» »

Dvd enota ne bere dvd medijev

Dvd enota ne bere dvd medijev

Dahakka ::

Pozdrav vsem skupaj.

Pišem vam ker imam problem in sicer, da bom kratek in jasen bom takoj prešel k bistvu. Že nekaj časa sem uporabnik operacijskega sistema Windows 7 in si lastim računalnik HP probook 4730s. Ker mi nameščeni operacijski sistem dela veliko preglavic, sem se odločil, da si na računalnik namestim Linux. Vendar, kot je pri meni že v navadi me mora Windows 7 zajebavati dokler lahko.

Na dvd-r medij sem si želel zapeči zadnjo verzijo ubuntuja s programom PowerISO. Vstavim prazen dvd-r medij in zapečem sliko na najmanjši hitrosti. Seveda do napake pride tam kjer jo najmanj potrebujem. Med peko dvd-ja mi program javi napako in predvidevam, da so bili na dvd-ju slabi sektorji in se stvar ni zapisala. Tako sem celoten proces prekinil in hotel vstaviti nov dvd medij. Tu se pojavi težava, računalnik mi ne bere več dvd medijev oz mi jih sploh ne prepozna! S cd-ji lahko delam normalno(pečem in berem) medtem ko dvd-jev sploh ne prepozna ne nič(ne bere tudi uspešno zapečene in brane dvd medije izpred enega tedna). Zadevo rešujem že kar nekaj časa, vendar brez uspeha. Odstranil sem driverje in naložil nove, brskal po registru in odstranil zapise o dvd enotah, z Microsoftove strani potegnil dol nek Fix it program za Windows XP, vendar nič od tega ni pomagalo. Upravitelj naprav mi ne kaže da bi bilo z napravo kaj narobe niti v event viewerju ni bilo zapisanih nobenih napak s predvajanjem. Bral sem tudi že ta forum, vendar brez uspeha.

Lahko bi si preprosto zapekel sliko linuxa na cd, vendar je bistveno večja, ker sem v paket namestitve vklučil neke svoje programe in tweke, zato sem primoram prvo popraviti dvd enoto.

Any help?

Lep pozdrav,
Dahakka
  • spremenil: Dahakka ()

Janac ::

verjetno ti je crknila opticna enota- kupi novo

Dahakka ::

Ni crknila, ker če zaženem originalen live cd linuxa in nato vstavim bilokatero dvd medij notr mi deluje normalno in prebere. Napaka je v sistemu Windows samo kako se jo reši pa nimam ideje. Google mi ne da rešitve...

Janac ::

format?

Dahakka ::

Kaj format? Drugače pa se v Windowsih dvd enota trudi nekaj prebirati, se vrti in ustavi v kratkih časih, vendar prebere ničesar...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496102489 (26998) nuclear
»

Nec DVD rekorderji in LabelFlash (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6828482 (18799) Mitko_R
»

Liteon DVD-R kaj prida? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35220987 (12503) svejk
»

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
13810266 (7419) reber
»

Kateri DVD+/-RW? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1009497 (7121) AtaStrumf

Več podobnih tem