lahko privoščiš brskanje po spletu ob takih trenutkih :).
https://dolhar.si/

urban99 ::

:) na gprs sem sicer pozabu, ker ga ne uporabljam hehe Jasno, da nisem imel v mislih mobilcev

UPS pa mam, sej je superb, sam ce se server ne odziva ti nc ne pomaga

OldSkul ::

Se strinjam s tem, da bodo povečali naročnino za analogno linijo.
Sicer pa menim, da bi Telekom tiste, ki smo takrat čisto na začetku za velike pare kupovali ISDN in s tem financirali ADSL oškodoval in se ne strinjam s tem, da bi začeli ponujati ADSL brez ISDN.Pač so že v tem dreku.Če pa bi ponujali pa bi zvišal priključnino ter povečal naročnino tako za ADSL kot za analogno linijo.
To je samo mnenje op.p

CCfly ::

Se strinjam, naj še sosedu krava crkne ;)
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Keyser Soze ::

Naj mi kdo reče v obraz, da se strinja s povečanjem naročnine za analogno linijo. Pa mu pokažem, kaj je to nestrpnost. Gumpec...:|

Jaz se pa strinjam, da se ISDN podraži za 50% pa da dvignejo naročnino za ADSL na 15k na mesec ter ukinejo ugodnosti za študente. Tako ja. To je pravilen ukrep.

Ko breje ovce, so določeni posamezniki na tem forumu. Brez orientacije in smisla za real life.

Drugače pa glede KoJna, ki se je tako razhudil. Tako kot je rekel CCfly. Anteno na streho, pa vsak pol plača pa je. 200 metrov je nula. Če je linija čista.:\

Ziga Dolhar ::

Keyser Soze:

Daj povej, _KAJ_ "naprednega" boš dosegel s tem, ko boš povečal naročnino na ADSL?

Med selitvijo uporabnikov na isdn in zmanjševanjem uporabnikov adsl brez prehoda na naprednejše alternative je bistvena razlika.

Pa čeprav sta obe dejanji svinjski. (A manjše kot je število uporabnikov analogne linije, višji so stroški na priključek, mind.)
https://dolhar.si/

Keyser Soze ::

Hm, mam občutek, da je nekdo drug tukaj v megli. Oz. kar ene par.

iration ::

Ziggga, don't feed the trolls.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iration ()

Stampl ::

pri nas so 2 let govorl da adsl ni mogoc(mirna pec(med novim mestom in trebnij in je v vsako stran 8km)
no 2 let govorijo da adsl ni mogoc in ni bil zato ker se ni dost jih prijavlu da bi mel adsl
tacas smo pa se na arnesu vlekel in jst se ne pritozujem velik na te cene kuker so zdej k so mi v primerjavi z arnesom skorj 5k majse(zdej mamo slabih 10k)
ampak so pred 2 letoma celotno linijo telefona menal in so zrafven dal se ta kabl
tako da je na domu samo ustekal v telefon on modem in sel;(( ;(( ;(( ;((

BigWhale ::

Povecanje narocnine za analogno linijo je za telekom povsem smiselna zadeva. Jasno, za nekoga, ki uporablja analogno linijo ni. Za telekom je. Zakaj? Ce bo narocnina toliko visja, se bo marsikdo prej odlocil za ISDN, ce se odlocis za nakup ISDNa, dobis telefon ze zraven, tako da to ni vec dilema. In v interesu telekoma bi moralo biti, da gredo cim prej vsi na ISDN. Da cimprej posodobijo vse centrale in da se znebijo skoraj 130 let stare tehnologije... ;)

Ja, vec userjev na ISDN je plus za telekom. Jasno.

kopernik ::

No, tudi ISDN ni biser tehnologije ...

Mavrik ::

Samo če ga pa primerjaš z analogno tehnologijo je nedvomno v prednosti. Pa še manj stroškov za vzdrževanje je. Za Telekom je to logično. Za končnega uporabnika ni.
The truth is rarely pure and never simple.

Tilen ::

Pri ADSL moramo prišteti zraven naročnino za ISDN. Pri kablu pa moramo prišteti zraven še naročnino za kabelsko TV, ki tudi ni nižja od ISDNja.

Mavrik, a ti imas SIOL tv ? Ne mi rect da imas tudi CATV. V tem primeru je ta tvoj stavek smesen. Gledano z nasega stalisca, bi ti moral imeti SIOL TV zastonj, ga imas? >:D


Se kdo ki ima ADSL ter CATV in govori ces kablarji morjo pa se narocnino za catv placat ? >:D

To je pol dupla neumnost, ISDN pa se CATV placevanje ter norcevanje s kablarjev.

LoL.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Neo12 ::

Poglejt cena na hrvaškei ktam plačuješ tudi za prometbrzina download: 384 kbit/s
brzina uploada: 64 kbit/s

za napredne početnike na Internetu

za svakodnevno "laganini" surfanje (web stranice, fotografije, muzika)



::
::

::

:: brzina downloada:768 kbit/s
brzina uploada: 128 kbit/s

za iskusnije surfere za naprednije

surfanje i "skidanje" većih fajlova (muzika, video...)



::
::

::

:: brzina downloada: 1536 kbit/s
brzina uploada: 192 kbit/s

namijenjen supersurferima

za one koji znaju što im sve Internet može pružiti (video, DivX i DVD)

Dr_M ::

no, ce telekom ponudi ISDN za 0 sit, ga z veseljem uzamem. samo da bi pa placeval 50.000k sit.... ja komu na cast?!
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mavrik ::

Tilen: Mam SatTV... pa še tega ne rabim. Tako da je pri meni izdatek naročnine za CATV isto brezvezen kot vam za ISDN.
The truth is rarely pure and never simple.

Tilen ::

Jaz nimam ADSL-ja oz ISDN-ja, ne mene tu zraun stet. :8)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tear_DR0P ::

Glede na to da se ISDN centrale v nemčiji, franciji in angliji mečejo ven in se nadomeščajo z drugimi, ne vidim razloga da me bo telekom silu v to da mam ISDN. Ne rabim ga, pa še zanič tehnologija je. Poleg tega je v sloveniji optika že 10 let potegnjena skor povsod. ELES in Slovenske železnice jo imajo. Zakaj nas telekom pol z ISDN forsira. Nekdo si želi zaslužit kr bomo pol na 5 let menjeval tehnologijo. Sej je prav da imamo napredno tehnologijo, da nismo čisti outsiderji tko kot v ZDA, ko majo pol električne mrke al pa jim telefon ne dela, kr je en kabl crknu. Sam glih na te težave je ISDN občutljiv.
Drgač je pa kolega ki je zdej v Franciji žvel 4 leta reku da je francoski telekom mel isto foro z vezanim ADSL + ISDN, pa je zveza potrošnikov rekla da tko to ne gre in so mogl spremenit. Pr nas so pa potrošniki samo uni k v Mercatorju al pa v Tušu kupujejo :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

MadMicka ::

Pa kaj ti misliš, da telefon med eno in drugo telekom centralo ne laufa po optiki? Problem je v tem, da imaš od centrale pa do posameznih bajt bakrene žice. In še več desetletij bo minilo, da bomo imeli do vsake bajte optiko, ker je na polaganje takih kablov pač draga zadeva.

Keyser Soze ::

Duplo tupi ne samo enojno. Sploh tisti trol tam zgoraj. Vsi vemo kdo.

Hej, še premalo vas nateguje telekom. Še vedno lahko odpovemo linijo pa naj si vtaknejo nekam. Ampak gumpci ste nekateri pa še vedno. In zakaj bi povečeval naročnino? A ne more recimo znižat naročnine za ISDN pa je problem rešen?

Ne ne. Tako daleč nam pa ne seže pogled. Mi smo vsi v nadzornem odboru in so nam stručkoti podali poročilo, da bi bile izgube enormne če to naredimo. Kajneda? No, tisti, ki podpirajo dvig naročnine.

Koliko vas do potankosti pozna finančni položaj telekoma in kaj se njemu splača ter kaj ne?:|
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Končno ADSL po "navadni liniji"!!!!!

Oddelek: Omrežja in internet
363618 (2257) Frizzy
»

ADSL brez ISDN že prihodnje leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
13114143 (10030) Bistri007
»

Poceni ADSL potem pa...

Oddelek: Omrežja in internet
262476 (1340) Mavrik
»

Osebno zadovoljstvo: ADSL ali KABL ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1017448 (5649) Narcos Satanicos
»

Je kdo slišal za ADSL brez ISDNja drugo leto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
545604 (3892) shock

Več podobnih tem